Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG - голямото завръщане - структурни промени и нови линии
#26

G7 беше перфектен телефон, бях супер доволен от него. По принцип ги хсресвам и бих си взел отново техен телефон, стига да пуснат нещо интересно...

Sent from my HD1900 using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#27

И на мен си ми харесваше Г4, нищо че всички чаркове му бяха дефектни.
Цитирай
#28

Е чак пък всички. Иначе да, беше си чудесен телефон и каквито и проблеми да е имал, нали затова има гаранция? Дъното ми се прецака и го смениха за 4-5 дни, след време сензора за близост се прецака и ми го оправиха за 1 ден. Та през двете години, през които съм го ползвал не е било болка за умиране, хайде сега да не преувеличаваме.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#29
Thumbs Up 

(2020-11-30, 18:37:02)eksoldier написа:  И на мен си ми харесваше Г4, нищо че всички чаркове му бяха дефектни.

Интересно, че моят за 3 години ползване не даде нито един дефект, но пък какъв жесток дрейн на батерията имаше, ехееее - мечта!.. Страхотен дизайн обаче!!!

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#30

Зеленият очаквам аз, засегнахте G4 конкретно...

Аз с удоволствие бих си взел техен телефон пак, ама да вземат да се осъзнаят. И да спрат с дефектите, които не поправиха с години.
Цитирай
#31

Зеления, жълтия тва е. От злощастния Г4 тръгнаха надолу. Да видим как ще се въздигнат.
Цитирай
#32

(2020-11-30, 21:40:01)fifth_root написа:  Зеленият очаквам аз, засегнахте G4 конкретно...

Аз с удоволствие бих си взел техен телефон пак, ама да вземат да се осъзнаят. И да спрат с дефектите, които не поправиха с години.

За кой дефекти говориш конкретно дето не са поправили с години?

Sent from my LM-V350 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#33

Платките в Г5 пак горяха, е не като в Г4, но... От там нататък спрях да ги следя аз.
Минах през два Хуауейя и стигнах най после до note серията на Самсунг. Тея пък тъкмо викам случих на телефон и чета последните дни, че щели да закриват note за сметка на фолдовете... 21-ва година май ще им е последна. Нямам късмет. Сега е моментът ЛГ да блеснат.
Цитирай
#34

Да. При G5 и V20 проблема им не беше толкова с платката колкото с екраните. Отпечатваха се след известно време. Имам един G5 във нас. Моя син го скъса от игра 3 години му нямаше нищо, но вече дисплея си личи отпечатъците от стаус бара на сив фон.
Но след тях от Г6 нагоре вече няма никакви сериозни дефекти. За справка може да проверите в XDA.

Sent from my LM-V350 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#35

Да, като човек следящ сериозно ЛГ по форумите след Г5 не съм чел никъде за масови проблеми с нещо конкретно. А иначе с какво по-точно очаквате да "блеснат" ЛГ? Смисъл ето нека вземем например моят Г8Х и на Ганчев В50, какво нямат или какво им куца спрямо флагманите на останалите марки от миналата година, та очаквате да блеснат, та те си изкарват страхотни телефони. Цените (няколко месеца след излизането на моделите разбира се) няма дори и да ги коментирам, защото ще си взема ЛГ и ще ми останат поне още толкова пари спестени спрямо Самсунг например.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
#36

(2020-12-01, 00:32:45)nowhere написа:  ...какво нямат или какво им куца спрямо флагманите на останалите марки от миналата година...
 
Спрямо останалите - нищо не им липсва (освен рекламата). Реално това което им липсва е спрямо собствените им по-стари модели. На практика G5 и V20 бяха последните им модели с всички екстри. В следващите модели екстри (като IR, лед лампа за известия, сменяема батерия, мощния им високоговорител и др.) се оказаха "ненужни" и "остарели".
Да не забравяме, че в последно време не се предлагат на всякъде.
Цитирай
#37

Нещата, поради които не съм купувал LG последните години:
1. Странната им политика на НЕ предлагат определени модели в Европа/България. Това е обидно, защото демонстративно показват, че ние не сме важни за тях, следователно те не са важни за мен.
2. Батерията - едва в последния V60 сложиха нормална батерия. Приказките за оптимизация са хубави, ама аз предпочитам да имам и добра батерия. Ще се радвам да си ползвам телефона 3 дни при съчетанието на добра батерия и оптимизирана ОС
3. Отпадането на IR. Може в Корея да не ги ползват, и LG да натиска по посока на екоситема, но това е техен проблем; За мен е важно да си ползвам телефона като дистанционно. В момента имам 42" телевизор точно на LG, чието дистанционно се прецака и не мога да си купя оригинално, а само ментета. Затова ползвам приложението на Xiaomi. Освен това управлявам и климатик, Xiaomi Mi Box S... старият Mi Max 2 е като домашен център за управление на техниката.
4. Записване на разговорите от вградения дайлър. Уж било забранено и незаконно, а Google го включиха в своя дайлър, като видяха колко широко се използва тази функционалност по света, чрез китайските телефони. Не бих дал на външно приложение да има достъп до разговорите ми. Имам повече доверие на LG отколкото на някой съмнителен девелопър, на чийто морал трябва да разчитам, та да не ми продава личната информация.
5. Цената - признавам, че впечатленията ми са само от цените при пускането на някои модели. Добавената стойност, коqто ми предлага LG не си заслужава разликата от... ами сегашният ми телефон струва точно 603 лв. и е с последния Snapdragon, има почти всичко, от което имам нужда. Бих платил още 200-300 лв за по-добър екран, стерео говорители и батерия. Но 1000+EUR = това за мен е данък маркетинг и пропаганда. Честно, не виждам причина да дам толкова пари на LG.

Та така, наясно съм, че китайците ги дотират и правят дъмпинг на пазара, но отговорът на старите компании е или да изчезнат в безидейност или да предлагат премиум продукти. За мен един балансиран телефон от ЛГ на добра цена, (айде да е малко по-скъп да кажем докъм 1300 - 1500 лв., но не и "фешън велвет"), може да ги върне в играта. Но там се мисли глобално, в перспектива, гледат се таблици... и накрая НИЩО! На практика LG експериментират със странни и нишови модели. Може би, ако продължат посоката на V60 и добавят някои малки благинки, имат шанс. Но... предвиждам, че ще се хвърлят на гъвкавите телефони, при които няма да бъдат по-добри от Samsung и Huawei и завръщането им ще е до там. Дано да греша!

Cognosce te ipsum!
[-] 2 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • divna, whitehart
Цитирай
#38

@DxV_pRo Е ЛЕД лампа трудно да се помести вече или сменяема батерия, защото трябва да е с пластмасов гръб, което вече май никой не иска. Smile Иначе на Г8Х-а са по 1.2W всеки говорител, не знам колко по-мощно трябва за телефон?

@kayovas И аз съм с LG телевизор и LG си имат приложение, с което можеш да си управялваш телевизора и не е нужен инфраред за целта. Даже е по-удобно от инфраред. Иначе браво за покупката ти, ама 603лв. без гаранция, аз за моя платих малко повече, октолкото ти за Покото (чисто нов разбира се) и си имам гаранция, имам втори екран, стерео говорители, ИП68, безжично зареждане, по-хубави камери, по всяка вероятност и по-хубав (качествен) амолед. Само снапдрагона е едно поколение по-назад, ама смятам, че Снап 855 ще ми е предостатъчен за времето, през което ще го ползван, а да и една Андрид версия спрямо Покото.

При пускане съм съгласен, че цените са им високи, но за сметка на това бързо падат. Wink

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#39

(2020-12-01, 09:25:01)nowhere написа:  @kayovas И аз съм с LG телевизор и LG си имат приложение, с което можеш да си управялваш телевизора и не е нужен инфраред за целта. Даже е по-удобно от инфраред. Иначе браво за покупката ти, ама 603лв. без гаранция, аз за моя платих малко повече, октолкото ти за Покото (чисто нов разбира се) и си имам гаранция, имам втори екран, стерео говорители, ИП68, безжично зареждане, по-хубави камери, по всяка вероятност и по-хубав (качествен) амолед. Само снапдрагона е едно поколение по-назад, ама смятам, че Снап 855 ще ми е предостатъчен за времето, през което ще го ползван, а да и една Андрид версия спрямо Покото.

Приложението на LG за моя телевизор е спряно и не може да се свали от PlayStore. Мога да го намеря от други сайтове, но си остава рискът. Пазя си едно *.apk и го ползвам, но там трябва време телевизорът да се свърже с Wi Fi след пускане(20-30 сек), докато при инфраред действаш веднага. 

След като телефонът ти не се предлага официално в България, то каква ти е гаранцията и към кого? Вторият екран не се предлага с телефона, така че, най-вероятно си го купил. За всичко останало съм съгласен, но 4К батерия за два екрана... Между другото, много се чудих дали да не взема LG V60, след като счупих екрана на Mi 9T, а преди това, като исках да сменям античното Mi Max 2, заглеждах и твоя телефон. Има и още нещо: не понасям ночове, вежди, дупки и капандури. Та....

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#40

(2020-12-01, 09:40:18)kayovas написа:  Приложението на LG за моя телевизор е спряно и не може да се свали от PlayStore. Мога да го намеря от други сайтове, но си остава рискът. Пазя си едно *.apk и го ползвам, но там трябва време телевизорът да се свърже с Wi Fi след пускане(20-30 сек), докато при инфраред действаш веднага. 

След като телефонът ти не се предлага официално в България, то каква ти е гаранцията и към кого? Вторият екран не се предлага с телефона, така че, най-вероятно си го купил. За всичко останало съм съгласен, но 4К батерия за два екрана... Между другото, много се чудих дали да не взема LG V60, след като счупих екрана на Mi 9T, а преди това, като исках да сменям античното Mi Max 2, заглеждах и твоя телефон. Има и още нещо: не понасям ночове, вежди, дупки и капандури. Та....
Хмм.. май говорим за различни приложения. Само приложение на телефона се сваля, не на телевизора. LG TV Plus се казва, за това ли говориш?

Телефонът се предлагаше официално в България - Виваком, НО дори и да е модел на LG, който не се предлага официално в България, ако си го вземеш от страна членка на ЕС имаш гаранция към производителя, респективно към оторизираните сервизи на дадената марка. Вторият екран си беше в комплект с телефона и не съм го взимал отделно.. мога да ти снимам кутията да видиш как са опаковани. Ми 4К за 2 екрана, според ЛГ (не съм го засичал честно казано) харчи с 20% повече батерия, т.е. все едно е с 3200мАч. Но има един тънък момент, че не винаги се ползва този екран (дори и да си го боцнал в кейса, можеш да спреш екрана, ако не го ползваш), ама това е друга тема вече де. Цял екран си прав, че е най-добре, ама минах през вежди, ночове, капки, водопади и какво ли не, та съм им свикнал хаха, въпреки че такъв малък ноч не пречи, особено като съм си направил навсякъде черни теми, ест най-добре би било цял екран де, ама се компрометира ИП сертификата по този начин, така че или едното или другото.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#41

И с екрана в комплекта е струвал малко на 600 лв?

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#42

Аз бих искал да видя следния телефон от LG:
1. Олед дисплей с full hd резолюция, не повече, и 90 или повече херца честота на опресняване.
2. Поне 4к батерия.
3. Вграден в екрана фингърпринт.
4. 16 мп основна камера и една wide angle. Оптичният зум ще е добра, но не задължителна екстра.
5. Традиционен външен вид - без извити екрани и излишни експерименти. Просто един съвременен смартфон с тънки рамки, малък ноч или изскачаща селфи камера, не държа на втори, трети екрани, писалки и т.н.
6. Последно поколение snapdragon, 8 или 12 гб рам, двусимов задължително, жак за слушалки би бил желателна екстра. Слот за карта памет.

Ей такова LG ако се появи напролет, се мятам, без да се замислям. Wink

Sent from my HD1900 using Tapatalk
Цитирай
#43

(2020-12-01, 10:21:20)kayovas написа:  И с екрана в комплекта е струвал малко на 600 лв?
Малко над 700.

@whitehart Като нищо ще изкарат такъв. Х-а почти покрива тези изисквания, така че очаквам ъпгрейд, който да ги покрие.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#44

(2020-12-01, 09:14:55)kayovas написа:  4. Записване на разговорите от вградения дайлър. Уж било забранено и незаконно, а Google го включиха в своя дайлър, като видяха колко широко се използва тази функционалност по света, чрез китайските телефони. Не бих дал на външно приложение да има достъп до разговорите ми. Имам повече доверие на LG отколкото на някой съмнителен девелопър, на чийто морал трябва да разчитам, та да не ми продава личната информация.
Записването на разговори при Гугъл дайлер е активирано само в тези страни и региони в които няма забрана за запис на обаждания  https://support.google.com/phoneapp/answ...3950?hl=en
Цитирай
#45

(2020-12-01, 10:53:12)nowhere написа:  Малко над 700.

Много добра цена, явно е била някоя специална промоция. Wink Гледам, че в момента телефонът, без екран е около 470Евро. 


(2020-12-01, 11:17:26)DoryanY написа:  Записването на разговори при Гугл дайлер е активирано само в тези страни и региони в които няма забрана за запис на обаждания  https://support.google.com/phoneapp/answ...3950?hl=en

Записването на разговорите е незаконно, ако тръгнеш да ги оповестяваш. Аз ги използвам за това, че много често ми диктуват някакви неща по телефона и повечето пъти не мога да ги записвам. А преди време в разговор с една лизингова компания се случи да ми потвърдят нещо, за което после се отметнаха. Уж записваха разговорите, а накрая ми казаха, че не съм разбрал. Прослушах си записа и отговора на 2 пъти зададен въпрос. Да си потвърдя, че съм разбрал правилно и не съм изперкал. Повече не съм и помислил да ползвам тая компания... А миналата година един обикновен полицай се опита да ме изнудва на пътя за глоба, въпреки, че няма правомощия на КАТ-аджия. Като видя телефона и бързо си измисли, че го викат по спешност.

Та така. За мен този функционалност е задължителна. Още повече, че публично се видя как разни институции лъжат и се отмятат. Ако хората дори подозират, че могат да бъдат записани, нещата се променят и лъжите, манипулациите и изнудванията намаляват драстично! Смятам, че записът на разговор с институции, които записват разговорите от своя страна, трябва да е легален. Трябва само да ги уведомиш, че както те те записват, така и ти можеш да ги записваш.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#46

Това е тема на дискусия - както институциите ни уведомяват, че разговорът може да бъде записан, т. е. имат право да го правят, така нека това право се прехвърли и на нас, съответно с отговорността да предупреждаваме за същото.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • Dowper
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)