Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Има ли вече сложили TWRP и друг ROM
#26

(2021-03-25, 21:22:39)ji4ko0 написа:  Колега има ли някоя добра камера за къстам ром която ползваш

GCam инсталирах и сега се опитвам да намеря хубав файл с готови настройки за mi 10T, но ми е малко трудно. За ПРО версията има няколко доста сполучливи.
Цитирай
Аксесоари
#27

(2021-03-25, 23:13:52)bulgaria8 написа:  GCam инсталирах и сега се опитвам да намеря хубав файл с готови настройки за mi 10T, но ми е малко трудно. За ПРО версията има няколко доста сполучливи.

За Pro-то може ли да споделиш

За всичко си има решение Smile
Цитирай
#28

Здравейте да помоля за линк за евро ром за MI10 T PRO явно збърках ром и се омаза тела.

Samsung S23+
Цитирай
#29

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-...p/download
Цитирай
#30

(2021-04-10, 17:02:19)msd77 написа:  Здравейте да помоля за линк за евро ром за MI10 T PRO явно збърках ром и се омаза тела.

Линк

Това е последната версия от тази седмица. Ползвай винаги за Mi 10T и K30S Ultra. Успех.
Цитирай
#31

(2021-04-11, 07:26:12)stensyto написа:  Линк

Това е последната версия от тази седмица. Ползвай винаги за Mi 10T и K30S Ultra. Успех.

Благодаря колега тегля го а ако не стане линк към официалния които мислиа е мулти дали може да ми дадеш благодаря ако не ще тьрся сервиз.

Samsung S23+
Цитирай
#32

Направи си регистрация в https://4pda.ru , логни се и отвори този линк. Вътре търсиш Пришивки - Официальные прошивки..

4pda - Mi 10T Pro
Цитирай
#33

Благодаря колега стана единствено с официалния от руския сайт.Жалко че не можах да пробвам евро роом но с които и да опитвах ме връща постоянно в рекавари щом се замислих за сервиз.

Samsung S23+
Цитирай
#34

Не се отказвай толкова бързо. EU рома си заслужава мъките по слагането. Кажи какви команди си написал в fastboot и после в каква последователност си инсталирал рома в рекавърито. Горе долу последователността е такава:

- Сваляш и инсталираш Xiaomi USB Drivers;

- Задържаш бутоните за намаляне на звука и power бутона докато влезнеш в fastboot режим. Свързваш телефона с кабел към компютъра;

- Свали от тук Android SDK Platform Tools. Сложил съм ти вътре в папката на Platform Tools и рекавъри TWRP 3.4.2B-1206 за Mi 10T Pro (променил съм му името на recovery.img). Има доста по-нови рекавъри, но аз не съм ги пробвал. Слагам ти това с което аз съм инсталирал преди няколко месеца. Сваляш и разархивираш папката platform-tools в директория C:\  . Пътя на папката става C:\platform-tools. Влизаш вътре в папка platform-tools, натискаш бутона SHIFT и докато е натиснат, натискащ десния бутон на мишката някъде в дясно на празното пространство. В менюто, което се отваря натискаш "Open powershell window here". Стартира ти се Windows Powershell, като пътя трябва да ти е C:\platform-tools>

Започваш да пишеш командите в Windows Powershell:
.\fastboot devices      -  и натискаш Enter (трябва да ти разпознае устройството);
.\fastboot flash recovery recovery.img        - и натискаш Enter;
.\fastboot reboot    - и натискаш Enter (когато натиснеш Enter, задържаш бутоните за намаляне на звука и power бутона докато влезнеш в fastboot режим отново);
.\fastboot boot recovery.img      - и натискаш Enter (изчакай докато зареди TWRP, изчакай колкото е нужно);

Когато влезнеш в рекавърито влизаш в Wipe - Advanced Wipe - и слагаш отметка на Dalvik/ART Cashe; Cashe; DATA (задължително) и плъзгаш надясно Swipe to Wipe. След като свърши натискаш Reboot - Recoveri и се рестартира рекавърито. След като влезнеш пак в рекавърито, през Windows explorer-a на компютъра трябва вече да виждаш телефона и ще можеш да копираш рома, който ти пратих като линк преди няколко поста (xiaomi.eu_multi_HMK30SUltra_MI10T_21.4.8_v12-11.zip). Копираш рома, без да го разархивираш в папката TWRP на телефона. После от телефона Install - влизаш в папка TWRP и посочваш zip-натия EU ром и натискаш бутона Install Image. След като го инсталира даваш пак Wipe - Advanced Wipe - и слагаш отметка на Dalvik/ART Cashe; Cashe; DATA (задължително) и плъзгаш надясно Swipe to Wipe. След като свърши натискаш Reboot - System и чакаш доста за да зареди новия ром. Пробвай, дано да стане...
[-] 4 потребители изказват благодарност на stensyto за това мнение:
  • daniel77, karas, msd77, suffer
Цитирай
#35

(2021-04-11, 18:51:16)stensyto написа:  Не се отказвай толкова бързо. EU рома си заслужава мъките по слагането. Кажи какви команди си написал в fastboot и после в каква последователност си инсталирал рома в рекавърито. Горе долу последователността е такава:

- Сваляш и инсталираш Xiaomi USB Drivers;

- Задържаш бутоните за намаляне на звука и power бутона докато влезнеш в fastboot режим. Свързваш телефона с кабел към компютъра;

- Свали от тук Android SDK Platform Tools. Сложил съм ти вътре в папката на Platform Tools и рекавъри TWRP 3.4.2B-1206 за Mi 10T Pro (променил съм му името на recovery.img). Има доста по-нови рекавъри, но аз не съм ги пробвал. Слагам ти това с което аз съм инсталирал преди няколко месеца. Сваляш и разархивираш папката platform-tools в директория C:\  . Пътя на папката става C:\platform-tools. Влизаш вътре в папка platform-tools, натискаш бутона SHIFT и докато е натиснат, натискащ десния бутон на мишката някъде в дясно на празното пространство. В менюто, което се отваря натискаш "Open powershell window here". Стартира ти се Windows Powershell, като пътя трябва да ти е C:\platform-tools>

Започваш да пишеш командите в Windows Powershell:
.\fastboot devices      -  и натискаш Enter (трябва да ти разпознае устройството);
.\fastboot flash recovery recovery.img        - и натискаш Enter;
.\fastboot reboot    - и натискаш Enter (когато натиснеш Enter, задържаш бутоните за намаляне на звука и power бутона докато влезнеш в fastboot режим отново);
.\fastboot boot recovery.img      - и натискаш Enter (изчакай докато зареди TWRP, изчакай колкото е нужно);

Когато влезнеш в рекавърито влизаш в Wipe - Advanced Wipe - и слагаш отметка на Dalvik/ART Cashe; Cashe; DATA (задължително) и плъзгаш надясно Swipe to Wipe. След като свърши натискаш Reboot - Recoveri и се рестартира рекавърито. След като влезнеш пак в рекавърито, през Windows explorer-a на компютъра трябва вече да виждаш телефона и ще можеш да копираш рома, който ти пратих като линк преди няколко поста (xiaomi.eu_multi_HMK30SUltra_MI10T_21.4.8_v12-11.zip). Копираш рома, без да го разархивираш в папката TWRP на телефона. После от телефона Install - влизаш в папка TWRP и посочваш zip-натия EU ром и натискаш бутона Install Image. След като го инсталира даваш пак Wipe - Advanced Wipe - и слагаш отметка на Dalvik/ART Cashe; Cashe; DATA (задължително) и плъзгаш надясно Swipe to Wipe. След като свърши натискаш Reboot - System и чакаш доста за да зареди новия ром. Пробвай, дано да стане...

Много точно описано! Но за човек , който не се е занимавал може да е малко трудно... А рома наистина си заслужава! Аз съм  с MI10T Lite взет от оператор и честно казано едвам изчаках  да изтече времето за отключване на боотлодера... Адски спънат и бъгав е тоя Глобален ром! По едно време чак си мислех да продавам тела.. Big Grin  Big Grin  Big Grin . Но от два дни съм с xiaomi.eu и смея да твърдя , че буквално съм с нов телефон. 90% по добър!!! Та чак ми стана любимия тел, макар че имам още два! Успех!
[-] 1 потребител изказва благодарност на daniel77 за това мнение:
  • stensyto
Цитирай
#36

Ще набера смелост и ще го пробвам пак наи много пак да го омажа. Благодаря за изчерпателното мнение.Иначе ползвах този метод следва да си сваля и TWRP(мисля да използвам това което е изложено в коменара на клипа ->link)
5 отновно вкарвам в режим на fastboot и следвам инструкциите, като стартирам TWRP терминала и въвеждам следните команди:
-fastboot devices - при изведен резултат ми показва, че телефона е свързан
-fastboot flash recovery TWRP.img
-fastboot boot TWRP.img ->
-телефонът трябва да зареди TWRP програмата и следва да се избере команда WIPE и потвърждаване.

Samsung S23+
Цитирай
#37

@daniel77
Колега, за теб и ползвателите на 10т лайт е още по-лесно Smile
(На второ четене видях, че си с еу ром вече)

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1665410
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • daniel77
Цитирай
#38

(2021-04-11, 20:51:54)suffer написа:  @daniel77
Колега, за теб  и ползвателите на 10т лайт е още по-лесно Smile
(На второ четене видях, че си с еу ром вече)

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1665410

Всъщност, нз вече колко телефона съм флашнал с ром на xiaomi.eu. Но си заслужава!
Цитирай
#39

Добре, а какво се случва след това. Телефона получава ли си ъпдейти или се теглят зип файлове за предплащане през рековъри?

Android addictive 
Цитирай
#40

Излиза известие за ъпдейт, тегли се от ъпдейтъра и после рестартира сам в twrp, самоинсталира се и накрая ръчно май се натиска reboot system.
ако е криптиран само ще рестартира в twrp, ще си въведеш паролата и после ръчно ще инсталираш рома, който е свален извън всички папки във вградената памет (internal storage)
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • skysoft
Цитирай
#41

Здравейте
имам един такъв въпрос! Защо работите с TWRP , а не използвате Xiaomi flash tool. Има ли нещо, което пропускам за TWRP, което да го прави предпочитан сред Вас?
Лично на мен ми изглежда по - лесно с Xiaomi flash tool...
Цитирай
#42

Зависи от рома и зависи какво разбираш под xiaomi flash tool:
Mi flash, xiaomitool, mi flash pro?
Цитирай
#43

Днес имах време да се занимавам но стигам до момента с сложено рекавари но компютъра не разпознава тела. Има инсталирани USB Драйвъри в нормално състояние си разпознава тела но в рекавари не го намира. Идеи благодаря ?

Samsung S23+
Цитирай
#44

Да. Абсолютно същия мач го играх като флашвах моя телефон.
Или предварително ( от зареден андроид) си качваш рома в телефона, или ползваш флашка през OTG. Като трети вариант е adb sideload (може и adb push):
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1665410
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • msd77
Цитирай
#45

Аз също с флашка го правя най лесно е. Докато направят работещ TWRP така ще се действа.
[-] 2 потребители изказват благодарност на gdgrozev за това мнение:
  • msd77, suffer
Цитирай
#46

Ясно ще опитам през флашка благодаря за мненията.

Samsung S23+
Цитирай
#47

Някой пробвал ли е PitchBlack Recovery ?
Цитирай
#48

Оказа се че това рековери работи само на mi 10T pro който иска може смело да го слага. Обаче имало ромове при които не работи. Така че за проба може. При който работи да си го ползва.
Цитирай
#49

Добро утро на всички!
Остават ми 96 часа и отключвам Bootloader-а.
Въпроса ми е какво правя след това? Четох, че отключването връщало в първоначални настройки и всичко що имам ще се изтрие. В тази връзка ще си направя бекъп или ще преместя всичко извън паметта на телефона.

Слънчев и лек петък!

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#50

ами отговорът на въпроса трябва да го знаеш преди отключването.
Ако не знаеш защо ще отключваш, защо да го правиш?

Ако нямаш идея какво да правиш след ресет - не ресетваш Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)