Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на нов телефон ... отново!
#1
Question 

Здравейте! Преди Коледа миналата година за подарък си купих Galaxy А12. Харесва ми, но камерата му прави хората да излизат по-грозни, от колкото в реалността на селфита и дори на снимки от задната камера, за разлика от тези на Galaxy J5! Rolleyes

Пластмасовите пластинки на зареждачката започнаха да падат наскоро, та ги държа с ластик. Според мен качеството на Самсунг е силно спаднало ако се съди по този модел. Иначе работи добре. Друг голям минус е, че антената му е много силна, защото като мина покрай електронно табло на някоя спирка често се случва да се бъгне таблото от антената му. Като изключа телефона или отида по-далеч не се чува това ръмжене и таблото спира да блокира. Като говоря пък ми изтръпва половината на която съм го ползвам и затова вече го използвам само със слушалки вече.

Искам бъдещият ми телефон да е с много по-добра камера от на A12 като качество. Да, по принцип А12 е с по-добра резолюция и пиксели от на J5, но реално прави много по-лоши селфита и снимки на хора. И другото е антената да е някаква по-добра, т.е. да е с по-малко радиация, не е нормално всяко електронно табло на спирка да бръмчи като минавам покрай него и да ме боли глава след като съм го ползвал! Друго важно нещо е да мога така да го хакна, че да изтрия всякакъв браузър, при A12 Chrome може само да се деактивира, а аз искам изобщо да не ползвам телефона за уеб браузване и социални медии като ФБ, освен Гугъл картите и WhatsApp/Viber, защото съм зависим към ровене в Гугъл и ФБ. Smile Някога беше много лесно с къстъм Ром да се направи това, но с тези новите Андроиди не знам как става това.

Чудя се дали да не се върна на Моторола, някога имах такъв телефон, но още от времето на копчетата. Друг избор ми е Нокията, но не ми харесва, че ползват сток андроид. От Сони имам лоши спомени покрай Xperia SP, която беше мудна и бъкана с дефекти. С LG не знам какво става, някога бяха нашумели. HTC ми допадаха като дизайн, но и те май потънаха, а не знам дали ми се рискува с друга китайска марка.

Да резюмирам, трябва ли телефон с:
- по-хубави снимки и селфита от А12. А12 вади хората по-грозни от реалността, едни подпухнали, изморени, сбръчкани. Лоша настройка ли е, не знам, пробвах с различни настройки и е все така!
- по-малко излъчвана радиация от антената на А12
- да не е сток Андроид ако може, а с някакъв скин отгоре
- ако е възможно да може изцяло да се премахне Хрома, ако не кажете как става при новите Андроиди? Аз преди ползвах Samsung Kies.
- бюджет до 500-600 лева ако може

Благодаря за предложенията!

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай
Аксесоари
#2

Погледни тази тема,тя е от скоро и е за твоя бюджет
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=103091

Huawei P30
Цитирай
#3

За този бюджет е тегаво! Вариант е на изплащане, ако искаш андроид, пиксел и сони са твоите апарати щом не си фен на цан-цун като мен. Друг вариант е Епъл, въпрос на избор от твоя страна. Моторолата също си е вариант.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#4

За тази сума твърдо Самсунг A52S , който е с оптична стабилизация на камерата.

S21 FE
RN5 AI
Цитирай
#5

Да, може и на изплащане, но не искам да е всеки месец, не може ли да се заплати само на 4-5-6 месечни вноски примерно, а не година или две както е масовото?
Забравих и друго условие - пластмасата му да не се драска много и да не е много чуплив защото не обичам да го обличам в гумен гръб или още по-гадните дебели кейсове. Сегашния А12 е с гумен гръб и язък за това, че е син цвят, калъфът е с леко потъмнен прозрачен цвят и върху синьото цветът става един мътен и като е с калъф телефонът изглежда все едно е много стар. Определено търся по-скоро телефон с бизнес или спортен (rugged) дизайн, да не е някакъв хипстърски като повечето нови.

Като че ли т.н. rugged smartphone може би ще е най-добре, те са нямат нужда от кейсове, устойчиви са на надраскване обикновено или иначе казано са си с вградени кейсове. Wink Там не знам кои марки са най-добри Plum, CAT, Armor серията на Ulefone или друга? Предполагам и изолацията между ухото и антената ще е по-плътна. Там и цената може да се качи, но пък сигурно тези издържат 5 и повече години без да се счупят.

Иначе Redmi серията изглежда много интересно, идеален заместител на Айфон. Имал съм Айфон, като с Експерията се зарекох никога повече. Една песен в mp3 трудно можеш да я смъкнеш например. Wink

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай
#6

Не живей в 19 век Smile , никой не сваля вече мп3!Качеството на звука е лошо, днес се ползват стрийминг услуги(има и безплатни) като тайдъл или спотифай… нека това да не ти е ориентир за телефонен апарат.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#7

Аз ги свалям от Ютуб и често направо в .wav защото в тези платформи които изреди почти няма subliminal клипчета.
На самсунгите новите май наистина антените са прекалено кофти, като мине някой в автобуса с такъв и колонките на радиото на автобуса започват да бръмчат.
Айфон не бих купил отново просто защото спрямо тукашните заплати цената е същата като в чужбина, но там бях на тамошна заплата и не беше толкова скъп. За тези пари ще си купа лаптоп, който ще ползвам с години. По-добре някой клонинг на Айфон като Резми серията. Телефонът много по-бързо омръзва. Моят го имам от миналата коледа и вече ми е омръзнал, а лаптопът ми не. Аз 2013 година купих цели два, че да ги редувам - нокията и галакси янг. Нокията ми омръзна за два месеца, а и не знаех как да махна уеб браузъра. С Kies премахнах браузърите на янгчето и го ползвах само като телефон. То само това ми трябва - телефон и евентуално бих запазил гугъл мапса и навигацията. Всякакъв браузър и чат програми освен Уотсап и Вайбър бих премахнал.

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай
#8

Може да се насочите към Huawei, например Nova 9 , 9 SE, който няма Google services. В бюджета е...

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
[-] 1 потребител изказва благодарност на stefanvalja за това мнение:
  • Samsung2013
Цитирай
#9

Благодаря, а дали може да го "хакна", т.е. да махна и техния собствен браузър някак си, но да е като със самсунг Киес, там имаше как да се върне като преинсталираш заводския ром?
То е ясно, че ще трябва да правя с нещо компромис - или дизайн, или функции, или ниво на RF радиация.
Самсунг Галакси Ноут S10 има ниски нива на такава радиация казват, освен това винаги съм искал телефон с писец, но все още държат цени и ако изобщо има наличности ще са от някой сайт. Но пък може би по-високобюджетен модел, който да платя на лизинг си струва повече от колкото веднъж да дадеш 300-500 лева и още първите месеци да ти паднат пластините на зарядното както стана с моят А12. Не, че и при високобюджетните е гаранция. Дори от тогава евтиното Галакси Янг нямам никакви оплаквания. Дали пък Самсунг са смъкнали качествения контрол просто?

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай
#10

(2022-08-05, 09:15:46)Samsung2013 написа:  Да, може и на изплащане, но не искам да е всеки месец, не може ли да се заплати само на 4-5-6 месечни вноски примерно, а не година или две както е масовото?

Естествено, че може.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
[-] 1 потребител изказва благодарност на Lupita за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#11

Гледах доста модели с уж по-ниски нива на лъчение и забелязах Samsung Note 10 сред тях. Той много ми хареса. Дали може да се намери още нов при условие, че те е актуален модел?

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай
#12

Нов е малко вероятно, но втора употреба със сигурност.

 
Цитирай
#13

Моя дойде вчера, импортнат от САЩ през фирма ggbg. Много съм доволен, чаках го 1 месец, но държах да е със Snapdragon. Взех го чисто нов от ebay. В Европа не знам дали ще намериш нов, но в САЩ все още се намират. От S20 FE минах на Note10 и да Note-a е доста по добър телефон. Ще видим батерията как ще е за този един ден ползване не виждам особена разлика с S20 FE-то въпреки че батерията на note-a е по малка

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • Samsung2013
Цитирай
#14

Дали телефоните им дебютирали 2019-та са по-добри от тези от 2020-та насам? Защото последните им серии нещо не са каквото очаквам от марката.

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай
#15

Не знам какво сравняваш.
Американските нямат много общо с европейските, аз виждам малки разлики и по софтуера.

Като цяло Samsung-a с Snapdragon си е съвсем друга бира, няма нищо общо с Exynos който аз изобщо не харесвам. За мен е той е най лошия избор на SoC.
Веднъж съм имал и не искам да повтарям, но като премахнеш Exynos-a, Samsung-а е един прекрасен апарат !

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай
#16

А ти от Амазон ли го поръча?
Леле сега видях, че май всички нови на Самсунг в Европа са с тоя боклучав процесор. Или ще го поръчвам от Америка или ще е друга марка.
Не, че Mediatek MT6765 на моята А12-ка е нещо хубаво...

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай
#17

Само S20 FE 5G, S21 FE и A52S са със снапдрагон в Европа, може и някой друг да има, но не съм сигурен.

В Америка всичко що е Samsung е със Snapdragon, иначе от Ebay.com го поръчах директно на адрес на GGBG, доставката е доста дълга може би месец и нещо. И трябва да внимаваш, да гледаш да е отключен, не че не може да го отключиш после, но са още едни пари.

Аз ползвах S20 FE 5G купен от тук, той е със SD 865, бях доволен, но го счупих и реших да взема друг апарат.
S21 FE не ми е от любимите апарати защото е същия като S20 FE, но по скъп, дори SD 865 е по икономичен и не грее колкото SD 888 който е в S21 FE.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#18

(2022-08-05, 22:01:53)Samsung2013 написа:  .....
Леле сега видях, че май всички нови на Самсунг в Европа са с тоя боклучав процесор.
.....

Не, за Европа има нови модели на Самсунг със снап:
- Samsung Galaxy A73 e със Snapdragon 778G. Моделът е от март, тази година. 
- Samsung Galaxy A23 4G със Snapdragon 680. И този е от март тази година.
- Samsung Galaxy A23 5G със Snapdragon 695. Очаква се през септември тази година.

А от миналата година: A52, A52S, M52 5G, A72...

P.S. Пропуснал съм моделите снап 888, същото е като exynos...

Samsung Galaxy A52s + Samsung Galaxy Watch 4 classic LTE
Цитирай
#19

Като дизайн не мога да си харесам нищо от от най-актуалните на Самсунг, но и на други производители. Като че ли бих предпочел по-висок клас телефон от по-стара серия ако още се произвежда от колкото нов лоу кост или средна работа.

Спрях се на следните все пак според рейтинг за ниска радиация, защото не искам да ми изтръпва главата там където съм държал телефона да говоря както става с моя А12. Та тези имат най-ниски нива по SAR. М20 май е мид рейндж, но сред тях има и високи класове:

ZTE Blade V10 2019, Galaxy Note10/Note10+, Galaxy A80, Galaxy M20, LG G7 Thinq, LG G8X Thinq, SONY Xperia 5 II, Huawei Y7 2019
По-старички са, но повечето ми допадат като дизайн. Вие кажете кои са с по-добри камери.

Galaxy S1 -> Lumia 520 -> Xperia SP -> Galaxy Young S6310 -> Galaxy J5 -> iPhone 6S -> J5/Young S6310 (временно) -> Galaxy A12
Цитирай
#20

A52s за тези пари, ако човек харесва Самсунг оптималния вариант.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#21

Аз съм за Сони-то

времето е като парите - никога не стига
[-] 2 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • Samsung2013, Victormihov
Цитирай
#22

(2022-08-05, 09:15:46)Samsung2013 написа:  Да, може и на изплащане, но не искам да е всеки месец, не може ли да се заплати само на 4-5-6 месечни вноски примерно, а не година или две както е масовото?

Може, но не от оператор, а от „нормален“ магазин - чрез стоков кредит. Може да си заложите какъвто период искате.

(2022-08-05, 09:43:06)Samsung2013 написа:  На самсунгите новите май наистина антените са прекалено кофти, като мине някой в
автобуса с такъв и колонките на радиото на автобуса започват да бръмчат.

Не съм съгласен, защото доста време ползвам Samsung A037G Galaxy и не съм забелязъл!

(2022-08-05, 21:48:19)Legend написа:  Като цяло Samsung-a с Snapdragon си е съвсем друга бира, няма нищо общо с Exynos който аз изобщо не харесвам. За мен е той е най лошия избор на SoC.

Защо сравнявате само двата процесора?
При мен е MediaTek MT6765 Helio P35 и нямам грижи.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#23

Защото MediaTek изобщо не е масов като Exynos, Snapdragon и Kirin и въобще не знам как се представят последните години. Преди години бяха на дъното на всички изброени по горе.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#24

(2022-08-06, 12:15:30)Legend написа:  Защото MediaTek изобщо не е масов като Exynos, Snapdragon и Kirin и въобще не знам как се представят последните години. Преди години бяха на дъното на всички изброени по горе.

Когато не знаеш - по-добре замълчи!
Казах - много съм доволен от представянето, въпреки „ниския клас“ на апарата.
Но ... за без пари - толкова.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#25

Колко да си доволен, попринцип тоя чип е нисък клас и е на 4 години отдавна е остарял и изобщо не знам защо го коментираме. Да беше висок клас поне да има смисъл да се коментира. Напълно посредствен чип.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)