Темата е заключена
Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 10T/Mi 10T Pro - Лични впечатления и коментари
#76

Аз пък не мога да разбера, как искате флагман на компромисна цена спрямо другите, хем да няма компроси в качеството и хардуера ? Е не може . Телефона с ШИМ, без ШИМ за парите си е супер.
Аксесоари
#77

(2020-12-05, 11:55:28)milenorcev написа:  Аз пък не мога да разбера, как искате флагман на компромисна цена спрямо другите, хем да няма компроси в качеството и хардуера ? Е не може . Телефона с ШИМ, без ШИМ за парите си е супер.
Когато почти всеки възхвалява дисплея като един от най-добрите IPS панели, е странно да има ШИМ.
За мен телефона е ТОП за парите си, но компромис със зрението, ако ме товари не правя.


За жалост или радост в телефони с по - евтини панели, като RN8pro няма ШИМ, и дисплеят за мен е супер - ярък и не товари очите.

Не искам да ангажирам никой с мнението. Това са просто лични възприятия.




Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 lite 
[-] 1 потребител изказва благодарност на kostastam за това мнение:
  • airbus
#78

(2020-12-05, 12:17:33)kostastam написа:  Когато почти всеки възхвалява дисплея като един от най-добрите IPS панели, е странно да има ШИМ.
За мен телефона е ТОП за парите си, но компромис със зрението, ако ме товари не правя.


За жалост или радост в телефони с по - евтини панели, като RN8pro няма ШИМ, и дисплеят за мен е супер - ярък и не товари очите.

Не искам да ангажирам никой с мнението. Това са просто лични възприятия.




Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

Шим е доказано че няма. Изгледайте това видео. https://youtu.be/P6qUDVoipCE
Има още поне 20 такива. Шим при 10т про 0.5 процента.

Android addictive 
#79

Аз нещо се отказах да го взимам за себе си. Ако някой колега го иска, мога да му го взема за 710 лв от Виваком. Ще си задържа само гривната.

Офертата е валидна само за някой, който ще ползва телефона, а не да го препродава.

Става дума за Ми10Т 8/128 черен.
#80

710лв за Pro- то ли?

П.С. Сега видях си писал отдолу, ясно.
#81

Както казах в темата за преброяването - капака отзад е трагичен. Двегодишното ми поко е с много по-сполучлива сглобка.
Някой наясно ли е, трябва ли да се прави нещо допълнително, за да можеш да се възползваш от една безплатна смяна на дисплея в първите 6(или колкото там са) месеца? Регистрация някъде, или важи за всички?
#82

Колеги дайте съвет как да изкарам на десктопа на mi10t pro икона с контакт за директно набиране. Нещо не ми се получават нещата. Има опция да поставя икона с контакт на десктопа но не е за директно набиране.

xiaomi 13
#83

И кое е толкова трагично на задния капак колега, освен че има малко въздух по средата, най вероятно за по- добра вентилация, друго не съм усетил да има. Покритието мен лично ме радва много. Нещо пропускам ли? Камерата си се прибира в калъфа, който съм избрал и с нея нямам грижи.


Прикачени файлове Миниатюри
   
#84

(2020-12-06, 01:00:10)marincho написа:  Както казах в темата за преброяването - капака отзад е трагичен. Двегодишното ми поко е с много по-сполучлива сглобка.
Някой наясно ли е, трябва ли да се прави нещо допълнително, за да можеш да се възползваш от една безплатна смяна на дисплея в първите 6(или колкото там са) месеца? Регистрация някъде, или важи за всички?
Защо искаш да сменяш дисплея?

Първото ми впечатление от капака, когато пуснах музика през говорителите беше, че резонира от силата на звука. Това малко ме озадачи, защоро не очаквах подобна сглобка. Малко като телефон изваден от зрънчо. Иначе самият капак е със страхотен цвят и покритие.



Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 lite 
#85

Можеш та си го разлепиш с топъл въздух и хлабените да ги обереш с вата (именно тези в средата, за които споменах горе), така ще получиш звук, без този резонанс, който усещаш сега.
#86

Колеги, да даде човек 1к за телефон и после да му обира луфтовете с вата Smile . Няма ли да е по-лесно да си купти друга марка ?
#87

То това е за капризните, за мен звука е най- бруталният, който съм чувал до сега от телефон. А съм лек аудиофил и имам музикална култура. Имам Onkyo THX сертифициран, сребърни кабели и колони за 3000лв, което си е скромно като цяло.
#88

Не ми е чак такъв проблем този резонанс, просто леко ме подразни, защото не го очаквах от този телефон. Като даваш повече пари очакваш повече.
Никога не бих отворил телефона за да го "уплътнявам".

Мен основно ме дразни дисплея. Колегите от 4pda в последните дни разкостиха темата за ШИМ-а. Има го и това ми е трън в очите.
Принципно не вземам телефон, ако в notebookchek установят ШИМ. С този рискувах и.......

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 lite 
#89

(2020-12-06, 10:20:11)kostastam написа:  Не ми е чак такъв проблем този резонанс, просто леко ме подразни, защото не го очаквах от този телефон. Като даваш повече пари очакваш повече.
Никога не бих отворил телефона за да го "уплътнявам".

Мен основно ме дразни дисплея. Колегите от 4pda в последните дни разкостиха темата за ШИМ-а. Има го и това ми е трън в очите.
Принципно не вземам телефон, ако в notebookchek установят ШИМ. С този рискувах и.......

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

Досега ти реално усетил ли си дискомфорт. Аз мислех че имам, но се оказа че просто съм имал вирус и от там ме е боляла главата. Постоянно го използвам и сега нямам грижи. Както казах и по горе изгледал съм поне 20 видеа в които показват че дисплея има 0.5 процента шим. Аз си тествах моя и не забелязвам такъв. При норма от 10 от. 0.5 е нищо.

Android addictive 
#90

(2020-12-06, 09:11:10)kostastam написа:  Защо искаш да сменяш дисплея?

Първото ми впечатление от капака, когато пуснах музика през говорителите беше, че резонира от силата на звука. Това малко ме озадачи, защоро не очаквах подобна сглобка. Малко като телефон изваден от зрънчо. Иначе самият капак е със страхотен цвят и покритие.



Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk
Не искам да сменям дисплея, а питам дали трябва да направя нещо допълнително(регистрация някъде или друго), за да имам право да се възползвам ако се случи нещо. Това, за безплатната смяна, го обявиха на офицалното представяне на Т-серията за България.
Аз цвета не съм го коментирал, ок е. Резонанса определено не е. Надявам се да го елиминирам с твърдия кейс, който съм поръчал.
#91

(2020-12-06, 12:49:02)кром написа:  Досега ти реално усетил ли си дискомфорт. Аз мислех че имам, но се оказа че просто съм имал вирус и от там ме е боляла главата. Постоянно го използвам и сега нямам грижи. Както казах и по горе изгледал съм поне 20 видеа в които показват че дисплея има 0.5 процента шим. Аз си тествах моя и не забелязвам такъв. При норма от 10 от. 0.5 е нищо.
Имам дискомфорт, да. След 30-40 мин. гледане на YouTube, не мога да си фокусирам погледа после.
От първата минута на пускане на телефона съм променил настройките на дисплея безброй пъти, за да уцеля най-малко дразнещия режим за мен.
Ползвам обикновено dark mode, но този ми натоварва очите повече и от белия.
Винаги ползвам и режим за четене, който в момента е на режим хартия, т.е. се опитвам да намаля максимално натоварването на очите си.
Ако си пуснеш видеото на телефона с който снимаш в режим "забавено движение", ще видиш отчетливо под 60% яркост как има трептене.

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 lite 
#92

Някой сложил ли е вече xiaomi.eu ром-а вече? Ако може, да сподели впечатления.
#93

Първо, струва ми се, че може да ползват различни панели за LCD и това да дава разлика при някои колеги, трябва да го проверим. 

Второ, в GSM Arena и на всякъде дълго имаше в характеристиките на телефона, че снима 720p/960fps, а аз реално повече от 120fps не виждам никъде. Защо така..., сега като погледнах в GSM Arena са се коригирали, това силно ме разочарова.

"Mi 10T може да записва видеоклипове с до 8K и 30 fps. Възможни са и 1080p забавени видеоклипове с до 960 fps."
Това са го написали и в подробното ревю горе от колегата...

П.С. Пълен т@ш@к, открих отговор:
Pro има сензор Samsung (гнусмас), който е способен само на 148fps видео. Non Pro има сензор на Sony, който може да го направи с 960fps.

И каква стана тя, евтиният вариант е осем пъти по- добър във видеото с бавен каданс, това направо си е малоумщина.
#94

Ами всеки може да провери лесно, както казах, с видео режим забавен кадър на другия си телефон.
С нормалния режим на камерата не се вижда трептене.



Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 lite 
#95

Има, но е с много голяма честота и се заглажда. Така че 99% от хората тук, а и на всякъде ще усещат точно никаква разлика в този дисплей и тези с нулев ШИМ.
Подсветките, които нямат PWM контролер и са без ШИМ имат други недостатъци и за това се избягват за масова употреба. Общо взето това съм чел тук- там.

Колега @kostastam, ти провери лампите си. Повечето трептят зверски на 50-60hz може би. Те може да са ти проблема, ако ти трептят, със сигурност ще те боли глава често.
#96

Да очакваме ли скоро 11За mi 10 бил пуснат за Европа .

Xiaomi Mi10t pro, Honor View 20 ,Iphone 7 Nexus 6 ;LG G2  ;HTC Desire X ;HTC Desire;
;Nokia 6130 ;Motorola E1000;
#97

Честит ви раздел, с общи усилия, стана.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • dani_z25, RoboCop
#98

Голямо благодаря на този който има заслугата
да ни създаде раздел и всички участници спомогнали за него.
Да ни е честит и не забравяйте да пишете в него.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
#99

https://4pda.ru/pages/go/?u=https%3A%2F%...=102380820.
Ето един пост описващ подобряването в работата след обновление до 12.0.13.

Android addictive 

Някой колега ако може да нахвърли с две- три думи за какви подобрения става на въпрос, за да знам дали да се мятам.

П.С. Не ми е добър английският. Smile
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)