Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ips lcd vs super amoled?Какво е вашето мнение?
#26

(2020-10-01, 16:11:34)milss написа:  Добър е примера, но дай линк да видим дали това наистина е един от чудесните, невероятно добри и превъзходни OLED екрани на LG. 
Може @BGDropche да е прав. От никъде не може да се разбере разликата в яркостта, ppi и изобщо какви са телефоните. 
Май минаваш и през тази тема само да "разлаеш кучетата" и да направиш поредната безплатна реклама на LG.
Ето един пример как изглеждат чудесните, невероятно добри и превъзходни OLED екрани на LG в топ модела на Huawei Mate 20 Pro.
Тая история бе и на Пикселите !Както се знае от едно време Гугъл имаше договор със Самсунг и Lg -като малката версия излизаше със Самсунг дисплеи а XL версиите с Lg!То и досега така си действат.При 2-ките XL версиите дадоха дефект със синкавия нюанс под ъгъл....при тройките нямаше толкова реване.

Sent from my Pixel 4 using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#27

ЛЖ имат много лош quality control, затова и доста хора ги избягват вече при мобилните устройства
Цитирай
#28

(2020-10-01, 16:11:34)milss написа:  Добър е примера, но дай линк да видим дали това наистина е един от чудесните, невероятно добри и превъзходни OLED екрани на LG. 
Може @BGDropche да е прав. От никъде не може да се разбере разликата в яркостта, ppi и изобщо какви са телефоните. 
Май минаваш и през тази тема само да "разлаеш кучетата" и да направиш поредната безплатна реклама на LG.
Ето един пример как изглеждат чудесните, невероятно добри и превъзходни OLED екрани на LG в топ модела на Huawei Mate 20 Pro.

Е, пак на контричка пишеш, градски.
Както винаги.
На самсунг-компания с "номер 1 екрани" мога да ти покажа такива снимки около 1 милион 689 хиляди 322 снимки с дефектни екрани, ама всякакви дефекти, каквото се сетиш.

А това изображение , което съм дал, нито е манипулирано, нито разлайвам кучетата, а е от едно сравнение на екраните между тъпото LG V60 и невероятния ,уникален и божествен Plus 8 Edno или квото там му е името.
Та, на това клипче, по-нелепо и от победата на Домус ага срещу нашия любим отбор миналата седмица, екзалтиралото, подмокрено и явно сляпо фенче с треперещо гласче и ръчички обяснява "шокиращата" истина ,че Plus 8 Edno има по-добър екран от на V60, а отдолу под клипчето хората в коментарите му се смеят. 
Ето ти го, естествено сега аз очаквам от теб пак на контра един хубав роман да ми напишеш Big Grin

[video=youtube]http://https://youtu.be/Sjwwu8NsukU[/video]
Цитирай
#29

Да се включа и аз, като почитател на LG: неведнъж съм го писал - правеха страхотни IPS LCD дисплеи, но си кретаха с едни и същи дефекти години наред, масово по флагманите. Дали са по-добри от Самсунг не смея да твърдя, но вторите имат сигурно повече констатирани дефекти, защото просто снабдяват повече производители на смартфони.
Цитирай
#30

Пичове, няма марка без дефектни екрани.
Аз поне не съм чул марка без дефект!
Следователно всички приказки ама LG колко били зле и какъв нисък контрол имали, а Самсунг колко велики били, не струват.
Да, от G3 до G5, в това число и V10 и V20 даваха повече дефекти, но от G6/V30 нататък дефектите им са от абсолютно минимални до почти никакви към днешна дата, а Самсунг и в Note 10/S20 си продължават стабилно с най-различните дефекти, и то далеч не само по екрана!

Иначе като цяло на мен OLED екраните повече ми харесват!
Цитирай
#31

Радвам се за дискусията,която се развива. Вчера мой приятел си беше закупил Samsung s20. И му разказах за впечатленията от Lcd. екраните. И веднага му предложих едно и също клипче което беше 4k video, да го пуснем едновременно на двата телефона. Направо не можа да повярва!!! Откъм яркост и цветове дисплея на Samsung беше в пъти по-ярък. Като чистота и детайл на картината определено беше по-зле. Така че това явно не го виждам само аз. Много съм далеч от това да хваля телефона си за 300лв. Тук говорим за разликата  между двата дисплея. Искам да споделя, че винаги съм бил с Amoled екрани на Samsung, притежавал съм няколко модела Note. Затова съм толкова учуден от Lcd.
Цитирай
#32

По-голяма яркост и по-голяма цветност изобщо не означават автоматично и по-добър екран. Аз лично винаги съм търсил баланс, искам да ми показва детайл, а не само да вади очи с огромна яркост и напомпани цветове. Но други търсят маслена живопис, защото действително веднага хваща окото.
Цитирай
#33

Абсолютно съм съгласен с теб!
Цитирай
#34

Затова се величаят амолед дисплеите, заради напомпаните им цветове. Между другото това е начин на техно веригите за зарибят клиенти на дадена марка или да продадат изостанала стока, просто напомват цветовете и пускат телевизорите на природна тематика. Още от преди излизането на амолед дисплеите самсунг си бяха с напомпани цветове. На мен лично ми е все тая, защото аз си регулирам настройките на дисплея по мой вкус.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#35

Да така е. Прав си за всичко това. Учудването при мен е че толкова години, като ползвател на Samsung съм си мислил, че дисплейте им са уникални. И като цветове са абсолютно точни. Страхотни спорове съм водил с приятели ползващи IPhone примерно. И съм си мислил, че са промити мозъци, а май аз съм бил този с промития мозък. Затова трябва по-често да се вслушваме в отсрещния.
Цитирай
#36

Те и iPhone вече са с OLED екран, произведен от Samsung, само че не е толкова ярък, но пък и очите не се напрягат толкова.
greensmoke то това стигаше на LG да им се развали репутацията, въпреки че и сега могат да излезнат напред, защото телефоните им сега са добри и нямат дефекти като предните, но да почнат и да ги пускат на повече места.
А Note серията на Samsung, освен Note 7 друг с голям дефект, няма.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#37

(2020-10-01, 14:43:29)greensmoke7777 написа:  Ти или хич не си добре със зрението (не те обиждам, може би самсунг ти е развалил очите, може да ги съдиш), или екранчето на лаптопа ти е мегазле.
Или и двете заедно.
Третата опция е да гледаш снимката на някакъв суперубит екран на телефона, но гледам си продал самсуняците и явно няма да е това.
Повече няма какво да добавя по конкретната тема отностно тематиката, която разискваме.

Само където не ползвам екранче на лаптоп а 2560x1440 десктоп екран с IPS Smile

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#38

@gtc , голяма част от тези с Айфоните са наистина каквито ги описа. Просто Самсунг са разбрали, че изпържените цветове радват повечето хора, затова явно и така калибрират при техните устройства, въпреки че за другите, за които произвеждат, нещата стоят по друг начин - така си го правят въпросните производители. Но пък те доказват, че Самсунг наистина правят качествени дисплеи.

@greensmoke7777, аз точно на G6 имах лек дефект и това дори повече ме отказа от марката, колкото прекалено бавните им ъпдейти.

Как се продава в магазините вече, ако говорим за телевизори, е друго - може да се стигне дори до един и същи източник, но по различни кабели към два телевизора с цел да се подаде по-некачествен сигнал към едното. Отделно се въртят често демонстративни клипове - сцени, записвани с най-добрата технология, за да покажат максимално възможностите на модела, като често те са природни - хем е нещо истинско, хем прелива от цветове. Само че колко често гледаме такова съдържание? Колко често каквото и да е, но записано с такова качество? То затова и ако не си маниак на тема кино и качество, си взимаш на приемлива цена, която е далеч от по-скъпите, като тук не включвам моделите за хора с дълбоки джобове. Но ако в магазин искате да тествате - вземете си една флашка, сложете видео с недобро качество, със средно и с много високо, включете флашката в телевизора, нулирайте го настройките и вижте какво ще покаже така поне, пък го сравнете с друг модел, на който да направите същото - важно е да се види кой как ще обработи ниското качество.
Цитирай
#39

(2020-10-01, 18:54:35)gtc написа:  Радвам се за дискусията,която се развива. Вчера мой приятел си беше закупил Samsung s20. И му разказах за впечатленията от Lcd. екраните. И веднага му предложих едно и също клипче което беше 4k video, да го пуснем едновременно на двата телефона. Направо не можа да повярва!!! Откъм яркост и цветове дисплея на Samsung беше в пъти по-ярък. Като чистота и детайл на картината определено беше по-зле. Така че това явно не го виждам само аз. Много съм далеч от това да хваля телефона си за 300лв. Тук говорим за разликата  между двата дисплея. Искам да споделя, че винаги съм бил с Amoled екрани на Samsung, притежавал съм няколко модела Note. Затова съм толкова учуден от Lcd.

Доста смешно ми стана това сравнение, но реших да проверя. Ползвам Note 10 на Samsung, но имам и едно старо Poco f1с LCD  за резерва. Пуснах един и същи клип от тубата и не видях абсолютно нищо от това което твърдиш. За черното няма да казвам нищо - там на всички е ясно, че при LCD няма такъв цвят, а най различни нюанси на сивото. А това че LCD-то дава по-чиста и детайлна картина е пълна глупост. Да не казвам, че изкарва хората не бледи, а все едно са починали вчера.
Според твоето твърдение трябва да слагат LCD в скъпите модели и OLED/AMOLED в бюджетните.
Виж на папагала бузите. Кой дисплейлей показва по-детайлно?

   

   

Снимах с прехваления S10 Lite, който освен добрия процесор, всичко друго му е компромис.

(2020-10-01, 19:06:46)greensmoke7777 написа:  По-голяма яркост и по-голяма цветност изобщо не означават автоматично и по-добър екран. Аз лично винаги съм търсил баланс, искам да ми показва детайл, а не само да вади очи с огромна яркост и напомпани цветове. Но други търсят маслена живопис, защото действително веднага хваща окото.

Изгледах онова сравнение между V60 и One+. Ами в случая не мога да кажа на черното, че е бяло.
Не знам вече от кой модел Samsung имат опция за коригиране на цветовете - правиш ги както ти е кеф, напомпени цветове или по бледи от на LCD.
Това не значи, че Samsung-a няма кусури. Като правих горната снимка се ведя, че има яко ШИМ, докато Poko-то не трепваше.

(2020-10-01, 19:14:19)pepy1 написа:  Затова се величаят амолед дисплеите, заради напомпаните им цветове. Между другото това е начин на техно веригите за зарибят клиенти на дадена марка или да продадат изостанала стока, просто напомват цветовете и пускат телевизорите на природна тематика. Още от преди излизането на амолед дисплеите самсунг си бяха с напомпани цветове. На мен лично ми е все тая, защото аз си регулирам настройките на дисплея по мой вкус.

Пепи, изостаналата стока е предимно от евтини боклуци.
Миналогодишния Note 10+ вече го няма в наличност в Технополис, но е пълно с бюджетни недоразумения, които са пуснати в продажба едновременно с Ноута, че и по рано - LG K40S, Alcatel 1S, Samsung A10, Huawei Y7 (2019), ........ и какви ли не още знайни и незнайни боклуци.

1916 
Цитирай
#40

Сравняваш самсунския амолед с евтиняшко шайомско лсд, няма как да е иначе фрапиращата разлика. Качествените лсд-та превъзхождат оледите като детайлност и цветопредаване. Минусите им са добре известни - наличието на подсветка, което пък вдига разхода на енергия, и пак заради подсветката черното не е чисто черно, а сивее. Дисплеят на старото ми LG G7 беше най-качественият дисплей, който съм ползвал някога, над 20 смартфона съм сменил. Не вадеше очи, бялото беше истинско бяло, цветовете бяха реални, детайлността беше перфектна. Но може би заради горните минуси постепенно лсд-тата изпаднаха от смартфон индустрията и вече рядко се срещат, най-вече в бюджетния клас.

Sent from my HD1900 using Tapatalk
Цитирай
#41

Има доста добри IPS екрани. На Mi mix 2 смея да твърдя, че черното беше като при олед.
И другото наистина е ШИМ. На самсуняка след двайстата минута почват болките в очите и главата...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
#42

Аз лично не съм доволен от ефекта, който произвежда дисплеят на П30 Про, води дои бърза умора и раздразнение в зрението. Иначе цветовете са добри. За мен.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#43

Fift root, и аз имам лек проблем с G6-отпечатъци!
Не са чак такива фрапиращи като в G4, ама си ги има тук-там. Освен това ми е мегатромав, нямам идея защо. Хард ресети и кво ли не правих-бавнярска и много тромава работа!
Камерата му също ме разочарова.
Но IPS екранчето му е доста добро, особено на Raw HDR10 и Full Vision клиповете e страхотно, но трябва съдържанието да е такова, снимано със скъпи камери, и устройството да поддържа тия стандарти за милиарди цветове.
Цитирай
#44

(2020-10-01, 21:17:32)whitehart написа:  Сравняваш самсунския амолед с евтиняшко шайомско лсд, няма как да е иначе фрапиращата разлика. Качествените лсд-та превъзхождат оледите като детайлност и цветопредаване. Минусите им са добре известни - наличието на подсветка, което пък вдига разхода на енергия, и пак заради подсветката черното не е чисто черно, а сивее. Дисплеят на старото ми LG G7 беше най-качественият дисплей, който съм ползвал някога, над 20 смартфона съм сменил. Не вадеше очи, бялото беше истинско бяло, цветовете бяха реални, детайлността беше перфектна. Но може би заради горните минуси постепенно лсд-тата изпаднаха от смартфон индустрията и вече рядко се срещат, най-вече в бюджетния клас.

Sent from my HD1900 using Tapatalk

Ами точно тях сравнявам, но @gtc сравнява S20 с неупомената от него марка с ЛСД за 300 лв. и резултатите са меко казано смешни.
Правят ли се вече ЛСД-та които да не са "евтиняшки"? Най - новия и напомпен модел на Xiaomi Mi 10T Pro 5G с ЛСД е 395 ppi, на Poko f1 e 403 ppi. 
Къде сравняваш LG G7 с 564 ppi? Едва ли има и съвременни AMOLED дисплеи с толкова пиксели на инч.

1916 
Цитирай
#45

Още в началото споменах! Huawei p20!
Цитирай
#46

Колкото и да спорим, фактът е че бъдещето са олед панелите. Качеството им се подобрява буквално всеки месец, откриват се нови композитни материали, които се ползват за диодчетата, за ШИМ има не малко техники, дори сега, за махането му. Например при айфоните. Една от техниките е да има управление по напрежение, при което няма ШИМ. Инженерите ще се справят и с този проблем. пътят на индустрията е предначертан.
Цитирай
#47

Като изключим Самсунг почти всички други производители са решили проблема със ШИМ.

1916 
Цитирай
#48

Няма ли един екран възможност за Always on display без да свети целият като коледно дръвче, не ми го ФалиSmile

Олед е бъдещето, ма аз какво ли споря, в този форум винаги се изкарват морално остарелите неща, като нещо по-добро и видиш ли, те обикновените клиенти нищо не разбират.
Ако ви слуша човек, то най-хубаво е да имаш още Нокия с копчета и кола с карбуратор от 90-тте.
Ма така сме ние Българите, все знаем някоя схемичка, дето никой не я знае и е най-добрата от всички, пък нека глупаците купуват скъпото, като не могат да вникнат в съдържаниетоSmile

Послушах тука няколко съвета за "хубави" телефони, страхотни модели няма що, ма няма да ги казвам, да не се разкрякат няколко индивида, няма ги в подписа, не ги търсетеSmile
За жалост тези дебати, не помагат на никого, защото нищо реално и истинско няма в тях, без да засягам никого.

Към темата, черното на ОЛЕД е истинско черно, това ми стига да кажа, че са по-добри, а и не съм видял някой да се оплаче от ОЛЕД ТВ на Лг...или СОНИ.
Със здраве колеги.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#49

Едно интересно видео по темата https://www.youtube.com/watch?v=PHp_tLMWjc4
Цитирай
#50

(2020-10-01, 20:53:53)milss написа:  Доста смешно ми стана това сравнение, но реших да проверя. Ползвам Note 10 на Samsung, но имам и едно старо Poco f1с LCD  за резерва. Пуснах един и същи клип от тубата и не видях абсолютно нищо от това което твърдиш. За черното няма да казвам нищо - там на всички е ясно, че при LCD няма такъв цвят, а най различни нюанси на сивото. А това че LCD-то дава по-чиста и детайлна картина е пълна глупост. Да не казвам, че изкарва хората не бледи, а все едно са починали вчера.
Според твоето твърдение трябва да слагат LCD в скъпите модели и OLED/AMOLED в бюджетните.
Виж на папагала бузите. Кой дисплейлей показва по-детайлно?





Снимах с прехваления S10 Lite, който освен добрия процесор, всичко друго му е компромис.


Изгледах онова сравнение между V60 и One+. Ами в случая не мога да кажа на черното, че е бяло.
Не знам вече от кой модел Samsung имат опция за коригиране на цветовете - правиш ги както ти е кеф, напомпени цветове или по бледи от на LCD.
Това не значи, че Samsung-a няма кусури. Като правих горната снимка се ведя, че има яко ШИМ, докато Poko-то не трепваше.


Пепи, изостаналата стока е предимно от евтини боклуци.
Миналогодишния Note 10+ вече го няма в наличност в Технополис, но е пълно с бюджетни недоразумения, които са пуснати в продажба едновременно с Ноута, че и по рано - LG K40S, Alcatel 1S, Samsung A10, Huawei Y7 (2019), ........ и какви ли не още знайни и незнайни боклуци.


Това което се вижда от снимките е, че фокуса е на втория телефон, Ноте 10, особено на втората, другото което ми прави впечатление са бузите и човката на папагала. На Покото цветовете са малко по-топли, малко по “измити”, но белия цвят е почти бял, при Самсунга бялото е розово/лилаво.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)