Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Pixel 6/6 Pro - Лични впечатления и коментари

(2022-08-12, 09:57:39)galev_90 написа:  От колко време използвате апарата?
Имайте впредвид, че докато е пресен още той изучава навиците ви.
Как се ползва, кога се зарежда и т.н
Батерията ще стане по-добра след известен период според мен.
Аз лично като го използвах, почти винаги си изкарвах денят.
Ами ползвам го от събота. Чета тук, че повечето сте доволни. Един колега беше споделил скрийншотове, където доста активно работи с него и му издържа батерията. Аз обикновенно доста ръчкам, но през делниците когато съм на работа нямам това време и ме притеснява, че при не голяма активност пада така бързо и ме тревожи, че в дни когато го ползвам ще пада още по- бързо .. пък замених стария си Самсунг, който ми служеше 2 години  и половина именно, защото вече батерията много бързо падаше и някои др недостатъци, характерни за 2 години ползване.. зареждам го преди да заспя, например днес е изключен от зарядно в 01:00 до сутринта в 07:00 си беше все още на 100% и при не много усилена работа с него.. само писане от време на време и в 11:10 вече е на 83% .. не знам дали само при мен е така. Дали да го връщам на сайта, от който го закупих.. или пък ще се оправи. Много ми харесва телефона и хич не ми се иска да се разделям с него.......
Цитирай
Аксесоари

(2022-08-12, 10:09:32)Emanuella написа:  Ами ползвам го от събота. Чета тук, че повечето сте доволни. Един колега беше споделил скрийншотове, където доста активно работи с него и му издържа батерията. Аз обикновенно доста ръчкам, но през делниците когато съм на работа нямам това време и ме притеснява, че при не голяма активност пада така бързо и ме тревожи, че в дни когато го ползвам ще пада още по- бързо .. пък замених стария си Самсунг, който ми служеше 2 години  и половина именно, защото вече батерията много бързо падаше и някои др недостатъци, характерни за 2 години ползване.. зареждам го преди да заспя, например днес е изключен от зарядно в 01:00 до сутринта в 07:00 си беше все още на 100% и при не много усилена работа с него.. само писане от време на време и в 11:10 вече е на 83% .. не знам дали само при мен е така. Дали да го връщам на сайта, от който го закупих.. или пък ще се оправи. Много ми харесва телефона и хич не ми се иска да се разделям с него.......

Според мен батерията ще се подобри.
Трябва му време да се оптимизира.При мен отне може би около месец.
Със сигурност батерията му е по-добра от на самсунг

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай

(2022-08-12, 13:48:47)galev_90 написа:  Според мен батерията ще се подобри.
Трябва му време да се оптимизира.При мен отне може би около месец.
Със сигурност батерията му е по-добра от на самсунг

Много благодаря за отделеното време и за отзвука. Ще му дам шанс. И аз мисля, че трябва да да в пъти по- добри от самсунг и то от средния клас, каквито аз съм ползвала.
Цитирай

(2022-08-12, 13:54:32)Emanuella написа:  Много благодаря за отделеното време и за отзвука. Ще му дам шанс. И аз мисля, че трябва да да в пъти по- добри от самсунг и то от средния клас, каквито аз съм ползвала.

Аз също не вярвах, че ще има промяна.Но просто се случи.Как точно, не знам но беше факт..
Не оставяйте батерията ви да пада до 0%
Лично аз под 30 падне ли си е на зарядното.

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай

(2022-08-12, 14:20:51)galev_90 написа:  Аз също не вярвах, че ще има промяна.Но просто се случи.Как точно, не знам но беше факт..
Не оставяйте батерията ви да пада до 0%
Лично аз под 30 падне ли си е на зарядното.
Ами това точно ме притеснява. Например вчера денят ми започна в 07:00 и се прибрах в 23:30 с батерия 24% .. не съм го тормозила през деня и максимално съм го щадила.
Цитирай

(2022-08-12, 14:27:00)Emanuella написа:  Ами това точно ме притеснява. Например вчера денят ми започна в 07:00 и се прибрах в 23:30 с батерия 24% .. не съм го тормозила през деня и максимално съм го щадила.
Стандартните съвети за по-висока автономност в случая са:
1. Намалена яркост на дисплея;
2. Частотата на опресняване на дисплея - 60Hz;
3. Изключване на AOD;
4. Използване тъмна тема на устройството;
5. Изключване на мобилни и wi-fi мрежа, ако не се ползват в момента;
6. Изключване на 5G в настройките и преминаване на LTE;
7. Изключване опцията на постоянно сканиране на налични WI-FI мрежи от настройките на телефона;
8. Изключване опцията за автоматично търсене на мрежата на мобилния оператор и въвеждането й на ръка;
9. Активиране на "самолетен режим" за през нощта.

P.s. След първоначалното стартиране устройството получава Android 12, след което се препоръчва reset и чак след това да се пристъпи към инсталиране на приложения и нужните настройки от потребителя.

 
Цитирай

(2022-08-12, 15:49:20)NoMaD написа:  Стандартните съвети за по-висока антономност в случая са:
1. Намалена яркост на дисплея;
2. Частотата на опресняване на дисплея - 60Hz;
3. Изключване на AOD;
4. Използване тъмна тема на устройството;
5. Изключване на мобилни и wi-fi мрежа, ако не се ползват в момента;
6. Изключване на 5G в настройките и преминаване на LTE;
7. Изключване опцията на постоянно сканиране на налични WI-FI мрежи от настройките на телефона;
8. Изключване опцията за автоматично търсене на мрежата на мобилния оператор и въвеждане им на ръка;
9. Активиране на "самолетен режим" за през нощта.

P.s. След първоначалното стартиране устройството получава Android 12, след което се препоръчва reset и чак след това да се пристъпи към инсталиране на приложения и нужните настройки от потребителя.

Всичко това съм спазила от първия ден, само без последното.
Цитирай

Тествай устройството си с Wakelock Detector или BetterBatteryStats тогава за евентуален дрейн на батерията.

 
Цитирай

(2022-08-12, 18:47:18)NoMaD написа:  Тествай устройството си с Wakelock Detector или BetterBatteryStats тогава за евентуален дрейн на батерията.
Ами това излиза в приложението, не разбирам всичко от посоченото. Иначе при 1час и 50 минути писане и видеа в ютуб -12%


Прикачени файлове Миниатюри
                   
Цитирай

YouTube и други приложения за стрийминг много бързо изтощават батерията. Тук няма много какво да се направи, тъй като стрийминга изисква нейното използване. Има и приложения, които изтощават батерия без активно да се използват. Това е така защото те работят постоянно във фонов режим, използват данни, изтеглят местоположението ти, изпращат ти известия и други. Такива са приложения Facebook, Messenger, Instagram и WhatsApp.Това което може да се направи в случая е да ползват някои от леките версии на приложенията – Facebook Lite и Messenger Lite. И двете приложения използват по-малко данни, ресурси и батерия, но предлагат и по-малко функции. Всеки сам трябва да си прецени, кое му е по-важното в случая - пълноценно приложение или по-голяма автономност на устройството.

 
Цитирай

Здравейте, от вчера съм притежател на Google Pixel 6, можете ли да ми препоръчате зарядно и евентуално линк откъдето да го поръчам? Благодаря предварително ! Smile

Google Pixel 6
Цитирай

На Google
Оригинално зарядно устройство 30W
Безжично:
Google Pixel Stand 2
Ще свърши работа и това:
Samsung Power Delivery 3.0 25W Wall Charger

 
Цитирай

Някой обнови ли се до Андроид 13?
Цитирай

За Pixel 6 OTA за Android 13 още не е пусната. Важно: направените промени в bootloader на новата версия не дават вече възможност за връщане към по-старата версия на ОС специално за този модел.

 
Цитирай

Здравейте!!!
Искам да попитам Google Pixel 6 може ли да работи с две сим карти едновременно (е-сим и нано сим)
Цитирай

Да, моделът поддържа опцията Nano-SIM и/или eSIM.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

(2022-08-17, 12:26:09)Ganev написа:  Някой обнови ли се до Андроид 13?

Да, от вчера имам Pixel 6 и не получих А13 OTA, затова направих номера с вписването в БЕТА програмата, после отписване след като съм получил А13 OTA. Реално през БЕТА вписването директно получавате Stable A13 версията, а не Бета. 
Идвам от 4А 5G и за момента ми е доста голям в ръката 6-цата. Забелязах и друго - въпреки че отбелязва мобилната мрежа като LTE скороста с която свалям е над 100Mbps. (135 тази сутрин пред блока в София) На 5G План на Виваком съм. Дали от G  не са отключили 5G връзката за БГ, в А13? Идеи?
Цитирай

(2022-08-19, 08:09:27)apatrahil написа:  Забелязах и друго - въпреки че отбелязва мобилната мрежа като LTE скороста с която свалям е над 100Mbps. (135 тази сутрин пред блока в София) На 5G План на Виваком съм. Дали от G  не са отключили 5G връзката за БГ, в А13? Идеи?

Напълно нормални скорости за 4г мрежа. Реално може и доста повече, но пиксел телефоните са ограничени за тук и откъм използване на 4г мрежите (по-малко комбинации от честоти). Ако има добавена поддръжка на 5г ще си покаже директно такъв тип мрежа.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

(2022-08-10, 19:05:15)Emanuella написа:  Здравейте! Нова съм тук. И от няколко дни използвам pixel 6. Исках да попитам при Вас нагрява ли се бързо телефона, защото при мен от най-малкото нещо става доста топъл, не ми се мисли при по- усилена работа как ще е?

Здравейте, и аз като нов с Пиксел (6) се натъкнах на проблема с греенето и бързото падане на батерията.  Оправих го  - ето как.
Да започна от начало - като с всеки нов телефон първо ъпдейтвам с всички налични ъпдейти, после пълен ресет и едва тогава почвам да инсталирам всичко. Речено - сторено - стигнах до А13 и направих пълен ресет. Андроид ми предложи да върне всички настройки и контакти и приложения от наличния бекъп и аз се съгласих. Всичко се възтанови както си беше. Веднага обаче забелязах че батерията пада с минути - например 1ч без ползване - 3-4%.
Излизайки навън за няколко часа забелязах че с ползване на Спотифай само телефона просто беше горещ в джоба ми. И момчето което сложи протектор на екрана се учуди. Батерията започна да пада още по силно - общо взето повече от 100% от 08 до 22ч.
Реших че не е нормално (очевидно) и ровейки за проблеми с грееенето на P6 в нета реших да направя 2 неща които препоръчваха - 
1) изключване на Adaptive Conectivity опция в настройки 
2) нов ресет но на чисто (т.е без връщане на запазените настройки от Google Backup cloud-a), по-бавно е но минах целия път и сега батерията си държи над 24ч и по-важното ненормалното греене в стендбай изчезна. Телефона работи бързо и много добре.

Дано съм помогнал на някого.
[-] 1 потребител изказва благодарност на apatrahil за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

Лично аз бекъп не връщам никога, дори да е от същия телефон, да не говорим при смяна на модел или марка. Вероятността да се омаже нещо е почти гарантирана. А и така или иначе съществени приложения като мобилни банкирания, 2FA апликации, G wallet, password мениджъри и т.н. трябва да бъдат конфигурирани дори да бъде върнат бекъп, което тотално обезсмисля "гимнастиката".

iPhone 14 Pro
Цитирай

Здравейте, имам един въпрос, тъй като никога не съм поръчвал от Амазон Германия, а никъде в България не намирам читав магазин да продава
Pixel 6 Pro 256MB ако го поръчам от тук дали няма да има проблеми с мобилните оператори или това, че е направен за Германия а се ползва в България?
И разбира се имам леки притеснения дали е сигурно да го поръчам от там.

Като цяло искам да си взема смартфон с отлична камера и 256МБ и съм се спраял на него или на Samsung Galaxy S22 Ultra, но по няколко причини смятам че Pixel-a е по-добър просто големия проблем, че в България намирам само 128МБ.

Благодаря ви предварително за информацията и помощта
Цитирай

Не, няма да има проблеми при ползването му в България. Версията с 256GB да бъде намерена и тук - при онлайн търговците и в OLX също. Успех в покупката!

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • outcastbg
Цитирай

(2022-08-29, 01:03:14)NoMaD написа:  Не, няма да има проблеми при ползването му в България.  Версията с 256GB да бъде намерена и тук - при онлайн търговците и в OLX  също. Успех в покупката!

Много благодаря за информацията.
За съжаление в България 256МБ версия намирам само в mobileworld bg, vsichkistoki и smartfon - като цяло като търсих и за трите пише, че са малко съмнителни и дори понякога идват с дефекти, та затова се обърнах към чуждестранни сайтове.
Цитирай

Здравейте!
Имам въпрос, който е;
Заслужава ли си смяната на Huawei p40 pro plus за pixel 6 pro?
Благодаря предварително!
Цитирай

Ако ти допада чистия Андроид - да, струва си.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • kristian9101
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)