Анкета: Имате ли Moto G9 Plus? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, имам
53.85%
7
53.85%
Обмислям покупката му
46.15%
6
46.15%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(2021-07-06, 20:36:04)solo5 написа:  Напиши Компас в гугъл плей

Не знам дали е от последните ъпдейти или се дължи на нещо друго, но в последните 3 дни понякога при снимане с основна камера ми се появява съобщение "Снимката се обработва" и телефона цикли минути в това състояние.

Леле, как не се сетих Tongue Tongue Tongue 
Искат магнитометър. А в G6 plus имах един, който показваше магнитния север, ако gps е изключен и истинския, ако е включен. Ама не си спомням името, а и може да не стане с А10.
Цитирай
Аксесоари

(2021-07-07, 07:44:23)stern написа:  Леле, как не се сетих Tongue Tongue Tongue 

В подобни апове има и софтуерен компас през GPS
Цитирай

Здравейте! Да питам на G9+ обхвата му на Wi-Fi добър ли е?Достатъчно силен ли е?Защото преди месец купих на жена ми Ксаоми Redmi 9T и има много лош,слаб обхват на Wi-Fi.Два пъти го връщам в Технополис и нищо,може би сега ще ми позволят смяна.Та питам дали G9+ ще бъде удачен избор с по добър Wi-Fi.Беше моя грешка, че и взех Redmi9T,много му харесах MIUIто голям избор на теми,има си и галерия и т.н.А тя ме изяде защо съм и взел Ксаоми,както до сега е ползвала само Lenovo цели 3броя.
Цитирай

С кой телефон сравняваш WiFi на Redmi 9T, че казваш че е слаб?
Иначе Moto G9 Plus е много по-добър от Redmi 9T,
но за обхвата си зависи и от рутера, стените и т.н.
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • bobi700402
Цитирай

Сравнявам с Huawei P9 и Mate 20lite.Двата цепят мрака.Рутера ми е стар D-Link но работят с него и старото Lenovo K6 също нямаше проблем но и го откраднаха ебати тел.на 5год.Комшията над мен ми е дал паролата си на новия си рутер Виваком той е много силен.Живея в панелка но и на вилата ми,която е тухла е същата работа,много слабо лови Wi-Fi това Redmi9T буквално трябва да си до рутера иначе хваща съвсем слабо след което веднага губи врзка.Пробвах и хард ресет но не.Дойде му и новия ъпдейт но пак слаба работа.Мислех,че старият ъпдейт е качил някакъв бъг за Wi-Fi но не и с новия ъпдейт и след чист хард ресет пак същото,много слаб дразнещ обхват и затова пробвам смяна в Технополис.
Цитирай

Да не би рутерът ти да има и 2,4GHz и 5GHz и новият ти телефон да се вързва на 5GHz,
че там скоростите са по-бързи, но обхвата е по-нестабилен при кофти позиция на рутера и особености на имота
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • bobi700402
Цитирай

Тука ме хвана рязко неподготвен не знам.Рутера е D-Link DIR600 на 12год.Но Redmi9T се държи така не само с него а и с рутера на комшията и не само,жена ми работи в детска градина там са инсталирани 6 рутера от специализирана фирма и пак същия проблем.Със старото Леново нямаше такъв проблем.Сега ползва първото си Леново VIBE на 8год.и то няма никакъв проблем с който и да е Wi-Fi но вече е много старо и не отваря по-тежки приложения.
Цитирай

D-Link DIR600 работи само на 2,4GHz
тоест отпада тази версия
Виж също дали телефона ти не се опитва да се свърже към друга отдалечена мрежа, като тази на комшията ти
Ако други телефони работят стабилно с твоя рутер, то проблема наистина може да е и в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • bobi700402
Цитирай

Да така е.Другите ми два Хуавейя работят стабилно с моя рутер и този на комшията.Не мога да правя други проби с Redmi9T защото от четири дена отново за втори път съм го върнал в Технополис.Момичето на рекламации каза,че този път ще настоява сервиза да даде становище за смяна.Ако разрешат смяна моля кажи ми какво да купя:Motorola G9+ или Redmi Note 10 амолед 2021г.Нещо до 390лв.Но ме е страх да рискувам с Ксаоми да не би всичките им нови модели да са с куц Wi-Fi.Дано Моторолата да е с по-силен обхват.Кажи нещо и за Realmi.Предварително ти благодаря!
Цитирай

За Реалми не мога нищо да кажа. Хвалят ги и тях като цена/хардуер
Като софтуер не знам как са. Moto g9 plus и Redmi Note 10 са на кантар
Като Мотото е с по-добър процесор, а Redmi-то е с амолед. Въпрос на вкус
За Moto 9 Plus очакваме Андроид 11, като 12 май няма да получи
Redmi Note 10 е с Андроид 11, не знам дали ще получи 12
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • bobi700402
Цитирай

Наистина ли в този телефон отворените приложения трябва да се плъзгат за затваряне едно по едно и няма бутон от рода на clear all, както при другите телефони или аз не го намирам?
Цитирай

Пробвай да бутнеш надолу най горното приложение и би трябвало да се покаже опция за изчистване на всички.
Цитирай

(2021-07-10, 16:49:59)Vi70 написа:  Пробвай да бутнеш надолу най горното приложение и би трябвало да се покаже опция за изчистване на всички.

Те са подредени в редица, но с което и да опитам - само го отваря.
Цитирай

Добре, плъзни ги всички бързо наляво или на дясно и тогава трябва да се покаже надписа за изчистване на всички.
Цитирай

(2021-07-11, 08:41:03)Vi70 написа:  Добре, плъзни ги всички бързо наляво или на дясно и тогава трябва да се покаже надписа за изчистване на всички.

Не, не става.
Зададох въпроса и на Гугъл. При останалите варианти на G9 е както беше по-рано - плъзгат се всички надясно и се появява clear all.
Само при плюса трябва да се затварят едно по едно. Никъде няма описано/показано как да се изтрият наведнъж.

Питах директно и самия телефон, но и той не можа да отговори :-)
Цитирай

(2021-07-06, 20:36:04)solo5 написа:  Напиши Компас в гугъл плей

Не знам дали е от последните ъпдейти или се дължи на нещо друго, но в последните 3 дни понякога при снимане с основна камера ми се появява съобщение "Снимката се обработва" и телефона цикли минути в това състояние.
При снимане и при мен, се обработва снимката, но при моя модел с до 1-2 секунди и не ми пречи.
Не съм пробвал дали е дълга обработката и при другите резолюции. Аз с имам с най-високата.

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk

(2021-07-07, 07:44:23)stern написа:  Леле, как не се сетих  
Искат магнитометър. А в G6 plus имах един, който показваше магнитния север, ако gps е изключен и истинския, ако е включен. Ама не си спомням името, а и може да не стане с А10.

Аз си ползвам допълнително приложение от play store и за момента не ме е предал из горите

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2021-07-12, 09:39:31)GodPetar написа:  Аз си ползвам допълнително приложение от play store и за момента не ме е предал из горите

Изпратено от моят moto g 5G plus с помощта на Tapatalk

Кажи го кое е, че да пробвам.
ПС: Аз впрочем се сетих, че имам компас в часовника, но кажи все пак кое е.
Цитирай

(2021-07-12, 16:53:57)stern написа:  Аз впрочем се сетих, че имам компас в часовника, но кажи все пак кое е.

И аз имам компас в часовника, че даже не го и ползвам
Цитирай

(2021-07-11, 18:03:18)stern написа:  Не, не става.
Зададох въпроса и на Гугъл. При останалите варианти на G9 е както беше по-рано - плъзгат се всички надясно и се появява clear all.
Само при плюса трябва да се затварят едно по едно. Никъде няма описано/показано как да се изтрият наведнъж.

Въпросът се разреши.
Името на проблема е Nova Launcher.
Когато го спра и пусна стоковия лаунчер, работи както трябва, с clear all най-вляво.
Впрочем Нова блокира и стандартните Мото екшъни и не позволява управление със жестове, освен с нейните си.
Цитирай

За Nova Launcher беше писано преди време, че прави проблеми
Преди години беше много нашумял
Цитирай

Пристигна пач за сигурност от 1 юли 2021г - QPAS30.19-Q3-32-50-7
Андроид 11 още е мираж  Big Grin 
Преди дори и пачовете бяха актуални. това 1 юли си е гавра.
Поне на 1 септември да бяха го направили
Майският пач за сигурност пристигна през юли, сега юлския пристига през септември...
Цитирай

първите ми впечатления след ъпдейта до андроид 11 са, че телефона се забърза, но и батерията пада по-бързо

минаха няколко часа откакто е инсталиран, но още не мога да свикна с новите жестове

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на innumerus за това мнение:
  • solo5
Цитирай

Имаш ъпдейт до Андроид 11 на Moto G9 Plus ли?
Цитирай

актуализацията дойде преди няколко часа


Прикачени файлове Миниатюри
   

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на innumerus за това мнение:
  • MMJ, solo5
Цитирай

А с 4 или 6 гигабайтовата версия си?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)