Анкета: Имате ли Moto G9 Plus? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, имам
53.85%
7
53.85%
Обмислям покупката му
46.15%
6
46.15%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#51

Компаса си е плюс. Показва ти накъде си насочен в момента. Накъде си обърнат. За пешеходна навигация като се моташ некъв адрес на фирма да търсиш например, си е плюс. На мото дава само точка. И чак като тръгнеш да се движиш виждаш накъде си тръгнал. Не че голям проблем ама...
Цитирай
Аксесоари
#52

Не казвам, че е излишен
Аз имам компас на смарт часовника си,
но досега не ми е бил нужен. Но знае ли човек
Цитирай
#53

Компас трябва на мореплавателите и планинарите. На мен не ми трябва.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#54

И за какво ви е тоя компас, той показва посоките, няма нищо общо с навигацията като Google Maps, там трябва GPS и интернет, в днешно време това е отживелица.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#55

(2020-12-16, 13:13:32)росен2 написа:  Компас трябва на мореплавателите и планинарите.

Те мореплавателите и планинарите ако нямат истински магнитен компас ще е голяма излагация
Цитирай
#56

Имам въпросния модел като цяло съм доволен ,но искам да попитам Моторола имат ли кошче ,не кошче на google снимки
А самия телефон като Самсунг в папка снимки има опция кошче кое си изтрил по погрешка да я въстановиш или документ или каквото и да било  прерових целия тел не можах да го намеря ако някой знае да Помага или ако модела няма да пише поне да не търся ...?
И ДА добавя голям минус на телефона не може да предава огледален екран макар да го има в менюто премахнат е софтуерно четох тема по въпроса  в не бг сайт Голям минус
Цитирай
#57

fanta77
[pid="1658861" dateline="1609969395"]
И ДА добавя голям минус на телефона не може да предава огледален екран макар да го има в менюто премахнат е софтуерно четох тема по въпроса  в не бг сайт Голям минус
[/quote]

Трябва да имаш телевизор с Андроид и вграден Хромкаст или да си купиш отделно Хромкаст устройство. Знам, че е дразнещо това ограничение, но и при Нокиа е така. Защото двете компании ползват почти чистата версия на Андроид, а тя от Гугъл е така ограничена. 
Другите производители просто си добавят това, което им трябва, ама тези двете, които ти споменах нали са мързеливи и ползват само наготово.
Цитирай
#58

Просто е с чист Android и използват услугите на Google, въпреки, че и техни приложения добавят, някои ги дразни дублиращите се приложения, другите не.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#59

Телевизора е филипс смарт има си вграден огледален екран с всички телефони в къщи се свързва хуавей Самсунг само с моята моторола не става то добре че поне ютюб се намират ...иначе щях да съжалявам ммого че съм с Моторола
Цитирай
#60

(2021-01-07, 11:55:45)fanta77 написа:  Телевизора е филипс смарт има си вграден огледален екран с всички телефони в къщи се свързва хуавей Самсунг само с моята моторола не става то добре че поне ютюб се намират ...иначе щях да съжалявам ммого че съм с Моторола

Ама с Андроид ли е и има ли вграден Хромкаст?
Защото на последен модел самсунг не се свързва, но на сони с Андроид и Хромкаст става от първия път без проблеми.
Цитирай
#61

Няма андроид има вграден хромкаст
Щом с другите телефони се свързват и аз но само с иконата на ютуб
Цитирай
#62

(2021-01-07, 22:49:12)fanta77 написа:  Няма андроид има вграден хромкаст
Щом с другите телефони се свързват и аз но само с иконата на ютуб

Щом няма Андроид значи няма Хромкаст. Има си и други протоколи за свързване и споделяне на екран. Просто моторолите не са направени да ги ползват.
И мен това ме дразни, но няма начин. Купи си гугъл Хромкаст и ще видиш, че всичко ще работи.
Цитирай
#63

Пристигна новият пач за сигурност от 1 Януари 2021 г. QPAS30.19-Q3-32-50-2
Цитирай
#64

Искам да попитам много често когато съм навън и си сърфирам из нета мрежата горе където е иконката често слиза до най долното ниво и после пак се качва до половината. На Виваком съм , но пробвах и др карти на др мобилни оператори пак същата работа . Не мога да разбера защо го прави това нещо . На 4г+ съм през цялото време когато сърфирам . Друго ми прави впечетление ,че когато се прибера у нас сигнала си остава на 1 ниво - половината и не мърда . Гледам на други модели като Хуавей , Самсунг , Шаоми го няма това нещо . Някой може ли да ми каже на какво се дължи това . Ясно че сигнала когато си навън е непостоянен , но защо само при Моторола ?

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#65

Модема на тела поддържа доста високи скорости за класа си и затова явно у дома ти стои наполовина.
Най-вероятно рутера ти не е от по-добрите... Не съм наясно, просто гадая
А колкото до моментаното падане на показанията на нета на мобилни данни,
най-вероятно от 4G+ минаваш на 4G или дори 3G докато се движиш и затова
Цитирай
#66

Никъде не съм споменавал за wifi у дома . Това всичкото говоря за Вивакомската мрежа . Иначе нет мобилен имам постоянно , но ккато съм описал горе когато сърфирам на центъра примерно горе сигнала отива до най долу ,но пак си е 4г+ , а у нас си заковава половината сигнал и не мърда . В редки слуваи като сърфирам у нас се пълни до дупка и после пак до половината . При теб така ли е ? Гледам тук разни скрийншоти на други модели също самия сигнал е до половината . Това говоря отново са мрежата мобилната .

Ето пример http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id...17723t.jpg - тук е пълна мрежата
http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id...17842p.png - тук е наполовина
http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id...18298c.png - тук е отново наполовина

При снимка 2 се опитвам да обесня . Дали не е от + , който е допълнителна опция и да го изключа от настройките ?!

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#67

При мен на WiFi е догоре в стаята където ми е рутера, на мобилни данни играе, като най-често е в диапазона 50-75% (грубо) понякога пълни и догоре
Цитирай
#68

Виж в настройки,за телефона-състояния-мрежа-сила на сигнала какво ти показва


Прикачени файлове Миниатюри
               
Цитирай
#69

Е видях 92 , пробвах с на баща ми Самсунга там си ги прави 75 без проблем и сигнала е до горе без да играе на 4г . Явно на Моторолата е слаб мобилния модем или там както се нарича . Аз от помня съм ползвал Самсунг и Хуавей такова нещо е нямало никога . Не ми пада батерията по ттози начин като играе сигнала , но не мога си го обесня .

SOLO5 : Не ми се вярва да е 75 при честото падане на сигнала .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#70

(2020-10-07, 22:13:49)solo5 написа:  Има ли вече някой притежател на Moto G9 Plus от форума?

Открих необичаен проблем при запис на видео с 60fps FHD...Накъсва, пулсира все едно светлината...При 30 fps това го няма... Или нещо процесора не се справя или кой знае. https://photos.app.goo.gl/8itDf7LUhf8jEUn67
Цитирай
#71

Ето какво е положението у дома

[Изображение: viber-2021-02-08-09-05-24.png]

Като се покажа на прозореца става нещо от рода на -68dBm, 78 asu
Предполагам, че ако съм на открито и не съм в сянка между блоковете ще е много по-добре
У нас на остъклената тераса, преди да подам телефона извън прозореца обхвата ми е най-слаб,
предполагам че има някакво екраниране от железариите при строителството
В градовете сигнала не е еднакъв навсякъде,
а ако сте в панелка както аз със сигурност ще има по-голямо затихване на сигнала

P.S. Ако някой не е наясно с числата за обхват - С по-малко децибели и повече asu се постига най-добър обхват.
Да се има предвид, че пред децибелите има знак минус, като 0dBm ще някакъв идеален вариант. Всичко клонящо от -70dBm към 0dBm се води за Excellent

[Изображение: RSSI.jpg]
Цитирай
#72

Мисля че е моя грешката , тъй като едно време като ползвах Самсунг беше на -68 дбм обаче на 3г , но сега тъй като е на 4г+ е нормално това да е около -95 дбм . Погледнах и на майка ми Хуавей и тя е на 4г с Теленор там положението отново е 95 , но фул сигнал . Не мисля ,че на 4г+ ще постигнем - 75 дбм или по малко . А това с мърдането на сигнала е явно от по слабичкия модем или от антените вътре . Стана ми ясна вече картинката .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#73

На П30 при А1.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#74

Ясно е като бял ден ,че Хуавей е добра мрежата , но при нас е доста зле -100 си ги лепи без проблем . Но това е положението .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#75

Имам проблем със зарядното или кабела, все още не съм сигурен, но ми се струва, че не прави добра връзка и прекъсва. Разрових се в чужди форуми и открих, че не е единствено при мен, със стандарно зарядно зарежда нормално, по-бавно но не прекъсва както с оригиналното. Някой от вас снлъсквал ли се е със същото?

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)