Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инвестирате ли в акции и крипто валути?
#26

@boris.stz и @divna можете ли дадете насока към литература за четене на начинаещ, както и препоръка за консултант и брокер? Идеята ми е една част да инвестирам дългосрочно и малки суми всеки месец за някаква бърза печалба. Не знам дали правилно се изразих. Четох мисля в сайта на Адмирал, но може да било в сайта на друг брокер, че препоръчват да се стартира с малки суми от порядъка на 50-100 лв., но какво може да се купи с такива малки суми не се ориентирах. Трябва да почета още, ще се радвам да получа информация и насоки от хора с опит. Smile

Предварително Ви благодаря.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай
Аксесоари
#27

NN имат доста добър екип от консултанти по лични финанси, поне преди години имаха, но не вярвам в годините до сега нещо да се е променило. Някои от тях познавам лично, затова ги препоръчвам. Една среща и обсъждане на твоите нужди и планове - не би следвало да те ангажира с това да им станеш клиент, но ще ти се обърне професионално внимание, и вярвам, че ще ти се изяснят доста неща. Преди правиха и безплатни обучение всяка събота - не зная в момента как е, но и литератира може би ще ти препоръчат.

С малки суми дългосрочно - едва ли ще има бърза печалба, макар, че в ETF Matic е добре, като доходност, вкл. с изплащане на дивиденти. Бързата печалба е при спекулациите, а те са друга тема. Но това ще го изкоментирате на място.

Представи си го така - всеки месец заделяш малки суми, нещо, като бели пари за черни дни, но след време - примерно 5 години - тези средства няма да са обезценени от инфлацията, а напротив - ще си ги събрала и пренесла през времето успешно, за да ги ползваш, когато са ти нужни. Иначе банките са най-несигурното и "негарантирано" място, като добавим и обезценката ....

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#28

(2021-01-17, 16:55:48)divna написа:  NN имат доста добър екип от консултанти по лични финанси, поне преди години имаха, но не вярвам в годините до сега нещо да се е променило. Някои от тях познавам лично, затова ги препоръчвам. Една среща и обсъждане на твоите нужди и планове - не би следвало да те ангажира с това да им станеш клиент, но ще ти се обърне професионално внимание, и вярвам, че ще ти се изяснят доста неща. Преди правиха и безплатни обучение всяка събота - не зная в момента как е, но и литератира може би ще ти препоръчат.

С малки суми дългосрочно - едва ли ще има бърза печалба, макар, че в ETF Matic е добре, като доходност, вкл. с изплащане на дивиденти. Бързата печалба е при спекулациите, а те са друга тема. Но това ще го изкоментирате на място.

Представи си го така - всеки месец заделяш малки суми, нещо, като бели пари за черни дни, но след време - примерно 5 години - тези средства няма да са обезценени от инфлацията, а напротив - ще си ги събрала и пренесла през времето успешно, за да ги ползваш, когато са ти нужни. Иначе банките са най-несигурното и "негарантирано" място, като добавим и обезценката ....

Благодаря ти. Това е идеята да заделям малки суми всеки месец, които след 10 г. няма да се загубят, а ще се е натрупала прилична сума примерно за закупуване на жилище, образование на деца и тн. Нещо такова си представям. Цял следобяд чета в този сайт https://smartmoney.bg/ има полезна информация за начинаещи. Сетих се, че и някои банки предлагат инвестиции в взаимни фондове с такива малки месечни вноски под формата на спестовен план. Ще чета и за спекулациите. Smile Все пак преди да отида на среща искам да добия поне основни познания в терминологията.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай
#29

В банките също може, разликата там е, че нямат добре обучени консултанти. Предлагат услугата, какакто ще предложат всяка друга услуга, но не са учили за финансови консултанти. Може би някъде имат и тесни специалисти, но едва ли във всеки клон, защото за това се учи сериозно - https://idfk.org/ В моята банка ми беше предложно от личния ми банкер и ест. бях по-наясно от нея Smile Предлагат по-стандартни пакети, така, че "не е опасно".

Препоръчвам ти този консултант, може да те насочи и към човек в екипа си.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#30

имам 200000 алтерко.купих на 4 лв,петък мина 8,50 );

S 23 ULTRA 1000 GB , THL
Цитирай
#31

(2021-01-17, 14:29:52)NaniG написа:  @boris.stz и @divna можете ли дадете насока към литература за четене на начинаещ, както и препоръка за консултант и брокер? Идеята ми е една част да инвестирам дългосрочно и малки суми всеки месец за някаква бърза печалба. Не знам дали правилно се изразих. Четох мисля в сайта на Адмирал, но може да било в сайта на друг брокер, че препоръчват да се стартира с малки суми от порядъка на 50-100 лв., но какво може да се купи с такива малки суми не се ориентирах. Трябва да почета още, ще се радвам да получа информация и насоки от хора с опит. Smile

Предварително Ви благодаря.
С малки суми големи печалби не се правят, дори при спекулациите. Най-добре е инвестиране в ЕТФ следящи или някой индекс или някакви компании в някои сектор. Така таксата за тези етф-и е 0.0Х% за година. Взаимните фондове имат по високи такси заради директното управление от някакви мениджъри, все пак трябва заплати да взимат и таксата е доста по-голяма. Това при етф-ите го няма, особено при тези следящи индекси. Но, никои никога не може да ти даде гаранция за колко % ще спечелиш, защото може и да загубиш. Ако някой някога ти обещае Х%, то той лъже и е измамник. В миналото може да изкарал и 10000%,но това не е гаранция за бъдещето. Брокери много, преди да започнеш да работиш с който да е, потърси фийдбек в гугъл. Избирай доказани брокери със история. Смартмъней е добре за начало, после може и книгата на г-н Василев. А иначе книги много. Зависи твоята идея каква е.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#32

Колегата @boris.stz  добре е обобщил нещата. Мога да дам само два съвета:
- не пълнете гушата на банките. Изберете си някой етф и го купете от някой посредник. Никой не може да бие пазара в дългосрочен план.
- декларирайте притежанието на акции/етф . Казвам притежание, а не доходи защото не винаги се дължи данък, но винаги е задължително да декларирате търговията с инвестиционни продукти.

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай
#33

50-100 лв е крайно смешно.
Ти какво очакваш от инвестиция 50 лв?
Единствените начини , чрез които с подобни смешни суми съм правил стабилни пари са дългото търсене, дебнене на уникални и редки антикварни предмети ,покупката им и продажбата им на огромни печалби.
Рекордът ми е такава стока, която купих за 80 лв, знаейки че струва около 3000 лв, но крайно неразбиращият продавач не знаеше. Една стока от Франция, която купих за 90 евро, а тя реално струва минимум 900, както и едни предвоенни спортни албуми ,които бях купил за 30 лв, а ги продадох за 499.
Но това умение съм го развил с около 15 години покупко-продажби. И то даже го правя ей така, за кеф и безцелно, когато ми кефне.
Ако се навия сериозно да го правя ще е още по-добре.

Градския може да каже , предполагам, по-подробно и за бинарните опции за такива малки суми. И там съм играл преди години, но са невъобразими нерви! Използвах обърнат Мартингейл стратегия. Така може да натрупаш за нула време с малки суми хубави пари.
Ама нямам време за глупости. По-добре ,интересно и ценно нещо са ми продажбите на старинни предмети.
Цитирай
#34

(2021-01-18, 06:26:15)boris.stz написа:  С малки суми големи печалби не се правят, дори при спекулациите. Най-добре е инвестиране в ЕТФ следящи или някой индекс или някакви компании в някои сектор. Така таксата за тези етф-и е 0.0Х% за година. Взаимните фондове имат по високи такси заради директното управление от някакви мениджъри, все пак трябва заплати да взимат и таксата е доста по-голяма. Това при етф-ите го няма, особено при тези следящи индекси. Но, никои никога не може да ти даде гаранция за колко % ще спечелиш, защото може и да загубиш. Ако някой някога ти обещае Х%, то той лъже и е измамник. В миналото може да изкарал и 10000%,но това не е гаранция за бъдещето. Брокери много, преди да започнеш да работиш с който да е, потърси фийдбек в гугъл. Избирай доказани брокери със история. Смартмъней е добре за начало, после може и книгата на г-н Василев. А иначе книги много. Зависи твоята идея каква е.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Благодаря за уточнението. Имам доста да чета по темата все още, за да ми се избистри изцяло. Наясно съм, че с малки суми не се правят големи печалби. Идеята е да инвестирам сума всеки месец, която така или иначе ми стои в банковата сметка и не я ползвам. На депозит в банка няма смисъл да я държа, затова си мисля за друг тип инвестиция.
@divna Благодаря за контактите. Ще си подготвя въпросите, които ме касаят и при първа възможност ще насроча среща.
@kiriku Благодаря и на теб за включването. Изпревари ме с отговор за декларирането. Това ми беше следващ въпрос дали трябва да се декрарират. Четох, че данъци не се дължат ако се инвестира в акции/etf в рамките на ЕС, но не знаех, че при всички случаи трябва да се декларира търговията с инвестиционни продукти. Не би трябвало да има проблем с това, че дадено физическо лице има сключен трудов договор в определена компания и отделно от това се занимава с търговия с инвестиционни продукти. Не знам дали трябва да се уведоми и работодателя в такива случаи. 

@greensmoke7777 Никъде не съм писала, точните суми, които искам да инвестирам. По-горе писах, че съм чела в сайт на брокер/финансов консултант съвет да се стартира с такива малки суми. Не е лошо да се чете преди да се пише. Wink
Поздравления за добрите сделки, които си реализирал през годините.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай
#35

Остави четенето!
Спри теорията и се гмурни в тъмните води, строши си главата и си извади поуките. Това е много по-полезно от това да си на прекрасно ниво ,ама само на теория, и като дойде време да влезеш в реалния живот, да се сблъскаш с реални хора и да губиш реални пари, тогава разбираш много неща.
Срещай се с реални хора, които могат да ти помогнат, води реални разговори, ако трябва им плати да ти покажат-така ще си спестиш години блъскане в стената. В България много хора не са свикнали да плащат за такива услуги, искат всичко free. Да, ама не може ти да си решил ,че от днес ще ставаш инвеститор и да очакваш без пари да ти дадат философския камък хора, които са в играта от 10 години примерно.

Аз примерно на виртуални валути последните 2 години изгубих 2000 лв. Знаеш ли защо?
Щото не излизах от форумите, търсих инфо и бях невероятен теоритик! Като дойде момента обаче да си отворя реална сметка, като я заредих с реални пари, като купувах валути, които очаквах да "избухнат" в невероятни печалби и накрая като изгубих всичко си казах-това не е за мене!
От бинарните печелих-и за тях си казах, че не са за мен.
Хубаво е човек да разбере кое е за него.
Това , че някой прави пари от акции, не означава че друг няма да прави 20 пъти повече пари от продажби, не означава и че при теб изобщо ще проработят и двата начина-може и да не изкараш никакви пари ни от акции, ни от продажби.
Може и да изкараш от акции, но да си кажеш-това не го искам повече. Както аз бях с двоичните опции, за които даже не искам да чуя.

Влизай направо в играта!
Пробвай.
Това е най-важното-да го направиш!
И се радвай на успеха, но се учи от неуспеха.

Георги Георгиев
23:25 ч
Понеделник , 18 януари 2021
Стара Загора (само Берое!)
Цитирай
#36

(2021-01-18, 23:25:45)greensmoke7777 написа:  Остави четенето!
Спри теорията и се гмурни в тъмните води, строши си главата и си извади поуките. Това е много по-полезно от това да си на прекрасно ниво ,ама само на теория, и като дойде време да влезеш в реалния живот, да се сблъскаш с реални хора и да губиш реални пари, тогава разбираш много неща.
Срещай се с реални хора, които могат да ти помогнат, води реални разговори, ако трябва им плати да ти покажат-така ще си спестиш години блъскане в стената. В България много хора не са свикнали да плащат за такива услуги, искат всичко free. Да, ама не може ти да си решил ,че от днес ще ставаш инвеститор и да очакваш без пари да ти дадат философския камък хора, които са в играта от 10 години примерно.

Аз примерно на виртуални валути последните 2 години изгубих 2000 лв. Знаеш ли защо?
Щото не излизах от форумите, търсих инфо и бях невероятен теоритик! Като дойде момента обаче да си отворя реална сметка, като я заредих с реални пари, като купувах валути, които очаквах да "избухнат" в невероятни печалби и накрая като изгубих всичко си казах-това не е за мене!
От бинарните печелих-и за тях си казах, че не са за мен.
Хубаво е човек да разбере кое е за него.
Това , че някой прави пари от акции, не означава че друг няма да прави 20 пъти повече пари от продажби, не означава и че при теб изобщо ще проработят и двата начина-може и да не изкараш никакви пари ни от акции, ни от продажби.
Може и да изкараш от акции, но да си кажеш-това не го искам повече. Както аз бях с двоичните опции, за които даже не искам да чуя.

Влизай направо в играта!
Пробвай.
Това е най-важното-да го направиш!
И се радвай на успеха, но се учи от неуспеха.

Георги Георгиев
23:25 ч
Понеделник , 18 януари 2021
Стара Загора (само Берое!)

Тук си прав само с информация по форумите не става. Ще направя необходимите консулатации със специалист. Такива услуги и преди съм ползвала и съм заплащала за тях. Човек не може да разбира от всичко, затова във всяка сфера си има профилирани специалисти, чиито услуги ако искаш да ползваш си плащаш. Smile Като не те устройства си стоиш и си биеш главата в стената. Wink

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай
#37

(2021-01-18, 22:58:37)NaniG написа:  Не би трябвало да има проблем с това, че дадено физическо лице има сключен трудов договор в определена компания и отделно от това се занимава с търговия с инвестиционни продукти. Не знам дали трябва да се уведоми и работодателя в такива случаи. 

Не мисля, че трябва да се прави каквото и да е било.

Samsung Galaxy S20 Plus

Цитирай
#38

(2021-01-18, 18:22:31)greensmoke7777 написа:  Използвах обърнат Мартингейл стратегия.

Би ли разяснил каква е тази стратегия, стана ми интересно? И да дадеш опростен пример с бинарните опции?


Цитирай
#39

Пример с Мартингейл:
Залагаш 100 лв, за да спечелиш 175 или 200, двойна печалба. Губиш. Правилото тук е да вкарваш двойно при загуба. Вкарваш 200-губиш. 400-губиш. 800-губиш. 1600-губиш. Почваш да се замисляш, вече си вътре с такава сума, не може да се откажеш-слагаш 3200 лв, надявайки се да спечелиш 6400.
Губиш. Слагаш 6400-губиш. Обаче на 12 500-печелиш 25 000 лв.

Сам виждаш, че това е много нервиращо, несигурно и опасно. И предполага да имаш стабилни пари, за да излезеш от батака.
Какво става като го обърнеш обаче?
Ами там удвояваш не парите , които залагаш, а обратното-печалбите.
Даваш 50 лв, надявайки се да вземеш 100-губиш. Никой не те кара да удвояваш. Даваш пак 50, викаш си да не съм луд да удвоявам-губиш. Даваш обаче 150-печелиш 300 лв.

И тук идва магията!
И как със смешни пари може да спечешиш много.

Отделяш 200 примерно и със 100 започваш. Като следиш как опциите се движат-тръгне ли стабилно примерно да пада, моментално залагаш на няколко позиции, защото то продължава да пада, а ти да удвояваш през това време парите.

Така. 200 лв слагаш-стават при падане 400.
400 слагаш моментално, това са къси опции говоря , за секунди-стават моментално 800.
Тук можеш да си прибереш примерно 500, които с горните отделени 200 ти стават вече за деня 700 лв. Тях не ги пипаш!
Сега имаш остатъка-300.
Тука вече, при сигурни 700 лв за деня, с тия 300 може да се развихриш, и това е целта на обърнатия Мартингейл. Пак дебнеш за покачване/падане и на най-късите позиции за секунди слагаш.
Слагаш 300-стават след секунди 600.
Залагашведнага 600-1200. 1200 стават веднага 2400. Не ти пука и да загубиш-губиш 300 лв, напред си с горните 700.
Продължаваш. 2400 стават за секунди 5000.
5000 стават 10 000. 10 000 , ако ти издържат вече нервите, стават 20 000.  И това с 300 лв!
Комбинациите са много-може да спреш и на 1200, може и на 2500.

Знам , че сега това звучи като розови сънища, реалността обаче е друга и доста по-гадна за огромна част от търгуващите. Защото можеш да изперкаш, може да се депресираш брутално, може да спреш да се храниш, да пиеш и да не спиш, а сред стаята си да си налепил навсякъде листчета с информация и цяла вечер да следиш опциите. И като загубиш да не го понесеш. Крайно пристрастяващо нещо са , като наркотик.
Аз не съм стигал чак до такива крайности, но просто ми струваха голям стрес.
Защото за секунда-две може да изгубиш.
А това не се понася лесно.
За мен това не е сигурен и стабилен начин за печелене, по-скоро е хазарт, тука има-тука нЕма, 50 на 50.
Цитирай
#40

Благодаря много! Ще трябва да го прочета отново на спокойствие, за да вникна наистина в дълбочина, но определено е много интересно!

Колкото до пристрастяването- така е, това е опасна работа. Както и търгуването на форекс пазара, което съветвам категорично да го избягват обикновените потребители!!

Имам и една смешна случка с мой близък приятел. Преди години, когато инвестирах за първи път в крипто- валути. Той се престраши едва месеци по-късно, когато пазара започна да расте- първа основна грешка. На пазара не се влиза в период на бурен растеж. После взе 4 000 лв назаем от банката- втора основна грешка. Въпреки малката лихва като стар клиент за инвестиции трябва да се използват само собствени пари!!

Пазара мръдна малко надолу, той излезе на "загуба" и се панира! Започна да търгува често- комисионни за борсата + плюс няколко малки загуби освен печалбите стопиха акаунта му до 10- 20 % от първоначалният!! След което му забраних да търгува, взех му акаунта, смених паролата и му казах да забрави за него за 3 години. След 2 години и половина, когато биткойна отново влезе в цикъл на растеж и с ръста си акаунта му се възстанови до първоначалният + нещо отгоре за лихвите към банката, му върнах паролата. След 2 месеца продаде всичко със съвсем лека печалба Smile Човека не става за това, както и повечето хора междувпрочем. Просто там са други правилата в сравнение с нормалният ежедневен живот и всяко нетърпение е пагубно. Ако беше издържал до сегашният цикъл щеше да е с коренно различна печалба. Миналата седмица пак ми се обади, прочел в масовите медии, че биткойна е вече над 35 000 долара. Категорично му казах, че това не е за него!


Цитирай
#41

Изненадан съм, че още никой не е заговорил за Gamestop тук, имайки се предвид колко актуална тема е в момента. Има ли някой, който да е яхнал вълната и колко време смята да държи? Иначе е добър момент ако имате излишни пари да купите $GME, защото в най-лошия случай поне ще прецакате хедж фондовете.  Big Grin

LG OPTIMUS ONE P500  - Cyanogenmod 7 (2.3.7) DEATH => Samsung Galaxy SIII Neo 5.1.1 (Resurrection Remix LP v5.5.9) rooted TWRP => Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon - MIUI Global Stable 9.2.1.0 => Samsung Galaxy S20 FE - Android 12
Цитирай
#42

https://www.youtube.com/watch?v=C064G6Fg...mirZhechev

........сега как да инвестирам, като съм се кланял на фалшиво гуру...............Smile

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#43

(2021-01-31, 21:19:17)doktorra написа:  https://www.youtube.com/watch?v=C064G6Fg...mirZhechev

Уникално видео, смях се през цялото време, коментарите също са яки Smile  Благодаря за споделянето, Любо има талант да разкрива такива измамници! Телевизията и дори Господарите ряпа да ядат пред него. Между другото клип като този показва и тенденцията на залез на обикновената телевизия, много млади хора под 30 години вече въобще не гледат телевизия или по изключение само.

Колкото до инвестирането- не се водете от такива измамници, в интернет има предостатъчно безплатна информация. Инвестирайте само пари, които можете да си позволите да загубите! Същевременно в днешната ера на постоянна инфлация, невиждано досега печатане на пари от централните банки, балон на пазара на недвижими имоти в София и очакван 15-30 % спад до една година (в София вече има обяви за обзаведени апартаменти под наем в Младост за 400 лв.) за мен е престъпление да не инвестирате част от спестяванията си в стабилни акции, акции които носят дивидент, крипто валути (намерете приятел, който разбира да ви обясни нещата и в началото купувайте само Биткойн и/или Етериум за дълги периоди- над 3 години. Не трябва да се отчайвате от първият спад на пазара и да продадете веднага на загуба- често срещана основна грешка).
Също така не си купувайте безсмислени скъпи вещи, които се обезценяват със страшна сила. Отидете на пътешествие по света, спомените, емоциите и преживяванията от едно пътуване до Карибите, Доминикана, Малдивите, Занзибар, Тайланд, Бали, Филипините ще ви останат за цял живот. А защо да не се върнете с някоя усмихната филипинка или тайландка под ръка. Веднъж като усетите с какво обожание жените там гледат на всички чужденци/бели мъже и ще искате да се връщате отново и отново...Освен това самата им среда и култура ги възпитава да дават всичко от себе си и да се грижат за семейството и своят мъж. Сравнението с войнстващият феминизъм и егоизмът на запад, навлизащи бавно и в Бг е фрапиращо.
За последните 2 години двама мои приятели в Фейсбук (българи) се преместиха да живеят във Филипините и се ожениха за филипинки. Колко още има, за които не сме и чували, същият тренд в западните страни се наблюдава от десетки години.

Отклоних се леко, но имам познат, който инвестира точно с такава цел- да се "пенсионира" млад, да си вземе една къща на Филипините (цените нямат нищо общо с нашите), да живее с дохода от инвестицията + нещо дребно там на място, да си пие коктейла на тропическият плаж под палмовото дърво и да слуша оплакванията на приятелите си в Бг по Вайбър за високите сметки през зимата, неуредиците, крадливите политици и т.н. Cool


Цитирай
#44

Крипто не е за съвсем прохождащи. Сега има голям пик в цената въпреки обтегнатите отношения САЩ-Китай, Brexit и глобалната CoViD пандемия и криза, които предполагат по-скоро предпазливост. Една от причините е притокът на инвеститори от големи институции като пенсионни схеми, университетски фондове и инвестиционни тръстове, а също и това, че Bitcoin стана по-достъпен и през популярни форми за плащане - например PayPal предостави възможност на потребителите да купуват, държат и продават биткойни директно от своите акаунти в PayPal, и не само.

[Изображение: bitcoin-price.png]

Предният пик беше по-скоро спекулативен, тип балон, както се вижда, в резултат на доминацията на отделни инвеститори на дребно, привлечени от недостига на биткойн и това, че е извън глобалната финансова система.

Боткойн не се влияе от инфлацията - повече информация, като за папълно начинаещи: Криптовалута – какво е необходимо да знаем – стабилна ли е, рискована ли е, история и перспективи

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#45

(2021-01-31, 21:19:17)doktorra написа:  https://www.youtube.com/watch?v=C064G6Fg...mirZhechev

........сега как да инвестирам, като съм се кланял на фалшиво гуру...............Smile

Благодаря за линка! Много се смях :-)
Бях гледал видеото на Любо за А1 навремето и също много се смях
Сега го преоткрих отново с това видео. Уникален е
Цитирай
#46

Аз попаднах на този сайт,искам да кажа че изобщо не вярвам на такива бързи пари. https://proper-incomes.com/359/sttwbv1/?req-id=jHcvTAvL
Цитирай
#47

1. Печелиш 10,20, 50 хил. докато си почиваш (седиш)
2. Сам си си шеф
3. Работиш когато и колкото си искаш
4. Ще ни отворят очите за този печеливш бизнес срещу скромната сума от Х стотин лв/$

Още през соца имаше такива, които срещу 2лв изпращаха с писмо как да печелите пари и да живеете луксозно.
Мой вуйчо беше изпратил 2лв в плик и беше получил отговор - "Прави като мен" :-))))
Цитирай
#48

Много се смях с Любо, но аз тоя преди само името му бях чувал, но не съм му гледал видеа, просто някой в youtube да ти казва как да правиш пари.
Както един професор ни казваше, не вярвайте на хора, където са написали книга "Как да станем милионери", той ако знаеше как, щеше да е милионер, нямаше да печели от книга, та така и с тоя, само че виртуално.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#49

(2021-01-19, 17:39:59)greensmoke7777 написа:  Почваш да се замисляш, вече си вътре с такава сума, не може да се откажеш

На тая схема, при която си толкова вътре, че не можеш да се откажеш, толкова хора са изгубили всичко което са имали :-)
Най-голямата грешка е да избиваш предишни загуби със следващата игра (обикновено на хазарт)
Цитирай
#50

(2021-02-02, 17:06:19)hazART написа:  Много се смях с Любо, но аз тоя преди само името му бях чувал, но не съм му гледал видеа, просто някой в youtube да ти казва как да правиш пари.
Както един професор ни казваше, не вярвайте на хора, където са написали книга "Как да станем милионери", той ако знаеше, щеше да е милионер, нямаше да печели от книга, та така и с тоя, само че виртуално.

Първо беше оня дървен философ с голата глава, после Слави Клашъра, сега Руменчо.
Специално Vista-та има една култова реплика от едно видео:
Взимайте под наем апартаменти и ги давайте под наем. 10-20 , после няма да се усетите как ще станат 100 апартамента Lol Lol Lol Lol Lol
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)