Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia 5 II - Лични впечатления и коментари
#26

Как да спра менюто с приложенията да се върти, но автоматичната ориентация да си остане включена?
Отскоро започна да ми се завърта менюто, което много ме дразни, а не си спомням да съм променял нещо в настройките...
Цитирай
Аксесоари
#27

(2021-12-01, 23:58:01)Diido0 написа:  Как да спра менюто с приложенията да се върти, но автоматичната ориентация да си остане включена?
Отскоро започна да ми се завърта менюто, което много ме дразни, а не си спомням да съм променял нещо в настройките...

Колега когато си на началният екран задръж върху екрана и ще се появи три опций,влез в НАСТРОЙКИ ЗА НАЧАЛНИЯ ЕКРАН и виж дали отметката РАЗРЕШЕНИЕТО НА ЗАВЪРТАНЕТО НА НАЧАЛНИЯ ЕКРАН е включена!

SONY XPERIA 1 V Android 14
[-] 2 потребители изказват благодарност на jiggas за това мнение:
  • Diido0, Monipeev
Цитирай
#28

Да, оправи се! Много благодаря!
Цитирай
#29

Днес дойде ъпдейт 58.1.а.5.530 290mb
Това патч за сигурността ли е или андроид 12?
Цитирай
#30

(2022-01-22, 09:30:43)Diido0 написа:  Днес дойде ъпдейт 58.1.а.5.530  290mb
Това патч за сигурността ли е или андроид 12?
Не е 12-ката а е патч за сигурността 1 декември 2021,не знам кога ще дойде Андроид 12 за нас,сега май получават марк III устройствата!

SONY XPERIA 1 V Android 14
[-] 1 потребител изказва благодарност на jiggas за това мнение:
  • Diido0
Цитирай
#31

Имам един бъг на моята Xperia 5 ii, откакто съм на Андроид 11 балончетата на месенжер лъжат нотификейшън ЛЕД-а, че имам известие и той мига в зелено, реално без да имам каквито и да е било нови съобщения. Прочел съм доставените съобщения, отговорил съм на тях, затварям приложението, заключвам телефона и ЛЕД-а мига в зелено, без да има нищо ново -.-

Какво ли не правих, оправия няма.
Снощи видях едни кодове за Андроид и конкретно *2767*3885# - Този код ще направи ли реално да се буутне андроида и да инсталира абсолютно всичко на ЧИСТО, като чисто нов телефон или просто ще ми възстанови фабричните настройки, нещото което вече опитах и не сработи да оправи този бъг на нотификейшън ЛЕД-а?
Цитирай
#32

Здравейте! Аз съм потребител на sony Xperia 5ii и не съм много доволен! Ползвам екрана от доста дълго време и не съм много доволен,за мен не е от най-удобните. Камерата е много прехвалена за това,което е,един Самсунг като например а52 дето е класи уж пред този телефон снима по-добре.. Няма много функции.Плюс е,че приложенията бързо зареждат. Ако имате някакви въпроси,питайте мен
Цитирай
#33

А къде сравняваш снимките, на компютър или ги гледаш на телефоните.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Ivo. Petkov
Цитирай
#34

Днес дойде Андроид 12,актулизирах го и за сега нямам проблем с него,разликите с андроид 11 са в падащо-то меню,където инконките са станали кутийки!

SONY XPERIA 1 V Android 14
[-] 1 потребител изказва благодарност на jiggas за това мнение:
  • Diido0
Цитирай
#35

Току що проверих за ъпдейти, но все още го няма при мен.
Цитирай
#36

(2022-03-07, 14:16:18)Diido0 написа:  Току що проверих за ъпдейти, но все още го няма при мен.

Трябва да дойде и при теб скоро,аз съм на А1....А и да добавя за Андроид 12 че и менюто с настройки също е променено оформлението и приспособленията който се изкарват на  началният екран са оформени по удобно!

SONY XPERIA 1 V Android 14
Цитирай
#37

Аз също съм на А1, но телефонът го купих от някакъв човек за без пари чисто нов за 900лв, месец след като беше излязъл модела.
Иначе сега мисля да дейнсталирам Мessenger и Facebook, преди да го обновя до Андроид 12, като се надявам това да ми оправи проблема с фалшивия LED Nottification, който се предизвиква от балончетата. Дано се оправи, че не знам вече Big Grin
Цитирай
#38

(2022-03-07, 15:55:28)Diido0 написа:  Аз също съм на А1, но телефонът го купих от някакъв човек за без пари чисто нов за 900лв, месец след като беше излязъл модела.
Иначе сега мисля да дейнсталирам Мessenger и Facebook, преди да го обновя до Андроид 12, като се надявам това да ми оправи проблема с фалшивия LED Nottification, който се предизвиква от балончетата. Дано се оправи, че не знам вече Big Grin

Моят е закупуван от Технополис,ако това има някакво значение де,а за ЛЕД Нотификацийте сигурно някакъв бъг е при теб,при мен няма проблем с това!

SONY XPERIA 1 V Android 14
Цитирай
#39

Чак на 14.03 пристигна при мен ъпдейта.
Като цяло съм доволен от 12-ката, като изключим падащото меню за бърз достъп, което никак не ми харесва.
Положителното е, че най-накрая се оправи досадния софтуерен бъг причиняван от балончетата на месенджъра.
Да попитам само, сега как се прави екранна снимка???
Преди беше със задържане на бутона за изключване, но сега не е от там.
Цитирай
#40

(2022-03-16, 01:57:14)Diido0 написа:  Да попитам само, сега как се прави екранна снимка???
Преди беше със задържане на бутона за изключване, но сега не е от там.

Power бутона и volume down едновременно не става ли?

OnePlus X - Pixel 5
[-] 1 потребител изказва благодарност на Martin_VN за това мнение:
  • Diido0
Цитирай
#41

Да става, но е доста неудобно... Трябва с две ръце :/
Мерси за отговора!
Цитирай
#42

@Diido0
А няма ли го като опция в падащото меню и с добавяне на бърз бутон от там, ако не е наличен по подразбиране?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#43

(2022-03-17, 07:06:57)Monipeev написа:  @Diido0
А няма ли го като опция в падащото меню и с добавяне  на бърз бутон от там, ако не е наличен по подразбиране?

Не, няма го..
Цитирай
#44

Аз съм с друг телефон но на Android 12(не помня и на 11-ката дали беше така) има опция като натисна бутона Overview/Recents и ми излизат две опции, Screenshot и Select.

OnePlus X - Pixel 5
Цитирай
#45

Екранната снимка е малко по на неудобно място според мен от на 11.
Ако ползвате навигационните бутони -> Долу в дясно квадратчето и после долу в ляво се появява като опция.
Но примерно ако искам да направя снимка на началния екран - няма как по този начин Smile Странна работа

Sony Xperia T  LT30p --> Sony Xperia Z5 Dual--> Sony Xperia 5 ii
Цитирай
#46

Стоя и се чудя - 2022 заслужава ли да се купи този телефон (компактния размер и камерата са това, което ме привличат)?
Цитирай
#47

Камерата не е кой знае какво, но аз съм си доволен. Лично за мен, само предната камера не е много ок.
Цитирай
#48

(2022-03-16, 01:57:14)Diido0 написа:  Да попитам само, сега как се прави екранна снимка???
Преди беше със задържане на бутона за изключване, но сега не е от там.

А, като опция в менюто за настройки нямаш ли някаква отметка.
Например при мен е почукване с кокалчето на пръста три пъти.

 Huawei P40 pro+    512GB black
Цитирай
#49

След появата на Android 12 бях меко казано доволен от безследното изчезване на всички бъгове, заради които си бях намразил телефона преди това. За жалост не мина дълго и се появи нов проблем. Батерията почна да държи по 3-4 часа екранно време, без да съм променял нещо в начина на ползване на устройството. Чистих приложения, кешове, гледах да не съм с включени 120Hz, но не. Понеже си купих 30W зарядно(оригинално от Sony, ба прИмоция) което седи на работа, се усъмних да не е сгънало батерията, макар че по характеристики телефонът си поддържа до 30W бързо зареждане. Смених цикъла на зареждане на Battery Care 80% и пак нищо, но преди два дни разнищих проблема. Оказа се, че в някакъв момент съм сменил качеството на картината от "Creator mode"(както си го бях нагласил като купих устройството) на "Standard mode". Промених го да бъде отново по старому и О, ЧУДО! Днес след 4 часа и 8 минути екранно време съм останал с 40% батерия, като имам едни 30 минути с включено фенерче, понеже бях се заврял в един кучи гъС.

Та, това дълго безмислено мнение е, за да послужи на някого като мен. Явно стандартният режим е по-енергонеефективен от "създателския".  Huh

Поздрави.  Tongue


   
Цитирай
#50

Какви бъгове си имал преди Андроид 12?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)