Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Евтин таблет или бюджетен смартфон
#26

Днес звънях на оператор.Оферти-преподписване на същия мобилен план-Redmi Note 9-260лв.Домашен интернет 50мб-11лв.Мобилен интернет-17лв-14.5 гига,19лв-19.5гига(и двата с A1 explore ТВ и e-просвета без да се хабят мб от основния пакет)-нашите са на ефирна телевизия.При 19 лв безплатни 2та таблета.При 17-Алкател 50лв,Леново-70.Леново с 2/32 е 230лв в Технополис.В момента  плана на мобилния интернет е 11лв-9гига. Майка ми ползва интернет от рутер на съседка(дала и е парола) и уж добре било,ама някой път изчезва,затова не и се качва много таксата.Аз съм за вариант някой от двата плана за моб.интернет +някой таблет,което излиза общо колкото нов таблет в Технополис с таксите.Лошото е че след 2години ще е същото или нагоре.От друга страна може тогава да се прекрати договора и да се мислят други варианти(домашен интернет или мобилен план, или нов мобилен интернет тя да сключи,в момента е на жена ми на името,въпреки че и на нея сега и предлагат най-евтино 17лв като вариант,т.е пак 6лв ще е отгоре).Също така гледала някакви предавания по таблета от ТВ на запис и мисля че 8 инча ще са и по-добре от смартфон,а като излиза не го взима и ползва обикновен телефон,който не е ,,тухла'',че таблета и тежал.Взима го само на пътувания и гостуване
Цитирай
Аксесоари
#27

А може да направиш и друго. Булсатком имат мобилен интернет за 9, 11, 13, 16 и 19 лв. Съответно с 20, 40, 60, 80 и 100 GB. Би могъл да вземеш таблет от някой магазин, не от оператор и да ползваш някоя от офертите на Булсат, които са доста по-евтини от тези на А1.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#28

(2021-01-07, 11:37:50)Lupita написа:  А може да направиш и друго. Булсатком имат мобилен интернет за 9, 11, 13, 16 и 19 лв. Съответно с 20, 40, 60, 80 и 100 GB. Би могъл да вземеш таблет от някой магазин, не от оператор и да ползваш някоя от офертите на Булсат, които са доста по-евтини от тези на А1.

Ще помисля и този вариант,но има 1.5 година до края на договора за 11лв и след това(иначе има неустойки 60-70лв)или след 2години ако преподпиша.
Цитирай
#29

Ако решиш да взимаш евтин таблет не те съветвам да е Алкатела. Екрана е доста зле. По-добрия вариант е Huawei MatePad T8. С някакъв Медиатек 8 ядра е и 2 РАМ. Само да знаеш, че няма да има гугълските неща.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
[-] 1 потребител изказва благодарност на emski_vas за това мнение:
  • osil
Цитирай
#30

Аз бих им пуснала един пакет от нет и ip tv на виваком, щом са с ефирна телевизия, тва е мъка някаква. Доволна съм, вече 3 години ползвам вкъщи. Плащам 23 лв общо и не съм на евтиния пакет. 100 % ще могат да предложат и някой читав телефон към пакета, особено пък ако някой от вас вече им е абонат.
Цитирай
#31

Е,то пенсионерите са така,пестят всеки лев,ефирните им стигат,гледат си сериали,предавания,новини по цял ден...занимават се(бяха преди на кабелна,отказаха се).От 2 години майка ми се зариби и с интернет,но едно е 11лв на месец,друго 22например за пенсионер.Даже иска да си остане на този план и да вземем примерно Леновото за 230лв от Технополис(за да не се качва таксата).С какво качество е интернет в панелка идващ от долен етаж(рутера) незнам,то и таблета и е супер зле сега явно.Поради пандемията скоро не сме били на гости.Иначе Хуауей без google не ми е оферта
Цитирай
#32

(2021-01-06, 18:19:49)Compare написа:  Имам Lenovo Tab M8 ползвам го за игри и четене на книги от време на време!Доволен съм като цяло, като изключа само това ,като играя на играта PUBG мобил и включа звука и от говоритела не се чува добре !Батерията е добра!Но като цяло съм доволен Smile

Ако те интересува нещо по специално питай .
Ето точно за кой таблет става въпрос https://www.amazon.de/Lenovo-Tablet-PC-M...B07WXD5VN1 да не стават разминавания!
Само да вметна че моята версия е Lenovo Tab M8 2/32
В технополис има два модела,чудя се каква е разликата с по-скъпия.Няма да го взимам скъпия,но да видя дали му липсва нещо важно на по-евтиния(гледам от характеристиките,че процесор,дисплей,памет,инчове са същите).И това в името на модела Wi Fi какво е? Има ли вариант да не може да се ползва с карта за мобилен нет?
https://www.technopolis.bg/bg/Tableti/Ta...G/p/519106

https://www.technopolis.bg/bg/Tableti/Ta...G/p/519109
Цитирай
#33

(2021-01-09, 10:11:20)osil написа:  В технополис има два модела,чудя се каква е разликата с по-скъпия.Няма да го взимам скъпия,но да видя дали му липсва нещо важно на по-евтиния.И това в името на модела Wi Fi какво е? Има ли вариант да не може да се ползва с карта за мобилен нет?
https://www.technopolis.bg/bg/Tableti/Ta...G/p/519106

https://www.technopolis.bg/bg/Tableti/Ta...G/p/519109

Единият е със слот за СИМ КАРТА (LTE варианта), а другият НЯМА слот за СИМ КАРТА.
Ако ще го ползваш със сим карта вземаш LTE варианта!Ако не една бисквитка върши също добра работа или рутер със сим слот и така ще имаш нет в жилището .
По скъпият вариант в случая е за предпочитане в твоя случай!
Ти трябва да си решиш кой вариант е по добър за теб. Stolt

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#34

Разликата е че този модел може да работи със СИМ карта LTI,другия само на WiFi,иначе като гледам са еднакви
Цитирай
#35

Тоест,ако имам сим карта с мобилен интернет не мога я ползвам с евтиния вариант?
Цитирай
#36

Може да си вземеш рутер слагаш сим картата и имаш нет в цялото жилище.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • osil
Цитирай
#37

Не.Таблетите с LTI мобилен интернет винаги са по-скъпи,ако ще ползваш мобилен интернет вземи този модел който го поддържа.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • osil
Цитирай
#38

(2021-01-09, 10:32:36)osil написа:  Тоест,ако имам сим карта с мобилен интернет не мога я ползвам с евтиния вариант?

Да ,точно така.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#39

Значи този вариант отпада,аз рутер имам излишен,но не може да се ползва навън,много тъпо,това значи че отиваме на 280лв на свободна продажба,а това не ми харесва.Благодаря за бързото включване.
Цитирай
#40

Само предлагам друга опция .
В OLX да погледнеш или не те интересува?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#41

(2021-01-09, 10:46:01)Compare написа:  Само предлагам друга опция .
В OLX да погледнеш или не те интересува?

Искам да е чисто нов,неразпечатан,за човек който не разбира много е и всичко трябва да му е наред,да има и гаранция.Ползвани от olx не искам да се занимавам,а ако има неразпечатани,ще е минимална разликата в парите и по-добре да си го купиш(гледах и таблети и нов телефон като купувах,нищо не избрах от olx).

https://www.a1.bg/ustroystva/tableti/lenovo/tab-m8.4340
На таблета от А1 нищо не пише,дали може да е wi fi и той или да питам оператора,ако реша да го взимам(те и толкова разбират от таблети,де)
Имам и един huawei p9lite на 4.5 години,ама лагва от време на време,батерията е сменена,по-скоро ще се мъчи с него,иначе може да изкара 1година и е малък 5.5инча,2/16,няма да и го предлагам
Цитирай
#42

(2021-01-09, 11:15:05)osil написа:  Искам да е чисто нов,неразпечатан,за човек който не разбира много е и всичко трябва да му е наред,да има и гаранция.Ползвани от olx не искам да се занимавам,а ако има неразпечатани,ще е минимална разликата в парите и по-добре да си го купиш(гледах и таблети и нов телефон като купувах,нищо не избрах от olx).

https://www.a1.bg/ustroystva/tableti/lenovo/tab-m8.4340
На таблета от А1 нищо не пише,дали може да е wi fi и той или да питам оператора,ако реша да го взимам(те и толкова разбират от таблети,де)
Имам и един huawei p9lite на 4.5 години,ама лагва от време на време,батерията е сменена,по-скоро ще се мъчи с него,иначе може да изкара 1година и е малък 5.5инча,2/16,няма да и го предлагам


Най добре е да питаш оператора в А1.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#43

Ако го взимаш с план за мобилен интернет обърни внимание че гледам дават 20 000 Мб за нощно сърфиране,а 6500Мб на максимална скорост.A1 Surf S


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#44

(2021-01-09, 11:29:39)DoryanY написа:  Ако го взимаш с план за мобилен интернет обърни внимание че гледам дават 20 000 Мб за нощно сърфиране,а 6500Мб на максимална скорост.A1 Surf S
Не,това е оферта по каталог,по телефон с оператор са други нещата,сега съм на Surf S 11лв-9гига,предлагат 14.5 гига за 16.99 и 19.5гига за 18.99(не само за нощно сърфиране),отделно A1 Expore безплатно,без да се хабят мб,в офис ми предложиха само по-скъпия на същите условия. Има и някакви двойни над тея мб,ама само за 1 година.Иначе цената на таблета е 70лв са 16.99 и безплатен на 18.99,реално с таксите излиза 214лв с по евтиния или 192 лв с по-скъпия план, телефона е 2/16 памет.Иначе за по-евтин от 19лв план в магазина ми казаха да гледам каталога(с,,дървените'' оферти),оператора предложи и 16.99 като опция с добри условия,ама нормално по магазините си гледат да те набутат максимално.В Технополис на промоция е 280(само дето е 2/32,ама ако е нужно,ще се купи и карта памет и пак е по-евтино при А1)

Засега един от двата варианта с план са ми предпочитани като условия от свободно взимане на таблет или телефон,остава да реша кой план.А след 2години ще го прекратим евентуално и ще мислим за варианти-домашен интернет,мобилен план,мобилен интернет със смяна на титуляра(който реално ще го ползва),или преподписване,ако са много по-добри условията на стария план(тогава по-високата такса ще остане,което не е добре,но ще има и повече нет).Но 2 години са много време,да видим какво ще е тогава...
Цитирай
#45

Таблет Lenovo M8 е взет от А1(2/16).За 19лв месечна такса 19500мб,безплатно А1 Xplore TV 60+ канала за целия срок(без да хаби мб от плана)+5000мб през А1 всеки месец безплатно.Досегашен план 11лв-9 гига.Като сметнем увеличената такса излиза 192лв таблета.Със сигурност след 2години ще прекратим договора(който не е на ползвателя) ,защото таксата е висока и ще търсим нови варианти(по-ниска такса на друг титуляр,домашен интернет,мобилен план.....ще видим кое ще е най-изгодно и полезно).Таблета ще се ползва главно вкъщи от пенсионер и големия екран ще е предимство пред смартфон и досегашен Lenovo 7 Essention, иначе ползва телефон,който не е смарт и и е удобен,таблета го взима само при пътувания. Използваме за 2години да вземем нов таблет на добра цена и повече интернет.Благодаря на всички включили се в темата
Цитирай
#46

Успях да разцъкам таблета за 24 часа преди да го дам на майка ми.Клонирах основните приложения от стария и таблет,направих 3 актуализации за около 1.8 гига общо,една от които за Андроид 10,от досегашен 9.Екрана и буквите са огромни в сравнение с 6 инчов смартфон,за възрастен човек е идеално.Сърфирането в интенет е ок,пробвах и малко интерактивната телевизия,хваща,но нямам впечатления.Недостатъците,които са ясни е малката памет-16гига(с 32 нямаше вариант,или излизаше много по-скъпо и без допълнителен интернет от техноверига).С актуализациите и копираните приложения заемат 10 гига.Купих карта памет 16 гига за 12лв и ще разтовари в бъдеще някои неща(за приложения,може би няма да може,така ли е?).Има и много приложения,които не се ползват и при нужда ще се деинсталират.Интересно,че много бавно тегли актуализациите-200-300мб за около 40мин,но това не е проблем,просто ме учуди.Така че съм доволен от покупката и от предимствата,двоен интернет и безплатна телевизия.Майка ми също е доволна от големия екран и букви(предишен таблет 7инча),външния вид и подобрената скорост на интернета(предишния таблет яко и циклеше).Пробвала А1 Explore TvGo и забило по едно време,ама това си е от телевизията,ще я видим нататък как ще е(при вас как е?).Благодаря за вниманието
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)