Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор между 2 таблета, моля за мнение
#1

Здравейте, 
ще се радвам да споделите кой от двата таблета в прикачените линкове е по-добрия вариант. Моля, за коментар относно тези модели или по-евтини, но сполучливи. Няма да го купувам аз, а близки искат да правят подарък на дъщеря ми и не е удачно да предлагам нещо над бюджета им, нито да им предложа ние да доплащаме. 
Таблета ще се използва основно за игри и евентуално, като алтернатива на компютър при онлайн обучение. Благодаря на всеки, отзовал се на запитването Smile 

Lenovo или Samsung
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако трябва да избирам от двата, бих взел самсунга. Иначе нито единия не бих купил, андроида е 3 годишен и не знам дали има подръжка вече. Не че неможе да се импровизира, ама влизаш в някакви филми които не са за всеки.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#3

В рамките на този бюджет, като че ли единственото добро (от личен опит) предложение е Samsung SM-T290 Galaxy Tab A (2019) . Имам го от няколко месеца, идва с Андроид 9, но веднага се ъпдейтва до 10. 
Своенравен софтуер, особено за несвикнал като мен с марката, но определено става за неособено претенциозни задачи. Линкът е примерен, даден е заради точния модел. Може би в момента има и по-добра цена някъде, не знам.
Цитирай
#4

Ако няма спешност - т.е. от днес за утре, ви препоръчвам да си поръчате от бай Китай един Teclast P20HD (като параметри, подобни таблети тук струват от 550 лв нагоре), който ще ви излезе около 230 лв, пък параметрите му са доволно добри.
Цитирай
#5

В който и да е таблет 3/4 г(слота за сим карта) оскъпява излишно устройството. Аз бих избрал таблет без тази "екстра" Явно нямаш никакъв избор, за 300 лв каквото и да вземеш ще е еднакво. Ако имаше вариант и ти да додадеш толкова... друга щеше да е бирата.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#6

Леновото също се обновява веднага до Андроид 10.Купих едно за майка ми,но го разцъках малко-3 ъпдейта за денонощие,единия от които за Андроида.Сърфирането в нета беше ок като скорост,добре изглежда таблета,гледа се добре и онлайн ТВ(според майка ми).За игри не мога да дам мнение,както и сравнение със Самсунга
Цитирай
#7

Благодаря много за всички мнения Smile Дъщеря ми е на 8 г., честно казано дори и ние да плащахме, едва ли бих платила повече от тази сума като я знам как пази Big Grin То не са изпускания, подритвания и т.н. Параметрите ги гледах предвид игрите, на които играе сега на един Huawei дето е на 3-4 години с 1 рам и 8 памет. А ми се ще да има и мобилен интернет за пътуванията, че на дълъг път близнаците само видео ги усмирява... Принципно клоня към Леновото, заради дисплея (не че съм разбирач, затова и търся помощ, ама уж разходва по-малко батерия) и че има малко повече свободна памет от Самсунга, но никога никой вкъщи не е ползвал телефон или таблет на марката. Ще се радвам на още включвания Smile
Цитирай
#8

Може би по-добър вариант е смартфон за тези пари, който да се ползва без SIM
Вярно е, че няма да е 8", но и екран от 6,5" ще е достатъчен
А иначе във всичко ще превъзхожда тези модели на таблети, между които избираш
Иначе за дистанционно трябва поне 10" таблет, а читавите такива са си цифра
Моята дъщеря е на лаптоп и въпреки това съм и казал да не се вторачва,
когато учителката показва учебник на екрана, защото може да си гледа учебниците директно на бюрото
Цитирай
#9

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=100769
В тази тема,която съм пуснал има мнение за Леновото-постовете на Compare,иначе самата тема е малко разводнена,защото се обсъждат и други неща.
Цитирай
#10

(2021-02-11, 21:30:26)osil написа:  https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=100769
В тази тема,която съм пуснал има мнение за Леновото-постовете на Compare,иначе самата тема е малко разводнена,защото се обсъждат и други неща.

Благодаря, точно 2/32 ГБ е модела. А при видео разговор добре ли е звукът, че на сегашния Huawei е голяма скръб?
Цитирай
#11

Разгледай olx,намират се Samsung tab s5e,за около 300 лв.Отличен super amoled дисплей,прилична производителност.Супер лек и тънък.Батерията държи 10 часа и се зарежда за 2 .
Цитирай
#12

Сега говорих с майка ми,тя ползва таблета,каза че е провела 2-3 видеоразговора и се е чувало добре.Лично мнение не мога да кажа.Направихме и проба,добре я чувам и аз,само където от време на време насичаше Вайбъра,но това си е обичайно като сме говорили с видео по Вайбър и при два смартфона
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)