Анкета: Колко дози от ваксините против COVID-19 си сложихте? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
0, не мисля да се ваксинирам
48.54%
50
48.54%
1 доза
3.88%
4
3.88%
2 дози
36.89%
38
36.89%
3 дози
2.91%
3
2.91%
Все още обмислям да се ваксинирам
7.77%
8
7.77%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Колко дози от ваксините против COVID-19 си сложихте?

(2021-10-30, 15:58:23)Оwhitehart написа:  Явно живеем в различни светове. Толкова много мои познати, приятели, роднини и колеги се ваксинираха, как пък ни един не получи някаква сериозна странична реакция...

Изпратено от моят LM-G900 с помощта на Tapatalk
Нали знаеш, статистиката е странно нещо, но ако ти се случи на теб са си направо 100%. И нещо от първа ръка: колега и жена му със множество заболявания, го изкараха на крак. 2 дни температура и за 2 седмици е това! Не бяха ваксинирани.

времето е като парите - никога не стига
Аксесоари

(2021-10-30, 16:40:28)Victormihov написа:  Защото няма такава, просто Българина е свикнвал да е винаги АНТИ за всичко и винаги да е инат на всичко.

Всъщност mRNA ваксините, макар и в рядкост, са свързани с повишен риск от възпаление на сърцето.

ZTE BLADE with CyanogenMod 11.0(4.4.2)

Малко за mRNA ваксините

Цитат:mRNA ваксините са наскоро достъпни за обществеността, но са били изследвани от десетилетия

Изследователите изучават и работят с иРНК ваксини от десетилетия. Интересът към тези ваксини нараства, тъй като те могат да бъдат разработени в лаборатория с помощта на лесно достъпни материали. Това означава, че ваксините могат да се разработват и произвеждат в големи количества по-бързо, отколкото при други методи за производство на ваксини.

иРНК ваксините са били изследвани преди за грип, Зика, бяс и цитомегаловирус (CMV). Веднага след като необходимата информация за вируса, който причинява COVID-19, беше налична, учените започнаха да проектират инструкциите за тРНК за клетките, за да изградят уникалния шипов протеин в иРНК ваксина.

Бъдещата технология за иРНК ваксина може да позволи една ваксина да осигури защита срещу множество заболявания, като по този начин се намали броят на ваксините, необходими за защита срещу общи болести, предотвратими с ваксина.

Освен ваксините, изследванията на рака са използвали иРНК, за да задействат имунната система да се насочи към специфични ракови клетки.
https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nco.../mrna.html

Как mRNA ваксините предпазват от COVID-19
https://www.consilium.europa.eu/bg/infog...a-vaccine/

Huawei P30

(2021-10-30, 17:02:11)degman написа:  Два дни след ваксината и след няколко различни случая в темата от различни хора и източници. Така че хайде един път е предположение, втори път съвпадение, трети път....? Така че не се дръж арогантно и не си мисли че твоето мнение струва нещо. Почни и да мислиш малко повече, не ви карам да не се ваксинирате, просто не искам обратното. Просто е.
Нещо няма конкретни случаи, които да са публични, да се проведе разследване и т.н. Всичко е Един приятел, един комшия на мой познат, ма той нещо му стана, ама се беше ваксинирал, та според мен е от ваксината и бла-бла.

Изпратено от моят LM-G900 с помощта на Tapatalk

(2021-10-30, 16:37:31)DoryanY написа:  Може,но статистиката показва че вероятността е 9 пъти по малка,а да почине е 9,5 пъти по малка.Знам че ще кажете,ама може и да не е вярно,човек може да се съмнява във всичко,някой не вярват че лекарствата за сърце ще им помогнат и не ги пият,други че човек ако почине в болница,на  100% са виновни лекарите,има лекарски грешки,но те са изключение.Казвате че познавате хора които са починали от ваксина,а техните близки изискали ли са да се направи аутопсия,защото като почине човек и се обадите на бърза помощ,или джипи то те питат искате ли да се направи аутопсия,ако човека е бил тежко болен и се знае че няма смисъл от това,преценява се конкретно.
Ето малко данни от изследване на починали след ваксинация,няма да цитирам,ето я статията.
https://www.dw.com/bg/%D0%BD%D0%B0%D0%B8...a-56507681
Не знам какво показва твоята статистика но виж статистиката от Националния статистически институт там за миналата година има данни за общиа брой починали през 2020г и кои от какви болести са починали. Голям е пробема в България на хората със съдечни заболявания които в момента заради ковид истерията не се лекуват

(2021-10-30, 18:42:24).esil2 написа:  Не знам какво показва твоята статистика но виж статистиката от Националния статистически институт там за миналата година има данни за общиа брой починали през 2020г и кои от какви болести са починали. Голям е пробема в България на хората със съдечни заболявания които в момента заради ковид истерията не се лекуват
Тази статистика не е моя,няма всеки ден да ви се дава информация,смъртността от сърдечните болести и другите си е отделна.Колко със сърдечни проблеми се лекуват и си живеят още доста години,а като ги хване ковид си отиват бързо.Преди малко гледах по нова телевизия д-р Иван Колчаков, член на УС на МБАЛ "Софиямед
Цитат:Той беше категоричен, че трябва да се дава правилната информация за ваксините на гражданите – както са направили западните държави. „По принцип гражданите са некомпетентни по здравни въпроси. В България хората, които разбират от тази материя, са ограничен брой. Но тяхното компетентно мнение беше удавено в едно море от недоверие, фалшиви новини и включително суеверия”, смята медикът.
Освен здравната страна на проблема, има и друга. Една от тях е образованието. Хората, които не се ваксинират, поддържат веригата на заболяването, резервоарът, в който се раждат новите щамове, и така образователната система е принудена да премине на онлайн обучение. Това ще даде дълготрайни негативни ефекти върху образоваността на нашата нация
https://nova.bg/news/view/2021/10/30/344...%B0%D1%82/

Huawei P30

(2021-10-30, 18:23:29)whitehart написа:  Нещо няма конкретни случаи, които да са публични, да се проведе разследване и т.н. Всичко е Един приятел, един комшия на мой познат, ма той нещо му стана, ама се беше ваксинирал, та според мен е от ваксината и бла-бла.

Изпратено от моят LM-G900 с помощта на Tapatalk

Ма то е и същото с Ковид. Нали и ти все трябва да си чул или да се е случило на твой познат. Ма той беше болен от ковид, ама нещо му стана, кашляше, та май е от ковид. Малоумните примери, които давате важат и в обратната посока.

Скоро всички ще се ваксинирате като опре ножа до кокала, изкарах го на крак, на мрак, все тая, пипне ли те неваксиниран почвай молене на Бога.
Днес умря 28 годишна неваксинирана.
Има и хора които умират "ваксинирани"- С ФАЛШИВ СЕРТИФИКАТ.

Родилка на 28 години е сред починалите от коронавирус в Сливен през миналата седмица. Това съобщиха от Областния кризисен щаб. Тя е родила близнаци, които също са починали. Няма данни младата жена да е имала придружаващи заболявания.

Жената е била приета в болницата, но е избягала от болницата. Впоследствие отново е била докарана от съпруга ѝ, защото състоянието й се е влошило. Направени са били редица консултации, за да се прецени състоянието й. В продължение на десет дни е била интубирана, като се е наложило да се прекъсне бременността, за да се спаси тя. Извършено е секцио, но близнаците, с които е била бременна жената, не са оцелели.

На вас майтап ви се струва, но на мен въобще не ми е смешно и до майтапи и инати.
Млади хора си отиват заради инати и глупави статии конспирации във Фейсбук- жалко.
А уж сме интелигенти с висши образования- да си избършеш г*** с тях.
***
Като сте инати поне се пазете- имате деца, родители и баби и дядовци- не става въпрос кой крив кой прав- това ми е пределно ясно, че с фуния акъл не се налива, ама поне се пазете и носете маски.
150умрели на ден за една шепа народ въобще не е малко, цифрите не ви ли стряскат? Ама въобще да не му пука на човек го можем само ние.

(2021-10-30, 19:30:44)nowhere написа:  Ма то е и същото с Ковид. Нали и ти все трябва да си чул или да се е случило на твой познат. Ма той беше болен от ковид, ама нещо му стана, кашляше, та май е от ковид. Малоумните примери, които давате важат и в обратната посока.
Не, не е същото. Едното е официална статистика, другото е конспиративно бърборене. А, забравих, според вас ни лъжат и не можем да вярваме на лекарите. Wink

Изпратено от моят LM-G900 с помощта на Tapatalk

Че Мангъров не е ли лекар? При това един от най-опитните в България. И то ВИРУСОЛОГ. Не ортопед или някакъв друг "специалист". А ако знаеш на колко други уважавани специалисти в соц. мрежи им се трият мненията и видеата към темата, само защото изразяват несъгласие с ковид ваксините.

(2021-10-30, 18:23:29)whitehart написа:  Нещо няма конкретни случаи, които да са публични, да се проведе разследване и т.н. Всичко е Един приятел, един комшия на мой познат, ма той нещо му стана, ама се беше ваксинирал, та според мен е от ваксината и бла-бла.

Изпратено от моят LM-G900 с помощта на Tapatalk

Защо ли? Определено вярвай в каквото искаш, не ми пречи. Пречи ми като ми се налага чуждото мнение. Особено насилствено с разни долни действия, репресии и подобни. 1 на милиард да умре от ваксината за теб не е проблем ама ако си ти този ще е различно. И определено не виждам проблем че хората не искат да се ваксинират.

(2021-10-30, 19:03:19)DoryanY написа:  Тази статистика не е моя,няма всеки ден да ви се дава информация,смъртността от сърдечните болести и другите си е отделна.Колко със сърдечни проблеми се лекуват и си живеят още доста години,а като ги хване ковид си отиват бързо.Преди малко гледах по нова телевизия д-р Иван Колчаков, член на УС на МБАЛ "Софиямед
https://nova.bg/news/view/2021/10/30/344...%B0%D1%82/
Само не ми давай за пример нова и бтв това са платени слугинажни телевизии

(2021-10-30, 20:26:02)esil2 написа:  Само не ми давай за пример нова и бтв това са платени слугинажни телевизии
Телевизиите ако са платени Д-р Колчаков и той ли е,БНТ и тя ли е платена телевизия? И от там новините са същите,и вие не давайте примери от жълти сайтове,те не са ли платени.
Цитат:Изпълнителната агенция по лекарствата стартира едноседмична кампания за популяризиране на значението на съобщаването на подозирани нежелани реакции след ваксинация.
Агенциите по лекарствата от 64 държави ще поощряват медицинските специалисти, екипите на националните ваксинационни програми, както и хората, които са ваксинирани, тези, които се грижат за тях, и семействата им да съобщават за проблеми, възникнали във връзка с ваксини, включително ваксините срещу COVID-19.

    "Ваксините са най-добрият начин за защита от инфекциозни болести и вече са спасили живота на милиони хора. Както при всички лекарства и при ваксините може да настъпят нежелани реакции. Като съобщавате подозирани нежелани реакции на Изпълнителна агенция по лекарствата спомагате за установяване на нови нежелани реакции и събирането на повече информация за известните нежелани реакции", изтъкват от агенцията

Оттам напомнят, че всяко съобщение е от значение. Затова съветват всички хора да не отлагат и да не чакат някой друг да съобщи за техните съмнения.

Медицинските специалисти, особено тези, които прилагат ваксини, се насърчават да обсъждат нежеланите реакции с пациентите и да следят за нови или редки такива.
https://bntnews.bg/news/ial-sabira-signa...8news.html

Huawei P30

(2021-10-30, 20:10:03)degman написа:  Защо ли? Определено вярвай в каквото искаш, не ми пречи. Пречи ми като ми се налага чуждото мнение. Особено насилствено с разни долни действия, репресии и подобни. 1 на милиард да умре от ваксината за теб не е проблем ама ако си ти този ще е различно. И определено не виждам проблем че хората не искат да се ваксинират.
Значи по-добре 5 от 100 да умрат от ковид, ама един на милион ако умре от ваксината, е голям проблем? Страшна логика, думи нямам. Иначе съм абсолютно ЗА насилственото ваксиниране. Няма друг начин, с тия конспирации и тъпотии.

Изпратено от моят LM-G900 с помощта на Tapatalk

Който си дава вид, че много знае и е много способен, той нищо не знае и на нищо не е способен!
Който знае много, е мълчалив; който говори много, нищо не знае!
Лао Дзъ
Това се отнася и за двата лагера.

времето е като парите - никога не стига

"По принцип гражданите са некомпетентни по здравни въпроси. В България хората, които разбират от тази материя, са ограничен брой."


И аз това разправям, ама не - компетентни били...
Хората, разбиращи от тази материя са ограничен брой навсякъде, не само в България...

(2021-10-30, 20:57:18)whitehart написа:  Значи по-добре 5 от 100 да умрат от ковид, ама един на милион ако умре от ваксината, е голям проблем? Страшна логика, думи нямам. Иначе съм абсолютно ЗА насилственото ваксиниране. Няма друг начин, с тия конспирации и тъпотии.

Изпратено от моят LM-G900 с помощта на Tapatalk

Който не иска да се ваксинира си е поел отговорността. Като умре ще го сочиш с пръст и ще му се смееш. Нали така. А насилственото ваксиниране е подсъдно. Общо взето по този начин вредиш на човека и трябва да бъдеш вкаран в затвора за опит за убийство. Като говорите глупости поне и аз да почна като вас. И да определено трябва да се вкарат в затвор всички които са за подобни мерки.

А хората, които отказват да се тестват за да не бъдат карантинирани, въпреки че не се чувстват добре какво заслужават? Киндер сюрприз?

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk

Защо някой би отказал да се тества? Какво общо има ваксината с тези които са болни? Болен си отиваш на лекар. Той ще прецени дали си за тест или не. Аз бях болен и не ме тестваха защото лекаря прецени че е друго явно.

Задължителна ваксинация, друг начин няма. Или пълен локдаун, но и това няма да се случи. Ще си седим с разни мерки, ще умираме, и то заради продавачите, сервитьорите, шлосерите и т.н , които много разбират от ваксини и са разкрили световния заговор...

Изпратено от моят LM-G900 с помощта на Tapatalk

(2021-10-30, 21:46:09)degman написа:  Който не иска да се ваксинира си е поел отговорността. Като умре ще го сочиш с пръст и ще му се смееш. Нали така. А насилственото ваксиниране е подсъдно. Общо взето по този начин вредиш на човека и трябва да бъдеш вкаран в затвора за опит за убийство. Като говорите глупости поне и аз да почна като вас. И да определено трябва да се вкарат в затвор всички които са за подобни мерки.

Ама вируса предпазва, ето при нас в Израел всички сме ваксинирани без децата и имаме 0 умрели на ден имахме по 50 на ден.
Бяхме 1200 в тежко състояние сега сме 190 и падат.

Всичко е отворено без сертификати и работа има за всички.
ЗНАЧИ ваксините Пфайзер помагат, тук само това слагат, и нищо не беше насилствено и насила, отвориха се часове, хората се записаха, направиха си 3 ваксини и готово, за 2 месеца вече няма болни.

Защо Да вкарват някого в затвора, нали това е идеята на ваксината, като се ваксинират всички да не се предава нататак?
Когато имаше по 10 000 заразени на ден, всеки ден имаше някое дете болно в градината на децата, а сега няма и сме спокойни, всички сме ваксинирани и държавата функционира и болниците са празни.
Кое точно не е ясно с тази ваксина и защо някого трябва да влиза в затвора, ваксината не е пожелание и защото идеята е да се спре вируса и държавата да не влиза в затваряние (локдауни или там какво му викате).

Да се намесят и още хора които живеят в Западна Европа с държави над 80% ваксинирани.

И тук, ако не сте съгласни с мен, мисля, че повече няма за какво да се приказва в тази тема.

Браво колега. Дано някой го разбере това, което си написал. Но в Израел не е пълно с Бай Ганя, дето някой щял да го трови с ваксината , да го чипира, едва ли не щели да му управляват и без това малкото мозък. И най-вече искат да му отнеме правата да си държи киселото зеле в мазата. Нищо че от 30 години го манипулират както си искат!

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Който иска да се ваксинира, само да не реве като вдовица за х*й че му нарушават правата със изискването за зелен сертификат и да не ми ходят да подскачат пред РЗИ-та подстрекавани от пишман кандидат политици борещи се за субдидия, че изглеждат смешно и нелепо на фона на ситуцията в болниците.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.

(2021-10-31, 07:27:25)boris.stz написа:  Браво колега. Дано някой го разбере това, което си написал. Но в Израел не е пълно с Бай Ганя, дето някой щял да го трови с ваксината , да го чипира, едва ли не щели да му управляват и без това малкото мозък. И най-вече искат да му отнеме правата да си държи киселото зеле в мазата. Нищо че от 30 години го манипулират както си искат!

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Няма брато.
Надежда тука всяка оставете:p не разбират, Тома НеверниSmile))

(2021-10-31, 07:54:08)niksanvn написа:  Victormihov... Първо.. Всички разбрахме, че си в ИЗРАЕЛ... ТАМ живееш... пикаеш... сереш... ядеш.... (бахти натякването)....
Второ... Стига с твоето НАЛАГАНЕ на мнения... Монетата ВИНАГИ има две страни.....
Трето.... Ти си Ебаси ФУРНАДЖИИСКАТА лопата..... До вчера рева каТ вдовица за х.Й... цитирам Те : "АМА ХОРА... ВАС ВИ ЗАДЪЛЖАВАТ ДА ПОДПИСВАТЕ ДЕКЛАРАЦИЯ, ЧЕ ПРОИЗВОДИТЕЛЯ НЕ НОСИ ОТГОВОРНОСТ"...... Ама и МЕН АКО МЕ ЗАДЪЛЖАВАХА ДА РАЗПИША... И АЗ НЯМАШЕ ДА СЕ ВАКСИНИРАМ........ продължавам да те цитирам... : ВЕЧЕ РАЗБРАХ, ЗАЩО СЕ ДЪРПАТЕ И НЕ ИСКАТЕ ДА СЕ ВАКСИНИРАТЕ.......
Четвърто.....явно от ваксината имаш странични ДЕФЕкти.... Избива те на временно УмоЗабравяне с остра Шизофренна форма на интерполация на случки... действие... бездействия... Настроения....
Пето..... Бъди загрижен за нацията.... ПОЕМИ всички излишни ваксини за да не станат зян....
Шесто..... От тук вече си ти... донаписвай, щоТ ти давам "Поле" за изява (няма останиш по назад... вече имам подозрения, че си платена......)

Трябва да се ваксинираш и тиSmileа се поуспокойш и после ризката за няколко часа и си като нов.

(2021-10-31, 09:11:33)whitehart написа:  Защо антиваксър да е обидно? Ваксър не е обидно, така че и другото не е. Колкото до чипирането - продължавай да вярваш в детински небивалици, излагаш само себе си. Колкото до душевния ти комфорт - и антиваксърите нарушавате моя с налудничавите си конспирации, ама търпя... Wink

Изпратено от моят LM-G900 с помощта на Tapatalk

Защото е станала като нарицателно, и не се използва истинското и значение. Антиваксър е човек който е против ваксините като цяло, а тук се използва за тези които не искат да се ваксинират с "модерната ваксина", но имат всички други които са по имунизационен календар. А ние това сме го взели от СТО. Та, след като си помолен учтиво, е редно да се съобразиш.

времето е като парите - никога не стига
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)