Темата е заключена
Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 10T/Mi 10T Pro - Лични впечатления и коментари

(2021-01-17, 20:13:17)Ivd написа:  Да разбирам, че ако го купя от Виваком няма да записва?
Моят е от Vivacom и е с dialer-а на Google, т.е. не записва разговорите.
Но от който и нормален магазин/оператор да се купи (имам предвид бройка, предвидена за нашия пазар) ще си е с този dialer.
В такъв случай или ще трябва да му инсталирате програма за запис на разговори (според мен нито една не работи както трябва) или да се отключи и да се сложи друг ром (xiaomi.eu и т.н.).

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Аксесоари

Cube acr го хвалят

Всъщност не работи зле ,но и много ползватели се оплакаха . Лично аз не го препоръчвам с 2 ръце. Работи си ,но ме дразнеха много работи и го махнах на другия ден. Най- добре да си инсталираш Xiaomi EU версията или само дайлъра на Xiaomi, но всичко това е на лична отговорност.

(2020-11-11, 19:07:25)airbus написа:  Във вертикално положение работи, дъни се във хоризонтално. Вижда  се на 8:15 минута . Кефи ме как го хвърли железото Big Grin


Това дали е оправено в 12.0.16 или 18?
В 13 със сигурност не е

(2021-01-24, 15:06:29)Sev написа:  Това дали е оправено в 12.0.16 или 18?
В 13 със сигурност не е

Нямам представа, отдавана не съм този телефон. Нека колегите да се включат.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











(2021-01-24, 15:06:29)Sev написа:  Това дали е оправено в 12.0.16 или 18?
В 13 със сигурност не е

Не е. КитаецЪТ все пак прави ромовете за над сто модела телефони, няма време за такива неща. Пета година чака да му назначат помощник, ама...
А и няма как да го оправят, могат да се опитат донякъде да го заобиколят софтуерно, но явно няма желание.
А то е елементарно - при започване на разговор екрана се гаси. Светва ако:
a) приключи разговорът
b) телефонът се отключи ръчно
Горното е пример за елементарно и лесно опционално решение(който иска, си го оставя както е в момента). Китаецът ако седне и помисли ден, два, съм сигурен, че ще открие и по-елегантен начин...

Днес в Пловдив се появи иконката на 5G за А1. Скоростта е много малко по-висока от 4G+ засега. Някой от Пловдив може ли да каже колко е speedtest-а при него. Аз съм до Военна болница и показва до 100 Mbps при 5G. Друг колега с друг телефон, хваща към 219 Mbps при 4G+ в района на Кършака пак на А1.
[-] 1 потребител изказва благодарност на stensyto за това мнение:
  • suffer

Здравейте. Аз съм с xiaomi mi 10t pro 5g 8gb ram + 256gb от няколко дена. За сега впечатленията ми за устройството са положителни. Дано се запазят същите след време, че това ми е първият телефон на този производител.

Asus Zenfone 5 - 2GB RAM, 16GB ROM , Dual SIM; ASUS ZenFone 2 ( ZE551ML ) 4GB RAM, 32GB ROM; Xiaomi mi 10t pro 5g  8GB RAM + 256GB ROM

 

По-нататък ако смениш глобалния с Xiaomi.eu рома впечатленията ти ще са още по-положителни ( лично мнение ). Ще си доста напред с ъпдейтите и ще имаш буквално безгранични възможности за персонализация на устройството.
Ако се престрашиш и имаш въпроси тук във форума винаги има кой да помага Smile
Поздрави.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

(2021-01-25, 15:32:02)stensyto написа:  Днес в Пловдив се появи иконката на 5G за А1. Скоростта е много малко по-висока от 4G+ засега. Някой от Пловдив може ли да каже колко е speedtest-а при него. Аз съм до Военна болница и показва до 100 Mbps при 5G. Друг колега с друг телефон, хваща към 219 Mbps при 4G+ в района на Кършака пак на А1.

Имаш ли представа, дали тези 508 000 мегабайта интернет имат нещо общо с активирането на 5G?
Или е бъгнато приложението, а аз само си мечтая, че е бонус за тестване на 5G мрежата? Lol


Прикачени файлове Миниатюри
   

(2021-02-01, 00:51:41)marincho написа:  Имаш ли представа, дали тези 508 000 мегабайта интернет имат нещо общо с активирането на 5G?
Или е бъгнато приложението, а аз само си мечтая, че е бонус за тестване на 5G мрежата? 

Бонус са за тестване на 5G мрежата и не са за един месец, а докато ги изхабиш.

И аз имам 500 Gb бонус. Лошото е, че ми изчезна иконата на 5g и се върна на 4g. Или правят тестове или са ме махнали от участие в кампанията по тестването на мрежата.

(2021-02-01, 17:15:12)stensyto написа:  И аз имам 500 Gb бонус. Лошото е, че ми изчезна иконата на 5g и се върна на 4g. Или правят тестове или са ме махнали от участие в кампанията по тестването на мрежата.

На мен лично предимно през нощта ми се появява икона на 5G през деня май не съм виждал да имам 5G.

Няма да се плашите!
Покритието все още е тука има, тука нема.  Big Grin
При мен например докато съм вкъщи е на 5G, а като съм на работа -> 4G.
[-] 1 потребител изказва благодарност на isbotev за това мнение:
  • stensyto

Mi 10T и Mi 10T Pro вече работи с 5G мрежата на VIVACOM.

https://mobilebulgaria.com/news/i-seriya...na-vivacom

 

И аз да се похваля - А1 приеха за тест моя Mi 10t Pro. И веднага се появиха едни 500 000 мб мобилен интернет към абонамента ми.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128  Limited edition + Mi 10t Pro Lunar Silver. 

(2021-02-03, 17:03:23)NoMaD написа:  Mi 10T и Mi 10T Pro вече работи с 5G мрежата на VIVACOM.

https://mobilebulgaria.com/news/i-seriya...na-vivacom

Това е много хубаво, само дето няма смс за активиране. Cool

само за инфо - в момента 8 GB варианта и в двата цвята е на цена 749,99 лева в emag

От днес съм собственик на Ми10Т про 128гб Силвър. За сега нямам забележки, малко е тежичък, но ще свикна вероятно. Тези 144херца са глупост, докато не докоснах предишното ми устройство с 60. Определено си е прекрасно изживяване с тези 144. Звукът малко не ми харесва въпреки стереото.

Кефи яко Mi 10T като за 750лв, че и като за повече. Не срещам и драмите със сензора и всичко останало, за което се оплакват. ШИМ пък дори нямам идея какво е, освен че е някаква драма с екраните - мярнах го в предишни постове.

Идвам от Поко Ф1 и малко ми е терсене пръстовия сензор - свикнал съм с години да е на гърба на телефона, но сега е в Пауър бутона.

Малко е големичък и понатежава - в сравнение с него, покото е доста по приятно. Ама пък 5000mah  батерия си иска място.

Подкарах 5G в мрежата на А1. Работи само на 1ви сим слот. Уж деактивира втория сим, когато първия е в 5г режим, но днес мярнах 5г икона на сим 1 и пълен обхват на сим 2 в същото време.

Записвачката на разговори и при мен е Cube ACR, не е идеална, но върши същата работа като идеалната, щом и нацъкаш всички цъкни, за да заработи автоматично Smile

Разкарах му калъфа и фолиото от екрана, доста са дразнещи оригиналните. Може би фолиото е транспортно само, не е протектор - беше ПВЦ. Дразнещо стърчат и камерите на гърба и телефонът се кандилка, ако го ползваш, поставен на маса.

Бързината е идеална, батерията е идеална, изобщо перформънса на хардуера ме удовлетворява напълно.

Пуснах 2 3д игри - едната си е скапано написана и дори на МКС да я пуснеш пак ще цепи, но другата е чувствително по-гладка на СД865цата + адрено 850, сравнено с покото СД845+адрено830. UFS3 и ддр5 рам сигурно също допринасят за по-гладката работа от покото, заедно с 90/144хц на екрана.

Обхватът на мрежите не ми е давал ядове. Блутута също.

Не съм тествал нфц и плащанията.

Камерата ми е транспенална, защото според мен всички телефонни камери са гадни,  та много не й обръщам внимание и ми е все тая 'колко детайл има в сенките'. Мегапикселите са 64, което с тая мизерна телефонна оптика е излишно, според мен, ама нека има. А 108те мегапиксела на 10Т про-то са страшен овъркил по мое мнение, ако изобщо са хардуерни, а не някакви виртуални Smile Общо взето снимките на светло са окей, а тия на тъмно искат малко повече старание.

Видеото е ок, без да съм задълбавал в анализи.


Инфрареда е ок, ми дистанционното борави с всички уреди в къщата.

Нямам драми със силата на звука от телефона, или от безжичните слушалки и от касетофона в колата.

В предни постове четох, че някой се кефи на баса от говорителчетата, при все че вкъщи разполага с хай енд техника. И леко се объркАх Smile за мен телефонния звук от говорителчетата на всички телефони е пълна мизерия, както снимките с телефонната камера. За тия неща си трябва оптика/читави говорители, а телефоните са само за отбиване на номера.

Виж, със слушалки или други техники, свързани към телефона нещата са ок. Особено ако слушалките поддържат по-модерните кодеци и версии на блутут.

Изкефи ме как за 1 час напълни 5000мач батерия до 100. Втори ден я мъча.

В глобалния ром има няколко излишни аппа, които не могат да се спрат или ънинсталнат.

Интересно, лед-а не свети за нотификации. Пък съм му казал да свети в настройките.

12.0.8 ми е софта и в момента не дава по-нов.

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T

Някак е тъпо като си закупиш телефона от друго място да не може да използваш 5G мрежата на Виваком...

И как точно го ограничават ?

Най-вероятно по imei или нещо друго, с което телефона се регистрира в мрежата им

(2021-02-13, 08:43:03)Luppo написа:  Някак е тъпо като си закупиш телефона от друго място да не може да използваш 5G мрежата на Виваком...
Принципно ако е закупено по официални канали в цяла Европа се доставя с Eea ром и реално нямат право да откажат.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g

Някой пробвал ли е?
Или те просто манипулират?
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)