Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S22 Ultra - Батерия, проблеми, съвети

(2023-02-15, 18:26:49)SoulSurvivor написа:  При мен след последния ъпдейт 5.1, телефонът консумира една идея повече рам, но батерията е по-издръжлива и дрейна през нощта е по-малък с поне 5-6%. Може да е плацебо ефект, но така или иначе аз съм си доволен телефона.
S23 Ultra чак на Черен петък може да взема, тъкмо да имат време да го оптимизират.

 A прави ли Hard reset след ъпдейта? Аз още не съм, карам си така и засега няма проблеми, всичко работи много мазно. Единствено чистих кеша и пуснах един App Booster, както се препоръчва след ъпдейт. При мен и преди и сега дрейна през нощта около 3%, няма какво повече да желая Smile

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
Цитирай
Аксесоари

От S21 Ultra до сега, само App booster. С телефона само ексел таблици не обработвам, иначе правя почти всичко на него. Твърде голямо главоболие ми е настройката след хард ресет, затова го правя само при смяна на устройство.
Ама чета в Gizchina, че има потребители с проблеми при този ъпдейт и Samsung работят над фикс https://www.gizchina.com/2023/02/15/dont...of-issues/ така че всеки сам си преценя, както се казва Big Grin

Siemens MC60>>Sony Ericsson Z530i>>Nokia N73 ME>>Nokia N8>>LG 4X HD>>Sony Xperia SP Black>>Samsung Galaxy S3 GT-I9300 16GB Blue Pebble>>Samsung Galaxy GT-I9305 Titanium Grey>>Sony Xperia Z2 Black>>LG G4 H815 Titanium Grey>>LG G5 H850 GREY>>Huawei Mate 10 Pro BLA-L09>>Samsung Galaxy S10+>>Samsung Galaxy Note 20 Ultra>>Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Phantom Black>>Samsung Galaxy S22 Ultra Green>>Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на SoulSurvivor за това мнение:
  • Sky_Walker
Цитирай

Без App booster-a нищо не става, след ъпдейт работи отчайващо. А иначе при мен първите 2 дни не беше каквото трябва 5.1-то, но вече влезна в час и реално и обективно се виждат подобренията. Фино са пипнали тук там, но определено бива. Дрейна нощния е или същия или 1% по-добре. Опцията за извличане на обект от снимка май наистина не работи?
Цитирай

Едва ли ще бъде наличен. По-скоро тази функция е поради Cognitive ISP  в новия SD 8 gen 2 и способността му за семантична сегментация на изображенията в реално време. То и сега може  да се "извлече" избран обект  от изображение чрез редактора на Галерията, но трябва потребителя собственоръчно с "ласото" да си огради въпросния обект и т.н.. Новия чип просто сам "разбира" какво трябва да направи автоматично в този случай.

Always looking forward
Цитирай

(2023-02-15, 20:15:11)100 написа:  Без App booster-a нищо не става, след ъпдейт работи отчайващо. А иначе при мен първите 2 дни не беше каквото трябва 5.1-то, но вече влезна в час и реално и обективно се виждат подобренията. Фино са пипнали тук там, но определено бива. Дрейна нощния е или същия или 1% по-добре. Опцията за извличане на обект от снимка май наистина не работи?

Не работи, да, прави опит със анимация за зареждане, ама нищо не става. Може би ще е част от фикса, който ще пуснат допълнително.

Siemens MC60>>Sony Ericsson Z530i>>Nokia N73 ME>>Nokia N8>>LG 4X HD>>Sony Xperia SP Black>>Samsung Galaxy S3 GT-I9300 16GB Blue Pebble>>Samsung Galaxy GT-I9305 Titanium Grey>>Sony Xperia Z2 Black>>LG G4 H815 Titanium Grey>>LG G5 H850 GREY>>Huawei Mate 10 Pro BLA-L09>>Samsung Galaxy S10+>>Samsung Galaxy Note 20 Ultra>>Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Phantom Black>>Samsung Galaxy S22 Ultra Green>>Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black
Цитирай

Къде е тази опция, аз така и не разбрах?
Колкото до това дали че работи на С22У, мисля да. Съмнявам се Самсунг да пуснат опцията и за 22у, а да не може са св ползва. Просто нямаше да я пуснат и обявят като нова функция.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

Не мисля, че е свързано точно това с ISP, иначе няма да се пусне като функция за всичко, което подлежи на инсталиране на 5.1 ...

Това е AI-базирано, а Exynos и по-специално 2200 е доста добре с AI, винаги е имал дори повече TOPs от Snapdragon още от 990 дори.
Не се и съмнявам в работата на AI.

Аз иначе тази екстра не съм я пробвал даже, един куп екстрии и шарении има, които дори не ги ползвам в One Ui, предполагам ще има ъпдейти сега с фикса. Батерията и experience са ми същите, виждам промени в някои анимации - еднакво плавни са, не съм имал лагове но пък виждам, че някои са по-различни. Предполагам скоро трябва да пуснат фикса, очакваше се да има някакви такива неща.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • Sky_Walker
Цитирай

Услугите на Гугъл с нормално потребление ли са?


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

То те на моменти си изригват, според мен са ОК. При мен са с по-малък процент ама то и зависи май какво ползваш - особено ако имаш някакви синхронизации с drive и т.н. Аз понеже нямам...
Цитирай

Някой да има проблем с акубатери? Вече 3 път не ми отчита до края заряда, а отчита от 5 до 30 40% и толкова

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай

GSM Arena дават 108 рейтинг на батерията, което би трябвало да е поне 6-7 часа SoT, а тук чета, че трудно изкарвате дори и 4 часа. То е ясно, че зависи от потреблението, затова нека задам въпроса така: Половината ден на 5G, половината на wi-fi, почти без игри или с 1-2 леки и ненатоварващи такива, предимно браузване, фейсбук, малко ютуб, малко снимки, 4-5 кратки разговора екран на дефолт настройки, без разните му там гимнастики и ограничения като тъмни теми, сваляне на херцовете и т.н., та при подобно ползване колко часа на екран горе-долу изкарва?
Цитирай

Трудно е да се каже така, но за 6 часа СОТ с половината на 5г, бяла тема и игри забрави, ще правиш дозареждане през деня. Аз така правех, зареждах до 85% през нощта и на другия ден следобеда дозареждах.
Цитирай

S22 Ultra като батерия е на нивото на S20 Ultra - 5 часа с клизма, около 4 са му нормалните - бяла тема, всички синхронизации, връзка с часовник, 5G и т.н. При мен няма изключване или пестене на енергия, режими, рутини и т.н. - зарядни навсякъде и без това. Рядко обаче в работен ден ми се налага и да ползвам тези 4 часа, обикновено се прибирам с поне 40%. S21 Ultra издържаше повече сякаш но не ми е било проблем както и на S20 не ми е било.
Цитирай

След почти 6 месеца ползване, мога да кажа че аз пък съм супер доволен от батерията, която дори не зареждам до 100%, а до 85% в обикновени дни. Зареждам го през вечер, тоест изкарва поне 2 дни, а ако заредя до 100% често и повече от това, с 6-7 часа екран. Тайната на дългия живот е да се ползват само нужните към момента екстри, а не всичко да седи излишно включено. На работа и вкъщи съм на WiFi6, а навън - LTE. Около 150 Mbit/s на LTE мрежа ми е предостатъчна скорост за мобилни данни, тъй че 5G не ползвам. Bluetooth и GPS се включват само когато потрябват. И батерията е ТОП по този начин Wink


Прикачени файлове Миниатюри
   

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sky_Walker за това мнение:
  • BeyondHorizont
Цитирай

Аз затова казвам, че всичко ми е включено , на 5G съм и те така. Не пестя от нищо.
Цитирай

(2023-02-03, 10:13:14)100 написа:  За съжаление обххвата не че е зле като да е голям проблем, но със сигурност е по-слаб от на по-стари модели на същата марка тествано в реално време на един и същи оператор. Т.е. дори не е само ексинос-снап въпроса.
От дни съм с22 ултра и аз имам такива проблеми.
Идвам от п30про и просто ултрата е зле като обхват.
Направо на места дето има 1-2 чертички нета го няма никакъв.
Същата карта е била преди дни на Хуавея и такива драми не съм имал.
Това дали има някакъв лек или ще трябва да свикнем с липса на сигнал/нет....направо не е истина

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Цитирай

А при мен се случи следното: Оставих го вечерта преди лягане на 45% и на сутринта на 13% гледам и не вярвам,интернет няма никакъв изключвам и мобилни и wi fi , прегледах го какво се е случило работил е google. Много ми е чудно какво се е случило като няма нет. До сега на нито един телефон през годините не ми се е случвало това толкова голям пад на батерията от нещо си.
Няма и актуализации последна на 12.03.23
Цитирай

(2023-03-27, 08:18:21)красис написа:  ..... работил е google. Много ми е чудно какво се е случило като няма нет. .......

Това може да е причината, че няма връзка с мрежата. Започнал е някакъв процес - синхронизиране, архивиране, ...... и като няма интернет процеса си работи на заден фон докато не си свърши работата.

1916 
Цитирай

(2023-03-27, 08:18:21)красис написа:  А при мен се случи следното: Оставих го вечерта преди лягане на 45% и на сутринта на 13% гледам и не вярвам,интернет няма никакъв изключвам и мобилни и wi fi , прегледах го какво се е случило работил е google. Много ми е чудно какво се е случило като няма нет. До сега на нито един телефон през годините не ми се е случвало това толкова голям пад на батерията от нещо си.
Няма и актуализации последна на 12.03.23

Няма нерешим проблем:

1. Чистиш кеша на приложението, a след това чистиш и кеша на целия телефон от Recovery менюто;
2. След като свършиш с първата стъпка и рестартираш, най-вероятно проблемът ще е решен, отиваш в Приложения и намираш Google. Вътре отиваш на Батерия и от 3-те опции, избираш Забранено. Това ще забрани на приложението да използва батерията във фонов режим;
3. Ако решиш да подобриш цялостната работа на телефона, записваш си Good Guardians от Galaxy Storе. Приложението е разделено на отделни модули, като на теб ти трябва Galaxy App Booster модула, който оптимизира всички приложения на телефона и наистина има ефект от него. Аз лично го пускам през 1-2 седмици и всичко работи топ.

Успех!

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
Цитирай

Ааа ОК ще го направя това,App Booster го имам качен.
Благодаря.
Цитирай

Батерията след последната актуализация. Положението става все по-зле...


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

(2023-04-22, 13:44:43)krasimiretov написа:  Батерията след последната актуализация. Положението става все по-зле...

Точно след последната актуализация, батерията е осезаемо по-добре. Вече по-лесно изкарвам 2 пълни дни, а вчера за пореден път постигнах 7 часа екран, което преди няколко месеца беше доста трудно. Телефонът е пушка и работи прекрасно! При тебявно има някакъв друг проблем


Прикачени файлове Миниатюри
   

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sky_Walker за това мнение:
  • Ivanov_1994
Цитирай

Последната актуализация направи чудеса с батерията и не, че преди не ми е била ОК но сега си е чук за тоя модел. S22 Ultra е на върха си в момента.

Досега толкова видима разлика в батерията заради една актуализация не съм имал и то в положителна промяна, така видима.
Цитирай

Не знам. Странна работа, уж съм приспал приложенията които използвам. Нямам някои излишни, които да точат батерия, но реално го ползвам на wqhd, 120hz, 4G и светла тема. Сутринта към 09:00 го извадих от зарядното на 100%, а към 14:40 е на 50% с минимално ползване. Това е изключително зле каквото и да си говорим за телефон от такъв клас.
Реално, ако съм вкъщи на яркост 30%, тъмна тема, wi-fi постоянно ще изкарам и 8 часа екран, но ако го ползвам навън и ми е необходим просто не може да се разчита на телефона...
Това е моят опит с батерията все пак, при всеки е различно.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



[-] 1 потребител изказва благодарност на krasimiretov за това мнение:
  • emzo
Цитирай

Изчакай сега група философи, да започнат да те убеждават, че ти е дефектен телефона.
Истината е, че на мобилни данни е пълна трагедия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • krasimiretov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)