Анкета: Колко дози от ваксините против COVID-19 си сложихте? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
0, не мисля да се ваксинирам
48.54%
50
48.54%
1 доза
3.88%
4
3.88%
2 дози
36.89%
38
36.89%
3 дози
2.91%
3
2.91%
Все още обмислям да се ваксинирам
7.77%
8
7.77%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Колко дози от ваксините против COVID-19 си сложихте?
#51

(2021-10-01, 11:28:02)Harbinger написа:  Само дето в БГ си бяхме рекордьор по смъртност и преди ваксините... и преди ковид също. Е там е проблемът. Мен ми е интересно що миналата седмица една близка на майка ми умря на 51 години, 2-3 седмици след като си боцна една от ваксините /не знам точно коя/... Писаха я от инфаркт починала, без преди това да е имала някакви оплаквания и/или заболявания. Просто ѝ става зле, вика линейка и тия докато дойдат, то вече е станала белята. Та се питам тоя човек ще влезе ли в статистиката на починали вследствие на странична реакция от ваксината, която е и най-вероятната причина за смъртта ѝ?...

Лека ѝ пръст на жената, но България е на челно място по сърдечно-съдови заболявания в Европа. Сам казваш, че е било така и преди пандемията. Тогава каква е била причината за това след като не е имало ваксини срещу ковид?
Мога много да напиша в темата, но няма смисъл. На българина ако му кажат, че да носи чорапи е задължително половината население ще ги събуе понеже "Кои са тия да ми казват на мене!?".

пп
Примера е груб, но достатъчно показателен.

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Аксесоари
#52

(2021-10-01, 11:28:02)Harbinger написа:  Само дето в БГ си бяхме рекордьор по смъртност и преди ваксините... и преди ковид също. Е там е проблемът. Мен ми е интересно що миналата седмица една близка на майка ми умря на 51 години, 2-3 седмици след като си боцна една от ваксините /не знам точно коя/, щото я задължиха от работата ѝ да го направи. Писаха я от инфаркт починала, без преди това да е имала някакви оплаквания и/или заболявания. Просто ѝ става зле, вика линейка и тия докато дойдат, то вече е станала белята. Та се питам тоя човек ще влезе ли в статистиката на починали вследствие на странична реакция от ваксината, която е и най-вероятната причина за смъртта ѝ? Едва ли...
Точно за това хората прибягват до фалшиви сертификати... тука в Германия не е по-различно положението. Ей сега от октомври правят и тестовете платени /досега всеки имаше право на един безплатен антигенен в седмица/, така че да принудят хората да се боцнат БЕЗПЛАТНО, за да могат да ходят на университет, на работа /в доста от случаите/, да посещават мероприятия, ресторанти, кафенета и т.н.

Ама и аз това се питам - хуу, боцкаш се, след седмица..месец даваш фира, дори и да е заради ваксината, НЯМА кой и как да докаже, че е заради нея. И после, оооо, ама то да умреш от странични ефекти вероятността е много малка, смо дето не ми е ясно, кк точно я изчислиха тая вероятност.

@Victormihov много си прав, ама трябва да е за цял свят, а не само за България. Да спрат всякакви кампании и който исла да се боцка, който не, не. Нямам нужда някой да ми "спасява" живота, поне не и по този начин. Wink
#53

BuАбе не се напрягайте - ВСИЧКИ ЩЕ УМРЕМ!
Това е гарантирано!

Другото ... е статистика!
И бизнес - за погребалните агенции и лекарите. Що ги пиша отделно?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
#54

(2021-10-01, 13:52:57)nowhere написа:  @Victormihov много си прав, ама трябва да е за цял свят, а не само за България. Да спрат всякакви кампании и който исла да се боцка, който не, не. Нямам нужда някой да ми "спасява" живота, поне не и по този начин. Wink

Няма никакви кампании почти никъде, хората са отговорни и вярват на медицината, поне навън.
Всички сме ваксинирани и, ако кажат и четвърта и четвърта слагам, но отново, аз ВЯРВАМ на медицината, не очаквам някой да ми даде баничка за това, че съм се ваксинирал, не очаквам и БЛАГОДАРЯ от държавата, вируса убива, ваксината НЕ.
И с ваксина можеш да се заразиш, но се кара като настинка.
В България никой не вярва на никого това е вярно, но и населението си е супер голям инат.
И медицината не струва нищо в Бг, но поне ваксината не е Българска.
Не е нужно човек да е умен или медик за да види статистиката, 6млн човека 21хил умрели, много е.
А иначе, че в Бг не се вярва на нищо това е абсолютен факт, попаднах на една тема за земята е плоска и имаше огромен процент Българи дето вярваха, че е точно така, мислех и тук да я пусна тази анкета, ама викам да не ви засрамвам, че ще почнете да убеждавате всички как живеем на плоска земя, а отстрани е ледаSmile
#55

(2021-10-01, 20:04:27)Victormihov написа:  Няма никакви кампании почти никъде, хората са отговорни и вярват на медицината, поне навън.
Всички сме ваксинирани и, ако кажат и четвърта и четвърта слагам, но отново, аз ВЯРВАМ на медицината, не очаквам някой да ми даде баничка за това, че съм се ваксинирал, не очаквам и БЛАГОДАРЯ от държавата, вируса убива, ваксината НЕ.
И с ваксина можеш да се заразиш, но се кара като настинка.
В България никой не вярва на никого това е вярно, но и населението си е супер голям инат.
И медицината не струва нищо в Бг, но поне ваксината не е Българска.
Не е нужно човек да е умен или медик за да види статистиката, 6млн човека 21хил умрели, много е.
А иначе, че в Бг не се вярва на нищо това е абсолютен факт, попаднах на една тема за земята е плоска и имаше огромен процент Българи дето вярваха, че е точно така, мислех и тук да я пусна тази анкета, ама викам да не ви засрамвам, че ще почнете да убеждавате всички как живеем на плоска земя, а отстрани е ледаSmile
Не, не е от инат. От простотия е. Голям процент от българите са ниско образовани, глупави и им липсва критично мислене. Подобни хора са най-податливи на идиотски конспиративни теории. Лекарите учат цял живот, а наш Ганьо прочел някаква глупост у фейса, и вика мани ги тея ваксини, мноо бързо ги направиха, лъжат ни...

Изпратено от моят LG VELVET с помощта на Tapatalk
#56

Точно обратното, именно критичното мислене кара хората да се замислят аджеба как стоят нещата. За няколко месеца правят ваксина за вирус който никой досега не се е сблъсквал и няма никаква информация за него, а за ХИВ и рак сигурно 100 години няма подобни ваксини или лечения.
Хората обичат да бъдат контролирани и да им се казва какво да правят. Нали знаете поговорката - работа за работници - много, за началници - малко.
#57

Колективния имунитет се придобива с преболедуване. Тоест при едни с ваксини при други без. Кво се правите на интересни не знам. Всеки трябва да си има избор, а не подкрепящи или антиваксъри. Не да се налага мнение.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
#58

За това вчера има 70умрели, защото всеки е с простотията за "личният избор". Няма как да е личен избор, след като можеш да зарадиш другите, дори и било то ваксинирани, както и да е, това е все едно да пика*ш срещу вятъра. Аз лично с мои приятели не се срещам казах им докато не се ваксинирате, няма да се навъртате покрай мен и мойте деца, хич не ме интересува вашето мнение за лична свобода и вашите теории за конспирации и кой държал всички пари на света.
Болеста ще си иде и ще замине, но не знам на каква цена.

-А извинете, за вчера има 87 умрели- и сме само 6млн хора на кръст.
#59

(2021-10-02, 05:53:05)Victormihov написа:  За това вчера има 70умрели, защото всеки е с простотията за "личният избор". Няма как да е личен избор, след като можеш да зарадиш другите, дори и било то ваксинирани, както и да е, това е все едно да пика*ш срещу вятъра. Аз лично с мои приятели не се срещам казах им докато не се ваксинирате, няма да се навъртате покрай мен и мойте деца, хич не ме интересува вашето мнение за лична свобода и вашите теории за конспирации и кой държал всички пари на света.
Болеста ще си иде и ще замине, но не знам на каква цена.

-А извинете, за вчера има 87 умрели- и сме само 6млн хора на кръст.

Мен също не ме интересува мнението на хора с промити мозъци, които вярват на всичко, което им кажат по телевизията. Но, разбирам те, все пак живееш в Израел и сигурно са ви насрали яко там. В крайна сметка аз не виждам какво му е толкова страшното на този вирус, та се всява така паника, при положение, че смъртността му е има-няма 4% а при по-млади хора под 50-55 сигурно не е повече от 1-1.5% Ами предпочитам да "рискувам" 

А с ваксините са ми много смешни, първо бяха 2 дози, сега 3-та.. Пфайзер даже заговориха за ежегодна ваксинация, след няколко месеца сигурно ще стане през месец... Пълен цирк. Отделно, каквото и да си приказвате, от ваксините също можеш да умреш и не мисля, че шанса е много по-нисък от този при короната, просто както по-горе споменах - много хора, които умират някакво време след ваксините, със сигурност не се записват, като починали от усложнение след ваксинацията.
#60

Промитите мозаци са на антиваксърите които си мислят че ги чипират , заради такива положенито ще се влоши драстично в близките месеци.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
#61

@nowhere няма смисъл да им казваш очевадни неща. Като им чете постовете на чипираните ще кажеш че цяла европа е със 100% ваксинирани само българина от инат не иска да си бие експерименталната ваксина и го обвиняват, че е антиваксър и не е отговорен, и че е виновен за смърта на хората, които уж умрели от ковид, а от друго не са умрели. А и тия със синята кръв са ми ясни. Бачках с такива 5 години, чуха нещо по тв-то, че иде апокалипсис и почнаха да избягват ходенето в офис и не сваляха маските по цял ден. А ако се появи случай на контактен с ковид, тия не се появяваха с дни в офиса.
#62

Как може да спорите за това! Очевадно е че не става въпрос за никакви здравни мерки, никакво "спасяване" на човечеството и никакви "ваксини". Само трябва да си спреш телевизора, да започнеш да мислиш и всичко ти се изяснява, та чак вади очите. Нещата са много много по дълбоки и в същото време много прости. Прости, защото е очевидно. Дълбоки, защото на тези които не искат да живеят в реалния свят трябва да им се обяснява до съдиране каква е действителността.

Doogee S30
#63

Сериозно мисля да пусна анкета с "мислите ли, че земята е плоска?".
#64

(2021-10-02, 09:56:23)Victormihov написа:  Сериозно мисля ...

Вече не съм убеден!

Говорите за „чипиране“, а всъщност ви „пуснаха тотален ъпдейт и ъпгрейт на софтуера“! Не външни и допълнителни чипове - използват„фабричния“!

Не става въпрос - „ЗА“ или „ПРОТИВ“ ваксините изобщо! Има много ваксини - едновалентни и поливалентни, с дългосрочен и краткосрочен ефект, за „цяла“ болест и за конкретен щам ... Пример е прословутия грип - дето не е само един грип, а всяка година - нов модел. Като производителите на телефони.
А истината е - „Грип се лекува по два начина - с лекарства за 7 дни, без лекарства - за една седмица!“
Другото - от грип и от СПИН ... никой не е умрял. Всички умират от усложненията, след преболедуване. Подобна изглежда и истинската картинка при SARS-CoV-2.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
#65

Абсолютно си прав.
В България хората дори не стигат до лекуване, те направо си умират.
Цялата махала със съседите ми в България измряха от корона, опустя ни махалата.
Не искат и са чуват и за ваксина, камо ли маска или пазене.
Останете си здраве.

Да не дава Господ вие или вас близък да се борите за капка въздух. Без лоши чувства, явно това си е нивото в България и така.
Толкова си можем, затова сме на този хал, иначе за маса и приказки еша ни няма, теории от тук до Америка можем да развиваме, пъпа ни се развива от приказки.
#66

Добре де, след толкова много ви е грижа за другите УЖ, как веднъж не се запитахте досега - "Абе колко души /милиона/ умират от грип всяка година"?, "Аз сега като съм болен, дали не е по-добре да си седя вкъщи, за да не заразя някой възрастен или просто човек с по-слаба имунна система, за да го предпазя от тежко протичане на болестта или дори смърт"? Истината е една - грам не ви дреме за другите, само на думи сте много загрижени, както ви карат да вярвате, гледайки ТВ-то. Толкоз. Иначе със сополите и кашлицата си се разхождахте и по молове и кина, че и на работа ходехте, без грам да ви дреме, това е.
#67

До сега никъде няма информация че ваксинираните не предават заразата на другите,по скоро предпазват себиси от по тежко прекарване на болестта,а и не всеки който е ваксиниран или е преболедувал има антитела които да го предпазят,така че човек пак трябва да спазва предпазните мерки,носене на маска където има струпване на хора,спазване на дистанция и миене на ръце, за да не се зарази или да зарази друг.

Huawei P30
#68

(2021-10-02, 10:50:47)Victormihov написа:  Абсолютно си прав.
В България хората дори не стигат до лекуване, те направо си умират.
Цялата махала със съседите ми в България измряха от корона, опустя ни махалата.
Не искат и са чуват и за ваксина, камо ли маска или пазене.
Останете си здраве.

Да не дава Господ вие или вас близък да се борите за капка въздух. Без лоши чувства, явно това си е нивото в България и така.
Толкова си можем, затова сме на този хал, иначе за маса и приказки еша ни няма, теории от тук до Америка можем да развиваме, пъпа ни се развива от приказки.

По същата логика, да не дава Господ вие или ваш близък да получи странични ефекти от ваксината след време и да гушне букета, също без лоши чувства.

Искам да засегна и друга тема, на която ще ми е интересно да ми обяснят специалистите. Нали вируса бил много заразен, даже тук с последните "варианти" плашеха, че бил супер заразен, та как се получава така, че вече цели ДВЕ ГОДИНИ, повтарям ДВЕ ГОДИНИ (добре де.. почти две) съпругата ми не е спирала да пътува до работа в претъпканото метро в час пик сутрин и вечер до работа и обратно? Детето ми не е спирало да ходи на детска градина, аз работя от вкъщи, но си ходя редовно на фитнес, където Н на брой хора ползват уредите, пипат ги и се потят, ходя си по магазините и не сме се заразили все още? Или сме го изкарали, без да знаем? Не ме разбирайте погрешно - НЕ отричам, че има Ковид, както и не твърдя, че щом не сме се заразили, то няма да се заразим в даден момент, НО това на мен лично ми говори, че вируса въобще не е толкова заразен, колкото го изкарват, иначе яко се тръби по медиите и се плашат хората, как всеки следващ щам бил много по-заразен от предходния.
#69

(2021-10-02, 12:50:14)nowhere написа:  По същата логика, да не дава Господ вие или ваш близък да получи странични ефекти от ваксината след време и да гушне букета, също без лоши чувства.

Не се безпокоя, както казах, ако се изисква и четери и пет ще сложа, за да бъда част от победата на тази гадна болест, предпочитам да вярвам на медиците и на фирмата която е произвела ваксините, отколкото на глупостите на Фейсбук и всякакви статии на пияници и психично болни дето гърмят някакви лъжи дето нямат нищо общо с реалноста.
****
Лек ден, ай стига сте ми се смяли, някой друг по-умен да продължи.
#70

Само дето няма нито един учебник по медицина, според който като си сложиш n на брой ваксини, ще победиш коя да е болест, еле пък вирус, ама както и да е. Чудно що досега няма ваксина, "победила" обикновените вируси, дето ги има от време оно, а пък видиш ли изведнъж се създаде "ваксина-спасител" за болест, дето я има от 2 години.
Викторе, хипотетично... ако утре някой лекар-специалист каже по ТВ-то да се гръмнеш или да убиеш някой твой близък, щото планетата е пренаселена, което е факт, ще го направиш ли?
#71

Няма смисъл. Нито ние ще ви убедим да се ваксинирате, нито вие ще ни убедите как всичко е лъжа. Живи и здрави да сме, пък времето ще покаже кой крив, кой прав...

Изпратено от моят LG VELVET с помощта на Tapatalk
#72

Абе аз не твърдя, че всичко е лъжа. Сигурен съм даже, че на доста хора тия ваксини помагат. Проблемът е, че се опитват да ги наложат като задължителни. И това всичкото е за едни пари, много пари. Всъщност от маски се печели даже повече.
#73

(2021-10-02, 13:12:13)Harbinger написа:  ... щото планетата е пренаселена, което е факт...

Благодарение на модерната медицина и хората (лекари, научни работници, спонсори понякога и чистия късмет), които са успели да разработят методи за превенция, лечение и профилактика на заболявания от заразен и незаразен характер.
Или казваш, че е време да спират!?

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
#74

(2021-10-02, 13:12:13)Harbinger написа:  Само дето няма нито един учебник по медицина, според който като си сложиш n на брой ваксини, ще победиш коя да е болест, еле пък вирус, ама както и да е. Чудно що досега няма ваксина, "победила" обикновените вируси, дето ги има от време оно, а пък видиш ли изведнъж се създаде "ваксина-спасител" за болест, дето я има от 2 години.
.......

Явно не си прочел нито един учебник по медицина, за да твърдиш това.
Ето ти един пример за една много заразна и смъртоносна болест причинена от ВИРУС.
"Едрата шарка (на латински: variola vera или Вариола) е силно заразна вирусна болест, засягаща само хората. Причинява се от два вида вируси, наречени Variola major и Variola minor. Първият вид причинява по-смъртоносна форма със смъртност при 20 – 40% от инфектираните, докато вторият убива само 1% от жертвите си. Много от оцелелите ослепяват частично или напълно поради възпаление на роговицата, а по кожата остават типични за шарката белези. Средно изчислено в периода на 20 век, вариолата причинява 300 – 500 милиона смъртни случая. Само през 1967 г. Световната здравна организация (СЗО) изчислява, че от 15 милиона души заразени от болестта 2 милиона умират същата година. Последните случаи на едра шарка са регистрирани през 1977 г., а през 1980 г. СЗО обявява окончателното унищожаване на вируса в природата."
Можеше да са изчезнали дифтерия, морбили, паротит, рубеола, полиомиелит, детски паралич, но благодарение на антиваксарите, бедността и човешката глупост това не може да стане факт.

(2021-10-02, 14:14:59)Harbinger написа:  Абе аз не твърдя, че всичко е лъжа. Сигурен съм даже, че на доста хора тия ваксини помагат. Проблемът е, че се опитват да ги наложат като задължителни. И това всичкото е за едни пари, много пари. Всъщност от маски се печели даже повече.

В САЩ повечето от ваксините са напълно доброволни, но не може да отидеш на училище, ако не представиш документи или изследване за антитела срещу дифтерия, тетанус, коклюш, детски паралич, морбили, заушка и рубеола. Във Франция това се отнася за дифтерия, тетанус, детски паралич.

1916 
#75

А що в Африка има СПИН, ама такъв СПИН и холера, че си нямаш на представа от мащаба, никъде не се тръби, но измират стотици хиляди (милион) от това?
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)