Темата е заключена
Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 10T/Mi 10T Pro - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: mi-10T.png]

Xiaomi представи телефоните от серията Mi 10T, която включва три много интересни устройства. Mi 10T и Mi 10T Pro, които са първите модели на компанията, чиито LCD дисплеи се опресняват при 144Hz. Поддържа се и адаптивно опресняване, така че честотата може да намалее според съдържанието с цел пестене на енергия.

[Изображение: xiaomi-mi-10t.png]

Панелите са с диагонал 6.67" и резолюция 1080p+, поддържат HDR10 съдържание, имат максимална яркост 650 нита и са покрити от стъкло Gorilla Glass 5, каквото откриваме и отзад. Телефоните са с алуминиеви рамки и странични сензори за отпечатъци.

[Изображение: x765893-jpg-pagespeed-ic-Zfgq-YV-YGG.webp]

И двете устройства използват чипсет Snapdragon 865 и работят с MIUI 12 на базата на Android 10, а освен това са снабдени с батерии с капацитет 5000 mAh, които се зареждат при 30 вата. Разликите между двата модела са главно при паметта и параметрите на камерите.

[Изображение: x765894-jpg-pagespeed-ic-0-Uu3x-EBWvj.webp]

[Изображение: x765900-jpg-pagespeed-ic-Vs1-F2l32q-Y.webp]

Xiaomi Mi 10T Pro е с тройна основна камера със 1/1.33” 108MP (f/1.7) главен сензор с оптична стабилизация и запис на 8K видео. Добавени са още 13МР (f/2.4) ултраширокоъгълна камера и 5МР макрокамера с автофокус. За селфита се добавена 20МР камера.

[Изображение: 28112431463020.jpg]

Xiaomi Mi 10T има 64МР главен сензор без стабилизация и с бленда f/1.9, а останалите сензори са непроменени. И двата телефона имат стерео говорители, NFC, инфрачервени предаватели, двусимови възможности и линейни вибрационни мотори. Mi 10T Pro се предлага с 8GB RAM и 128 / 256GB памет, а Mi 10T е с 6GB / 8GB RAM и 128GB памет за файлове.

[Изображение: x765895-jpg-pagespeed-ic-p5khl-XAB7-W.webp]

Xiaomi Mi 10T с 6 / 128 GB памет ще се появи в Европа за 499 евро, а версията с 8 GB RAM ще е на цена 549 евро. Xiaomi Mi 10T Pro с 8 / 128 GB памет ще струва 599 евро, а за 50 евро отгоре ще можете да получите удвоена памет. 

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Аксесоари
#2

Страхотен телефон, днес си го взех от Технополис.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
#3

Със здраве да си го ползваш .
И споделяй първи впечатления

Blackview bv6800 pro
Xiaomi Note 5
Xiaomi 10Т
[-] 1 потребител изказва благодарност на Сандърс за това мнение:
  • skysoft
#4

Здравейте,
И аз си го купих от Технополис.
Единствения недостатък за сега е че сензора за близост не работи както трябва.
Понякога не се активира и като духна в процепа за говорителя се оправя.
Производителностя е просто прекрасна. Аз идвам от Sony Xperia XZ premium и спрямо него е в пъти по добре.
Екрана е перфектен. Не ми натоварва зрението по никакъв начин.
Камерата не съм я тествал, ще пиша по късно. Но в сравнение с P30 pro на жена ми, на еднаква светлина извади в пъти по-големи детайли, при увеличаване на снимката.

Android addictive 
#5

Честито, определено е много добър телефон на много адекватна цена.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#6

Руснаците във 4pda са се вкарали в приключение покрай адаптив синк(или както там го рекламираха) на дисплея. Оплакванията са, че от смяната на честотата имат проблеми с очите и главоболие. Търсят начини да го изключат, но няма такива.
Има ли нещо подобно наистина? Наясно съм, че тези неща са субективни и не се отразяват еднакво на всички.
#7

(2020-11-09, 20:57:43)marincho написа:  Руснаците във 4pda са се вкарали в приключение покрай адаптив синк(или както там го рекламираха) на дисплея. Оплакванията са, че от смяната на честотата имат проблеми с очите и главоболие. Търсят начини да го изключат, но няма такива.
Има ли нещо подобно наистина? Наясно съм, че тези неща са субективни и не се отразяват еднакво на всички.
Нещо не откривам подобна дискусия във 4pda. Дай линк ако е възможно. Мерси.

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 lite 
#8

https://4pda.ru/forum/index.php?forums%5...E%E2%EA%E0
#9

(2020-11-09, 20:57:43)marincho написа:  Руснаците във 4pda са се вкарали в приключение покрай адаптив синк(или както там го рекламираха) на дисплея. Оплакванията са, че от смяната на честотата имат проблеми с очите и главоболие. Търсят начини да го изключат, но няма такива.
Има ли нещо подобно наистина? Наясно съм, че тези неща са субективни и не се отразяват еднакво на всички.
За сега е перфектен. Няма такова нещо. Ако забележа ще пиша. Единствено сензора за близост не работи добре.

Android addictive 
#10

В какъв смисъл не работи добре. И на други места го споменават.

P 20 Pro  / OnePlus 8t 12/256
#11

(2020-11-09, 21:59:27)kostastam написа:  Нещо не откривам подобна дискусия във 4pda. Дай линк ако е възможно. Мерси.

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk

В темата за mi 10T Pro, към края.
#12

(2020-11-10, 07:31:17)viktor11 написа:  В какъв смисъл не работи добре. И на други места го споменават.

В смисъл че работи когато си иска. Един път работи един път не. това май се наблюдава и при други телефони от марката.

Android addictive 
#13

Ето едно доста изчерпателно ревю - https://www.youtube.com/watch?v=qo3nSznpZqw

В края на ревюто става дума за честотата на опресняване и бързината с която става прехода между различните честоти - било незабележимо за окото. 

Странно, но никой в многото изгледани ревюта не споменава за проблема със сензора за близост.

Huawei Mate 20 lite 
#14

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=100435 Ето тема за преброяване.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • skysoft
#15

(2020-11-10, 09:17:23)kostastam написа:  Ето едно доста изчерпателно ревю - https://www.youtube.com/watch?v=qo3nSznpZqw

В края на ревюто става дума за честотата на опресняване и бързината с която става прехода между различните честоти - било незабележимо за окото. 

Странно, но никой в многото изгледани ревюта не споменава за проблема със сензора за близост.

Обикновено ревютата са платени и дефекти не се споменават. Неща заявени като такива от производителя, които ревюиращия не харесва - може. Примерно липсата на жак или слот за сд карта. Но че нещо, което трябва да работи, а има проблем, ще видиш много рядко по масовите ревюта от големите канали.
[-] 2 потребители изказват благодарност на marincho за това мнение:
  • totto, кром
#16

(2020-11-10, 15:34:50)marincho написа:  Обикновено ревютата са платени и дефекти не се споменават. Неща заявени като такива от производителя, които ревюиращия не харесва - може. Примерно липсата на жак или слот за сд карта. Но че нещо, което трябва да работи, а има проблем, ще видиш много рядко по масовите ревюта от големите канали.
Този специално беше пренебрегнат от Ксиоми и не му изпращаха телефон за ревю доста време, защото явно е твърде искрен за тях. Затова съм склонен да му се доверя на 60%. За останалите 40% има мнения колкто искаш в нета.

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 lite 
#17

Значи, проблем си има. Някой казват, че е от софтуера, други от протектора и т.н. Странното е, че като духна в говорителя и се оправя веднага. Понякога се включва, чак като вдигнат отсреща. По странното е, че вече липсва опцията за калибриране и деактивиране/активиране от менюто. Ще изчакам да видя как ще се държи и ако продължава ще го сменя за друга бройка.

Android addictive 
#18

(2020-11-10, 16:54:25)кром написа:  Значи, проблем си има. Някой казват, че е от софтуера, други от протектора и т.н. Странното е, че като духна в говорителя и се оправя веднага. Понякога се включва, чак като вдигнат отсреща. По странното е, че вече липсва опцията за калибриране и деактивиране/активиране от менюто. Ще изчакам да видя как ще се държи и ако продължава ще го сменя за друга бройка.

Затова е хубаво от БГ да се купуват. Иначе няма връщане, или за твоя сметка в сервиз.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











#19

"Проблемът" е при всички телефони, не е до бройка, а до начин на използване. Сензорът е друг, това е положението. И за това са изписали фермани руснаците, има и видеа и обяснение как работи сензора.
[-] 1 потребител изказва благодарност на marincho за това мнение:
  • кром
#20

(2020-11-11, 01:11:50)marincho написа:  "Проблемът" е при всички телефони, не е до бройка, а до начин на използване. Сензорът е друг, това е положението.  И за това са изписали фермани руснаците, има и видеа и обяснение как работи сензора.
Здравей, ще бъдеш ли така добър да ме насочиш, към някоя тема да се запозная по-подробно?

Android addictive 
#21

(2020-11-11, 08:11:50)кром написа:  Здравей, ще бъдеш ли така добър да ме насочиш, към някоя тема да се запозная по-подробно?

Темата за телефона - https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=1005144  . Има десетки постове по въпроса. Ориентировъчно, в шапката, на полезно като натиснеш, има линк към пост с обяснение + в него има линк към още един пост.
[-] 1 потребител изказва благодарност на marincho за това мнение:
  • кром
#22

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=100447
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=100446
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=100445
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=100435
Ето ви достатъчно теми за раздел + тази, просто трябва да гласувате в анкетата за притежателите и да пишете активно в темите и ще стане.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • кром
#23

(2020-11-11, 10:50:52)marincho написа:  Темата за телефона - https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=1005144  . Има десетки постове по въпроса. Ориентировъчно, в шапката, на полезно като натиснеш, има линк към пост с обяснение + в него има линк към още един пост.

Благодаря ти много братко мили. Много се въодушевих. Това ще се окаже прекрасен телефон с много повече възможности от колкото съм предполагал.
Много и много полезна информация ми предостави. Аз честно казано, нямаше и да разбера, защото не съм имал кой знае какви телефони досега. Но сега ще се вманиача.

Android addictive 
#24

(2020-11-10, 07:31:17)viktor11 написа:  В какъв смисъл не работи добре. И на други места го споменават.

(2020-11-10, 08:17:32)кром написа:  В смисъл че работи когато си иска. Един път работи един път не. това май се наблюдава и при други телефони от марката.

Във вертикално положение работи, дъни се във хоризонтално. Вижда се на 8:15 минута . Кефи ме как го хвърли железото Big Grin


 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











#25

Здравейте, вече втори ден се радвам на Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256 от Теленор. Гледах черната версия в Технополис, не останах очарован от изгледа на телефона. Винаги съм бил за чисто черните у-ва, но тук ме загубиха с тези отпечатъци, а матираната сива версия е просто УНИКАЛНА! За сензора работи без проблеми в хоризонтално положение, във вертикално - не. Това се дължи на типа сензор, а не на дефект в софтуер/хардуер.
След 7 години с ябълка преминаването на анроид е много трудна операция.
Доста от приложенията не прехвърлят данните (90%), няма опция за синхронизиране, заради различната еко система. Само снимки и контакти другото едно по едно.
Звука е много силен и ясен, картината е много добра предвид IPS екрана, бързината не мисля, че има нужда да се коментира.
Забележки нямам за момента.
Доста от ревютата в ютуб или интернет са платени и не отразяват телефона както трябва.

p.s. При продължителен разговор сензора както ми е на ухото и светва, трябва да го махна и да го сложа отново, че да загасне, след продължителни тестове ще пиша отново как е.
След ъпдейта, който телефоня прилича на айфон с падащите менюта нямах 4G - Теленор около 3ч. - след гугъл търсене пише, че и при други у-ва ставало по този начин от същата марка.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)