Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi Box S и всичко за него
#26

Това със загубата на звука и аз го имам. Даже мисля, че е от преди декември. При мен мисля че се получава когато е намален звука до край. И после нямам звук на долби и тн.
Цитирай
Аксесоари
#27

Досега ползвах бокса с едно 49 инчово ЛГ и се представяше точно по очакванията, наистина максимума, който се изисква е ФХД картина, но по характеристики го дават УлтраХД или 4К.
Днес реших да го закача на новия ми 4К ЛГ, разпозна си там ХДР и потривам доволно ръчички... Е да, а ма - не. Единствено хромкаста сякаш се държеше адекватно във фонов режим при изключен бокс (явно не спира да работи напълно). Всичко останало, картина и скорост на връзката бяха, като от модем. Примерно от Тубата 4К клип ми върви с накъсване и качество 300х300 пиксела, пускам го същия през приложението на ТВто - там картината брилянтна. С проложения за IPTV - абсолютно същата работа. Мислех да купувам един стик за старото ЛГ, а този да преместя при новия, но добре че реших да го проверя, как се държи. Нямам идея защо, но адски ме разочарова, просто за нищо не става.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#28

Също така не поддържа и многоканално аудио през HDMI изхода. Пълна загуба на средства.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#29

(2021-04-18, 21:55:26)alexbg67 написа:  Също така не поддържа и многоканално аудио през HDMI изхода.
Поддържа си чак до Dolby Digital + 7.1 и DTS-HD MA 7.1
Нещо не ти е настроено както трябва... Към какво го включваш? Премник? С какъв плеър? Pass-through включен ли е?
Цитирай
#30

Към Yamaha 3D RX-V567 7.2. Всякакви други устройства си плейват с доколкото канала си поддържат, само това боксче се инати. пробвах всички възможни аудио сетинги, от Ауто до цифрово, с и без кодиране. Ако имаш схема, прати една снимка на екрана и ще кажа какво се случва. Допреди малко опитвах 1ви епизод на Мандалориън с ВЛЦто и си вади само стерео, ХБО и други многоканални - също. Давай жокери, Камене.
Аналогови решения не ме устройват.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#31

Пробвай Коди, включи Pass-through. Mi Box пропуска многоканал почти без проблем...
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#32

Отпуши се, и VLC и TIVImate пускат multichannel. Доволен!!! Коди е един адски тежък център, който се съмнявам да ползвам засега.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#33

(2021-04-19, 20:33:46)alexbg67 написа:  Отпуши се....
Как?
Цитирай
#34

Рових едновременно в настройките на плеърите, ресивъра и бокса. Грешен подход, все едно хвърляш тесте карти във въздуха и каквото се покаже... Накрая ми излезе Dolbi Digital + и сега го поливам... Wink Smile А ма така се бях изнервилл...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#35

Здравейте колеги!
Може ли мнение за бокса, понеже много се чудя. Взех едно китайче, то не спира да забива и да мисли. Ще го ползвам за Булсаткомската тв, Да плеър, ХБО го, ютуб и да гледам филми от флашка (е, може и някои от другите му функции да си пускам от време на време ?) , та след разочарованието ми от това китайче сериозно се замислям за шаомито. А има ли начин да се сложи някакъв ЮСБ хъб, защото по принцип включвам мишка и флашка в другите си боксовете? Очаквам вашето мнение за шаомито.

Sony Xperia M4 Aqua --> Vernee Mix 2 --> Samsung Galaxy A70
Цитирай
#36

Ползвам го точно за гледане на тв (булсат), HBO, Netflix, YouTube, Tidal и някой друг филм който стриймвам от един домашен NAS. Справя се повече от добре, но за по тежки задачи е малко слабичък, не че аз лично съм го товарил с друго, това е което съм прочел в мрежата. Поздрави.
Цитирай
#37

(2021-08-08, 05:51:37)kery70 написа:  Ползвам го точно за гледане на тв (булсат), HBO, Netflix, YouTube, Tidal и някой друг филм който стриймвам от един домашен NAS. Справя се повече от добре, но за по тежки задачи е малко слабичък, не че аз лично съм го товарил с друго, това е което съм прочел в мрежата. Поздрави.

Благодаря за хубавия отговор. А ползвате ли го за гледане на филми от флашка и ако да, как се представя там? И има ли решение на "проблема" с едното юсб, например някакъв юсб хъб дали ще работи на бокса, защото по принцип винаги имам включена мишка и понякога (за филмите) включвам и флашка?
Поздрави!

Sony Xperia M4 Aqua --> Vernee Mix 2 --> Samsung Galaxy A70
Цитирай
#38

Няма проблем с хъб и бута всякакви филми, Но за тези пари по-добре нещо по-съвременно.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#39

(2021-08-08, 10:47:19)alexbg67 написа:  Няма проблем с хъб и бута всякакви филми, Но за тези пари по-добре нещо по-съвременно.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Колега, какво имаш в предвид?

Sony Xperia M4 Aqua --> Vernee Mix 2 --> Samsung Galaxy A70
Цитирай
#40

Стар е вече и не е променян. В съседната тема има актуални устройства за подобна сума. За пример тв стикчето ми е поне 2 пъти по-бързо.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#41

(2021-08-08, 12:32:55)alexbg67 написа:  Стар е вече и не е променян. В съседната тема има актуални устройства за подобна сума. За пример тв стикчето ми е поне 2 пъти по-бързо.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Да, но доколкото четох стика е като тв бокс, но не е същото (без някои функции)

Sony Xperia M4 Aqua --> Vernee Mix 2 --> Samsung Galaxy A70
Цитирай
#42

А Шаомито какво е?

BGN 96.44 20%OFF | Global Version Xiaomi Mi TV Box S 4K Ultra HD Android TV 9.0 HDR 2GB 8GB WiFi Google Cast Netflix Smart Mi Box S Media Player
https://a.aliexpress.com/_mMR06yR

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#43

Минимумът за свестен тв бокс е TOX1, който няма конкуренция, но бюджетът е ограничен и се поръчва само от Китай, т.е. ДДС се начислява задължително в крайната цена, което идва малко над стотина лева.

Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#44

Абе бъркате ги нещата малко, ако ще гледа нетфликс или други платени услуги, май мибокса няма конкуренция, викат му стриймбокс.
Ако ще се гледат торенти, или филми от диск, ютуб и т.н. услуги които не искат сертификати - избора е голям.
Бтв Имам Мибокс 3 и по неволя го ъпдейтнах до андроид 9, а не исках, понеже изчезват хд звуковете (трухд и дтс хд ...) обаче не съжалявам, най-после имам перфектен плейбек с афр и без никакви микрофрийзове, които ме изнервяха и не го ползвах. На Мибокс С и без това нямаше хд звук, та с андроид 9 трябва да е перфект.
[-] 2 потребители изказват благодарност на tolostoi за това мнение:
  • Be6i4, felipe_massa94
Цитирай
#45

(2021-08-08, 14:27:00)vasettoo написа:  Минимумът за свестен тв бокс е TOX1, който няма конкуренция, но бюджетът е ограничен и се поръчва само от Китай, т.е. ДДС се начислява задължително в крайната цена, което идва малко над стотина лева.

Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk

Личното ми мнение е, че шаомито поне е известна марка, докато това ТОХ 1 за първи път го чувам. Един колега във форума беше писал , че не препоръчва боксовете, които имат числа и букви за марка ? доколкото разпитвам хора, които имат шаомито ми го хвалят, че работи отлично. Използвах Х96 мини, сега съм с Х96 Мах и Х96М като последния е най големия боклук, който някога съм ползвал, а макса е учудващо добър. А и не ми се занимава да го поръчвам от Китай (този филм го играх и седя месец и половина в митница), предпочитам от България, а и в официалния сайт шаомито е 139лв

(2021-08-08, 17:12:41)tolostoi написа:  Абе бъркате ги нещата малко, ако ще гледа нетфликс или други платени услуги, май мибокса няма конкуренция, викат му стриймбокс.
Ако ще се гледат торенти, или филми от диск, ютуб и т.н. услуги които не искат сертификати - избора е голям.
Бтв Имам Мибокс 3 и по неволя го ъпдейтнах до андроид 9, а не исках, понеже изчезват хд звуковете (трухд и дтс хд ...) обаче не съжалявам, най-после имам перфектен плейбек с афр и без никакви микрофрийзове, които ме изнервяха и не го ползвах. На Мибокс С и без това нямаше хд звук, та с андроид 9 трябва да е перфект.

Да, ще гледам булсатком приложението, да плеър, хбо го, ютуб и някои филми от флашка (може и онлайн, стига да вървят). Ще използвам и още от екстрите му, но главно за това ще се използва (вечер след работа за 4-5 часа най много и в събота и неделя по 4-5 часа). Сега съм с Х96М и няма такъв боклук...

Sony Xperia M4 Aqua --> Vernee Mix 2 --> Samsung Galaxy A70
Цитирай
#46

Булсата май върви на всички боксове, предполагам и хбо го, те са са си със стерео звук. Щом няма да гледаш нетфликс, повечето боксове стават. Токс 1 си е добър.
Цитирай
#47

(2021-08-08, 17:17:09)felipe_massa94 написа:  Използвах Х96 мини, сега съм с Х96 Мах и Х96М като последния е най големия боклук.....
Х96 са цял зоопарк... Има х96 с поне 7 различни чипсета (може и повече да са) и от тях има само 1-2, които да стават за нещо, всички други стават само за кофата...

(2021-08-08, 17:17:09)felipe_massa94 написа:  Личното ми мнение е, че шаомито поне е известна марка, докато това ТОХ 1 за първи път го чувам....
ТОХ1 е ОК и е на цена, сходна с тази на Ми Бокс. Като желязо е доста по-добре от Ми Бокс, но няма Гугъл и Нетфликс сертификати. И двата стават, но са с различно предназначение. Единият е с Андроид ТВ (Ми), другия с АОСП (ТОХ1), прочети в нета (или виж в тубата), каква е разликата м/у двата андроида и си прецени, кой те устройва повече...
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • felipe_massa94
Цитирай
#48

(2021-08-08, 18:41:24)kamenvo написа:  Х96 са цял зоопарк... Има х96 с поне 7 различни чипсета (може и повече да са) и от тях има само 1-2, които да стават за нещо, всички други стават само за кофата...

ТОХ1 е ОК и е на цена, сходна с тази на Ми Бокс. Като желязо е доста по-добре от Ми Бокс, но няма Гугъл и Нетфликс сертификати. И двата стават, но са с различно предназначение. Единият е с Андроид ТВ (Ми), другия с АОСП (ТОХ1), прочети в нета (или виж в тубата), каква е разликата м/у двата андроида и си прецени, кой те устройва повече...

Много благодаря, ще разгледам и ще преценя, а за зоопарка, така си е, поне 4-5 вида са ?

Sony Xperia M4 Aqua --> Vernee Mix 2 --> Samsung Galaxy A70
Цитирай
#49

(2021-08-08, 19:43:38)felipe_massa94 написа:  ... а за зоопарка, така си е, поне 4-5 вида са ?
Като се замисля, се сещам за 8 + новия х96х4 стават 9... Няма оправя там
Цитирай
#50

В момента в Емаг е 130 лв. с безплатна доставка.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)