Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S21/S21+ - Лични впечатления и коментари

Среданта скорост не се поддържа от 25w зарядното се оказва.
Цитирай
Аксесоари

Как да се отърва от скапания лаг в камерата? Направо ми писна на хОя.
Лагва при отваряне на камерата, при снимане, при смяна на режими, при отваря на галерията през камерата, винаги първоначално насича като почна да снимам видео, после като гледам клипа и си го има насичането.
И на други места се случва тук таме да лагне, но не е постоянно като при камерата.
Скоро е форматиран телефона, може би временно помогна, ама ако ще го форматирам през през няколко месеца ще замине в olx.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай

(2021-10-29, 15:43:13)ole написа:  Как да се отърва от скапания лаг в камерата? Направо ми писна на хОя.
Лагва при отваряне на камерата, при снимане, при смяна на режими, при отваря на галерията през камерата, винаги първоначално насича като почна да снимам видео, после като гледам клипа и си го има насичането.
И на други места се случва тук таме да лагне, но не е постоянно като при камерата.
Скоро е форматиран телефона, може би временно помогна, ама ако ще го форматирам през през няколко месеца ще замине в olx.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Няма отърване. Надеждата е в андроид 12, ако са го оправили.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

Честно казано при мен го няма този проблем, как е възможно? Най-лошото, което съм виждал е да се отвори с една идея по-бавно камерата при първи опит. Иначе видеото си изглежда нормално първите секунди, бързината с което можеш да снимаш е напълно адекватна, сниката се обработва под секунда след като е заснета, отварянето на галерията почти винаги е мигновено. Не знам, по принцип съм чувствителен по темата, а не виждам проблеми.

На същия принцип друг телефон, който ползвам отваря бавно dialer-а и това е далеч по-дразнещо. Там се оправя с рестарт, все едно във времето нещо заталачва нещата и една и съща операция става по-бавна.
Цитирай

За това питам, да не би нещо да трябва да се ръчне някъде, де да знам вече....
Чакам ревюта да видя как е батерията на новите пиксели и ако е ок може и да сменя кораба.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай

Моята теория е че става с времето по някакъв начин и вероятно иска рестаарти от време на време. Макар че аз не рестартирам почти никога точно този телефон и нямам проблеми. Имам един проблем само всъщност - камерата в стандартния режим снима отчайващо зле в по-тъмно помещение, по-зле от доста двойно и тройно по-евтини телефони, огромно количество шум бе да има какъвто и да било детайл и т.н.

А пиксела казват, че е много зле откъм батерия, далеч не това което се очакваше с техния чип. Иначе камерата няа как да не е по-добре, но други неща са по-зле като батерията, която споменахме вече, по-голямата дебелина, извития екран имал шифт на цветовете и разни други неща. И аз мисля за заместител, но на 99% няма да е това.

pc ето проблема с камерата dxomark са го отбелязали явно.
[Изображение: 2021-11-01-145144.png]
S21 изглежда така на всички снимки ако не се използва night mode, а за сранение другите ми телефони са по-близо до останалите 2 снимки. Честно казано това е много зле за класа... На снимката е дори ultra, а S21 и S21+ се представят точно по същия начин.
Цитирай

E ново 20 с S21 - AOD се оказва, че прегаря пиксели. Използвам оригиналното приложение и това вече е пълна пародия...
Цитирай

(2021-10-29, 15:43:13)ole написа:  Как да се отърва от скапания лаг в камерата? Направо ми писна на хОя.
Лагва при отваряне на камерата, при снимане, при смяна на режими, при отваря на галерията през камерата, винаги първоначално насича като почна да снимам видео, после като гледам клипа и си го има насичането.
И на други места се случва тук таме да лагне, но не е постоянно като при камерата.
Скоро е форматиран телефона, може би временно помогна, ама ако ще го форматирам през през няколко месеца ще замине в olx.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

ole, виж размера на кеша и данните на приложението (камера) и изчисти кеша. Виж и на кои приложения си дал достъп до приложението камера - особено тези с постоянен достъп и пробвай как ще е, като го спреш.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Доживях и аз да си купя телефон , без заравдно ? Преминах от Mi10T на S21. Основно , заради размера. Не понасям големи тухли. Като билд е ясно , че по изпълнение и размер IPhone 13 mini е дъ бест за мен. Но не мога да се върна отново, към онази осакатена система. Дисплеят не е скопен, както се тръби. Чудесно си е дозиран , като яркост , контраст. Батериятс е ясно , че е малка. Камерата малко лаги ( и това го четох ) , но не е нещо драматично. Много компактен и лек. Exynos 256gb

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
[-] 1 потребител изказва благодарност на svencho за това мнение:
  • kerenski
Цитирай

Някой да има проблеми с gsp-a? Не само сега с андроид 12, а и преди това?
Цитирай

[Изображение: a006f1566d13a3d5d5c1a1437449e5f4.jpg]
Сто пъти ходя и спирам тая нотификация да не се показва и след малко пак е там

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай

Някой включил ли е опцията батерията да се зарежда до 85%? Предишния А8 2018 го зареждах до 100% и на Бързо зареждане още от самото начало и за 3.5 години батерията беше идеална. Сега съм изключил бързите зареждания и включих тази опция и не знам има ли смисъл да се престаравам.
Цитирай

Тази опция според мен е безполезна. Батерията не може да изкара цял ден, когато е 100% заредена, не ми се мисли, ако я зареждам само до 85.
Предпочитам да добавят функцията за зареждане налична при iphone, където се оптимизира зареждането спрямо това как го зареждаш. Опцията е налична дори при телефон от нисък клас като Realme 8, който имам...

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

Е то си се оптимизира. При нисък заряд зарежда на повече A. При повишаване на процента намалява и силата на зараждащия ток. При ползване на телефона "на кабел" бързото зареждане изключва.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazibarev за това мнение:
  • divna
Цитирай

(2021-12-23, 16:09:43)krasimiretov написа:  Предпочитам да добавят функцията за зареждане налична при iphone, където се оптимизира зареждането спрямо това как го зареждаш. Опцията е налична дори при телефон от нисък клас като Realme 8, който имам...

И каква е тази функция по точно? За пръв път чувам, за това аз лично.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай

Прикачвам скрийншот от Realme 8, но опцията я има и на iPhone 13. Аз си го обяснявам по следния начин: Ако телефона е в зарядното всяка вечер по 8 часа, зареждането се оптимизира и се зарежда за 5-6 примерно, а не за 1-2. Не знам дали така работи, може и да си измислям.
Мисълта ми беше, че предпочитам подобна опция пред тази да зареждам телефона до 85% само.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

Да, синът ми има Huawei Nova 5 T и се е научил, че го зарежда нощем, сега ако го включиш за през нощта зарежда до някакви проценти и спира, после по някое време явно продължава, не съм будувал да го следя точно

Изпратено от моят SM-G996B с помощта на Tapatalk
Цитирай

Това Сони го имаха преди 3-4 години
Зарежда до 100, но по различен начин
Като идеята е да имаш 100% малко преди да го изключиш от зарядното
Но това отново хаби цял цикъл на зареждане
Докато 3-4 зареждания до 85%, амортизират батерията само с един пълен цикъл
Естествено не на всеки 85 му стигат за деня
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sev за това мнение:
  • Ivo. Petkov
Цитирай

Аз се чудя....на кой му пука? Докато батерията се амортизира до 85% от капацитета си тоя телефон ще е сменил собственика си или детето му ще го износва. Аз примерно телефон макс година. Да речем че не всеки може или иска да сменя...ок 2години. Батериите са сметнати че поне 3 години няма да забележиш амортизация. Защо изобщо е нужно ние да слугуваме на техниката?

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazibarev за това мнение:
  • divna
Цитирай

Защото не всички сменят устройството си веднъж годишно, а карат с него 2-3 години, дори и повече. Ето защо някои предпочитат "да слугуват на техниката", каквото и да значи това за някои от вас тук.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Ivo. Petkov
Цитирай

Значи да влагаш мисъл дали да го зареждаш до 85% дали до 88.8 и тем подобни тъпотии.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на ole за това мнение:
  • gazibarev
Цитирай

Една батерия струва 100лв да ти я сменят. И преди да ме "контрираш", дреме ми дали ще е водоустойчив след това.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Цитирай

Това смените на 1-2 години вече си изгуби смисъла. Обикновено новите модели не са с по-добри характеристики, но по всяка вероятност с орязани възможности в сравнение с предходния ти модел.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай

Аз съм от тези, които не толкова слугуват, колкото пазят. С А8 щях да изкарам и повече от тия 3.5 години, ако не ми бяха дали служебен. За мен поне докато батерията държи няма смисъл от смяна, не му ползвам всички възможности и затова искам да му удължа живота на батерията, ако с тази опция до 85% това ще се получи.

Изпратено от моят SM-G996B с помощта на Tapatalk
Цитирай

Препоръчвам да се зарежда така и по възможност с опция бавно зареждане.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Ivo. Petkov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)