Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Health Monitor (ЕКГ и кръвно налягане с часовник Samsung Watch3)
#51

Да и мен ме интересува това с кръвното, но мнение от потребител, който има проблеми с него. В смисъл, ако човек няма проблеми с кръвното и часовника показва винаги 120/80 ще е точен естествено. Въпроса е ако го вдигнеш примерно 160/120 ще го хване ли часовника или пак ще покаже 120/80?

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
Аксесоари
#52

Да хваща го ако си го калибрирал правилано.

Galaxy Watch4 Classic 46 мм, MI10 5G, TicWatch Pro 4G LTE, Galaxy Watch 3 45 mm, Galaxy Watch 46 mm, Huawei P30 Pro, Galaxy S8, LG G6, Nokia Lumia 1020 PureView, Nokia 808 PureView.
Цитирай
#53

Тук също се посочва, че от 04.02 ще започне постепенна актуализация.

П.с. Сега погледнах, че в Samsung Members пише, че в България ще е налична от 22.02.
Цитирай
#54

Ето малко инфо и от Samsung, на немски и английски българския са го пропуснали или аз не го намирам за сега.


1 Erfordert ein Galaxy-Smartphone mit Android 7.0 oder höher, das entweder mit einer Galaxy Watch3 oder einer Galaxy Watch Active2 gekoppelt werden kann.
2 Belgien, Bulgarien, Dänemark, Deutschland, Estland, Finnland, Frankreich, Griechenland, Großbritannien, Irland, Island, Italien, Kroatien, Lettland, Litauen, den Niederlanden, Norwegen, Österreich, Polen, Portugal, Rumänien, Schweden, Schweiz, Slowakei, Slowenien, Spanien, Tschechische Republik und Ungarn.
3 Um die Genauigkeit zu gewährleisten, müssen die Benutzer ihr Gerät mindestens alle vier Wochen kalibrieren.
4 Nutzer sollten ihren Blutdruck im Ruhezustand messen, wie sie es mit einer herkömmlichen Manschette tun würden, und auf die Messung verzichten, während sie trainieren, rauchen oder trinken. Die Blutdruckmessung über die Samsung Health Monitor App dient nicht dazu, einen Bluthochdruck oder andere Erkrankungen zu diagnostizieren oder die Werte des Nutzers auf Anzeichen eines Herzinfarkts zu prüfen. Sie ist nicht dazu gedacht, eine ärztliche Diagnose oder eine Behandlung durch einen qualifizierten Arzt zu ersetzen.
5 Chugh SS et al. Worldwide epidemiology of atrial fibrillation. Circulation. 2014 Feb 25; 129(8): 837-47.
6 Die EKG-Aufzeichnung über die Samsung Health Monitor App sucht niemals nach Anzeichen für einen Herzinfarkt. Die App ist nicht dazu gedacht, eine ärztliche Diagnose oder eine Behandlung durch einen Arzt zu ersetzen.

1 Requires a Galaxy smartphone running Android 7.0 or above, to be paired with either a Galaxy Watch3 or Galaxy Watch Active2.

2 To ensure accuracy, users are required to calibrate their device at least every four weeks.

3 Users should measure their blood pressure when at rest, as they would do with a traditional cuff, and refrain from measuring when they are working out, smoking or drinking. The blood pressure measurement or Samsung Health Monitor app cannot diagnose hypertension, other conditions, or check for signs of a heart attack. It is not meant to replace traditional methods of diagnosis or treatment by a qualified healthcare professional.

4 Chugh SS et al. Worldwide epidemiology of atrial fibrillation. Circulation. 2014 Feb 25; 129(8): 837-47.

5 The ECG recording or Samsung Health Monitor app never looks for signs of a heart attack. It is not intended to replace traditional methods of diagnosis or treatment.

6 Availability may vary by market and carrier.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#55

Някой успя ли да подкара официалното мерене на кръвно тук в България?

SAMSUNG S24 Ultra Black, 512GB
Цитирай
#56

Официално след 22 февруари. Иначе неофициално си работи.

1916 
Цитирай
#57

От днес новия ъпдейт ,който поддържа официално Samsung Health Monitor е наличен за Galaxy Watch Active 2.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Lite using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#58

(2021-02-19, 08:47:11)ganchev написа:  От днес новия ъпдейт ,който поддържа официално Samsung Health Monitor е наличен за Galaxy Watch Active 2.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Lite using Tapatalk

Дали трябва да деинсталираме старото неофициално приложение преди да направим ъпдейта

ex Note 4 : ex Note 10 +: S 23 Ultra
Цитирай
#59

Инсталирах новият ъпдейт, но не забелязвам промяна. Все още няма приложение, с което може да се измерва кръвното налягане. Дали е нужна някаква друга инсталация?

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#60

Би трябвало също да се обнови и Galaxy Wearable приложението и тогва ще предложи лини към Galaxy Store за изтегляне на Samsung Health Monitor. Да не забравяме все пак,че от понеделник трябва да са активни и двете екстри за България .
@vesko_iotov , аз лично нищо не съм махал.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Lite using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#61

Samsung Health Monitor е активно за България. Успях да го изтегля и инсталирам. Успях да си направя ЕКГ, но не мога да си измеря кръвното налягане. В секцията "Кръвно налягане" на приложението ми изписва,че трябва да имам Samsung Galaxy Watch Active 2 or later, а аз имам Active 2. При вас има ли този проблем или да ми кажете как да го оправя.
Цитирай
#62

(2021-02-22, 11:30:38)sapiora написа:  Samsung Health Monitor е активно за България. Успях да го изтегля и инсталирам. Успях да си направя ЕКГ, но не мога да си измеря кръвното налягане. В секцията "Кръвно налягане" на приложението ми изписва,че трябва да имам Samsung Galaxy Watch Active 2 or later, а аз имам Active 2. При вас има ли този проблем или да ми кажете как да го оправя.

Ами и аз имах същият проблем след смяна на региона на часовника ,бе ми се затрил Bluetooth-a ,приемаше, синхронизираше се,правеше ЕКГ и т.н но Samsung Health Monitor-та не ми даваше данните за кръвно налягане същия проблем като при теб.Мисълта ми е погледни за всеки случай да не се  е затрил по някакъв начин Bluatooth-a на самия часовник в Инфо-то на часовника.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#63

Samsung Health Monitor вече позволява измерване на кръвното и ЕКГ за Galaxy Watch 3 и Galaxy Watch Active 2 в България.

http://nixanbal.com/samsung-health-monit...-balgariya

 
Цитирай
#64

Само с телефони ''Самсунг'' ли работи ?
Цитирай
#65

Не знам обаче преди малко свързах часовника с другият ми телефон ,който е LG и след като си направи ресета изчезна и Samsung Health Monitor на часовника . Да не би да е само за телефони Самсунг , защото до преди малко със S10 Lite нямах никакви проблеми.

Sent from my LM-G850 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#66

Samsung определено ги признавам ,че са пълни малоумници. Как може да пускаш нещо ,което да се ползва само с Galaxy телефон? Ами ако искам да си ползвам всички функции на часовника на друг телефон какво правим тогава ?[Изображение: 781627bc3d16841f16feb05e22acc68c.jpg]

Sent from my Samsung Galaxy S10 Lite using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#67

Екосистема, и те да не останат по назад от Apple.
Цитирай
#68

(2021-02-22, 11:52:57)Compare написа:  ... погледни за всеки случай да не се  е затрил по някакъв начин Bluatooth-a на самия часовник в Инфо-то на часовника.

Не разбрах кое инфо да погледна. Bluetooth ми работи и часовника и телефона (SGN10+) са закачени и се виждат. В приложението Samsung Health Monitor като избера горе вляво трите чертички и като ми отвори прозореца се вижда, че на Accessories часовника е Samsung Galaxy Watch Active2, демек самото приложение си разпознава часовника. Ще взема да върна фабричните настройки и да видя какво ще излезе. А иначе изчистих кеша и данните на Heath Monitor и пак нищо не се случва.
Цитирай
#69

За съжаление не знам как да ти го обясня по точно ето на Английски и на Немски на какъвто ми е и настроен часовника
Settings - About clock device - Bluetooth address
Einstellungen- Info zu Uhr gerät- Bluetooth Adresse
.jpg 00f300d9-d94e-4f7a-bcf4-0c22ce164343.jpg Размер: 7.61 KB  Сваляния: 182

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#70
Photo 

Samsung Health Monitor (SHM) разпознава, че съм със SGWA2, но функцията за измерване на кръвното налягане (която е част от SHM) твърди, че не съм с такъв часовник. Върнах фабричните настройки на часовник, сдвоих го с телефона и пак не иска.

Часовника ми е купуван от САЩ и съответно е с регион САЩ. Чудя се дали това не оказва влияние, макар че в този случай и ЕКГ нямаше да работи.

Другото, което се чудя е дали Samsung Health не трябва нещо да бъде актуализиран.


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай
#71

@ganchev, имам една идея и ако ти се занимава, може да пробваш.
На LG-то инсталирай Galaxy Wearable. Извлечи apk. файла на Samsung Health Monitor и го инсталирай и него на LG-то. Мога и аз да пробвам утре с на жената G8S, но ще е късно вечерта.

1916 
Цитирай
#72

Благодаря за идеята . Проблема е ,че в часовника изчезва Samsung Health Monitor ,когато се върже с телефон различен от Самсунг. Пробвах с моднатите . Не се инсталирват на телефона ,а и не ми се занимава пак да слагам с Тизен студио. Вчера го нагласих с S10 Lite и няма да се занимавам повече . Благодаря все пак .

Sent from my LM-G850 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#73

В xda търсете решение на проблема с нон самсунг телефони.

П.с. до дни
Цитирай
#74

И аз получих ъпдейт на SM-R840 Smile

   


P.S
Ето я темата за Non-Samsung, вчера случайно попаднах и я копирах.
https://forum.xda-developers.com/t/enabl...p.4168567/

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#75

Да,точно тази е. По нея преди време ги бях сложил приложенията . Мислех ,че като излезе официално ще може да се ползва с всеки телефон без проблем и без да се правят всички гимнастики , за да тръгне.

Sent from my LM-V350N using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)