Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на тв бокс

Само на Коди по SMB ми вървят добре 4к HDR филми по сто и кусур гигабайта. VLC, Nova Video Player по SMB ми вървят безпроблемно само малките филми от по - няколко гиги.
Цитирай
Аксесоари

За "тлъсти" торенти - само Kodi или Vimu. От Kodi се отказах отдавна...
Цитирай

(2021-05-08, 16:51:03)kamenvo написа:  Това май е единственият вариант да се избегне митницата...

Ако бих купувал и аз бих постъпил така. Би било кофти, да го поръчаш от Китай и да се окаже в митницата, тогава цената ще излезе + 20-30%.....

Забелязал съм че по-скъпите неща не ги пускат от Китай а от някоя Европейска страна.
Цитирай

(2021-05-18, 07:13:15)Pazuzo написа:  Забелязал съм че по-скъпите неща не ги пускат от Китай а от някоя Европейска страна.
Един познат тук, който разправяше колко скъп е бокса на Nvidia и как никога няма да даде толкова пари, си поръча от Али Ugoos AM6 Plus от Китай (нямаше в Европа) и му излезе към 180€....
Цитирай

(2021-05-18, 07:13:15)Pazuzo написа:  Забелязал съм че по-скъпите неща не ги пускат от Китай а от някоя Европейска страна.

Ами не, пускат ги и от Китай и от Европа, но бестселърите (tox 1, ugoos cube x3/ pro ...) ги има само от Китай (за България имам предвид)
Цитирай

Здравейте, обмислям покупна на нов UHD TV с HDR възможности (LG Oled CX или C1) и се оглеждам за източник на такова съдържание.
Нещата, за които ще го ползвам разбира се основно са филми с възможно най- високото качество, което мога да намеря (торенти) UHD HDR(10), но също така и другите "благини" ме привличат - като някоя игра, youtube и т.н. Мога да ги свалям локално или да ги гледам директно през Kodi + elementum.
Съдържанието ще бъде или по мрежата (ако може да се справи) или директно свързан HDD към тв бокс-а.
Текущо имам свързан HDD от лаптоп към рутера (гигабитов), с usb кутия. Мисля да ползвам него, но ще преценя дали е спънка (бавна скорост на диска или бавен интерфейс). За това се замислям дали е добре тв бокс-а да има SATA интерфейс или да разчитам на USB.
Имам и компютър свързан към TV (старото), но той не може да се справи с UHD.

От по- скъпите съм си харесал Nvidia Shield TV Pro 2019 (тук игрите са голям плюс), Zidoo Z9x, Ugoos AM6 plus, евентуално нещо на Dune но там мисля отпаднаха нещата.
От по- бюджетните - Tox 1 е доста хвален и евтин, odroid-N2+.

Не се плаша от настройки, но не искам всеки път когато тръгна да гледам филм да имам 15 мин. подготовка и проблеми.

Ще ползвам HBO GO също. Не ми е голям приоритет, защото мога и през браузъра сигурно да го подкарам, ако няма приложението.
За момента нямам netflix или други платформи.
Цитирай

Вземи си Shield Pro.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • h4rd2kill
Цитирай

(2021-05-20, 14:16:53)stenlius написа:  Вземи си Shield Pro.

А от по- евтините модели, кой мога да ползвам?
Цитирай

(2021-05-20, 14:23:41)h4rd2kill написа:  А от по- евтините модели, кой мога да ползвам?
За такъв телевизор и за тези цели - само Шилд, всичко друго е компромис...

(2021-05-20, 14:16:53)stenlius написа:  Вземи си Shield Pro.
+1

(2021-05-20, 14:23:41)h4rd2kill написа:  А от по- евтините модели, кой мога да ползвам?
Забрави ги...
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • h4rd2kill
Цитирай

Колеги, това ли е модела?
https://www.amazon.de/-/en/945-12897-250...964&sr=8-3
Има много негативни изказвания за този модел.
Цитирай

(2021-05-24, 23:03:40)sovenik написа:  Има много негативни изказвания за този модел.
Къде? От какво са недоволни?
Цитирай

Прочетете коментарите под обявата.
Цитирай

(2021-05-25, 09:29:25)sovenik написа:  Прочетете коментарите под обявата.
4,7 от 5 рейтинг в глобалните ревюта. Иначе отдолу немците, които не са доволни, са писали най-вече, че не е голям ъпгрейд спрямо предишния модел (което си е така) и ако имате предишния, няма смисъл да взимате този. А пък един писал, че не е никак сигурно това устройство, не само защото е с андроид, ами и заради някакви други глупости, сигурно и него го следят извънземните. Аз други негативни ревюта не прочетох.

Иначе лично имам предишния модел и съм адски доволен. Единственото дистанционно почна бързо да ми хаби батериите, но това след 3+ години ползване и близо 24\7 експлоатация + разнасяне наляво-надясно като съм в командировка. Абсолютно не съжалявам за покупката и ако един ден се развали със сигурност пак ще взема шилд.

Но дали ти се дават толкова пари си е твой избор. Със сигурност ще намериш и по-евтини моделчета, които ще ти свършат работа, но ако искаш най-доброто...


Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
[-] 1 потребител изказва благодарност на dada_ за това мнение:
  • sovenik
Цитирай

Благодаря ти много за отговора. 
Аз  сега ползвам Mi TV Box S и съм много доволен. Взех си Amazon Fire TV Cube за втория телевизор, но той си е продуктово насочен.  За това сега се оглеждам за по хубав Box.
Цитирай

(2021-05-25, 09:29:25)sovenik написа:  Прочетете коментарите под обявата.
Прочетох първите няколко... Не знам хората как искат да определят +25% производителност, като и без това няма по-бърз бокс... Да се тества ТВ Бокс в Антуту, за мен е лишено от всякакъв смисъл... Друг пише, че можел да закачи външен диск само, като вътрешна памет и само във Fat 32 и exFat - имам закачени два диска в ntfs и двата са външна памет... От там нататък се отказах да чета.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • sovenik
Цитирай

Вече си поръчах бокса и с нетърпение очаквам да дойде. 
Сега колегата ми се запали да си купи TV Box, но иска малко по бюджетен вариант. 
Какво може да се вземе нещо добро за около 70-80 Евро?
Цитирай

(2021-05-26, 22:25:02)sovenik написа:  Какво може да се вземе нещо добро за около 70-80 Евро?
Ако държи на Android TV, за толкова (приблизотелно) може да вземе например Mecool KM6/Deluxe или, ако е с AOSP - TOX1, Ugoos x3 Pro... Всеки си знае, но аз бих се спрял на тези... И на Chromecast with GTV (скоро го продаваха официално за към 90лв., но бързо свърши тази промоция)
Цитирай

Продпочитанията са за Android TV. Основно ще се гледа EON (Vivacom) и Kodi.
Цитирай

Взех два хромкаста с гтв, за подаръци. Наложи се и да ги настройвам - не са много хава. Ако са 90лв ОК, но аз ги взех за по 160лв и въобще не съм очарован. И двата имаха проблем с намирането на моя wifi и двата имат проблем с elementum адона на коди, така и не успях да го подкарам (нещо с path до някакви си папка и permission). Не може да се отвори маркета и да търсиш приложения. Има един таб горе пише приложения и там има търсене на приложения, но като напиша примерно bulsat ми се отваря асистента и ми казва, че близо до мен има еди колко си офиса на булсат. За да отвориш маркета и търсачката да ти показва точно това, което търсиш, трябва да отидеш в настройки->приложения->от там да намериш маркета и да му дадеш отвори. Друго, което не ми хареса - на лентата с приложенията няма опция за скриване на приложение, мога само да ги размествам. Общо взето този GTV не е много добре направен, но това е софтуер, както и това с wifi и коди, така че с времето се надявам да станат по-добри. Иначе боксчето не е лошо, само 8гб ром е и това мисля му е най-големия недостатък, а и липсата на портове (но с един usb type c hub ще се реши лесно този проблем). Голям плюс ще са ъпдейтите, смисъл ще изкара няколко години без проблем.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Благодаря за съветите, поръчахме Mecool KM6.
Цитирай

(2021-04-21, 17:24:28)tonus написа:  В крайна сметка се реших и си го поръчах за Mecool KM6 Deluxe и противно на  прочетеното гласовите команди си работят перфектно. Само нещо засега удрям на камък с програмирането на пауър бутона. Изключва бокса, но не мога да го накарам да го включи.

Само информативно споделя, че си купих второ такова, защото оригиналното на стика е пълно дърво. Идеята е едно до възглавницата и едно до компа, да не ги разнасям... Та всяко работи Само със своя приемник. Мислих, че ще мина с един общ, м ма - не. Та тъй... Smile Трябва и хъбче, каквото си имах предварително. 

[Изображение: H9d5ddbb9da3c498087e44982024a70b4m.jpg]

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Здравейте! Бихте ли ми препоръчали бокс който ще се ползва основно за телевизия, ютуб и браузър за онлайн филми? Цена около 100 лева и държа да е от БГ. Бях се спрял на xiaomi tv stick но не знам дали е най-разумния вариант. Телевизора на който ще се ползва е FullHD. Интересува ме също дали ще мога да си сваля приложенията Vivacom TV GO и Булсатком понеже разбрах, че android tv магазина липсват някой от приложенията които ги има в google play. Благодаря ви предварително!

Samsung S23 Green 256GB
Iphone XS Silver 256GB
Xiaomi Poco X3 6/128GB
Iphone 6S 32GB Space Gray
LG G2 16GB Black
Цитирай

https://tiger-tv.eu/tv-boks-x96-max-plus...bluetooth/


Цитирай

Мнение за този? https://tiger-tv.eu/tv-boks-mecool-km1-d...certified/

Samsung S23 Green 256GB
Iphone XS Silver 256GB
Xiaomi Poco X3 6/128GB
Iphone 6S 32GB Space Gray
LG G2 16GB Black
Цитирай

Един колега беше писал за този модел https://de.aliexpress.com/item/100500254...gyK5N&mp=1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)