Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi Box S и всичко за него
#51

Гледам нов модел на хоризонта...

BGN 112.07 30%OFF | XIAOMI MI TV Box 4S Pro 1.9GHz Amlogic Quad-core 5G WiFi bluetooth Android 8K HDR Smart Streaming Media Player Global version
https://a.aliexpress.com/_mq0Baij

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
Аксесоари
#52

Китайска версия е Ми бокс про, няма още глобал....
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • kaktus_78
Цитирай
#53

Здравейте, имам въпрос към тези които ползват Mi Box S с UGREEN USB Ethernet USB3.0 Hub. Има ли възможност да се включат едновременно Хард и Флашка, като харда е форматиран в NTFS, а флашката да се използва за увеличаване на вътрешната памет? При мен с някакъв но нейм хъб не вижда харда, а като му подам външно захранване, се шашка бокса.
Цитирай
#54

Боксчето не разпознава харда, като системен дял, но VLC го вижда и спокойно си гледаш филми, без да бъзикаш каквото и да е. Аз ползвам хъб за 5 лв, харда си взима ток от него, има и флашка закачена.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • YAntonov
Цитирай
#55

Голямо благодаря!!! Преди малко пробвах с друг хъб и всичко тръгна. С другия се вижда само флашката, а харда и VLC-то не го вижда.
Цитирай
#56

Nova Player е доста добра алтернатива на VLC, този бокс се оказва доста своенравен. Без причина ВеЕлЦето спря да вижда филмите в папките, Новата пуска 5.1 като 3.1, абсолютна бъркотия. Пак ще го мъча, защото ми трябва като медия център.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#57

Днес го нулирах, защото Тивимейта напоследък при преминаване от малък прозорец превю към пълен екрана започна да дава черен екран за секунда. Не се оправи, но отново нямам многоканално аудио. От никъде. Публикувам го с идеята, че не е безпроблемен бокс, ако имате нормални очаквания. За евентуалните бъдещи притежатели. Не си заслужава нервите. Слабак е!

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#58

Аз съм доволен, ползвам го за булсат, хбо, нетфликс, нова плеър и ютуб. Нямам грижи, но е вързан само стерео с бас. Имам и един стик, на малкия в стаята, и той със същите неща бачака безпроблемно. Вероятно зависи кой за какво го ползва, но за тази цена си е трепач.
Цитирай
#59

Цена, цена... аз го взех под 80 лв с доставката, наистина беше изгодно, но включен в многоканална аудио система, очаквам да работи безпроблемно, особено като го има по спесификация. Странното е, че го бях напаснал преди рисета странно как, а сега със същите настройки се държи неадекватно. Да не споменавам, как се саморестартира при малко напъване.
Ако някой го ползва с ТВМейт, моля да сподели дали ги има тези транзити през черен екран от малък към пълен.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#60

Явно аз не ги товаря. Истината е, че само заради Булсат ги взех.
Цитирай
#61

(2021-10-10, 19:42:20)alexbg67 написа:  Ако някой го ползва с ТВМейт, моля да сподели дали ги има тези транзити през черен екран от малък към пълен.
Само на Тивимейт ли го прави? Звучи, като сработване на автофреймрейта... Изключи АФР от настройките на Тивимейт и виж, дали пак ще имаш черен екран.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#62

Много точно предположение! Паралелно с него се появиха и Многоканалните, но този път новото е, че нямам достъп до контрол нивото на звука през Бокса, а само през АВРа. При двуканалните си работи нормално. Няма скука с тази джаджа...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#63

Абсолютно на всички устройства, които пускат пастру към друго устройство (в случая ресивър) няма регулиране на звука. Просто 'подава топката' към ресивъра и не може да го модифицира, няма намаляне/усилване, нивски/високи и т.н.
Как са ти настройките на звука в опциите от андроида?
Цитирай
#64

При двуканалните няма проблем, само при 5.1 става така... От бокса съм задал ръчно видовете декодиране отметка по отметка.
[Изображение: 5a9581689fd9ba6ee464a94f935d5772.jpg]

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#65

Няма проблем с двуканалните, защото се декодират от бокса, това е нормално.
Цитирай
#66

Здравейте!
Има ли някъде информация до колко ГБ флашки чете тв бокса? В момента имам 8гб и си работи идеално, но ми идва малка и гледам 128гб или по големи (може и до 1тб стига да ги чете) да си взема

Sony Xperia M4 Aqua --> Vernee Mix 2 --> Samsung Galaxy A70
Цитирай
#67

Би трябвало да чете поне до 512. Ама по-добре си вземи хард или ССД
[-] 1 потребител изказва благодарност на vaso22 за това мнение:
  • felipe_massa94
Цитирай
#68

Аз съм закачал 2ТБ хдд с МБР и системата не го признава, но пък видеоплеърът си ровеше в него. Ако искаш постоянно да го ползваш с центъра си го направи като системна памет, докато е пресен още Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • felipe_massa94
Цитирай
#69

Благодаря ви, ползвам флашка най-вече да гледам филми или сериали, но сегашната ми идва малко и като кача 3-4 епизода и е пълна. Не знам дали имам нужда от 2ТБ (то винаги има нужда ?), но последното изречение от коментара над мен нищо не ми говори. Интересуваше ме само информативно, но може и 256 гб да взема, за да не се окаже, че повече не чете.

Sony Xperia M4 Aqua --> Vernee Mix 2 --> Samsung Galaxy A70
Цитирай
#70

Когато прикачиш някаква допълнителна памет/дисково пространство, устройството ти привлича вниманието към него и пита, как да процедираш с него. Щом си пробвал, не може да не ти е направило впечатление. Ако искаш да се разпознава от системата, трябва да се съгласиш да го форматираш, като системен дял. За целта е добре да няма инфо на него, защото ще замине...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 2 потребители изказват благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • felipe_massa94, sapiora
Цитирай
#71

При мен мувиан си пори 5+1. Само мисля, че не всички версии на мувиана имат пасс тру аудио.
Цитирай
#72

(2021-10-15, 15:08:40)alexbg67 написа:  Аз съм закачал 2ТБ хдд
Моя опит може да ви е полезен:
Mi Box 3 чете Seagate 4 TB, форматиран в NTFS. Ползвам VLC и Коди. Напоследък гледам филми само VLC, защото Коди не чете SMB мрежа (шернати папки под Windows). 

Същия диск не показва медиините файлове закачен за рутер TP-Link. За да нямате проблеми с флашки и външни дискове при андроид устройствата и повечето рутери, които имат USB за външни устройства, е хубаво да са форматирани в exFAT - няма ограничения в големината на файловете и размера на медията. 4 ТБ диск вече е почти пълен и нямам време да преточвам инфо и преформатирам, та ползвам по-малък в exFAT. Кутийката и плеърите показват коректно всичко под тази файлова структура.
[-] 1 потребител изказва благодарност на skyspirit за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#73

Здравейте! Имам следия проблем - досега имах рутер само на 2,4GHz и всичко беше ОК. Сега взех такъв и на 5GHz и сега не иска да хване wifi-а. Дайте съвет.

Редекция: Оправи се с пълен рестарт!

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай
#74

Здравейте, от няколко дни имам xiaomi mi box s и прави нещо, което не ми се струва нормално. След дълъг престой без работа вместо stand by изключва дотам, че не тръгва без да го изключа/включа от тока. Телевизорът не го вижда като източник, не реагира на дистанционно. Не е нормално, нали? Тъй като е покупка онлайн, още имам възможност да го сменя, моля за реакция.
Цитирай
#75

По принцип като 'заспи' се събужда с ок бутона (средния бутон на 'кръстачката') не става с бутона включване. Има си настройка за това какво да прави след време(да заспи, да се изключи ...). Има вариант да се бърка нещо с сес настройката (за управление на телевизора) а имаше и такъв бъг в доста версии на софта. Не зная при теб кой е проблема. Това което трябва да направиш е да го обновиш до последна версия (защото последната била добра) и да му върнеш заводските настройки (ще се изтрие всичко)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)