Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Затварят държавата... Ковид, Глад и още нещо...
#51

Допреди ковид, ако пациентите са имали сериозни заболявания и умрат, в смъртния акт се е пишело като причина именно болестта , от която е страдал, дори и накрая той да е починал от дихателна инфекция.
Какво се променя обаче?
Ами просто ковид 19 са го включили в списъка на заболяванията , които непременно и задължително трябва да се впишат в смъртния акт, наравно със сериозните болести. На практика всеки , който умре и има в себе си и коронавирус, задължително като причина за смъртта се изписва ковид 19!
Дори и, както обикновенно, смъртта да идва от съвсем друго заболяване. Ако това се приложи и към обикновения грип, цифрите щяха да са ужасяващи!
Но естествено , че това не се прави.
Най-фрапиращото в случая беше признанието на съветника на здравния министър в Италия-той каза, че докато навсякъде из медиите тръбят за толкова много починали от ковид, на практика само около 10-тина % от смъртните случай се дължат действително на коронавируса, при всички останали 90% причината за смъртта е съвсем друго заболяване!
Аксесоари
#52

(2020-11-24, 14:06:55)ndsb написа:  Друг въпрос: като толкова много се разболяват медиците, като те са обучение за това, защо не се разследват причините за това?  Или те не спазват правилата или предпазните средства, които ползват не предпазват. Съмняваме второто да е вярно, тогава щом като медик не спазва правилата, как очакват останалите граждани да ги спават и да им вярват?
Медиците се разболяват понеже не влизат херметично подсигурени в помещенията с болни и са изложени на голям вирусен товар. Няма как 12 часа да дишаш въздух отделян от болни и вирусни частици да не се вдишат. Ето така става заразяването.

(2020-11-24, 15:12:48)greensmoke7777 написа:  Допреди ковид, ако пациентите са имали сериозни заболявания и умрат, в смъртния акт се е пишело като причина именно болестта , от която е страдал, дори и накрая той да е починал от дихателна инфекция.
Какво се променя обаче?
Ами просто ковид 19 са го включили в списъка на заболяванията , които непременно и задължително трябва да се впишат в смъртния акт, наравно със сериозните болести. На практика всеки , който умре и има в себе си и коронавирус, задължително като причина за смъртта се изписва ковид 19!
Дори и, както обикновенно, смъртта да идва от съвсем друго заболяване. Ако това се приложи и към обикновения грип, цифрите щяха да са ужасяващи!
Но естествено , че това не се прави.
Най-фрапиращото в случая беше признанието на съветника на здравния министър в Италия-той каза, че докато навсякъде из медиите тръбят за толкова много починали от ковид, на практика само около 10-тина % от смъртните случай се дължат действително на коронавируса, при всички останали 90% причината за смъртта е съвсем друго заболяване!
Влизаме в дебрите на медицината, а за там не сме подготвени. Ще дам един пример с познат починал от усложнения на ковид на 49 години. Човека бе як, здрав и прав без придружаващи заболявания. Разболява се от Ковид-19, прави едновременно двустранна пневмония и развива бъбречна недостатъчност в много тежка форма. Овладяват проблемите с дроба, но бъбреците за 10 дни бяха съсипани и човека за съжаление почина. Хайде сега, какво да се пише в смъртния акт. Дефакто той умира от бъбречна недостатъчно в следствие на боледуване от Ковид-19.  Болестта по незнайни за мен причини при някой хора бие в някоя система и то много яко и човек в следствие на вируса прави необратимо усложнение.
#53

(2020-11-24, 14:45:40)ndsbg написа:  @truewarrior22 еми един пише дишане 10 дена = 7000 лв, друг пише има 123819381 други неща. Трети казва "От позната във фейсбук разбрах..." та така са и тези статистики за ковид-а.

Иначе лятото си празнувахме и почивахме и не мислехме за мерки, а сега ревем, че било "страшно"
Опитвам се да ти кажа, че ако човек е на апаратна вентилация, е в изкуствена кома. От там насетне има много животоподдържащи манипулации - вливане на хран. вещества, вливане на препарати поддържащи го в това състояние, всякакъв мониторинг, грижа от санитар, вливане на препарати за самото лечение, и сигурно още доста неща. Това го казвам като лаик, който го знае от телевизионно предаване с гост лекар-реаниматор. Та тия 700 лв. далеч не са само за дишането. В тях са калкулирани абсолютно всички дейности и медикаменти необходими при престой в интензивно отделение. А може да се наложат и съвсем различни процедури, които се налагат не само заради престой продиктуван от коронавирус. В интензивно се привежда пациент и по много други причини.

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
#54

Иванов и останалите, чак ви се чудя защо се хабите да спорите и да обяснявате. Все едно падате от луната и не знаете, че българина е дървен философ и в повечето случаи почва да вярва, като почне да стърже по неговия кокал, дотогава, колкото и да се хабите няма смисъл. Ще донесат вода от девет кладенци и ще показват всякакви статии и т.н. за да не паднат по гръб. Няма смисъл пичове, аз се отказах, направете го и вие. За съжаление всички сме един народ и всички заедно ще трябва да си носим теглото, но вече съм свикнал и ми е ясно, че това сме си заслужили. Докато разбираме от всичко, докато сме ербапи и докато сме "е*ал съм им майката" аз маска няма да нося, няма да спазвам правилата, аз да не съм мишка и да навеждам глава, аз съм мъжкар, бунтувам се срещу системата, няма да ме поробят и т.н. ще е все така. Smile А всъщност е толкова лесно да се спазват мерките и законите, като цяло. Ама не, нас все гледат да ни преебат и ние все сме тарикати.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
#55

(2020-11-24, 15:22:11)ivanov_km написа:  Медиците се разболяват понеже не влизат херметично подсигурени в помещенията с болни и са изложени на голям вирусен товар. Няма как 12 часа да дишаш въздух отделян от болни и вирусни частици да не се вдишат. Ето така става заразяването.

Влизаме в дебрите на медицината, а за там не сме подготвени. Ще дам един пример с познат починал от усложнения на ковид на 49 години. Човека бе як, здрав и прав без придружаващи заболявания. Разболява се от Ковид-19, прави едновременно двустранна пневмония и развива бъбречна недостатъчност в много тежка форма. Овладяват проблемите с дроба, но бъбреците за 10 дни бяха съсипани и човека за съжаление почина. Хайде сега, какво да се пише в смъртния акт. Дефакто той умира от бъбречна недостатъчно в следствие на боледуване от Ковид-19.  Болестта по незнайни за мен причини при някой хора бие в някоя система и то много яко и човек в следствие на вируса прави необратимо усложнение.

Бъбречната недостатъчност, по всяка вероятност, се е развила благодарение на хилядите гадости, наречени ''лекарства", с които са го наливали тоя човек. По същия начин почина едно момче на 19, което дори нямаше симптоми, но го хоспитализираха, инжектираха му 7(!) антибиотика и резултатът е налице. Хайде да се обзаложим дали причината за смъртта е вирус или предозиране с лекарства...

Друго, което бих споменала е една снимка на ковчези в една зала, която се тиражираше в италианските медии. Твърдението беше, че това са починалите за деня от коронавирус. Е, след кратко проучване се оказа, че тази снимка е отпреди няколко години, когато е станало някакво корабокрушение. Аз лично си направих труда да намеря съответните статии, публикувани преди няколко години с тази снимка.

И не на последно място, всяка година умират 1 милион души от хепатит, още много милиони преболедуват. Но това на никого не му прави впечатление.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
#56

Лупита, предлагам ти тогава като си счупиш някой крайник или като се разболееш да се самолекуваш, че да не вземат случайно лошите лекари да ти навредят. Wink Това го отправям, като предложение и на останалите "медици"

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
#57

Хора, никога преди това не се е усещало, че в цялата тая работа има нещо много , ама много гнило!

А за този ти познат , дето починал-нищо не ми казваш, всеки познава такива, двама познати имам, които починаха от абсолютно същите симптоми, които описваш.
Единият беше слаб и много пиеше, другият здрав като бик, мой колега.
Но това беше преди години, когато ковид не беше световен шоубизнес хит.
Ако тогава бяха приели да пишат грип в смъртния акт, както пишат за ковид, щяха да пишат , че са починали от грип, а не от бъбреци или друго такова.

Това не променя фактите за чудовищните манипулации на хората, че едва ли не всички умират от ковид. А дали има 5 макс 10% умрели от ковид от всички тия, които съобщават ,че починали от корона.
Италианецът си го каза добре, но кой ли слуша...
#58

(2020-11-24, 16:12:41)nowhere написа:  Лупита, предлагам ти тогава като си счупиш някой крайник или като се разболееш да се самолекуваш, че да не вземат случайно лошите лекари да ти навредят. Wink Това го отправям, като предложение и на останалите "медици"
Доколкото ми е известно, за счупен крайник не се изписват лекарства, поне на мен не са ми. За останалите неща действително се самолекувам. Очевидно се справям добре. Между другото, имаше и човек, приет с тежка черепно-мозъчна травма след катастрофа с мотор. И да, като причина за смъртта беше посочен коронавирусът. Е, това сериозно ли е?

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
#59

(2020-11-24, 16:19:25)greensmoke7777 написа:  Хора, никога преди това не се е усещало, че в цялата тая работа има нещо много , ама много гнило!

А за този ти познат , дето починал-нищо не ми казваш, всеки познава такива, двама познати имам, които починаха от абсолютно същите симптоми, които описваш.
Единият беше слаб и много пиеше, другият здрав като бик, мой колега.
Но това беше преди години, когато ковид не беше световен шоубизнес хит.
Ако тогава бяха приели да пишат грип в смъртния акт, както пишат за ковид, щяха да пишат , че са починали от грип, а не от бъбреци или друго такова.

Това не променя фактите за чудовищните манипулации на хората, че едва ли не всички умират от ковид. А дали има 5 макс 10% умрели от ковид от всички тия, които съобщават ,че починали от корона.
Италианецът си го каза добре, но кой ли слуша...
Теорията на конспирацията точно заради това е изключително трудна за оборване.... Дава лесни отговори по сложни теми. А тези отговори между другото се представят по абсолютно достоверен начин, трябва да си запознат в детайли за да отсееш истината от откровената лъжа. Та така и колегата отгоре - има нещо много, ама много гнило

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
#60

(2020-11-24, 16:26:08)Lupita написа:  Доколкото ми е известно, за счупен крайник не се изписват лекарства, поне на мен не са ми. За останалите неща действително се самолекувам. Очевидно се справям добре. Между другото, имаше и човек, приет с тежка черепно-мозъчна травма след катастрофа с мотор. И да, като причина за смъртта беше посочен коронавирусът. Е, това сериозно ли е?
Няма значение, нали си медик. Да, сигурен съм, че никога не си стъпвала при лекар. Smile За малко да ти повярвам, иначе да, и аз като настина се самолекувам. Я дай да видим смъртния акт на този с тежката черепно-мозъчна травма от катастрофа дето пише, че е починал от коронавирус. Ако може и информация за катастрофата. Благодаря.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
#61

(2020-11-24, 16:26:08)Lupita написа:  Доколкото ми е известно, за счупен крайник не се изписват лекарства, поне на мен не са ми. За останалите неща действително се самолекувам. Очевидно се справям добре. Между другото, имаше и човек, приет с тежка черепно-мозъчна травма след катастрофа с мотор. И да, като причина за смъртта беше посочен коронавирусът. Е, това сериозно ли е?

Абсолютно нормално!
Други болести няма!
Както и е нормално това ,че 75% от болничната леглова база е празна, а хора измират като последните отпадъци по улиците без никой да им обърне внимание!
#62

Българина има една черта и това е, че 100% вярва, че целият свят иска да го прецака и само той знае "истината", а другите са жертви на строя и режима и са чисти роби в "новият световен ред".

Нека ви кажа една малка истина, общувал съм с хора от почти целият свят, нямат си и представа къде е България.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
#63

Рано или късно истината за този цирк ще лъсне, само ми е чудно, как успяха да промият мозъците на толкова голям процент от хората! Явно колкото повече се развиваме технологично, толкова повече затъпяваме.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


#64

Именно, колко трябва да си тъп, че да си мислиш, че има СВЕТОВНА конспирация. Аре, ако беше само тук добре, ама в целия свят Smile

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
#65

(2020-11-24, 16:26:08)Lupita написа:  ... Между другото, имаше и човек, приет с тежка черепно-мозъчна травма след катастрофа с мотор. И да, като причина за смъртта беше посочен коронавирусът. Е, това сериозно ли е?

Е, ти сериозно ли? Това в онова недоразумение фейсбук ли го прочете или на една приятелка леля й го чула от една колежка. Пълни глупости и най-лошото е, че има кой да им вярва.

1916 
#66

Е то оттам и идват неверующийте, понеже всеки си пише, каквото си поиска и напълно нормално по-простоватите хора да им се връзват. Същото, като с телефонните измами, покупките по интернет от някакви шано сайтове, които обещават скъпи продукти на ниски цени и т.н. и т.н. На тези неща грамотен и интелигентен човек няма как да се хване.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
#67

(2020-11-24, 16:58:43)Ивайло69 написа:  Рано или късно истината за този цирк ще лъсне, само ми е чудно, как успяха да промият мозъците на толкова голям процент от хората! Явно колкото повече се развиваме технологично, толкова повече затъпяваме.

Нищо не са промили.
Масите са си такива.
Всички гадости по планетата се случват именно заради безкритично вярващите и робско настроени простодушни маси.
Историята го показва.
Сега пак няма изключение-пролетарската диктатура отново е факт и жалко , че и малкото мислещи трябва да се подчинят и да бъдат равни с умствената пролетария.
Утре може да се наложи да ходим по говежда тор и да се изолираме в аквариуми по един човек, без никакъв достъп до други хора, защото така казали по медиите и защото веднага така направили вярващите пролетарски маси.
Всеки ми говори за локдауните в Германия и Франция-що не говорите за бруталните антилокдаун ПРОТЕСТИ , които в робска България никога няма да се случат!
Даже и да умираме от глад и икономиката да е разбита.
#68

(2020-11-24, 16:26:08)Lupita написа:  Доколкото ми е известно, за счупен крайник не се изписват лекарства, поне на мен не са ми. За останалите неща действително се самолекувам. Очевидно се справям добре. Между другото, имаше и човек, приет с тежка черепно-мозъчна травма след катастрофа с мотор. И да, като причина за смъртта беше посочен коронавирусът. Е, това сериозно ли е?
Доколкото НЕ Ви е известно, се изписват лекарства, когато е необходимо.

А да сте забелязала поне, че въпросната черепно-мозъчна травма е десет или повече години по-рано и че оттогава пациентът е дишал през тръба в трахеята?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
#69

Абе до преди няколко седмици и аз виках нищо по-различно от миналите години. Ама смъртността яко скочи последния месец.
https://www.nsi.bg/bg/node/18121/    
#70

(2020-11-24, 12:44:48)Victormihov написа:  Ще има и 1890 човека умрели на ден.
С тъпи същества това е положението.
Точно! Те такива и тогава няма да вярват, ами "лекарите го убиха"!

Sent from my MI 8 using Tapatalk

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
#71

(2020-11-24, 16:19:25)greensmoke7777 написа:   когато ковид не беше световен шоубизнес хит.
No comment
#72

(2020-11-24, 18:01:44)eksoldier написа:  Абе до преди няколко седмици и аз виках нищо по-различно от миналите години. Ама смъртността яко скочи последния месец.
https://www.nsi.bg/bg/node/18121/

Много ясно , че ще скочи.
Пълно е с хора , които мрат от сърце, рак, инсулти и тн. Умираш като куче, защото вместо да те лекуват, както би трябвало, те те пращат веднага на тест за корона. Умираш и влизаш в статистиката на секундата, а медиите ще се надпреварват с оргазмена страст да съобщят новината, сеейки нова доза страх у народа. И ето минимална част от резултата:

Мъж се самоуби след поставена диагноза Коронавирус;

https://dnews.bg/maz-se-samoubi-sled-dia...id-19.html

Мъж се самоуби с пушка, имал коронавирус

https://www.monitor.bg/bg/a/view/samoubi...gas-232088

Заразен с коронавирус треньор се самоуби

https://bgnesagency.com/sport/%D0%B7%D0%...%BC%D1%81/

"...в предсмъртното си писмо Гонсалес е обяснил, че именно коронавируса е причина за решението му. Президентът на Реймс заяви, че е шокиран от новината и не може да подбере думите си."

Това е много малка част!
Мислиш ,че тъпите медии с постоянното всяване на страх не допринасят за увеличението на смърт сред хората ли?
Допринасят и още как!
Знаеш ли , че около мен , ако искаш вярвай, НИТО ЕДИН от нас не гледа от месеци новини!
Толкова отвратени от нечовешкото бълване на пропаганда, на хората им се повръща от тях.
#73

Еми нека всички невярващи, че Ковид-19 съществува да коментират графиката на смъртността публикувана по-горе. Абстрахирайте се от това какво се пише по смъртните актове, дайте обяснение как така кривата на починалите скочи толкова много за месец октомври. Според вас каква е причината за този рязък скок?
И пак по темата и аз не искам да има затваряне на държавата, искам си предишният живот но не виждате ли, че здравната ни система не струва, а вече и почти не функционира. Молете се да нямате близък, който просто да няма къде да бъде приет за лечение или пък да бъде приет но да няма лекари където да се грижат за него.
#74

Грийн, тва е графика на всички умрели. Не само от ковид... Ясно се вижда миналите години кво е било.
Около мен вече има доста народ прекарал го. Някои по тежко, други по леко, трети погребахме. Да, бяха си болни и с други неща, но ако не беше вирусът щяха да си живеят още.
Март месец бях скептичен, но цифрите в момента говорят друго и няма как да не се съглася с това. Доходите ми са засегнати минимално и не ме бърка особено ще има ли заключване, но ако това даде резултат ще е много добре.
Друг е и въпродът как се спазват мерки и кво ще промени затварянето на молове и кръчми като пак ще си има домашни сбирки и купони...
#75

Тръгнала чумата да мори хората. Видял я един човек и я попитал, къде отиваш? Тя му казала, отивам да уморя 5000 души. След време човека пак видял чуматаи я попитал, ти нали обеща да убиеш 5000, а защо умряха 10 000? Аз убих 5000, другите умряха от страх! Smile

времето е като парите - никога не стига
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)