Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android 14 – Какво да очакваме от него?
#51

Това се говореше още преди няколко месеца, ще видим.

Изпратено от моят SM-G990B с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#52

(2023-08-15, 18:46:26)DoryanY написа:  Има информация-не потвърдена че Samsung ще заменят търсачката с тази на Bing.
Засега тази радикална замяна е отложена за неопредено време.

Източник

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • stashekm
Цитирай
#53

(2023-08-15, 19:12:38)NoMaD написа:  Засега тази радикална замяна  е отложена за неопредено време.

Източник

Не само "радикална",но и корпоративно неизгодна ще е дори за Матрицата!Аз поне не се сещам за една важна причина!Апропо Nomad има ли някоя нова клюка за влизане на 14-ката конкретно за Корейския Гигант на територията на Европа?

(2023-08-15, 18:28:41)milss написа:  Доста се хвалиш, че си навътре с Windows програмирането (вярвам ти, че е така), но с Андроид ОС, ъпдейти, производители на андрод телефони ....... си много бос. Като изключим Пикселите на Гугъл, то Самсунг са първи с новите версии на Андроид последните години. 
Иначе си прав, че ще е най рано ноември.

Ми хич не е хвалба,а бачкане за "пенсия" дето се вика,вече работя за тях над 25 години и не са цветя и спа центрове,тийм билдинги и прочие салтаните!Да бачкаш за корпорация си е жива есплоатация Smile .Всъщност NoMad първи подчерта,че Гугъл ще вкара в играта 1-ви 14 ката на отворения код.Да видим-тестерския телефон,който получих аз си го върнах с 3 страници препоръки,забележки и дневен опис за поведението на "машинката",за Андроид не бих казал,че съм хептен бос-когато нещо не ми пасва в Матрицата,аз просто я отварям и пренаписвам част от кода по мой вкус-вярно доста работа е,но откровено не понасям фабричните кьорфишеци и изисквания обикновено-те са обвързани с между-корпоративни спогодби.Иначе в този ред на мисли-първата Матрица на Windows 12 и моменталната и корекция вече напарвихме,а вече сме под "кривата круша'...всичко е добре забравено старо 1 матрица е идеална,след нея последваъ поне 2 тотални издънки пак заради корпоративните интереси!12-ката по мое мнение ще се превърне в 2-та Vista-демек пълна трагедия!А се потим над нея!Това е Milss!

CARPE DIEM!!!
[-] 1 потребител изказва благодарност на stashekm за това мнение:
  • milss
Цитирай
#54

Очаквания официалният релийз на Android 14, който бе заплануван за август, може да не се състои дори и през септември, а чак през октомври — в деня на представянето на Pixel 8. Новите уязвимости към момента във версията за сигурност на Android 14, са вероятната причина за отлагането й до момента. Очаква се те да бъдат публикувани на 4 октомври 2023 г., което вероятно ще е и датата за пускане на новата OS. Забавянето може да доведе и до промени в плановете на някои производители на смартфони с Android, които бяха запланували реализация на новата ОС в устройствата си за края на този месец.
[Изображение: 1-12.webp]

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • stashekm
Цитирай
#55

Повече информация за Android 14 трябва да се появи утре, на 4 октомври, по време на пускането на Pixel 8. На тази дата актуализациите започват за Google Pixel 7a, Pixel 7 Pro, Pixel 7, Pixel 6a, Pixel 6 Pro, Pixel 6, Pixel 5, Pixel 4a (5G), както и Pixel 4а. Операционната система от месеци е обект на голям интерес и скоро ще стартират реалните актуализации. Google ще започнат да ъпдейтват първо своите смартфони от Pixel серията, а след това Android 14 ще е налична и за популярните модели на другите производители. 
[Изображение: Android-14-Beta-1-logo-3.webp]
Източник

 
Цитирай
#56

Поетапно Android 14 вече започват да получават следните устройства: Pixel 4a 5G, Pixel 5, Pixel 5a, Pixel 6, Pixel 6 Pro, Pixel 6a, Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel 7a, Pixel Tablet и Pixel Fold. Според Google поддържаните модели от Samsung, Nothing, OnePlus, OPPO, realme, Sony, Sharp, vivo, iQOO и Xiaomi ще получат актуализацията до края на тази календарна година.

Източник

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#57

Тази година Xiaomi изпревари Samsung с пускането на Android 14. Не се сещам как беше предните пъти, но май обикновено след Pixel бяха Samsung.

Изпратено от моят SM-G990B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#58

Предпочитам малко по-бавен ъпдейт към Андроид 14, отколкото месеци наред китайска мъка. Тоя филм съм го играл с MIUI 12 и не беше весело. Но там индийският програмист, който кодеше, толкова можеше да издържи човека. След години на кълнене в Девата от Гуаделупе и светият Екс Макина дух, Шаоми закрепиха положението. Има още много какво да се желае от тях. Търпяха се, защото приличен горен среден клас с актуален процесор стъпваше на 600 лв. При 2К за китайфон, ще му мислят ентусиастите, които се кефят да са втора ръка потребители, които нямат никакъв шанс да минат по приоритет китайските си колеги, при все, че купуват Шаомитата на възможно най-високата цена.

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай
#59

Потребителите, които инсталираха Android 14 отбелязват, че техните устройства са започнали да издържат по-дълго с едно зареждане на батерията. Както се оказа, това не е грешка, Google наистина работи върху енергийната ефективност на операционната система и в някои моменти новият Android 14 е с 50% по-добър от Android 13.

Източник

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • sapiora, stashekm
Цитирай
#60

Прекрасна новина. Дано се окаже истина. Точно оптимизацията винаги е била проблема на андроид, което влияе и на батерията. Дано с 14 , а и 15 догодина да направят повече в тази насока.

Galaxy S23 Ultra Phantom black 512GB
Цитирай
#61

(2023-10-20, 18:25:46)wer_aac написа:  Прекрасна новина. Дано се окаже истина. Точно оптимизацията винаги е била проблема на андроид, което влияе и на батерията. Дано с 14 , а и 15 догодина да направят повече в тази насока.

Не прибързвай изобщо дори с идеята на разработката на 15-ката.Тя ще е навързана с Windows 12-нашата разработка като основна матрица бе вече готова още края на август,но надробихме толкова бъгясала чудесия,че чак VISTA ни заприлича на Ролс-Ройс.Ние ще излезнем официално едва догодина точно по това време(без изобщо да е сигурно),като всичко е вече дигитализирано и около 55% вече облачно въпреки всичко.Няма как изобщо смарт-телефони да си прекрояват работещите матрици към следваща-намесват се общи корпоративни интереси и много,ама адски много пари!Това е!

(2023-10-20, 13:14:11)NoMaD написа:  Потребителите, които инсталираха Android 14  отбелязват, че техните устройства са започнали да издържат по-дълго с едно зареждане на батерията. Както се оказа, това не е грешка, Google наистина работи върху енергийната ефективност на операционната система и в някои моменти новият Android 14 е с 50% по-добър от Android 13.

Източник

Хм...странно....NoMad-прегледах инфото,но пак не разбирам основавата върх,която ще се оптимизира енергийната ефективност???Не се съмнявам в цитираните източници.но се съмнявам силно в реално възможната и постигната ефективност.Батериите са и все основен източник на яки мангизи за всяка корпорация-това да оптимизираш точно енерго-интензитета ми звучи като или понижаване на цената на бензина на 1 стотинка за 1 литър Smile или изобщо петрола да струва 1 литър океанска вода Smile демек без пари!Да видим,кучето е заровено другаде.Дори на лаптопите вече заковаха батериите сякаш и не може да си държиш батерията настрана с години-на стария ми компютър имам си батерия дето е недокосвана изобщо.Брех!Това е интересна новина!Апропо когато тествах самсунга,който вече си бе на пазара(споделих за странната реакция и проблеми),не засичах никакво падане на енергото макар да си бе застопорен на 13-ката,но имаше определено адски сериозни системни промени-а това в никакъв случай не бе бета-версия на цялата матрица за бъдещето

CARPE DIEM!!!
Цитирай
#62

Аз пък не "забелязах" по-дълъг живот на батерията с А-14. Даже след ъпдейта си причиних изпитанието фабрични настройки на чисто. И преди и сега, 24 часа след зареждане, батерията е на около 50%. Възможно е да става дума за няколко процента подобрение, които трудно ще се усетят от редови потребител. Xiaomi 12T на 11 месеца.
Цитирай
#63

Към новата версия Google е добавил функцията Repair Mode. Това означава, че свързаните с тази функция промени и актуализациите са включени в основния Android-софтуер. Главната цел на тази функция е да създаде сигурна среда за защита на поверителността на потребителя. Докато устройството се намира на сервизно обслужване в режим на ремонт, техниците няма да имат достъп до вашите лични приложения и данни.

Източник

 
Цитирай
#64

Тази функция я има при Huawei  от години.Google чак сега се е сетил да я пусне.

Huawei P30
Цитирай
#65

И Samsung Galaxy също има такава функция за опазване на личните данни - Maintenance Mode. По-добре късно, отколкото никога. Не може всички всичко да пускат по едно и също време.

 
Цитирай
#66

Мнееее.запазване на конфеденциалността на личните данни е мит-винаги е била мит народе.Така е от времето когато,чичо ви Сташек се бръснеше веднъж месечно,толкова зелен бях,а сега сигурност на личните данни просто няма,няма и как да се постигне.Няма как да се навърже всичко това!Споко де,всички са в кюпа! Smile

CARPE DIEM!!!
Цитирай
#67

(2023-10-22, 04:53:09)stashekm написа:  Мнееее.запазване на конфеденциалността на личните данни е мит-винаги е била мит народе.Така е от времето когато,чичо ви Сташек се бръснеше веднъж месечно,толкова зелен бях,а сега сигурност на личните данни просто няма,няма и как да се постигне.Няма как да се навърже всичко това!Споко де,всички са в кюпа! Smile

Става въпрос за данните, до които техника би имал достъп без тази функция, а не за данните ти, които Гугъл събира. На всичко си опозиция очевидно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dowper за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#68

(2023-10-23, 08:46:42)Dowper написа:  Става въпрос за данните, до които техника би имал достъп без тази функция, а не за данните ти, които Гугъл събира. На всичко си опозиция очевидно.

Всеки уважаващ се support техничар си има цял "тефтер" с инсайдърските и тестерски кодове,а с тези кодове както и Моисей можеш да намериш по адресна регистрация и в компютъра и в телефона.Не съм опозиция,просто съм реалист и достатъчно наясно.Апропо всеки наш опит при правене на нова МАТРИЦА на WINDOWS въпреки големите главоболия,все ще се намери някой "запъртък" дори като години,но намира задните врати и настава зловеща какафония ,а вътрешното теглене на бази данни е Светая Светих дори за ей така за спорта!Абе Dowper???? ти кой набор си?Нищо ново под слънцето няма,ние бяхме луди оптимисти и по цели седмици се потихме да пробиваме каквото ни падне ,още когато бяхме на 19 години,аз сега съм на 48!!!!

CARPE DIEM!!!
Цитирай
#69

Опцията Private Space, отдавна е достъпна за много устройства. Смартфоните на OPPO, OnePlus и Huawei разполагат с тази функция и тя работи доста добре. При Samsung също има функция, наречена „Безопасна папка“. Ето че и в Android 14 се очаква да се появи нещо подобно с възможност за създаване на отделен профил за частно съхранение. Потребителите ще могат да създадат свое частно място, където да се съхраняват личните данни, както и нов потребителски профил в Android с различни подкатегории. За защита може да се използва заключването на екрана.

Източник

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • stashekm
Цитирай
#70

В Android 14 ще има добавена възможност за приложенията да засичат заснемането на екранни снимки и известяване за това към потребителя.

Източник

 
Цитирай
#71

Android 14 QPR2 Beta 2 ще предложи опция за автоматично засичане на фишинг (scanning for deceptive apps). Тя се намира в секцията More security & privacy и след активацията си ще проверява за фишинг дейности или друго измамно поведение на приложенията.

Източник

 
Цитирай
#72

Абе юнаци посред нощ самичка моята Матрица на A23 5G се е ъпнала на 14-ка версия на Андроид!!!!!Как става тоя номер,след като трябава да ни суровака чак "догодина" никъде не е излезнал.Я дайте поне линк да сваля ръчно и да почна си префасонирам цялата "баклава" дето корейците ми натресоха. Аз съм с EUX .Благодаря предварително!

CARPE DIEM!!!
Цитирай
#73

(2023-12-22, 06:16:06)stashekm написа:  ..дайте поне линк да сваля ръчно и да почна си префасонирам цялата "баклава" дето корейците ми натресоха. Аз съм с EUX .Благодаря предварително!
Провери тук: https://samfw.com/firmware/SM-A235F

 
Цитирай
#74

(2023-12-22, 06:16:06)stashekm написа:  Абе юнаци посред нощ самичка моята Матрица на A23 5G се е ъпнала на 14-ка версия на Андроид!!!!!Как става тоя номер,след като трябава да ни суровака чак "догодина" никъде не е излезнал.

Не знам защо реши, че ще е догодина? Ъпгрейта започна отдавна .
По-интересното е - как ОС се е надградила сама, без твое участие? На мен ми предложи и трябваше ръчно да се съглася. Първо с изтеглянето, после - с инсталирането.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#75

(2023-12-22, 06:16:06)stashekm написа:  Абе юнаци посред нощ самичка моята Матрица на A23 5G се е ъпнала на 14-ка версия на Андроид!!!!!Как става тоя номер,след като трябава да ни суровака чак "догодина" никъде не е излезнал...
В грешка си. По план A23 5G си беше включен за актуализация до Android 14 до края на тази календарна година и сега го получи.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • jhoro, stashekm
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)