Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P40 Lite 128Gb
#51

(2021-07-22, 08:32:39)Георги Филипов написа:  Здравейте. Дали има някакъв начин за прехвърляне на хронологията  а Вайбър от ГМС към ХМС, освен чрез инсталиране на ГМС на телефона?
Последната версия на Viber в AppGallery се инсталира вече върху тази от Google Play. Аз си бях прехвърлил всичко през PhoneClone, а вече след този последен ъпдейт мога да си запазвам хронологията в клауда на Huawei.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай
Аксесоари
#52

Как ли не съм го мъчил и не става. Хронологията от тук нататък си е на хуавейските сървъри. Старата от гугълскуте няма шанс за възстановяване, което е мега тъпо. Пробва със по-стари версии на приложението, ама пак неще.
Цитирай
#53

(2021-08-08, 10:20:03)Георги Филипов написа:  Как ли не съм го мъчил и не става. Хронологията от тук нататък си е на хуавейските сървъри. Старата от гугълскуте няма шанс за възстановяване, което е мега тъпо. Пробва със по-стари версии на приложението, ама пак неще.
Вече става. Написъл съм вече как го направих. Работи.

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай
#54

(2021-08-10, 09:54:37)azcv написа:  Вече става... Би ли обяснил малко по-подрибно, че нещо не схванах. Значи ог къде и какво да дръпна като Viber. apk, след като го инсталирам и си се свързва с Хуавейския сървър и не иска да оимирише гугълски и не мога да дръпна от гугълския никаква хронология. На старият ми телефон (Сансунг), съответно като с гугъл съвис, си се тегли хронологията. Прехвърлям с phone clone и се прехвърля само апликацията, без хронологията. Приложението си се стартира от момента за логване с телефонен номер. Логва се и вече е свързано със хуасейски сървър от където хронологията се качва от този момент. Тази от гугълския немога да я приложа. 
Цитирай
#55

От. Самсунг няма да стане. Трябва ти някакъв (може и стар) Хуавей с Гугъл. Първо активираш вайбър на него. Трябва да е по-стара версия, която работи с гугъл. Например теглиш я от Apkpure. Като активираш вайбъра си възстановяваш хронологията от гугъл. След това клонираш вайбър с Phone clone или правиш бекъп с Huawei Backup. За Huawei Backup трябва otg кабел и флашка. Ако всичко е наред на новия телефон Вайбър е с цялата налична хронология и дори няма нужда от нова активация. След това се прави ъпдейт през Appgallery до версия 15.8.0.6. И готово. Появява се опция за синхронизация с Huawei cloud. Имай предвид, че в последните версии на вайбър с гугъл се прави архив и на мултимедията (снимки и видео от чатовете), обаче в случая ще трябва да се преместят ръчно папките на вайбър от стария в новия телефон. Става и с Phone Clone като се изберат ръчно папките. При Huawei Cloud се запазва само хронологията на чата. По принцип в настройките на облака има опция за архивиране на папките на вайбър със снимките и видеата, но мисля, че облака не архивира правилните папки, защото вайбър ги поразместиха.

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай
#56

Благодаря за изчерпателният отговор. За съжаление нямам стар Хуавей и няма от къдеда взвема. Ще карам така. Благодаря все пак!
Цитирай
#57

Вероятно може да се измисли и някаква схема с Vmos. Първоначално такава ми беше идеята, защото имах пренесен вайбър чрез Phone Clone, който не се ъпдейтва и не може да архивира чатовете. Но после като се появи ъпдейта в AppGallery и се отказах да се занимавам. Иначе във някои от стандартните ромове на Vmos може да се инсталират едновременно и гугълските и хуавейските услуги.
Като трета опция нищо не пречи да пробваш да инсталираш HMS core от гугъл плей и AppGallery като apk на самсунга. Може да успееш да ъпдейтнеш вайбъра през AppGallery и да запазиш хронологията на чата. И после да възстановиш на новия тел.

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай
#58

Това последното ми звучи обнадеждаващо, ще го пробвам тия дни. Мерси!
Цитирай
#59

(2020-12-04, 10:00:27)Friz написа:  Здравей,
https://drive.google.com/file/d/1nSyjQO9...zxtgl/view
На този линк можеш да си свалиш по-стар фирмуеър, после следваш това видео:
https://www.youtube.com/watch?v=WcCMiQgT-Eo&t=32s
Накрая, след като си вече с понижена версия следвай това видео:
https://www.youtube.com/watch?v=3hx4UgB4XgQ&t=9s

Успех!

Здравейте, някой знае ли дали този метод все още работи
Цитирай
#60

(2021-08-17, 23:22:03)danizarev написа:  Здравейте, някой знае ли дали този метод все още работи

Аз си брикнах телефона така. Качих си по-стара версия на флашка и следвах стриктно стъпките, като на видеото се рестартира, а моя след рестарта умря и отиде на сервиз.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)