Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Note 8T или Xiaomi Note 9
#26

И в мъжки ръце си е туч, но се свиква. При мен се получи така, че след като си взех 8T, си го купиха още няколко приятели, приятелката също го хареса и сега и тя е с такъв. С две ръце се използва. Wink

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
Аксесоари
#27

Има някаква оферта в Емаг на Note 8T-само че 32 гига версията за 260 лв(от 300 с 13 процента отстъпка),как ви се струва?Валидна е до 1ви-последен модел...не че жена ми не продължава да се дърпа и да си иска Хуауеите(p30 lite излиза 338 с тази отстъпка).Какво мислите за Емаг,ако той е търговеца?Това с 13 процента намаление на телефони звучи добре
Цитирай
#28

32GB вътрешна памет е твърде малко за днешните изисквания. Приложенията стават все по-големи, снимките също. За мен минимума към момента е 4/64GB.
Когато стоката е директно от Емаг е за предпочитане пред външни търговци.. А и самата отстъпка от 13% е за стоки предлагани само от тях.

POCO F5 12/256 GB





[-] 1 потребител изказва благодарност на ronnie72 за това мнение:
  • osil
Цитирай
#29

(2020-10-30, 23:48:12)osil написа:  Има някаква оферта в Емаг на Note 8T-само че 32 гига версията за 260 лв(от 300 с 13 процента отстъпка),как ви се струва?Валидна е до 1ви-последен модел...не че жена ми не продължава да се дърпа и да си иска Хуауеите(p30 lite излиза 338 с тази отстъпка).Какво мислите за Емаг,ако той е търговеца?Това с 13 процента намаление на телефони звучи добре

Не си струва. 64 GB версията е 290-300 лв. Трябва да си поставите минимум характеристики и да не падате под тях. 32 GB няма смисъл да купувате.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#30

Ок,мерси,те ги изчерпаха и двата докато ги сравним на място,Хуавейчето беше на много добра цена спрямо основната му,но още не сме го видяли на живо,явно ще чакам други намаления около Черен петък или Коледа
Цитирай
#31

Ако избираш за жена заложи на нещо като p30 lite за размери
Макар, че като хардуер не е нещо кой знае какво и би трябвало да е под 300лв
но е много по-добре за женска ръка от  Note 8T
И аз бях много ентусиазиран за Moto G9 Plus за жена ми и сигурно чак тя си повярва, че ще свикне,
но сега е с Nova 5t, а Мотото остана за мен
... та за да не купуваш 2 пъти като мен, остави жената да си премери и избере
Между другото в момента в Емаг с 13% огстъпка Nova 5t излиза към 477лв
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • osil
Цитирай
#32

Да,не мога да я убедя,че Xiaomi е по-добре,тя си кара 4години с Huawei p9 lite и си е много доволна,в крайна сметка да вземеш нещо дори да е по-добро,пък да не го харесваш или да е неудобен не е оферта.Камерата държа да е възможно най-добра за тези цени,затова Хонорите лайт са на по-заден план,ще видим и цените как се движат нататък
Цитирай
#33

Точно заради камерата ще се изкефи на 8T, а с голямото Xiaomi се свиква бързо. Единствено ще и е трудно с една ръка да стига от единия до другия край на дисплея. Аз проблем с това нямам. Приятелката казва, че и на нея и е удобен, а е с малки ръчички. Тези габарити скоро ще минават за компактни.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#34

Ако държите на камера, както казах по-рано 8Т + безпроблемно инсталирана GCam и телефона започва да снима като двойно по-скъп.
Има портове на корем, аз лично ползвам такъв и снимките наистина са убийствени за цената си.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
[-] 1 потребител изказва благодарност на Forsi за това мнение:
  • solo5
Цитирай
#35

Гледам че опциите ми за 8T намаляват,Плесио,Емаг(директния търговец),Технополис вече не ги предлагат,чудя се ако почакам още дали няма да се прецакам.В техмарт има за 309лв сега(ама предпочита бял,а го няма там син е като второ желание).Има ли вариант Емаг например пак да заредят?И инсталирането на google cam. трудно ли е?За  Xiaomi Mi A3(на сестра ми ) също май може да се инсталира?За моя Xiaomi S2 май ще е по-трудно.Остава избор 8T и P 30 lite,видяхме ги на живо,но Redmito беше с някакви тежести вързано и не успяхме да се ориентираме за тежеста и удобството много,много иначе по размер е като моя S2горе-долу,ама той е към 170 гр,уж е 6 инча,а като ги наложих изглеждаха почти еднакво
Цитирай
#36

(2020-11-05, 08:43:18)Forsi написа:  GCam и телефона започва да снима като двойно по-скъп

Благодаря! Отдавна се канех да изпробвам GCAM.
Благодарение на поста ти инсталирах GCAM на Moto G9 plus.
Изобщо не очаквах да има такава голяма разлика в снимките.
Направо не е за вярване
Цитирай
#37

С GCam прави супер снимки, да. Ярки, контрастни, в същото време близки до реалността. Вечер се усеща най-много разликата.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#38

GCam специално за 8Т става елементарно - сваляш правилния apk и инсталираш без нищо да отключваш, нищо сложно. И за да не бъда гогословен ето една прясна нощна снимка, дано не я смачка много tapatalk-a. [Изображение: 06591d8645246cb7d14a6edbd22db2c7.jpg]

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
[-] 2 потребители изказват благодарност на Forsi за това мнение:
  • HERUS, Victormihov
Цитирай
#39

Бяхме до Техмарт,големи и се струват и това е,иска Huawei P30 lite,ще го чакам на по-добри цени,около Черния Петък и Коледа(по едно време в Емаг беше 338),ще търся до такава цена
Цитирай
#40

А за дете на 8 години,търсят телефон,взели от Офисите Huawei P40 lite,не знаели че няма гугъл,сега ще го сменят.Играе игри(досега на таблет или на телефон П30lite Huawei),малко вайбър и разговори.Не се носи в училище(размера не ги притеснява),търси актуален нов модел,препоръчах -note 9,9s,9pro.ще усети ли разлика с по-скъпия 9s или да спести пари с ноте9(50лв).Сега се сетих че може и redmi 9,но ноут серията сигурно повече ще изкара във времето.4/64 ще стигне ли или по-добре 128?
Цитирай
#41

(2020-11-10, 14:49:11)osil написа:  А за дете на 8 години,търсят телефон,взели от Офисите Huawei P40 lite,не знаели че няма гугъл,сега ще го сменят.Играе игри(досега на таблет или на телефон П30lite Huawei),малко вайбър и разговори.Не се носи в училище(размера не ги притеснява),търси актуален нов модел,препоръчах -note 9,9s,9pro.ще усети ли разлика с по-скъпия 9s или да спести пари с ноте9(50лв).Сега се сетих че може и redmi 9,но ноут серията сигурно повече ще изкара във времето.4/64 ще стигне ли или по-добре 128?

Поръчали са Redmi 9S(128гига за 400лв май),заменили са Хуауея и пак от Офисите(споделих, че не съм уверен с гаранциите там,но така им било  по-лесно).Дано да са доволни(ще пиша като има отзиви),благодаря за дискусията и препоръките по-горе.Чета в темата на 9S,че има и няколко недоволни(малко се притесних).Надявам се че няколкото препоръки от тази тема за 9S,ще се увеличат с още една.Аз си чакам ,,Петъка'' и ще видим какво ще излезе за телефона на жена ми
Цитирай
#42

8Tили 8 pro?Ще поръчам един от двата - по 300 лв излизат.Хуавея отпада.9s го няма където искам и е по-скъп-също отпада
Цитирай
#43

8T. От двата, 8T е по-компактен. И по-лесно може да му се сложи GCam заради Snapdragon-ския процесор.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#44

Да,гугъл камерата ме притеснява(за камерата по-добре е може би-8Т?,също така и звука го изкарват слаба страна на Про-то,а това ми са най-важните неща.Другото-поддръжката в бъдеще не знам къде ще е повече.В същото време ми се ще да взема Про-то нали уж трябва да е по-добър,а и върви по-скъп(предимство е че не е изрязан екрана долу,може би и дисплея ще е малко по-добър и ще е по-бърз)-изгледах всички ревюта и още се чудя.Игри не ме интересуват.Иначе Huawei p30 lite го разцъка жена ми в работата на една колежка е,на която и доставиха и 9s и видя че се е заблуждавала колко добри са Хуауеите,а пръчки''Xiaomi''.9s го е ''отвял''.Note 9 има недостатъци,които не ми се нравят и отпада.Другите са над бюджета и не смятам да увеличавам сумата,а и са още по-грамадни.В Техмарт има и Ноте 8,но се съмнявам да не е залежал(отварян или мострен),иначе го изкарват много по-удобен като размер(nfc-засега не ме вълнува)
Цитирай
#45

Аз взех 8 Про от технополис.
За жената е... не лош.
Поне за нейното ползване ще и е тамън. (Иначе аз съм с OnePlus...)
От камерата не съм очарован, но в сравнение с моя де... иначе работи бързо и като цяло е приятел тел за парите си.

Sent from Moon

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
[-] 1 потребител изказва благодарност на bummer2000 за това мнение:
  • osil
Цитирай
#46

Аз още ще изчакам,Note 8 pro ме притеснява,че трудно ще инсталирам google cam,звукът че не бил особено добър и че е по-старичък вече.Може да инвестирам до 350лв и да видя дали няма да паднат до Коледа Note 9s или Note 9pro,най-ниско ги имаше и двата на 379лв,с по-малката памет,която ми е напълно достатъчна.За 50лв отгоре си струва да се инвестира за 4 години напред(жена ми изкара с нейния толкова-Huawei p9lite).Сигурно ще и е големичък,но вярвам че ще свикне(пробвала го е на живо вече,харесва и,но за свикването с размера и теглото ще проличи чак след покупката).Иначе цената на Note 8Pro е супер сега по веригите. Note 8pro го изчерпаха в Емаг към полунощ за 299лв и като и показах кой е останал(Note8t),вика е тоя ръбестия ли ще ми вземеш....и и така пак започнах да мисля в друга посока(иначе тя иска и да е по-евтин,ама ще ги прежалим парите)
Цитирай
#47

Ще купувам Redmi note 8,в момента е 299 в Зора и Ардес(където го намеря запечатан).Той е най-компактен от всички 190грама срещу 200 на 8Т и с милиметри по-малък и тънък от 8Т.NFC няма да ми липсва,а и бързото зареждане не е толкова важно(другото е същото с 8T).9s е прекалено голям и тежък за жена и няма да е много удобен.Камерите и звука на 9s са същите  като на Note 8 и  това ми е  най-важно.По-добър процесор,по-нов модел,по- модерен дизайн и мощна батерия ще отстъпят на удобството от ползването.Бих дал 70лв отгоре(9s е 370 в Техмарт),но заради по-горните причини се отказвам и влизам в бюджета
p.s.Телефонът е купен вече от Зора,благодаря на всички включили се в темата
Цитирай
#48

След няколко дни ползване на Redmi Note 8 всичко е наред.Удобен на големина,звука на разговорите е добър,сърфирането в интернет е ок.Камерите не сме ги заигравали много(2-3снимки),но в сравнение с 4 годишен Huawei p9 lite(стария телефон) е ясно че всичко е много по-добре.Доволни сме.Благодарности на всички включили се по темата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на osil за това мнение:
  • Forsi
Цитирай
#49

(2020-12-12, 10:21:28)osil написа:  След няколко дни ползване на Redmi Note 8 всичко е наред.Удобен на големина,звука на разговорите е добър,сърфирането в интернет е ок.Камерите не сме ги заигравали много(2-3снимки),но в сравнение с 4 годишен Huawei p9 lite(стария телефон) е ясно че всичко е много по-добре.Доволни сме.Благодарности на всички включили се по темата.
Честито за покупката. Сега инсталираш една trCamera (порт на GCam) и се наслаждаваш на страхотни снимки.
https://www.celsoazevedo.com/files/andro.../dev-tigr/

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
[-] 1 потребител изказва благодарност на Forsi за това мнение:
  • osil
Цитирай
#50

И така днес поръчах Huawei Nova 5T от Емаг за 400лв за жена си.Видях че е на страхотна цена,а тя се дразни на някои работи в Redmi Note 8.Камерата дава хубави цветове(може би малко нереалистично цветни),но големия проблем е с фокусирането на движещи се обекти(много размазва,а имаме две движещи се деца...),пробвал съм и с гугъл камера,същата работа.Някой път забива(лагва) телефона(може и да се оправи с hard reset),дисплея и сивее,изобщо работата с приложенията не я кефи.От Huawei P9 lite била по-доволна.Solo се оказа прав и му лепнах една благодарност Smile.Иначе с размера няма грижи.Note 8 или ще остане за мен или мога да го пробвам в ОЛХ,ако стане.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)