Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефон към 300 лв, евентуално Xiaomi
#1

Здравейте, по принуда се налага да сменя телефона - xiaomi redmi note 4. Търся нещо към 300, може и малко повече. Минимум 4гб рам и 64гб за съхранение. 4гб ще са достатъчни ли за 3-4 години нормално ползване, както със сегашния ми телефон? 
Ще ми се да има сензор за пръстов отпечатък и дисплей не по голям от 6 инча. Надявам се и да има издръжлива батерия. Предпочитам пак xiaomi да взема. 
Дайте препоръка ако има такъв модел

locke on
[-] 1 потребител изказва благодарност на locke за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

Чисто нов Xiaomi с добър процесор Snapdragon и Super Amoled дисплей, и щом искаш дълго да ползваш значи 6 гб ram и 128 gb дисково пространство само втора ръка. Нов с тия параметри и в тая ценова група няма. А и 6 инчови вече няма. И аз търся малък но освем минито на Iphone 12 друго свестно не намирам

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#3

За тази сума нов: https://www.technopolis.bg/bg/Mobilni-te...Y/p/579616
Малко отгоре му идва екрана, но се свиква бързо.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#4

(2021-01-19, 19:36:15)alexbg67 написа:  За тази сума нов: https://www.technopolis.bg/bg/Mobilni-te...Y/p/579616
Малко отгоре му идва екрана, но се свиква бързо.

Ще преживея 6.5 екран. Този го гледах, както и Redmi Note 9. Има ли някаква разлика между двата, която пропускам?

locke on
Цитирай
#5

Аз взех Redmi Note 8 за същия бюджет,най-компактен е от всички,виж тази тема,може да помогне с нещо

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=100278
Цитирай
#6

Благодаря, ще погледна. А наистина ли ще имам проблеми да ползвам телефона 2-3 години, ако е с 4gb ram?

locke on
Цитирай
#7

(2021-01-19, 19:36:15)alexbg67 написа:  За тази сума нов: https://www.technopolis.bg/bg/Mobilni-te...Y/p/579616
Малко отгоре му идва екрана, но се свиква бързо.

Oгромен дисплей, 4/64 ram и Медиатек процесор - това не бих го купил никога за 300

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
[-] 1 потребител изказва благодарност на росен2 за това мнение:
  • dada_
Цитирай
#8

(2021-01-19, 19:40:48)locke написа:  Ще преживея 6.5 екран. Този го гледах, както и Redmi Note 9. Има ли някаква разлика между двата, която пропускам?
Xiaomi Redmi Note 9 Main Camera Quad 48 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/2.0", 0.8µm, PDAF
8 MP, f/2.2, 118˚ (ultrawide), 1/4.0", 1.12µm
2 MP, f/2.4, (macro), AF
2 MP, f/2.4, (depth)
Features LED flash, HDR, panorama
Video 1080p@30fps
предна камера 13 MP

Xiaomi Redmi 9
Main Camera Quad 13 MP, f/2.2, 28mm (wide), 1/3.1", 1.12µm, PDAF
8 MP, f/2.2, 118˚ (ultrawide), 1/4.0", 1.12µm
5 MP, f/2.4, (macro)
2 MP, f/2.4, (depth)
Features LED flash, HDR, panorama
Video 1080p@30fps
предна камера 8МР
Цитирай
#9

(2021-01-19, 19:44:35)osil написа:  Аз взех Redmi Note 8 за същия бюджет,най-компактен е от всички,виж тази тема,може да помогне с нещо

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=100278

От всички модели само Redmi 9 не е коментиран в темата от линка,защото камерите са му доста по-зле от другите,а това ми беше водещо.
Цитирай
#10

Намерих Xiaomi Redmi 9 6GB RAM 128GB, но наистина камерата е 13mp, колкото и на сегашния ми телефон. Да рискувам ли с него или по добре Redmi Note 9 4GB RAM 64GB?

locke on
Цитирай
#11

(2021-01-19, 19:57:53)росен2 написа:  Oгромен дисплей, 4/64 ram и Медиатек процесор - това не бих го купил никога за 300

Точно за Медиатека щях да кажа, не е ли доста кофти тръпка?

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#12

(2021-01-19, 20:40:06)locke написа:  Намерих Xiaomi Redmi 9 6GB RAM 128GB, но наистина камерата е 13mp, колкото и на сегашния ми телефон. Да рискувам ли с него или по добре Redmi Note 9 4GB RAM 64GB?

Redmi note 9 е 3/64,а не 4,тук търсиш евентуално 4/128(моделът е орязан с паметта)
Цитирай
#13

Самият бюджет определя тръпката, освен ако не се мине на вариант с остатъчна гаранция.
Иначе по мое мнение много скоро 4 гб ще са до никъде. Вътрешната, ако е разширяема не е болка да е 64.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#14

(2021-01-19, 20:41:05)Lupita написа:  Точно за Медиатека щях да кажа, не е ли доста кофти тръпка?

Eми аз си казах мнението.Не бих дал 300 за това. Просто в диапазона до 300 нищо интересно няма, по мойте скромни критерии. А за компактен малък телефон ( под малък разбирам 5,5 inch<<<) е направо излишно да си прави човека труда да търси щото няма да намери под 1000 лева. Не ми е приятно и на мен да нося лопата в джоба която лятото да ми смъква гащите ама не ми се дават толкова пари..

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
[-] 1 потребител изказва благодарност на росен2 за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай
#15

https://www.technopolis.bg/bg/Mobilni-te...E/p/572186 Тази Motorola е добра, Redmi Note 9 и 9 и те са идентични, не се притеснявай от големия дисплей, те нямат големи рамки като старите телефони.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#16

Да, моя грешка. Redmi note e 4/128
Моторолата обаче ми хареса. Дали има някакви недостатъци, защото не съм запознат с модела

locke on
Цитирай
#17

Недостатъци спрямо флагманите има, но като за тия пари е супер, все пак не имай големи очаквания за след време.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#18

Сериозни ли са недостатъците спрямо Redmi note 9 серията?
Може ли да махна гугъл асистента? И камерата нали е 48 мегапиксела, че в един сайт пише 13...

locke on
Цитирай
#19

Не, не са, те са почти еднакви, с разликата, че Motorola е с чист Android, а другия си е с MIUI интерфейс.
За асистента не знам, но камерата е така, не е 13, може би бъркаш модела.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#20

Да, според сайтовете е 48. Само в сайта на една верига, която ми е най близо е 13. Може да са сбъркали. Смятам уикенда да се разходя да го пробвам, заедно със Xiaomi-тата

Пс - някой има ли проблеми с чистия андроид, защото съм забравил как е. С miui доста приложения крашват, особено тапаталк, фейсбук, мобиле бг

locke on
Цитирай
#21

Колега, чистата 9-ка е по-добре да я пропуснеш. Note серията е по-добра и балансирана. Note 8/Note 8T са на много добри цени в момента, с процесори Snapdragon и имат варианти 128/4. Аз съм с такъв и телефона е топ опция за парите си. Ако не са твоите модели, по-добре купи Note 9S или Note 9 Pro когато имаш възможност. Snapdragon винаги е за предпочитане пред MediaTek. Особено ако става въпрос за камера.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
[-] 2 потребители изказват благодарност на HERUS за това мнение:
  • locke, milenvn
Цитирай
#22

За мен в този ценови клас е най-добре Xiaomi.Note 8,Note 8T са най-компактни(разлика-NFC и бързо зарядно в комплекта на 8Т,по-компактен,без  NFC и без бързо зарядно в комплекта Note 8,но ако се купи може да зарежда бързо).Минус-по-стари модели и рамките намаляват размера на дисплея.Note 8pro по-мощен процесор,но Медиатек,а не Снапдрагон,пак по-стар модел,но за цената си един от най-добрите за 2019,както и 8Т,Note 8 за техния ценови клас.Redmi 9,Note 9са близки по качество,с изключение на камерите.Note 9 има недостатъци и не го превъзхожда особено(изкючвам камерите),Медиатек и двата.Note 9s,9pro са най добрите,но по-скъпи и най-грамадни(9s няма NFC).Виж кое ти е най-важно и колко струват.Понеже ги следя от месеци цените могат да варират доста при промоции.4/64за мен е достатъчно да те изкара няколко години,а Моторолата,без да имам опит не мисля че може да се сравнява с Xiaomi,също така мисля че серията им Play e по-нискобюджетна и орязана.Има и много ревюта на руски и английски сравняващи Xiaomi-тата в youtube и разбира се ,виж ги на живо
[-] 1 потребител изказва благодарност на osil за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#23

Ако ще се ползва за 3-4 години, 64 GB ще отеснеят. Нека не забравяме, че никога 64 не е 64, част от тях е за операционната система и системните приложения. Последните стават все по-големи и въобще не са малко в моделите на Xiaomi. Да не говорим и за пълнежа (bloatware-a), с който пълнят моделите си. Слот за карта има, но винаги картата е по-бавна и по-малко надеждна от вградената памет. Ако ще е 64-ка, трябва да се разтоварва на някакъв период на компютър или в някакъв облак. 4 години са много снимки, клипове и все по-големи приложения.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#24

(2021-01-19, 19:47:53)locke написа:  наистина ли ще имам проблеми да ползвам телефона 2-3 години, ако е с 4gb ram?

Не
Цитирай
#25

От къде ще вземаш телефона? Ако е от оператор може да видиш Realme 7 или пък чисто нови с гаранция из олх
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)