Анкета: Имате ли Moto G9 Plus? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, имам
53.85%
7
53.85%
Обмислям покупката му
46.15%
6
46.15%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#26

(2020-10-25, 13:43:43)solo5 написа:  Аз си помислих, че нещо такова трябва да направя,
защото го дават към 370 хил.т. , получи доста по-малко
Ще пробвам като се прибере жената
Но въпреки това резултата на SD 730G е повече от добър за среден клас процесор
цялостно G9 Plus изостава при GPU и RAM
За цена от 400 лв. хич не е зле. SD 730G и GPU Adreno 618 са си много добре.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#27

Така е, за тия пари телефона е трепач

(2020-10-25, 13:31:02)pacemaiker написа:  Пробвай преди да пуснеш тестване, да включиш максимална производителност на Nova 5T и сподели резултат.

Nova 5t надмина очакванията ми, а е само със 100лв по-скъпа от G9 Plus
408063 AnTuTu v8.4.7
133305 CPU
138015 GPU
70589 MEM
66154 UX

[Изображение: Honor-10-lite-1.jpg] [Изображение: Honor-10-lite-2.jpg] [Изображение: Honor-10-lite-3.jpg] [Изображение: Honor-10-lite-4.jpg]

P.S. И въпреки това G9 Plus също си има своите достойнства и дава повече
за цената си спрямо конкурентите от ценовият си клас

Свързах слушалките от комплекта на Nova 5t на жена ми, които са с USB Type-C
Тъй като G9 Plus си има изход 3.5mm jack, не очаквах че и през USB Type-C ще мога да свържа слушалки
Това е добре, защото има възможност за свързване на слушалки от двете страни на телефона :-)
Използвах ап Onkyo HF Player от Play Store и звука стана супер
Цитирай
#28

Колеги, искам да Ви попитам как се чувства телефона с 4 гб рам. Това е единствената причина която ме спира да го купя за момента. Ако на някой му се занимава да направи експеримент и да отвори примерно 10 приложения и след това от recent apps( квадратчето от трите бутона долу) да види колко от приложенията ги отваря веднага а не ги kill-ва андроида. Благодаря

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#29

Все още битуват легенди за обема на RAM при телефоните
Аз мисля, че 4GB са напълно достатъчно за ежедневно ползване
освен ако не използвате някакъв специализиран софтуер, който да изисква повече RAM

Отворих едновременно следните apps:
- Onkyo HF Player
- Viber
- Youtube
- PCloud
- Google Drive
- Simple Gallery Pro
- olx
- DuckDuckGo
- Opera с 10 таба
- Firefox с 10 таба
- Triviador
- Gmail
- BlueMail
- AIDA 64
- Play Store

AIDA показва Available Memory 765MB
При това положение телефонът си беше все така бърз и не се наблюдаваше никакъв лаг

Едно сравнение: SD820 vs SD730G
А ето и между телефоните: Moto Z vs Moto G9 Plus

(2020-10-26, 08:41:47)BlackBone написа:  и след това от recent apps( квадратчето от трите бутона долу)

С този телефон преминах на жестове и не мисля да се връщам към менюто със стрелките. Много по-удобно е
Цитирай
#30

За recent apps и квадратчето се опитах просто да обясня за да разберат всички. Иначе ясно че ще се отворят всичките и ще ги показва в историята на recent apps, въпроса беше когато се опиташ да ги отвориш пак дали презареждат или направо се отварят защото се пазят в рама. Незнам дали успях да обясня какво искам да знам точно.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#31

Не се презареждат, защото са активни и има още наличен RAM
Най-вероятно като се изчерпа RAM-а ще има някакъв мениджмънт от телефона
Ако мислиш, че за твоето потребление няма да ти стигат 4GB RAM
се ориентирай към Redmi Note 9 Pro, който е в същият клас, но е с 6GB RAM
Цитирай
#32

(2020-10-26, 12:53:42)solo5 написа:  Не се презареждат, защото са активни и има още наличен RAM
Най-вероятно като се изчерпа RAM-а ще има някакъв мениджмънт от телефона
Ако мислиш, че за твоето потребление няма да ти стигат 4GB RAM
се ориентирай към Redmi Note 9 Pro, който е в същият клас, но е с 6GB RAM
Това ми е дилемата ...

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#33

(2020-10-26, 13:02:45)BlackBone написа:  Това ми е дилемата ...

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Motorola са с почти чист Android и не им трябва чак толкова Ram - няма толкова много фабрично инсталирани приложения. Донякъде може да кажем, че 4 Gb Ram е достатъчен, ако ползвате телефона за нормални ежедневни дейности. Въпросният мултитаскинг, за който говорите, ще е приличен.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#34

Moto G9 Plus е чудесен телефон за цената си, но заради размерите си не е за всеки.
В OLX вчера попаднах на обява на G9 Plus на 2 дни за 330лв, а ако се отиде на място
цената му е 300лв. Обявената причина за продажба е големината. Продава се с кутия, 30w зарядно,касова бележка...
Ако някой е решил да купува, може да го погледне, 300лв за този телефон си е подарък.
Цитирай
#35

Скоро разгледах на живо модела, но размерите му са неудобни за мен. Иначе за 300 кинта е повече от добра оферта.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#36

Ще споделя за един краш тест които направих без да искам от около 2 метра височина върху плочки, падна по екран и му няма нищо. Изпускал съм gorilla glass 3 от около метър и е се е напуквала, стъкло на нашата моторола няма и следа.

 
Цитирай
#37

Ако е бил със силиконовият гръб от кутията, той си има 1мм ръб над стъклото
и малко или много би помогнал при такова падане
Иначе е интересно, че не го дават да има и помен от горила глас
Цитирай
#38

Който е свикнал бек бутона да му е отдясно, има начин.

[Изображение: b7e3a71376bd9774e1cf6e5374cf8d85.jpg]

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#39

С жестове е по-удобно, интуитивно плъзгаш наляво или надясно
А иначе обратното разположение е за потребителите на Самсунг
Когато ми попадне някой телефон Самсунг винаги бъркам къде е бек бутона
Цитирай
#40

Жестовете са удобни и за мен, но с Nova Launcher не бачкат коректно.
Иначе да, от Самсунг идвам и отдясно е сто пъти по-удобно да се намира бек бутона. За палеца е по-удобно.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#41

По-удобно е защото си свикнал
Ако отвикнеш ще ти е терсене такава подредба
Цитирай
#42

Здравейте,

Купих на майка ми един g9 plus, та въпроса ми е, в комплекта има ли някакъв протектор въобще, дори и фолио или не.
Да знам какво да и купя преди да дойде доставката.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Цитирай
#43

Има само гръб, няма протектор на екрана
Тъй като модела е много нов, не знам дали ще намериш някъде
Струва ми се, че за майка ти ще е голям и тежък
Не знам дали си прочел, че моят го купих за жена ми и остана за мен :-)
Цитирай
#44

Благодаря за отговора. Ще свикне. Трябваше и добра батерия и вече заради минаващите години голям дисплей. Пък ако не и хареса ще го пусна за продажба, но е добър телефон, с който ще изкара поне 3 години. Сегашния и Huawei p9 lite го сменя само заради батерията и липса на памет.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Цитирай
#45

Здравейте,
обмислям покупка на телефона, така и така договора ми е за преподписване и мисля, че за 280-300 лв. във викаком, телефончето просто няма конкуренция. Вече 3 години съм с Моторола X4, която все още е бетон и не искам и да чуя за друга марка. Но има 1-2 неща, които ме притесняват..
- липсата на компас... оказва ли влияние на гугъл мапса? Навсякъде чета само оплаквания, че няма компас и не показва със стрелка в коя посока трябва да се движиш(нещо от този сорт). А аз ги ползвам често, и в колата, и пеша. Как точно се отразява липсата на компас, ще е чудесно ако някой обесни. Доста странно решение на Моторола тази година да не сложат компас в нито един техен телефон под 600-700 лв. Предишните години не беше така, ако не се лъжа.
- липсата на gorilla glass, но прочетох поста на колегата по-горе с непредвиденият краш тест. С един протектор и хубав кейс едва ли ще има проблеми. Можеше да има поне едно водоотблъскващо покритие, но явно за тези пари толкова Big Grin

Трябва да го видя и на живо в магазина де, да не се окаже прекалено неудобен с тези размери. Особено при носене в джоба.
Цитирай
#46

Аз не виждам връзка между липсата на компас и Google Maps
Google Maps си е навигация през интернет и те позиционира благодарение на GPS и интернет връзка
Не че е излишно ако имаше, но не е болка за умиралка
Ако си някой планинар със сигурност ще имаш истински магнитен компас
Според мен липсата на компас не се отразява на приложенията за навигация
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • Al Pacino
Цитирай
#47

Абсолютно, няма никакво значение, за Google Maps ти трябва местоположението и интернет, компаса е приложение, което показва четирите посоки.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Al Pacino
Цитирай
#48

На един от предишните ми телефони, А5 2016 Galaxy, също нямаше компас (сега проверих, че не бях се заглеждал въобще). Никакъв проблем не съм имал, а и аз пътувам доста в Гърция и Румъния и ползвам навигацията и в пешеходен режим. Така че не обръщай внимание на компаса.
Колкото до аксесоари, вчера видях че най-накрая някакви случайни онлайн магазинчета са заредили протектори, че до сега бяха кът

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Сега като се зачетох важното е Gyroscope.

Accelerometer and gyroscope

Accelerometers in mobile phones are used to detect the orientation of the phone. The gyroscope, or gyro for short, adds an additional dimension to the information supplied by the accelerometer by tracking rotation or twist.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на GodPetar за това мнение:
  • Al Pacino
Цитирай
#49

Благодаря ви, и аз предполагах, че едва ли е чак такъв проблем липсата на компас. Явно са много шум за нищо тези мрънкания по сайтовете.
Цитирай
#50

Аз също се учудих, че са без магнитомер, но като се замисля, досега, когато ми е потрябвал компас за ориентиране, примерно iGo навигация в пешеходен режим и трябва да видя накъде точно трябва да тръгна по маршрута, винаги ползвам GPS-компас.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)