Анкета: Какви книги предпочитате да четете - електронни или хартиени? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Електронни
41.54%
27
41.54%
Хартиени
44.62%
29
44.62%
Нямам време да чета книги
13.85%
9
13.85%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какви книги предпочитате да четете - електронни или хартиени?
#26

https://www.bg-mamma.com/?topic=1160651
Намерих и това

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
Аксесоари
#27

Mailbooks е велика програмка! Качват почти всичко ново и досега не съм имал проблеми.
Иначе и аз предпочитам да чета на хартия, но определено прекарвам повече време на Киндъла заради практичността му и парите, които спестявам.

LG OPTIMUS ONE P500  - Cyanogenmod 7 (2.3.7) DEATH => Samsung Galaxy SIII Neo 5.1.1 (Resurrection Remix LP v5.5.9) rooted TWRP => Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon - MIUI Global Stable 9.2.1.0 => Samsung Galaxy S20 FE - Android 12
Цитирай
#28

Книгите, които да не пропускате
Светът на литературата е необятен и пред погледа на читателя изникват нови и нови светове. Съществуват книги, които са толкова хубави, че дори е немислимо да ги пропуснете.
Цитирай
#29

Наскоро мой познат ми каза ,че за сравнение чел "Война и Мир" в хартиен и в електронен формат-цели пасажи от електронната книга липсвали, а други били подменени и звучали съвсем различно.
Много са опасни тези тенденции, защото овцете вярват ,че всичко цифрово се прави с добри намерения и е по-удобно.
Аз съм убеден ,че книгите ще изчезнат за обикновените хора, ще дойде това време. Всичко ще е цифрово и редактирано.
И нито ще можеш да кажеш нещо, нито да протестираш, нито да обясниш на детето ти,че в истинската хартиена книга пише точно обратното на лъжите в таблета му.
Цитирай
#30

А защо смяташ , че в хартиените книги всичко е истина?
Цитирай
#31

Не говоря за това, ясно е ,че примерно за Втората световна война 99% от книгите са едни и същи и пише едно и също в тях-прочиташ една книга и не ти трябва да четеш други. Но има по-малко известни мемоари, които са ценни, защото не са мейнстрийм пропагандни бози и отразяват и другата гледна точка, не само лъжите и пропагандите на победителите.
Представи си да редактират и това.
Всъщност веднага се сещам за такъв пример, който Фейсбук ми изтри като мнение:
В оригиналния текст на немски за стенограмите на Хитлер е записано той да казва ,че прераждането на Иисус е една от фундаменталните основи на християнството. В ангийската версия, която е и електронна, знаеш ли какво пише:
Че прераждането е тотална глупост и простотия, в която вярват само по-простите хора, които са оплетени от вредното християнство!
И сега си представи-всички медии и пари са с теб, всички вестници, списания, телевизии, предавания-излиза по National Geographic тази лъжа, примерно, изказана и цитирана от спуснат официален историк-професор.
Цял свят ще я види и ще я повтаря, докато стане истина.
Излизам и аз цитирам във Фейса, че това е лъжа-ще го видят 2-3 човека и толко! Даже и ще ме изтрият.

Защо го пиша това?

Първо:
Напълно си прав,че в хартиените книги отдавна невинаги се пишат истини!

Но второ:
Поне сега имаме достъп до книги, можем да си ги купим, да сравняваме,да си вадим изводи, да ги хванем под ръка, да ги отгърнем, да ги усетим.
Представи си един ден да изчезнат и навсякъде по света да се разпростанява само ЕДНАТА "истина" под формата на официално приети, редактирани и фиксирани електронни книги за цял свят!
Да не можеш тогава да се докоснеш до нищо по-различно от това, което те ще ти диктуват,че е правилното да теглиш и четеш.
Сега някои се смеят, но хич няма да е смешно тогава.
Цитирай
#32

Електронните книги които аз чета, са 100% сканирани от хартиени. Затова и препрочитам стари книги. Минава поне година за да се сканира нещо ново. Аз затова не се притеснявам от това, от което ти се притесняваш. Пък и ако следя нещо /кацането на човек на Луната/ още от ученик, чета всичко до което се добера. Разбира се аз съм си направил извод за мен, да или не!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#33

(2020-10-02, 20:04:07)hazART написа:  
Какви книги предпочитате да четете - електронни или хартиени?
Предпочитам хартиени, но ползвам елекронна (Kindle) - от чисто практична гледна точка, по-лесно се снабдявам с литература. Всъщност, най-често използвам аудиокниги, понеже на работа имам възможност да слушам, но не и да чета...


Т.е. гласувах за хартиени, макар че реално ползвам електронна+аудио...
Цитирай
#34

Анимациони  Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue

GP8P
[-] 1 потребител изказва благодарност на tuutii13 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#35

Не знам дали ще изчезнат хартиените книги, но като гледам цените им в България, все по-малко хора могат да си ги позволят. Вече се счита за нормално книга от около 300 страници да струва 20 лв Bu
Цитирай
#36

Проблемът е, че 100-150 стр струват толкова. Затова съм намалил до минимум покупката им! Едно време имаше мооого библиотеки. А сега има мнооого неграмотни Bu

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#37

Защо няма отговор други ?
Цитирай
#38

За книжки с оцветяване ли питаш?!
Цитирай
#39

bisval  Big Grin Big Grin Big Grin
Само аз ли купувам хартиени книги, та после да си ги пазя. Но и на миналата страница съм казвал, друго е, да имаш досег до книгата, другото ми е като статия в интернет.
Но както казва pepy все повече хора те четат, дали защото нямат време или защото просто не ги интересува.
И май, коя книга е по-добър вариант, не важи в днешно време, ми да се радваме, че се чете, формата, все тая.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#40

Така,  ето за това говорим-книгите стават вече част от кофите за боклук за сметка на електронните "книги"!
Даже и няма защо да ги забраняват-директно в кофите и добре дошли в "светлото" цифрово време!

[Изображение: Screenshot-20210604-203437.png]
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#41

(2021-05-23, 13:22:45)hazART написа:  bisval  Big Grin Big Grin Big Grin
Само аз ли купувам хартиени книги, та после да си ги пазя. Но и на миналата страница съм казвал, друго е, да имаш досег до книгата, другото ми е като статия в интернет.
Но както казва pepy все повече хора те четат, дали защото нямат време или защото просто не ги интересува.
И май, коя книга е по-добър вариант, не важи в днешно време, ми да се радваме, че се чете, формата, все тая.
Твоят коментар покрива почти моя.
Още от малък моите родители купуваха много книги. Тая практика продължих и аз.
Много по-приятно е да отвориш и четеш истинска книга.

Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
[-] 1 потребител изказва благодарност на oxuboxu за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#42

Книгите, които да не пропускате
„Малко след залеза“ на Стивън Кинг
Сборникът с разкази на краля на ужаса ще ви заплени с извънредно интересните истории, които Кинг включва в него. Изданието е сравнително ново, така че ще вкусите от майсторлъка и ошлайфания до перфектност стил на автора. Ако сте почитатели на сборниците с разкази и ги предпочитате пред дължината и многопластовостта на романите, то определено тази книга би била чудесния избор за вас.

„Ето така я губиш“ на Джуно Диас
Доминиканският автор също ни очарова със своя сборник с разкази. „Ето така я губиш“ побира в себе си няколко истории, въртящи се около една общо тема – за това как правим така, че любовта да изчезне. Макар и малко минорни като настроение, тези разкази блестят с очарователен стил на писане, а и са много поучителни.
Източник топновини
Цитирай
#43

(2020-10-02, 20:36:29)greensmoke7777 написа:  Книги-АААААААХАХХАХАХАХАХАХАХА !
Вие сериозно ли се занимавате с такива уникални тъпотии?
Не чета книги, никога не съм чел , няма и да чета и да си губя времето с подобни долни неща, които са много, много под нивото ми!

Готов си за Премиер Lol
Само дето еднокнижниците вече не са на мода
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • dessexc
Цитирай
#44

(2020-11-03, 01:17:18)hazART написа:  https://robertino.bg/article/zashto-hart...nezamenima Ето нещо интересно за хартиената книга и защо електронната никога няма да я замени.

Пропуснато е най-важното - можеш да си изтупаш пасъка от книгата, когато си на плажа, което не върви да го правиш с киндъла, кобото и останалите електронни книги.

Philips Fizz.........................Samsung Galaxy Ace GT-S5830 - SGS II V11.2
Samsung Galaxy GT - I9300 HYPER - ROM V6
Alkatel PIXI 4034X
Nokia 5.1
Moto g60
Цитирай
#45

Предпочитам електронни. Аз от дете чета много, имам периоди с по 2 книги на седмица, с хартия очите ми много се изморяват и не успявах да чета колкото искам, но аз освен това и работа цял ден на компютър. Киндъл е най-полезното нещо, което имам, наистина много ми улесни любимото занимание. Редовно си купувам книги за него и от години чета само на английски и френски, рядко български, испански или руски, а това на друг език е сто пъти по-удобно на киндъл - не разбираш някоя дума - цъкаш на нея и ти я превежда, а след това запазва в твоя си списък и можеш когато си искаш да преговориш, аз така докарах Ц1-та. Мога да си вися в басейни, вани, джакузита, море докато чета и го правя вече. Все пак продължавам да купувам на хартия, най- вече любими или интересни издания, като например книгите на автора на Humans of New York или неземните красоти на the Folio society (най-лошото за джоба ми) , но го няма периода с 200+ лева на месец за книги вече (покрай Folio society и много повече е имало) , а и нямам къде да ги държа (във всички стаи имам библиотеки и кашони). Разбира се, притежанието на някоя книга на хубава хартия с красиви корица и шрифт е съвсем друго естетическо удоволствие от това да я имаш на четец. Но ако четеш по- скоро заради четивото, а не заради усещането, то тогава няма значение. Smile А и аз не съм типът да чета колкото да кажа, че чета или да се кефя на мириса на книги, това за мен са дреболии без значение. Вече ми е странно, че ми трябва допълнителна лампа, да ми тежи на ръката и в багажа и т.н
[-] 4 потребители изказват благодарност на dessexc за това мнение:
  • alexbg67, Be6i4, Happy, kamenvo
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)