Анкета: Използвате ли OLX? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, основно да продавам
23.88%
16
23.88%
Да, основно да купувам
14.93%
10
14.93%
Да, но предимно само гледам
16.42%
11
16.42%
Не, предпочитам Bazar
4.48%
3
4.48%
Не, никога не съм го използвал
4.48%
3
4.48%
Не, защото се напълни с мошеници
14.93%
10
14.93%
Да, основно и купувам и продавам
20.90%
14
20.90%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Използвате ли OLX?
#26

Винаги в товарителницата се записва внимателно IMEI номера (за телефон) или друг подходящ сериен номер. Така при проблем може да подадете жалба пред Еконт и/или полицията и тя се уважава.

Другото е здрав разум и преценка на клиента по телефона. Не пращам на хора, които ми се сторят подозрителни или се пазарят прекалено. Досега над 30 продадени телефона Xiaomi в olx за 5 години (включително на роднини и колеги)- всичко е точно.


Цитирай
Аксесоари
#27

Подмяната на стока е много отдавна и се прави още от зората на Айфоните, където ги подменяха с ментета. Спасение няма, вина има риск.
Риска е по-голям, ако продаваш скъпа стока, отколкото когато купуваш.

Продавал съм доста неща, както и купувал проблеми съм нямал, купувал съм неща и за 10лв и такива за 2000.
Веднъж пуснах един телефон и онзи не отиде да го вземе, обадих му се след 12 часа, държеше ужасен тон, просто му затворих и отидох и си изтеглих обратно телефона без никакви въпроси.

Платих в двете посоки и край.
Пуснах го на друг човек, взе го от раз, понякога, ако човека намирисва, просто режеш и продаваш на друг.

Въобще не всички са мошеници, има малък процент, но повечето са нормални.

А иначе си купувам само от търговци и то хора които купувам винаги, те си ме и знаят, имам им номерата и когато ми трябва нещо просто им пиша и го пращат.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#28

Повече продавам отколкото купувам, като се замисля купувам най-вече телефони, които са неразпечатвани и с гаранция, други неща много рядко.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#29

От 24.02.2021 в олх ще има оценяване на продавачите! Предполагам е записано в общите условия, които слезва да се променят от тази дата. Сега измамниците ще намалеят. Ще стане като в ибей и амазон, нещата започват да си идват по местата лекичко. Smile

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#30

Това е много добра новина, сутринта ме извести, че са решили да променят условията.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#31

(2021-02-08, 18:15:24)pepy1 написа:  От 24.02.2021 в олх ще има оценяване на продавачите! Предполагам е записано в общите условия, които слезва да се променят от тази дата. Сега измамниците ще намалеят. Ще стане като в ибей и амазон, нещата започват да си идват по местата лекичко. Smile

По-скоро това е за търговците. Аз и сега си ги знам кои са страхотни и кои нагли.

И ако има потребител който просто си продава телефона след 2 години и продава само него.
На каква база ще има висок рейтинг и как точно ще го оценим дали е измамник или честен човек който просто си продава веща която му е омръзнала.
Не се оплаквам, но Olx, не е Amazon или Ebay, това е просто сайт за продажни на местно ниво, има такива сайтове във всички държави и рейтинги пак няма.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#32

То и аз като видя правописни грешки в обявата и подминавам. Но това е добре, защото има много продавачи измамници! Коментирано е, чел си. Надграждане е все пак, тук не говориме за мен и теб да продадем 1-2 неща годишно, и да купиме толкова! Надявам се скоро и емаг да направят това.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#33

Странно ми е малко. Аз имам доста приятели които ако им кажа ще ми ъпнат рейтинга, отделно аз самия мога да си направя 10 профила и също да гласувам +. И кой ще ме оцени правилно след като съм продал 5 телефона в годината ( горе долу толкова сменям), след като едиствено хората купили реално от мен могат и имат право да го направят. Не ми е много ясна системата честно казано ?

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#34

Ако имаш акаунт в гореизброените платформи и си пазарувал от там щеше да ме разбереш. А иначе прочети какво съм написал, ако си пропуснал.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#35

(2021-02-08, 18:15:24)pepy1 написа:  От 24.02.2021 в олх ще има оценяване на продавачите! Предполагам е записано в общите условия, които слезва да се променят от тази дата. Сега измамниците ще намалеят. Ще стане като в ибей и амазон, нещата започват да си идват по местата лекичко. Smile

И преди ги имаше тези оценки. От врамето на продавалник.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#36

И сега си я има опцията, не е нещо ново

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#37

Пепи, само за справката, и аз пиша неграмно, не помня къде се слага член, правосни грешки и тн.
Купувал съм и телефон от човек дето пише в обявата "сичко фклиучено в кутията",взех го, телефонът беше като нов, нямаше прашинка, работеше 3 години безотказно и така си го продадох пак.

Неграмотен не значи измамник, мен това не ме стряска, а предразсъдаци към малцинствата нямам, това не е мярка за измама.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#38

Спирам да коментирам, освен това в посочените от мен платформи, можеш да дадеш оценка само ако си купил от търговеца. Аз също нямам предразсъдъци към малцинствата.


Прикачени файлове Миниатюри
   

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#39

Вече съм писал - озадачавам се как едно зле написано, неугледно, тромаво и лакомо приложение каквото е Olx ( едно отваряне на FB Lite ми дърпа средно 10-20 кб, докато едно отваряне на тромавия и грозен Olx ми дърпа до 1 mb, това само от един клик) може да има повече отребители от Bazar Bg който е в пъти и във всеки един аспект по доброто приложение
pp. Понеже писах в темата та рекох да разцъкам малко в Olx а...и кво да видя, всеки втори телефон на Apple ! Хората гледат панически да се оттърват осъзнавайки грешките си, което е разбираемо, само не разбирам далли некой нормален би си купил 4 годишен телефон за 500 лева. Май така си ги убива господ по продавалниците..

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#40

Значи днес продадох едно устройство, няма значение цена и марка. Не бях обърнал внимание на човека,който ми писа за телефона и неговия рейтинг, който в последствие се оказа максимално лош. И пише ми човека без пазарлъци, аз продавам устройството заради пари и се радвам, че го продавам бързо, но днес на обяд ми се обажда непознат номер и съответния купувач ми казва: " човек, телефона е с крив корпус, връщам ти го, ако не свалиш цената" , а телефонът ми не е бил с крив корпус, все пак знам какво продавам. И тъй като не желая да се занимавам 2-3 пъти с еконт, да се връща и продава отново, реших да му бутна от цената достатъчно добра сума. И одеве си взимам парите от Еконт и поисках от момичето ако може да ми каже за тоя човек и неговите пратки и се оказа, че постоянно връща, не взима дълго време и като цял и там е с лош рейтинг.

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk
Цитирай
#41

Извинявай, ама сам си си виновен.
Дърпам телефона обратно без да ми мигне окото, хич не им се обеснявам на такива тарикати.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • milenvn, росен2
Цитирай
#42

Не съм казал, че не съм си виновен. Просто в тази ситуация телефона и сумата не са много, не са и малко, но нямам време да се занимавам да търся нов купувач и да пускам и да чакам пак да го вземат. Исках да кажа, че може би тоя рейтинг е оправдан когато попиташ и в Еконт за купувача..

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk
Цитирай
#43

Ако е редовен серсемин, разбира се.
Извинявай, но съм любопитен, на каква цена пусна телефона, и след като каза, че е "огънат" на каква я искаше?

Искам да разбера в неговата дебилска глава колко по-малко струва огънатотоSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#44

Пуснах го 370, поиска да сваля 50лв

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на lfc4lifebg за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#45

Не гледайте толкова рейтинга, в последните 2 месеца съм продал 10 различни неща и от тях имам само 2 оценки, като едната е от човек, който се е издразнил, че olx му е спамил имейли за подаване на оценка Smile

Сегашния ми телефон(z6 pro) го купих от човек с 3.3/10 рейтинг и всичко е точно. Оставих му положителна оценка, след което рейтинга му падна до 0/10 Big Grin

И на други хора съм оставял оценки, по мое наблюдение едва 1 от 3 оценки бива отчитана от системата, не знам какъв е принципа.

Все пак е важно да се каже, че високия рейтинг със сигурност вдъхва доверие към продавача или купувача. Ако системата за оценките работеше както трябва щеше да има доста повече хора с високи рейтинги.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#46

Aз рейтинг не гледам. Гледам на първо място цена. Следва описание на състояние и т.н.  Какво ми прави впечатение : например към момента съм се прицелил към апарат излязъл преди две години. Повечето обяви са на цена близка до магазинната. Съответно биват мощно отсвирвани, и вече не се поглеждат дори и с бялото на очите, като вниманието  се насочва към апаратчетата с цена която е наполовината на новите. Което е повече от нормално за мен лично.. Не може да си купил телефон за 580 лева преди две години , да си го ползвал и сега да го продаваш за 500 Angry . Няма как да се заинтригувам виждайки суми над 350 лева Sleepy . Още повече ме озадачават обяви, ще дам пример - s10 e на Samsung със спукано предно стъкло ( но иначе бил без забележки и работел отлично Big Grin ) за 400. И затова цената му била такава Lol ....За такъв телефон и 150 не бих дал. Такъв Samsung съм продавал аз лично за 400 и то в "прилично" състояние " със Snapdragon процесор, та много са ми странни иинтересни хората..Като е минал влака през него го давай за части или хвърляй в кофата/ползвай за втори телефон, а не да се опитваш да го продадеш като нов. Не знам въобще има ли на света човек който се връзва на подобни обяви ?

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
[-] 1 потребител изказва благодарност на росен2 за това мнение:
  • milss
Цитирай
#47

На същото мнение съм като @росен2. Много от хората които продават в OLX надценяват стоката си. Вярно, че те си определят цената, но ако наистина искат да продават трябва да се съобразяват с цените по магазините в момента, не за колко са я купили те преди определено време. Също така и със състоянието. Гледаш даден телефон и пише, че е в перфектно състояние само с една лееека забележка - спукано стъкло на дисплея  Rofl_mini
От един месец наблюдавам Fifa 21 за PS4. В момента има само 1-2 обяви на цена 50-55 лв., с доставката излиза 55-60лв. Масово цената там е 75-100 лв. В същото време в Ozone е 60 лв., в Технополис е 59 лв. и то с безплатна доставка.
Повечето продаващи в OLX не са търговци, а търгаши. Намират се и добри оферти, но много рядко.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • росен2
Цитирай
#48

Да, Милс, ужасно дразнещо е..Aз точно поради тая причина се отказах от PS4. Точно заради измекярщините с тия проклети игри, много се нервя на типове поставящи такива цени. Да не говорим колко случаи съм имал продам на някой игра, който ми се пазари като дърт циганин, направя му отстъпка а после след време го гледам същия пуснал играта за продажба на цена по висока от тази на която я е купил от мен. Затова си рекох - стига, то удоволствието от играта ми се разваля .

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#49

Цяло изкуство си е да нагласиш точната обява с точната цена, която да не е нито прекалено евтина, нито абсурдно скъпа, нито цена като от магазините из интернет, нито по-скъпа от другите предложения в сайта, които стоки са в същото състояние като твоята. На мен ми се е случвало в движение да намалям няколко пъти цени като пускам обяви. И се взимат стоките бързо.
Много е важно и как контактуваш с хората-наскоро например отказах лаптоп висок клас втора ръка , защото продавачът буквално ми отговаряше точно с 2 думи-нито здравейте, нито нищо. И се отказах, купувайки от друг човек друг лаптоп.
Наскоро получих и негативен рейтинг от някакъв смешник, който се е регистрирал, само за да ми остави най-ниския рейтинг.
Наскоро писах и на един за слушалки, "чисто нови". Писах му кога са купувани и имат ли гаранция и ако да-купувам ги, той ми написа,че нямат гаранция, както и че са...използвани 3 години.
Изобщо всякакви индивиди има.
Цитирай
#50

Аз затова се пазаря и получавам цената която искам.
Хич не ми пука как говори дали ми бил казал здравей, за справката и аз съм груб по някога, но да се върнем на темата, не ми пука каква цена е пуснал.
Търся нещо за 500 или 600 и дотам го свалям.

Тук има един лаф във Израел, купувача купува възможно на най-ниско, продавача продава възможно на най-високо, някъде по средата се "срещат" и така сделката става.
Важно е как се пазариш и можеш да получиш каквато си цена искаш (общо казано), иначе и аз се опитвам максимално да си продам стоката дори и да е мината със влак, клиенти всякакви.
Ако мога да взема на нещо и 1лв, защо не?
А и продажбата на втора ръка си ми е нещо като хоби, продавал съм всевъзможни боклуци, така, чеSmile нека си има рейтинг, има си и преглед и тест и тн, на който не му харесва си го връща, със скрити дефекти не съм продавал нищо, но има си хора за всичко.
Олх си е супер, още като стъпя в Бг и съм в еконт да си пращам стоките на хората, не съм магазин, ама всичко що имам излишно вкъщи си заминава.

А до купуването пак по същият начин, не ме интересува какво е написал, почвам разговор, пък докъдето стигне, в повече случай стигаме до сделкаSmile

Зелен, ти как се пазари за един подпис и го получи накрая за цената която искаш?
Мога да не помня нищо за темите ти в Лг, но това го помня много добре.Smile

Между другото какъв е този телефон на 2 години дето се продава ползван на цената на нов в магазина, че ми стана много ама много любопитно, ей сега ще спазаря единSmile

(2021-02-10, 09:00:00)milss написа:   Намират се и добри оферти, но много рядко.

Не съм съгласен, пълно е с добри оферти.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • greensmoke7777
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)