Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S22/S22+ - Лични впечатления и коментари

(2023-01-08, 20:39:27)p_v_a написа:  Преди да купиш този телефон, те съветвам да прочетеш, какви са мненията на собствениците на S 22 серията с exynos процесор, за да си спестиш следващите оплаквания по форума. Дори тук да се разровиш има само 2ма които са доволни, но заключението е, че е въпрос на късмет какво ще се падне. Има и други модели на Самсунг, които може да ти харесат. В Samsung community дори са открити призивите да не се купува този модел в Европа.

Е аз съм третият потребител, който е доволен от телефона  Big Grin Big Grin Big Grin

SAMSUNG S24 Ultra Black, 512GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на ickopicko за това мнение:
  • murrey
Цитирай
Аксесоари

Със мен , доволните ставаме трима. Аз не знам какво искате? Да издържа една седмица-да се играят 3 игри едновременно-да снима като Canon mark3- да плуваш под вода И не на последно място да не е скъп . Е НЯМА ТАКЪВ ТЕЛЕФОН.
[-] 3 потребители изказват благодарност на mudage за това мнение:
  • georgieff21, milss, murrey
Цитирай

Здравейте, единственото което се очаква, когато си купиш флагман е да е най - качествения апарат на марката. За съжаление S22 plus не може да се похвали с това. Основната камера прави по- некачествени снимки от модела от 2016 г. S7 edge. Не говоря за зумиране и избор на лещи, а за това, че ако искаш да снимаш документ и с някоя програмка да го изпратиш като pdf. ще удариш на камък. Документа е фокусиран само в една точка, а краищата са размазани. Освен това правя една и съща снимка(навън при хубаво време) с S22 plus и с S7 edge(предишния ми телефон). Ами качеството на S7 edge е несравнимо. Ако разгледам детайлно снимките и почна да ги увеличавам при S22 plus започва да се забелязва солидно количество шум, докато при S7 edge снимката е чиста. Батерията на чисто нов S22 plus изкарва колкото S7 edge на 7 години. Доскоро, приблизително веднъж на седмица при малко повече натоварване телефона забиваше и се рестартираше. От няколко седмици не ми е правил този проблем, може да са го отстранили с последните ъпдейти. Та като дойде времето да си сменя стария телефон, защото просто вече няма достатъчно памет, реших да си взема най- доброто на Самсунг, както съм правил и преди. За съжаление S22 plus не оправда очакванията ми. За 2000 лв. си мисля, че трябва да имам очаквания, иначе по- добре да си взема телефон за 500 лв. и оправдано да нямам очаквания. Дано S23 plus да е по-сполучлив и да го сменя!
Цитирай

(2023-01-09, 21:42:12)mudage написа:  Със мен , доволните ставаме трима. Аз не знам какво искате? Да издържа една седмица-да се играят 3 игри едновременно-да снима като Canon mark3- да плуваш под вода И не на последно място да не е скъп . Е НЯМА ТАКЪВ ТЕЛЕФОН.
Искаме да няма exynos и всички свързани проблеми с това, това че снима като ксиаоми или батерията не му държи може да се преживее.
Цитирай

Е откога камерата на флагман няма значение? Big Grin
Цитирай

(2023-01-09, 23:30:11)tonipp написа:  Здравейте, единственото което се очаква, когато си купиш флагман е да е най - качествения апарат на марката. За съжаление S22 plus не може да се похвали с това. Основната камера прави по- некачествени снимки от модела от 2016 г. S7 edge. Не говоря за зумиране и избор на лещи, а за това, че ако искаш да снимаш документ и с някоя програмка да го изпратиш като pdf. ще удариш на камък. Документа е фокусиран само в една точка, а краищата са размазани. Освен това правя една и съща снимка(навън при хубаво време) с S22 plus и с S7 edge(предишния ми телефон). Ами качеството на S7 edge е несравнимо. Ако разгледам детайлно снимките и почна да ги увеличавам при S22 plus започва да се забелязва солидно количество шум, докато при S7 edge снимката е чиста. Батерията на чисто нов S22 plus изкарва колкото S7 edge на 7 години. Доскоро, приблизително веднъж на седмица при малко повече натоварване телефона забиваше и се рестартираше. От няколко седмици не ми е правил този проблем, може да са го отстранили с последните ъпдейти. Та като дойде времето да си сменя стария телефон, защото просто вече няма достатъчно памет, реших да си взема най- доброто на Самсунг, както съм правил и преди. За съжаление S22 plus не оправда очакванията ми. За 2000 лв. си мисля, че трябва да имам очаквания, иначе по- добре да си взема телефон за 500 лв. и оправдано да нямам очаквания. Дано S23 plus да е по-сполучлив и да го сменя!

S7 наистина се оказаха един от най-добрите им флагмани, да не кажа може би най-безпроблемния и най-добрия, заедно с Edge версията си. Мога да потвърдя за камерата - нямам го вече за да сравня срещу актуалните флагмани но за времето си го ползвах 2 години и наистина правеше страхотни кадри... за разбиранията ни за страхотни от преди 7 години. И да - батерията му е може би най-сполучливата от всички модели, познавам хора, които още ползват модела (всъщност двама) без да са сменяли батерията и още го ползват. При единия има ленти по екрана (2-3) розови но си го ползва така, не е от хората с претенции и няма проблеми с апарата.

Иначе при S22+ всъщност могат да се снимат документи, както и със всички други подобни сензори - снимаш на 50MP от по-далеч за да хванеш всичко във фокус и режеш, достатъчно добър кадър се реже от 50MP. Това го правих и с 108MP S21 Ultra - режех нужното от 108MP. Иначе да се мъчиш да го накара да фокусира наблизо, че и текст... няма да стане. S21/S22 Ultra имат макро режим в Ultrawide-а си но за текст също не е особено добър. Както казах - от по-далеч, фокус - режеш и дори в краищата на изрязаното няма да имаш мазане, защото мазането ще остане по краищата на оригиналната снимка.

В общи линии това са представите за снимане на текст 2023 г...
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • tonipp
Цитирай

Сигурно е обсъждано но все пак, защо за документи не ползвате Microsoft Lens? Преди години съм го ползвал и беше много добро приложение за сканиране на всякакви документи. Не трябва да се снима отблизо и излизаше по спомен много добре.
Цитирай

Понеже ми стана интересно за снимането на текст, пробвах набързо да нащракам една страница А4 от помагалото по испански на жена ми с четирите задни камери на Ultra-та и резултатите, без грам старание, са следните:

Забележка 1: Нека се абстрахираме от белите отражения на луничките вкъщи - хартията е гланцирана и отразява всичко.
Забележка 2: Съзнавам, че темата е за S22(+), но реших, че може би е интересно как се справя и големия брат.

* Основна камера на обикновен режим:

[Изображение: Main.jpg]


* Ултраширокоъгълна камера:
[Изображение: Ultrawide.jpg]


* 3х камера (1 метър разстояние):
[Изображение: 3x.jpg]


*10х камера (снимано е от над 2 метра разстояние)
[Изображение: 10x.jpg]


Както се вижда, текст може да се снима с всичките камери, като с ултраширокоъгълната е най-удобно и резултатът си е доста приличен, а дори може да се сканира текст с 3х камерата на около метър от текста. 10х телескопа е ясно, че не е за сканиране на А4 страници, но предвид разстоянието от над 2 метра между телефона и текста - поне аз съм впечатлен). Основната камера е най-слабото звено по мое мнение и лично на мен ми е скучна при снимането с телефона по принцип. Има едно замазване в краищата на кадъра и по принцип е малко по-широкоъгълна отколкото ми се искаше да бъде.

Иначе ако се използва приложението CamScanner Pro например резултатите са си съвсем адекватни.

Нямам идея дали има разлика в представянето с малките S22 модели, но с този е напълно безпроблемно сканирането на текст.

Макро режимът не го споменавам, защото той е за далеч по-дребни неща, но също се представя блестящо за целите си Wink

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Sky_Walker за това мнение:
  • divna, Plamen11, tonipp
Цитирай

(2023-01-18, 20:14:49)Ivanov_1994 написа:  S7 наистина се оказаха един от най-добрите им флагмани, да не кажа може би най-безпроблемния и най-добрия

Да, да, питай тогавашния К§К (Сръчко сега)сервиз дали беше така Wink
Цитирай

Забелязвам, че при зареждане известието ,което показва колко остава до края на заряда не се мести по дисплея ,както при С10+, може би и АОД стои статичен , не съм го включвал да видя. Та това не е ли проблем? В предните серии на самсунг нали бяха го направили да се движи по екрана, с цел предотвратяване на отпечатване върху дисплея.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

(2023-01-19, 13:58:16)Nikito82 написа:  Забелязвам, че при зареждане известието ,което показва колко остава до края на заряда не се мести по дисплея ,както при С10+, може би и АОД стои статичен , не съм го включвал да видя. Та това не е ли проблем?  В предните серии на самсунг нали бяха го направили да се движи по екрана, с цел предотвратяване на отпечатване върху дисплея.

То може и да не се мести, но е с доста по-слаб интензитет от нормалното светене, тъй че рискът е минимизиран. Burn-in явлението при OLED екраните е правопропорционално на силата на светене на пикселите. Тъй че колкото по-слабо светят, вероятносттта за прегаряне намалява драстично Wink

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sky_Walker за това мнение:
  • Nikito82
Цитирай

Aз също съм доволен от S22. Имах забележки към живота на батерията, но след последния ъпдейт от началото на тази седмица нещата се подобриха осезаемо.
Всичко останало си е топ. За сканиране на документи ползвайте някоя програма за тази цел и няма да имате проблеми.
Цитирай

(2023-01-19, 14:15:33)Sky_Walker написа:  То може и да не се мести, но е с доста по-слаб интензитет от нормалното светене, тъй че рискът е минимизиран. Burn-in явлението при OLED екраните е правопропорционално на силата на светене на пикселите. Тъй че колкото по-слабо светят, вероятносттта за прегаряне намалява драстично Wink
Миналата година на S21 точно там ми остана петно, добре че го хванах навреме. Ползвах минималната яркост. 
Тази година движението на елементите е по-добро и няма проблеми, мисля че и при зареждане се мести индикатора с процентите, но е по-малко.
Цитирай

(2023-01-20, 08:34:40)100 написа:  Миналата година на S21 точно там ми остана петно, добре че го хванах навреме. Ползвах минималната яркост. 
Тази година движението на елементите е по-добро и няма проблеми, мисля че и при зареждане се мести индикатора с процентите, но е по-малко.

В крайна сметка повечето хора си зареждат телефоните бързо, тъй че няма да е фатално който го е страх от прогаряне, просто да изключи надписа при зареждане Wink

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
Цитирай

Привет, банда. Искам да питам как е положението с Ексиноса, добре ли се държи? След 1 година ползване на ябълката нещо така и не можах да свикна с иос-а и мисля да се връщам към Андроид и се чудя за една Ултра, но имам лош опит навремето с един S20FE, на който можеше да си пържиш яйца, така грееше. Камерата след 5-6 снимки лагваше ужасно и като цяло беше адски бавен телефон, издържах го 3 месеца и го разкарах. Та това ме притеснява с тая Ултра, дали след бързия и напълно безпроблемен айфон ще усетя някакво забавяне, лаг и прегряване с Ексиноса. Ако беше със Снапдрагон, нямаше да му се чудя, ама тия Ексиноси леко ме плашат...
Цитирай

Бързо ,бързо , колко да е бързо , я има 15 20мин разлика, я не.
Самият надпис ,който показва , че телефона се зарежда и колко му остава не видях да се мести. АОД забелязах ,че се мести на всяка минута , но надписа не!

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

(2023-01-20, 09:05:51)Nikito82 написа:  Бързо ,бързо , колко да е бързо , я има 15 20мин разлика, я не.
Самият надпис ,който показва , че телефона се зарежда и колко му остава не видях да се мести. АОД забелязах ,че се мести на всяка минута , но надписа не!

Ако визираш времето за зареждане, с 25W (каквото зарядно повечето хора ползват) е прилично бързо и за около час телефона е пълен от нулата. Та идеята ми беше че за този 1 час най-много или 30 минути (ако се дозарежда само), не е фатално да се изключи надписа за зареждането. Като искаш да видиш на колко процента е заредил, събуждаш го просто и гледаш. Това е за тези, дето се страхуват от прегаряне. Аз лично си го държа включен, тъй като го зареждам сравнително рядко Wink

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
Цитирай

(2023-01-20, 09:00:16)whitehart написа:  Привет, банда. Искам да питам как е положението с Ексиноса, добре ли се държи? След 1 година ползване на ябълката нещо така и не можах да свикна с иос-а и мисля да се връщам към Андроид и се чудя за една Ултра, но имам лош опит навремето с един S20FE, на който можеше да си пържиш яйца, така грееше. Камерата след 5-6 снимки лагваше ужасно и като цяло беше адски бавен телефон, издържах го 3 месеца и го разкарах. Та това ме притеснява с тая Ултра, дали след бързия и напълно безпроблемен айфон ще усетя някакво забавяне, лаг и прегряване с Ексиноса. Ако беше със Снапдрагон, нямаше да му се чудя, ама тия Ексиноси леко ме плашат...

Другия месец излизат новите модели. По-добре изчакай малко ако има как. Аз съм от хората с куци бройки, който загряват и лагят. Ако ти се падне такава ще се разочароваш много.
[-] 2 потребители изказват благодарност на mkoev за това мнение:
  • Dowper, whitehart
Цитирай

(2023-01-20, 10:05:41)mkoev написа:  Другия месец излизат новите модели. По-добре изчакай малко ако има как. Аз съм от хората с куци бройки, който загряват и лагят. Ако ти се падне такава ще се разочароваш много.

Май така ще направя верно. То просто няма какво да си вземе човек, навремето имаше толкова добри модели и производители, сега останаха само Самсунг и разните му там китайчета. Ще изчакам да видя 23-та серия как е, OnePlus 11 също го чакам да се появи глобално и ще мисля.
Цитирай

(2023-01-20, 09:40:44)Sky_Walker написа:  Ако визираш времето за зареждане, с 25W (каквото зарядно повечето хора ползват) е прилично бързо и за около час телефона е пълен от нулата. Та идеята ми беше че за този 1 час най-много или 30 минути (ако се дозарежда само), не е фатално да се изключи надписа за зареждането. Като искаш да видиш на колко процента е заредил, събуждаш го просто и гледаш. Това е за тези, дето се страхуват от прегаряне. Аз лично си го държа включен, тъй като го зареждам сравнително рядко Wink

Да разбрахте, аз зареждам с 45в , но на нормално зареждане, просто го купих в случай че бързам някога , . На работа имам и оригинално на самсунг останало от с7едж . Батерията зареждам на 85%. Май така ще направя , с почукване просто да ми показва.

@100 прав си , измества се надиса съвсем леко, но не на % , може би на 1минута

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
[-] 1 потребител изказва благодарност на Nikito82 за това мнение:
  • Sky_Walker
Цитирай

Ако толкова ви е страх от прегорели пиксели, препоръчително е да си сменяте и фоновите картинки от време на време, особено ако са ви по-ярки и светли.
[-] 1 потребител изказва благодарност на NiOOH за това мнение:
  • Nikito82
Цитирай

Защо така брутално се трият тука постове без никакво предупреждение и причина? Разбирам да е имало караници или обиди в постовете, но е нямало такова нещо.
Цитирай

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=103606 Постовете не са изтрити, а са преместени в нова тема.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • mkoev, Monipeev
Цитирай

@mkoev
Ако визираш мненията тук на потребителя, който се двоуми между няколко марки устройства, както и предложенията на други потребители към него, то не са изтрити, а са отделени в тема в правилния раздел за това, а именно Какъв телефон/таблет да избера.
Поздрави.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • mkoev
Цитирай

(2023-01-20, 09:00:16)whitehart написа:  Привет, банда. Искам да питам как е положението с Ексиноса, добре ли се държи? След 1 година ползване на ябълката нещо така и не можах да свикна с иос-а и мисля да се връщам към Андроид и се чудя за една Ултра, но имам лош опит навремето с един S20FE, на който можеше да си пържиш яйца, така грееше. Камерата след 5-6 снимки лагваше ужасно и като цяло беше адски бавен телефон, издържах го 3 месеца и го разкарах. Та това ме притеснява с тая Ултра, дали след бързия и напълно безпроблемен айфон ще усетя някакво забавяне, лаг и прегряване с Ексиноса. Ако беше със Снапдрагон, нямаше да му се чудя, ама тия Ексиноси леко ме плашат...

S20FE е със Санп, не със Ексинос. Smile
От една страна, от друга моето мнение, е че ще останеш разочарован след ябълката. От гледна точка на забавяне, лаг и до някъде прегряване.
Разбира се всеки има различен праг и критерии, така че е относително.

iPhone 14 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)