Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

мнение за андроид телевизор

Не знам защото толкова се "плюят" Philips. Баща ми си купи такъв преди около 3 години и все още изглежда като нов и работи безупречно. С Android е, но не използва нищо от Android функционалността, а само и единствено Kodi. Няма Ambilight и не мога да кажа нищо за това. От всички телевизори на които пробвахме да пуснем филм във формат MKV само на Philips тръгна без проблем. На Samsung не тръгна звука, на LG не тръгна картината, а на Panasonic не тръгна нищо. Моя съвет е да си запишеш 2 кратки филма със субтитри на една флашка и да пробваш на място всеки телевизор на който си се спрял. Единия филм да е ниско качество, а другия високо качество. Аз имам Sony защото модела на Philips, който исках беше а много висока цена за възможностите ми. Sony също е страхотна марка и смятам, че си заслужава всяка стотинка.
Цитирай
Аксесоари

И аз не знам. Повечето коментират, че много бавно му работела операционната система. Иначе сякаш на външен вид много ми допада това допълнителното лед осветление. Не знам за 1000 лв кой да избера ?

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай

Май проблемът с Philips е там, че преди 5 години лицензът за телевизорите бе купен от друга компания (Funai Electric), която няма нищо общо с Philips. Имат и читави модели, и не толкова читави. А коментарите на консултантите никога не ги приемайте за чиста монета. Я иска да те насочи към по-скъп модел, я има премия от друг или просто са го натиснали да чисти наличности от трети. Винаги има варианта да има пристъп на съвест човека, ама бизнеса си е бизнес

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай

Аз преди около 2 години за 500 лева си взех един 40” FullHD Toshiba.Никакви забележки,работи перфектно,страхотна картина.Включил съм един Chromecast 2 и едно Apple TV3.До сега няма нещо което да съм качил на флашка и да не върви.Подържа Dolby Digital и DTS.Определено,ако ми се наложи да купувам отново тв то пак ще е Toshiba.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай

(2018-07-09, 17:44:33)HAMMER_T написа:  Май проблемът с Philips е там, че преди 5 години лицензът за телевизорите бе купен от друга компания (Funai Electric), която няма нищо общо с Philips.

Не, изобщо не се стигна до сделка, защото Philips прекратиха преговорите поради неизпълнение на поети ангажименти от страна на Funai. В последствие, бизнеса с телевизори е продаден на TPVison (дивизия на TPV Technology). Това е компанията, която произвежда известните в миналото монитори AOC.
https://www.tpvision.com/

Аудио и видео бизнеса им, който беше обособен в отделно звено с името Woox Innovations беше продаден на Gibson Brands (да, компанията, която произвежда китари Smile ).
https://www.philips.com/a-w/about/news/a...rands.html

Накратко - това е. В момента истинския Philips има само 3 собствени подразделения: медицинско оборудване (Philips Healthcare), осветителни системи (Philips Lighting) и дребни домашни електроуреди / уреди за лична грижа (Philips Consumer Lifestyle).

Жалко, беше велика компания в миналото и един от най-големите иноватори в електрониката.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Имам 7ма серия на Филипс от 2011г
От последните истински Филипс телевизори
Хубава картина и смотан браузер.
Не чете БГ субтитри от флашка.
Може би като ги купиха китайците имат повече екстри.
Но веднага спряха поддръжката и много апове изчезнаха.

Сега ако избирам ТВ ще търся добра картина, дълга поддръжка
и задължително Андроид. Филипс, Хитачи и подобни марки не бих гледал
Може би Sharp, Sony, LG, Samsung

P.S. между другото AOC и в момента правят читави монитори
Цитирай

От тия дето си изброил само Сони е с андроид
Цитирай

Какво мислиш за LG? Аз имам 49 инча LG 4К , взех го от https://ardes.bg/ с 2 години гаранция! Smile
Цитирай

Виждам, че темата е доста активна. Аз бих ви дал още една опция, върху която да помислите. TCL са третият най-голям производител на телевизори в света. Те също произвеждат смартфони под брандовете Blackberry, Alcatel и TCL. За мен те са производителя с най-добро съотношение цена-качество при телевизорите. За съжаление те не се внасят официално в България. Но има лесни начини да се купят например от amazon.de или някой друг европейски Amazon. Погледнете миналогодишната P серия или тазгодишната 6-та серия. 4К матрица, HDR 10 и Dolby Vision, local dimming, Wide color gamut, Android TV, широк избор 43, 55, 65 инча. Имат и по-висока X серия с QLED матрица.
Цитирай

Според мен Сони или ЛГ от високият им клас. Гледаш от 7ма серия нагоре. Все пак е тв а телефон да го сменяш през няколко месеца

Samsung S23+
Цитирай

Най-голям производител не означава сред най-добрите - количество и качество са различни неща.
Цитирай

Някой може ли да сподели, как да използвам Bluetooth слушалки на ТВ?
Доколкото чета ми трябва aux usb трансмитер, който да предава звук от 3.6мм. порта на ТВ-то... към слушалките?
Нещо такова - 
https://www.olx.bg/ad/bluetooth-v4-1-aux...6yuXf.html
Цитирай

Здравейте! Имам телевизор Lg49uj634v искам да знам, дали може да се конвертира оптичния изходен сигнал в аналогов 5.1 с конвертор DTS AC3 Dolby 5.1 audio decoder convertor, в реални 5+1 канали. Тъй като системата ми няма оптичен вход. И дали ако си закупя този конвертор, няма да вади псевдо 5.1 звук. Ако някой знае, нека сподели. Благодаря предварително!
Цитирай

Доколкото знам телевизора го има в технополис, ако в твоето населвно място го има отиваш и питаш или ако имат о такъв консертор направо пробваш за най-сигурно, или пишеш на LG България.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай

(2018-10-11, 09:08:42)ss_23 написа:  Доколкото знам телевизора го има в технополис,  ако в твоето населвно място го има отиваш и питаш или ако имат о такъв консертор направо пробваш за най-сигурно,  или пишеш на LG  България.

Благодаря за мнението.
Цитирай

Аз си реших проблема с това, не е най-доброто но става
Newset HDMI 1 In 2 Out Splitter Amplifier Duplicator Full HD 1080p 3D HDTV Support DTS Dobby 7.1 Channel Audio 24K Gold Plated
https://s.click.aliexpress.com/e/BnAQu5i

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здравейте,
харесахме си ето тоя https://www.amazon.de/dp/B07BVNKQJT/ref=...B06XB3FW2H телевизор за спалнята и се чудя не е ли много голям ?
Ще може ли някой да  даде някакъв отзив ?
Телевизора е 43инча 4К ще се гледа от 2м, какво е вашето мнение ?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

За мен, за спалня е твърде голям!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Екстра е

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай

@Compare - точно същия модел имам и аз в спалнята - перфектен размер си е. Минах от 32'' на точно този модел - 43''. Първия ден ми беше странно - сега вече си е перфектен. Не бих се върнал на 32'' Smile
Цитирай

(2019-01-24, 08:19:43)simichoil написа:  @Compare - точно същия модел имам и аз в спалнята - перфектен размер си е. Минах от 32'' на точно този модел - 43''. Първия ден ми беше странно - сега вече си е перфектен. Не бих се върнал на 32'' Smile

Моя сегашният си е и той 32'' и явно ще съм като теб от 32'' на 43'' Big Grin

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

(2019-01-24, 00:15:35)Compare написа:  телевизор за спалнята и се чудя не е ли много голям ?
Ще може ли някой да  даде някакъв отзив ?
Телевизора е 43инча 4К ще се гледа от 2м, какво е вашето мнение ?

Не е голям за гледане от 2-3м, но не му е мястото в спалнята Big Grin
Цитирай

Според мен и 65ца да сложиш, всичко е до свикване. За спалня 43ка е идеален според мен, а за хол 50-65 инча, но не по-малко. Вкъщи сме с 32ка в хола, но там мястото не позволява повече и изглежда доста малък, а се гледа от 2 метра някъде.
Цитирай

Както се написа, най-важно е от какво разстояние ше се гледа. Най- лесно е да умножите диагонала по 2.5, това е оптималното . Тази спалня ако е телевизора пред очите ти като си легнеш, то леглото е 2 метра, после трябва да има място пред него за да минеш и би трябвало да е поне 2.50-2.80.

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай

Предполагам ще е трудно да се възприеми големината на телевизора няколко си дена ,после няма да ми се разделя ,съдя по телевизора в всекидневната който е вече на 10години .Като го взехме бе мнооооого голям чак ми се искаше да го гледам от терасата която е на около 7-9метра но сега ми е малък 115см.И той е за смяна, с новите технологии и картини на телевизорите се надявам следващият телевизор да е около поне 150см Smile
Ще се свикне .
Гледах и 32цола телевизори но нямат екстри много, и не ми харесаха за това се нахвърлих и на 43-те цола

А до колкото пресмятането на диагонала така е да исках да видя дали има хора който са на 43цола и 2м разстояние що ми се видя много ама много голям!




------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Някой да е ползвал такава антена (сателит)

https://de.aliexpress.com/category/50921...27969V6L3C

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)