Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Замяна на п30 про със Самсунг с21/айфон 12
#51

Защо не изчакате и излизането на новия айфон, може да има доста подобрения спрямо 12-ката, а цената да не е много по-висока. Лично за мен и Ultra-та на Samsung и Pro-то на Apple са си тухли, аз не бих ги предпочел пред стандартните модели заради това.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Vasilev97 за това мнение:
  • dessexc
Аксесоари
#52

@Vasilev97
И аз до този извод стигнах. Страхотни телефони са, но за мен не са подходящи заради размера на тухла Big Grin Успях да видя Сонито, не ми допадна, че за снимки на тъмно трябва да настройвам мануално аз- ентусиаст фотограф съм с апарата си, с телефона искам лесни снимки на ауто, които след това да дообработя (много обичам) и като цяло да не го мисля много при снимки. За мен настройки си струват с телефона на статив,а невинаги като пътувам го мъкна,в града си ползвам апарата.
Накратко никой от последните Самсунг не искам , Шаомита съм имала и не искам повече, Хуавей повече на този етап също не, другият предложен Асус не е моят и като цяло ще чакам да видя айфон 13 какъв ще е и ако не,12 про ще взема най-вероятно. Ще почакам още поне месец предполагам докато успея да се добера до бройка, ако евентуално харесам 13,че нито връзки имам,нито съм корпоративен клиент Big Grin Междувременно продължавам да гледам видеа на класации на хубави андроиди,но май в момента никой не ми отговаря на изискванията. Ако Айфонът е много зле или ме дразни софтуера, ще го продам поне бързо и така.. толкова много избор,а нищо не си харесвам и тази,и миналата година ??‍♀️ А преди като пуснаха първия ми Хуавей п9 всички говореха за този телефон и беше нещо уникално, даже по кафета,магазини дори летища като си вадех личната карта на гишетата (държа я в кейса),ме питаха това п9 ли е, Толкова известен беше. А сега.. всичките подобни .
#53

Пиксел гледа ли? Проблема е , че се поръчва от гугъл. де най-близо!

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • dessexc
#54

(2021-09-07, 19:09:35)dessexc написа:  @Vasilev97
И аз до този извод стигнах. Страхотни телефони са, но за мен не са подходящи заради размера на тухла Big Grin Успях да видя Сонито, не ми допадна, че за снимки на тъмно трябва да настройвам мануално аз- ентусиаст фотограф съм с апарата си, с телефона искам лесни снимки на ауто, които след това да дообработя (много обичам) и като цяло да не го мисля много при снимки. 

Купи си Айфон и не се чуди повече, не просто ей така, айфона е най-продаван на планетата и всички кифли тип мъже и жени го искат. То и аз съм кифла от 2007ма.
Той има най-бързата камера и прави най-добри снимки, софтуера и той е супер, иска си малко свикване.
Аз децата само с Айфон снимам, всички други Андроиди правят нереални цветовеSmile

Ама изчакай 13 про и само про, не се занимавай с обикновените.
Айде чао, аз изчезвам, че сега всичко живо ще скочи да ме надапа, направо се скривам Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • dessexc
#55

(2021-09-07, 19:09:35)dessexc написа:  Ще почакам още поне месец предполагам докато успея да се добера до бройка
Мисля че няма да чакаш толкова дълго,iPhone 13 ще бъде представен на 14 септември,те ги пускат бързо на пазара.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • dessexc
#56

Аз не виждам смисъл от спорове за андроид и iOS и защо хората трябва да се нападат. Различни плюсове и минуси имат и всичко зависи от това кое ти е приоритет.
Аз преди обичах да рутвам и да си играя с телефоните,вече искам просто да ми седи в чантата и като ми потрябва- да върши възможно най-добре от каквото имам нужда и това е. Не ме интересува рам, Колко херца е екрана и т.н,ако ми трябват гимнастики за да сваля приложения или нещо друго елементарно. Преди ковид вуйчо ми и ходеше два пъти годишно в Китай и се връщаше винаги с нови телефони и не само,ходеше по изложения даже,беше ни гъдел,той имаше по три телефона Big Grin Вече минаха тези периоди поне за мен,а и китайците вече не работят с тях заради промените,та няма екскурзии по работа вече Big Grin

Последните месеци и миналата година пролетта изгледах много видеа по темата,някои от 10 години андроид отиват на айфон,други обратното,доволни са и двете групи,така че важното е кое е за нас. На мен ми е малко криво да не съм с Хуавей,от много години цялата рода и доста приятели сме с Хуавей,но в момента не ме устройват и се налага да им изневеря Big Grin

Да ти кажа айфонската камера снима много добре и лесно,нооо няколкото ми приятелки с айфони искат селфита с моята предна камера. С айфонската се виждат неща (недостатъци по кожата),които на живо не се Big Grin Big Grin като се видим и телефонът ми отива в нечия ръка и се правят селфита Big Grin

Ще изчакам 13 и 13 про със сигурност, благодаря ви за съдействиетоSmile

Благодаря и за препоръката за пиксел,сега ще започна за тях да проучвам Big Grin досега не са ме впечатлявали,но вече има нови модели с оправена батерия виждам и ще проуча, благодаря!
[-] 1 потребител изказва благодарност на dessexc за това мнение:
  • DoryanY
#57

Недостатъците по кожата се крият с грим, така жената става красива, а мъжете кълват.
На сутринта като я видят без грим и бягат с писъци по бели гащи.
Та вземи си 13 про.
Успех.
#58

Вече и аз се замислям за по-малък телефон, че P40 Pro ми e много неудобен(тежи 200гр. и си е 6,6 инча почти).
Тенденцията при андроидчетата е да стават все по-големи заради китайците, а и потребителите.
За съжаление, единствените компактни телефони в момента са някои модели на Apple.
Съпругата ми има iphone 11 и сравнявайки го с P40 pro е много далеч. Да не говорим ,че селфи камерата на huawei-я е с автофокус и снимките стават много добри, а основната камера при huawei е с доста възможности за настройка.
Въпреки че Iphon-а е абсолютна пръчка за мен (това не може да бъде смартфон) от няма на къде ще трябва да се премиря с това само и само да мина на нещо по-компактно.Разцъквам го от време на време и не разбирам как може да е толкова затворена тази OS. С андроид се чувствам сякаш лаптопа ми е в джоба и мога да направя всичко каквото поискам като например прехвърляне на мултимедия,USB OTG,лесно свързване с компютър, ползвам го като преносима памет, тегля всичко от всякъде, мога да инсталирам всякакви приложения от където си поискам и никой не ме ограничава.
Силно се надявам от Sony да пуснат някакъв компактен телефон, както едно време правеха с Xperai compact устройствата, че да се възползвам като ми изтече договорът.
Иначе подкрепям гледната точка на Hazart! Опитай все пак! Може пък да си ок с iOS и всичко да си дойде на мястото. Всичко е въпрос на навик. 
А, колкото до Xiaomi....по-добре Iphone, поне ще работи.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
[-] 2 потребители изказват благодарност на Spellbound91 за това мнение:
  • dessexc, milss
#59

Аз пък не разбирам сваляне на всякакви неща и приложения от несигурни източници, не съм никога и не бих. Не съм си свързвала този телефон с компютър даже нито един път  Big Grin и киндъла не свързвам,по-лесно ми е да сваля файла, да сменя формата на телефона и по имейл да си го пратя на устройството и автоматично да се свали . Кабели не обичам да мъкна и даже редовно забравям и от рецепция си прося зарядно Big Grin на 11 на мен камерите не ми харесват също,но на 11про плюс,12 про-да. За мен плюсът там е че се ползва тази основна камера във всички приложения и социални мрежи.
Обаче откакто се занимавам повече с фотография (ентусиаст съм, не про) не харесвам изкуствено напомпани снимки и мега засилено зелено, примерно,а другите цветове убити сравнение с него. В същото време и на айфон понякога като гледам по приятелки ми идват твърде..постни ,ако ще да има детайл - няма угодия  Big Grin

За мен вече телефонът не е надпревара за хардуер и кой е по-зареден с всякакви екстри. Примерно тези твърде мощни процесори и екрани водят до все по-грамадни телефони,за да се събере голяма батерия,а гледам за повечето тазгодишни флагмани се говори за загряване. За мен е в крайна сметка телефон,а не геймърски лаптоп,и трябва да си върши работата на такъв добре и за дълго време ,без да ми заема цялата чанта или да не се събира в Джоб за вас мъжете. Надявам се повече балансирани телефони с нормален размер да се появяват и да има конкуренция в този аспект,това е в наша полза. Сякаш забравихме,че е телефон и трябва да е удобно да се ползва си носи, а не таблет
[-] 1 потребител изказва благодарност на dessexc за това мнение:
  • Spellbound91
#60

На мен Pro ми идваше идеален като размер (като XS), но миналата година от Apple решиха да сложат по-добра оптична стабилизация и по-голям сензор в Pro Max модела на 12-та серия и именно това наклони везните да предпочета него, както по-голямата батерия и по-голям екран.
Първоначално си мислех, че няма да ми е удобен, но доста бързо се свиква. Събира се идеално в джобовете на дънки, панталони без да създава дискомфорт от носенето му, но ако са по-прилепнали - тогава "стърчи", ама това да му е кусура.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 1 потребител изказва благодарност на centur за това мнение:
  • dessexc
#61

Като искате бърза камера със Zero shutter lag и реални цветове,телефона е само един ,Pixel 4
[-] 2 потребители изказват благодарност на 688757 за това мнение:
  • dessexc, emzo
#62

Iphone 12.
[-] 1 потребител изказва благодарност на scenic за това мнение:
  • dessexc
#63

Благодаря на всички! Току що поръчах 12 про silver на изплащане от оторизирания магазин и понеделник или вторник го взимам Smile чудихме се много с момчето там дали про или обикновения,но аз реших заради нощните про и така ?дано се спогодимSmile
#64

Със здраве да си го ползваш! Предполагам си го купила от айстаил. В България все още няма официален, оторизиран … магазин. Преди години ми беше направило впечатление, че в този магазин всичко е по-скъпо отколкото в другите. Сега дали е така не знам.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • dessexc
#65

(2021-09-10, 16:45:35)pepy1 написа:  Със здраве да си го ползваш! Предполагам си го купила от айстаил. В България все още няма официален, оторизиран … магазин. Преди години ми беше направило впечатление, че в този магазин всичко е по-скъпо отколкото в другите. Сега дали е така не знам.
Последно като гледах в апъл него ми дадеSmile иначе Теленор след като вече имам телефон от тях,за втори и то на лизинг не ми предложиха добра цена,в айстайл по-изгодно излезе специално този и специално за мен. Иначе кеш най-добре,но  Big Grin

Ъпдейт: моят п30 про е от Теленор и съм склонна да се съглася с мненията тук,че най-вероятно е някаква дефектна бройка и не смея пак Smile
#66

(2021-09-10, 15:37:32)dessexc написа:  Току що поръчах 12 про silver
По добре си направила,нали ти е по важна камерата,а на Про то е по добра,и е по компактен.Със здраве да си го ползваш. Smile

Huawei P30
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • dessexc, Victormihov
#67

В момента емаг имат примоция за ай устройства за лизинг без оскъпяване (за мисля 2 години).
[-] 1 потребител изказва благодарност на imthedevil за това мнение:
  • dessexc
#68

@imthedevil чудих се за там,обаче попаднах на много кофти мнения, включително в този форум и затова се отказах. Излиза по-изгодно обаче и от оператора,и от айстайл,да
Видях коментари в сайта им за получени бройки с yellow tint на дисплея също :/
Едит;аз съм чакала при тях 2 месеца и половина за връщане на пари от порядъка на 80 лв за друг продукт.. не препоръчвам връзката им с клиенти и като цяло реакциите им
#69

Честито, Айфона си е номер 1 за снимки.
После кажи впечатления спрямо P30 pro.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • dessexc
#70

Много по-добре е Pro версията, спрямо обикновения, разбира се. Няма две мнения по въпроса тук Big Grin. Малко подведох в моя коментар по-горе, имах в предвид Max, а не Pro. Таа iPhone 12 Pro в мойта ръка е идеален размер, но Pro Max-а просто не е за такива като мен, щом не мога да си "прокарам" плаеца по целия екран като го държа в една ръка, значи не е за мен Big Grin Бързо се свиква като цяло с ios. Трябва да си вземеш и адаптер, за да си го зареждаш по обикновения начин, но си вземи от тези големите по 20W и честито за покупката, със здраве да се ползва.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Vasilev97 за това мнение:
  • dessexc
#71

(2021-09-11, 16:31:27)Vasilev97 написа:  Много по-добре е Pro версията, спрямо обикновения, разбира се. Няма две мнения по въпроса тук Big Grin. Малко подведох в моя коментар по-горе, имах в предвид Max, а не Pro. Таа iPhone 12 Pro в мойта ръка е идеален размер, но Pro Max-а просто не е за такива като мен, щом не мога да си "прокарам" плаеца по целия екран като го държа в една ръка, значи не е за мен Big Grin Бързо се свиква като цяло с ios. Трябва да си вземеш и адаптер, за да си го зареждаш по обикновения начин, но си вземи от тези големите по 20W и честито за покупката, със здраве да се ползва.
И на мене не ми хареса 12 про макс . 12-ката е направо перфектна като размер за стандартна ръка . Даже може да звучи смешно ама онзи ден си играх много с мини-то и направо беше супер ама супер удобен . Супер лесно се работи и се усеща прекрасно в ръката . Чак ме върна няколко години назад когато телефоните бяха с нормални размери . Между 12 и 12 Про разликата е почти никаква . За мене не си заслуажава разликата в цената . Вече 12 Про макс е друго . Макар , че зависи много от човека . Аз не желая да мъкна таблети в джоба си . Да си вземе един адаптер 25W на Самсунг от dice.bg за 26 лева и е готова . Аз така направих и 10 месеца нямам проблем . Телефона си го ограничава до 20W . Няма смисъл да дава по 50 лева само , защото е Епълско . И не , това не е спестяване а разумно харчене на парите . Защо да даваш двойно повече за същото ? Просто няма смисъл !

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

[-] 2 потребители изказват благодарност на mitko.stefanov за това мнение:
  • dessexc, Vasilev97
#72

За мен в камерата разликата е достатъчна, много се чудихSmile
Като цяло добре дойде коментара,който каза,че ако не опитам,все ще се чудя какво ли е с iOS Big Grin
от няколко часа го имам и ако махнем факта,че малко се мъча с изпращане на информация от хуавея към айфона и съм в процес на търсене на ап за споделяне на файлове вместо блютут,направо ми заспа в ръката, много удобно се пише,камерата мнооого ми харесва и предната изненадващо не ме загрозява (допълнително) Big Grin вече имам и един час във фейстайм
Взех си оригинално зарядно и само се чудя къде да ида да ми сложат добре протектор. Не нося по принцип от години протектори на екраните,ама на телефон за 2 бона ще сложа Big Grin
Минито наистина е супер удобно и ако има как да му сложат повече батерия и по-хубава камера,ще е идеално..
#73

Това приложение трябва да помогне https://play.google.com/store/apps/detai...l=bg&gl=US
Протектор виж в Dice,там слагат.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • dessexc
#74

(2021-09-13, 21:05:39)dessexc написа:  За мен в камерата разликата е достатъчна, много се чудихSmile
Като цяло добре дойде коментара,който каза,че ако не опитам,все ще се чудя какво ли е с iOS Big Grin
от няколко часа го имам и ако махнем факта,че малко се мъча с изпращане на информация от хуавея към айфона и  съм в процес на търсене на ап за споделяне на файлове вместо блютут,направо ми заспа в ръката, много удобно се пише,камерата мнооого ми харесва и предната изненадващо не ме загрозява (допълнително) Big Grin вече имам и един час във фейстайм
Взех си оригинално зарядно и само се чудя къде да ида да ми сложат добре протектор. Не нося по принцип от години протектори на екраните,ама на телефон за 2 бона ще сложа  Big Grin
Минито наистина е супер удобно и ако има как да му сложат повече батерия и по-хубава камера,ще е идеално..
За протектор може да си вземеш на Spigen ez fit май беше . Супер лесно се слага . Виж в интернет . Специалната приставка е супер удобна . Мисля , че 2-3 броя бяха в комплекта и струват около 30 . Кейсове си вземи , че ще те заболи много джоба ако счупиш задният гръб . Около 500 лева май струваше . Иначе честито и със здраве да си го ползваш . Smile

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

#75

(2021-09-13, 21:05:39)dessexc написа:  За мен в камерата разликата е достатъчна, много се чудихSmile
Като цяло добре дойде коментара,който каза,че ако не опитам,все ще се чудя какво ли е с iOS Big Grin
от няколко часа го имам и ако махнем факта,че малко се мъча с изпращане на информация от хуавея към айфона и  съм в процес на търсене на ап за споделяне на файлове вместо блютут,направо ми заспа в ръката, много удобно се пише,камерата мнооого ми харесва и предната изненадващо не ме загрозява (допълнително) Big Grin вече имам и един час във фейстайм
Взех си оригинално зарядно и само се чудя къде да ида да ми сложат добре протектор. Не нося по принцип от години протектори на екраните,ама на телефон за 2 бона ще сложа  Big Grin
Минито наистина е супер удобно и ако има как да му сложат повече батерия и по-хубава камера,ще е идеално..


Прото ли взе или чистата 12ка?
За приложения през блутут андроид към айфон няма да намериш, аз ползвам whatsapp за да праща снимки или мейл.
Прехвърли си всичко на ръка и веднъж синхронизиран е лесно, следващият айфон много лесно се изземва информацията от старият и я прехвърля към новият.

Ограничен е спор няма, но камерата му е топ, работи много приятно и бързо, нещо което другият лагер не предлага или да го предлага са няколко моделиSmile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • mitko.stefanov
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)