Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

То преди като нямаше ддс, пък бяха едни бързиииииии...

Sent from my Note10+ using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

BGN 189.69 22%OFF | Honor Magic Watch 2 Smart Watch Global Version Bluetooth Blood Oxygen Phone Call Smartwatch Up to14 Days 50m Waterproof
https://a.aliexpress.com/_mKrcph1 Някой да е поръчвал оттук? Дава ми ,че е платено всичко.

Изпратено от моят P20HD_EEA с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2021-07-31, 08:50:28)vihrens написа:  BGN 189.69  22%OFF | Honor Magic Watch 2 Smart Watch Global Version Bluetooth Blood Oxygen Phone Call Smartwatch Up to14 Days 50m Waterproof
https://a.aliexpress.com/_mKrcph1 Някой да е поръчвал оттук? Дава ми ,че е платено всичко.

Изпратено от моят P20HD_EEA с помощта на Tapatalk
Щом идва от Франция ще ти дойде директно до адрес и така.
Цитирай

Не винаги. Директно до адрес идва само ако е с DHL. Иначе доставката е и до пощенския клон, нищо че доставката е от склад в еврозоната.

 
Цитирай

Че на мен от Испания ми дойде зарядното на анкер по спиди на адрес... И повечето пратки всъщност си ми идват на адреса.

Sent from my Note10+ using Tapatalk
Цитирай

Говоря за най-обиковена пратка от Алиекспрес от европейски склад при поръчка от Китай. И не за доставка със Спиди или Еконт. Всичко си минава през митницата, а оттам към съответния пощенски клон, аз поне така си получавам пратките през последните години.

 
Цитирай

Ами с CAINIAO WAREHOUSE EXPRESS беше доставката, всъщност от Полша. Дойде за 5 дена. Като получих смс от спиди ми стана странно, но факт.

Sent from my Note10+ using Tapatalk
Цитирай

Виждам, че за дребни стоки AliExpress си начисля ДДС, това значи ли, че като пристигне от Китай в България няма да се занимавам с митническо освобождаване?
Цитирай

Да, точно това означава


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай

https://pages.ebay.com/vat-eu/
Ето и за една друга платформа, доста добре е обяснено. Предполагам и в алито има нещо подобно, също и в амазона, просто не ми се търси сега.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Вчера ми пристигнаха протекторите за часовника - по обичайния начин в пощата си дойдоха. ДДС-то го платих при поръчката, не са ми искали абсолютно никакви документи, такси или каквото и да е.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Тва е положението. Всичко точно значи. Плащаме си ддс и всичко ок.

Sent from my Note10+ using Tapatalk
Цитирай

Обмислях да взимам видеорегистратор за кола от Али, обаче цените в България същитите, дори и с гаранция Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Ми логично е да вземеш от нас тогава!

Sent from my Note10+ using Tapatalk
Цитирай

А бе мътна е още цялата работа според мен. 
2 пратки от алито направени на 28.05 от един търговец. В Нидерландия са от 19.6. Или са на територията на ЕС преди да влезе закона за ддс от 1.7...
В БГ обаче се явавят на 19.7. По тая дата закона вече ги хваща. Пращат ми смс за едната да представя документи и платежни и пр.
Звъня аз на посочен номер да се разправям, че не трябва да ме облагат. Видно от тяхната система, че са в ЕС от преди 1.7.

Уж се разбрахме като хора. "Ама пратете само скрийншот от поръчката без други документи"
Пращам ...след 3 дена някой ми праща друг мейл, че не се виждало....пак пращам и тъй една седмица корепонденция за едната пратка

Днес идва смс, че имам пратка и дължа " наложен платеж"!
Айде викам майната им 5лв ще ги дам. Отивам взимам я- 66 ст ддс и 3.90 "митническо представителтво" на пратка, на която съм декларирал тотал 9.66$. Стана ми малко чудно що ддс-то е само 66 ст. Отварям я и гледам тя другата пратка, за която не са ми искали нищо!
Обложена е по стойността написана от китаеца на пакета - 2$
А за онази дето се разправям с писма и пр. още си седи в София и чакам накой да се сети да ми я освободи.

Предоплагам в едни момент ще им писне и ще почнат да налагат ддс по написаното на пакета. И по-добре така, от колкото да минават 20 дена още в разпавии с имейли и пр.
Цитирай

Аз получих днес смс, че имам пратка на гише. Не пише, че дължа такси. Поръчах след 1 юли за проба. Ддс съм си платил при поръчката.

Sent from my Note10+ using Tapatalk
Цитирай

Мисля, че нещата улегнаха и си дойдоха отново на място. Като изключим БГ пощи, нещата се нормализират.

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Гледах за някакъв подарък и цената като тук, но с гаранция и право на връщане, ако не се хареса.

Али са бита карта с високите цени, освен за чарколяци, кейсчета и кексчета. Big Grin



[Изображение: Screenshot-20210810-095104-e-MAG.jpg]

[Изображение: Screenshot-20210810-095002-Ali-Express.jpg]

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Аз поръчах от amazon.de (120евро), платих си чинно за доставка, ддс и тн и те ми го пратиха от Китай. Обадиха ми се Федекс и казаха, че имам пратка и да им пратя данните да ме представляват пред митница, както и фактура. Пратих им всичко и след 2 дни ми я доставиха без да плащам нищо, като реално никъде не пишеше, че е поръчка на немския амазон. Иди ги разбери
Цитирай

Абе сериозно вдигане на цените има, освен включеното ддс...
               

Sent from my Note10+ using Tapatalk
Цитирай
Tongue 

До колкото виждам е на нашата митница... доста бързо Smile
Кога да я очаквам и как ще дойде? В пощата ли?
[Изображение: ali45.jpg]

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

До нашата митница всичко стига бързо, проблема идва след това! Въоръжи се с търпение, може да не чакаш, а може и ....

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Това може да не е бг митница. Да не по Европа някъде?

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Поръчах някакъв боклук от Али. Не мога да разбера ддс-то включено ли е цената или тук ще го плащам,?

US $26.74 VAT included in your Order

VAT US $4.46

From 1 July 2021, all marketplaces are required by EU law to collect Value-Added Tax (VAT) and remit to the competent tax authority under certain circumstances. The VAT rate may vary depending on the destination country for your order and the type of goods purchased. For more information, please visit our Help Center.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Е какво не разбираш като пише, че е включено... Всички стоки в али са с включено ддс от 1 юли.

Sent from my Note10+ using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 5 гост(и)