Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

NFC Paymenet за телефони без GMS (P40... , Mate 30/40 )
#51

Вдигам телефона камерата да е срещу лицето ми (дори и с маска) и телефона се отключва. Приближавам телефона до терминала и плащането минава. Появява се картата на кърв на дисплея за секунди и едно тикче.
Не знам защо при вас изисква влизане в приложението.
Цитирай
Аксесоари
#52

@pnnlv твоята карта, с какъв бин е ?
Немски ли беше, че не ми се рови назад в темата.
Цитирай
#53

Curve е с англйски бин. Последните няколко тегления бяха със закачена Revolut карта с латвийски , ако това има значение.
Цитирай
#54

(2021-10-18, 20:29:39)pnnlv написа:  Вдигам телефона камерата да е срещу лицето ми (дори и с маска) и телефона се отключва. Приближавам телефона до терминала и плащането минава. Появява се картата на кърв на дисплея за секунди и едно тикче.
Не знам защо при вас изисква влизане в приложението.
Не изисква влизане, а потвърждаване с отпечатък. Всички такива приложения работят така. Отключваш, цъкаш на терминала и в някои случаи иска отпечатък. Дали, защото е първо плащане или по някаква друга причина, но ми поиска отпечатък. Затова предпочитам да сложат уиджет например за да цъкам винаги отпечатъка преди това. Или да сложат настройка като в Револют. Там можеш да си нулираш лимита за плащания без пин. И тук нека да нулираш лимита, защото на 150 лева пак ще поиска отпечатък.

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай
#55

Ми не, нищо подобно, при суми изискващи пин код (масово над 100лв) изисква да отключиш телефона. Иначе е достатъчно само да светнеш екрана, като и за това не съм на 100% сигурен, дали е необходимо.

(2021-10-18, 21:31:37)pnnlv написа:  Curve е с англйски бин. Последните няколко тегления бяха със закачена Revolut карта с латвийски , ако това има значение.

Няма никакво значение прикачената.
Същата работа ще излезе като Samsung Pay, ако кърв-а е с UK бин - става, БГ бин - йок.
Цитирай
#56

[Изображение: Screenshot-20211020-205824-com.jpg] [Изображение: Screenshot-20211020-205829-com.jpg] [Изображение: Screenshot-20211020-205846-com.jpg] [Изображение: Screenshot-20211020-210607-com.jpg]

Картата е с БГ бин.
Цитирай
#57

Ако не се активира пробвайте да преинсталирате приложението. Въпреки, че го бях активирал днес ми поиска нова активация защото бяхабминали 2 ъпдейта. Не поиска да се активира и просто преинсталирах приложението. И се оправи.

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай
#58

   
Огря ме най-накрая. Вече мога да сменям смарт часовника, дали ще платя с телефона или с часовника - за мен е все тая.

Картата е с Бг бин.
 Предполагам въвеждат услугата постепенно.
На нон хуавей телефон - същата кърв карта , не предлага кърв пей.
Цитирай
#59

Интересно е на по-старите huawei със заводски GMS дали ще е активен CurvePay.
Цитирай
#60

(2021-10-23, 18:31:08)pnnlv написа:  Интересно е на по-старите huawei със заводски GMS дали ще е активен CurvePay.
Да, на Mate 20 pro също работи. Но трябва да е изтеглен от AppGallery!

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
[-] 1 потребител изказва благодарност на azcv за това мнение:
  • pnnlv
Цитирай
#61

Добър вечер имам проблем със активационния код. В онлайн банкирането си виждам це ми взема такса и трябва да ми прати и код но само транзакцията минава а код не можете ли да помогнете

 Huawei mate 20 pro Huawei p40 pro 
Цитирай
#62

(2021-10-28, 18:29:24)bumer написа:  Добър вечер имам проблем със активационния код. В онлайн банкирането си виждам це ми взема такса и трябва да ми прати и код но само транзакцията минава а код не можете ли да помогнете

Ще получиш още една транзакция, като ти върнат сумичката и там, ще е кода за активация Smile При мен се забави един ден, ще дойде и при теб имай търпение
[-] 1 потребител изказва благодарност на Vasilii-Zaicev за това мнение:
  • bumer
Цитирай
#63

За клиентите на Райфайзен обявиха версия на RaiPay и за HMS в AppGallery.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#64

(2021-10-30, 20:24:12)Чо :) написа:  За клиентите на Райфайзен обявиха версия на RaiPay и за HMS в AppGallery.
То го има от повече от година в AppGallery. Обаче като чета коментарите май с версията от 4.10.2021г. започва да работи. Иначе е било безполезно преди това.

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай
#65

Колеги, след като разбрах, че няма как да ползвам dsk wallet-а на устройството си, се ориентирах към Pay by vivacom. Какви са ви впечатленията, сигурно ли е приложението? Имали ли сте проблеми с него?
Цитирай
#66

И защо тази гимнастика ?
Изобщо прочете ли цялата тема или реши директно да пишеш ?
Цитирай
#67

(2021-10-31, 16:40:03)Petko21 написа:  Колеги, след като разбрах, че няма как да ползвам dsk wallet-а на устройството си, се ориентирах към Pay by vivacom. Какви са ви впечатленията, сигурно ли е приложението? Имали ли сте проблеми с него?
Dsk Нямат wallet.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай
#68

(2021-10-31, 16:40:03)Petko21 написа:  Колеги, след като разбрах, че няма как да ползвам dsk wallet-а на устройството си, се ориентирах към Pay by vivacom. Какви са ви впечатленията, сигурно ли е приложението? Имали ли сте проблеми с него?
Няма проблеми , аз ползвам А1 Wallet , едно и също са реално.
Какво ти пречи да направиш Curve регистрация , да закачиш ДСК картата към нея и да си ползваш NFC.

За тези които имат самсунг часовници с Tizen . Вече може да се инсталира Samsung Pay нормално и да се добави към него Curve.
От APKPure свалям Samsung Pay Watch Plug-in , след инсталацията пита за разрешение за ъпдейт , разрешавате. След като се ъпдейтне продължавате стъпка по стъпка с регистрацията. При последната стъпка Curve ви праща sms с код за верификация , всичко минава нормално но въпреки това върху логото на кърв картата стои надпис че изчаква верификация . На сайта на самсунг пише да рестартираме телефона. При мен се получи и картата е активна.
[-] 1 потребител изказва благодарност на pnnlv за това мнение:
  • Petko21
Цитирай
#69

От вчера вечерта и при мен curve работи със карта на dsk без никакви проблеми.

 Huawei mate 20 pro Huawei p40 pro 
Цитирай
#70

Колеги , за тези от Вас които ползват Curve за да се плаща през NFC безконтактно всеки път през приложението, задължително ли е да се активира функцията от Account --> Settings --> Curve Pay ? Не е ли малко неудобно така.

Благодаря!

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай
#71

Един път активирана не се налага да се минава през посочените от теб стъпки . Само се потвърждава с престоя отпечатък или парола плащането. При мен с часовника става още по лесно.
Цитирай
#72

(2021-11-10, 19:52:02)pnnlv написа:  Един път активирана не се налага да се минава през посочените от теб стъпки . Само се потвърждава с престоя отпечатък или парола плащането. При мен с часовника става още по лесно.
За какъв часовник става въпрос? Само потвърждаваш или плащаш с него?

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай
#73

Galaxy Watch 46 с Tizen, стар модел е.
Цитирай
#74

(2021-11-10, 19:52:02)pnnlv написа:  Един път активирана не се налага да се минава през посочените от теб стъпки . Само се потвърждава с престоя отпечатък или парола плащането. При мен с часовника става още по лесно.

Това не го разбрах. Вкарал съм карта от Fibank в приложението, но засега не съм пробвал да платя с телефона, просто забелязах че Curve Pay е скрит в Account --> Settings.

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай
#75

(2021-11-10, 23:20:41)Viiipeer написа:  Това не го разбрах. Вкарал съм карта от Fibank в приложението, но засега не съм пробвал да платя с телефона, просто забелязах че Curve Pay е скрит в Account --> Settings.
Не отваряш приложението изобщо. Отключваш тел-а и го поднасяш към терминала. Ако поиска отпечатък потвърждаваш и пак на терминала. Сиреч double tap. Не може като Phyre, icard и подобните да потвърдиш още докато си на опашката или докато ти цъкат продуктите и после само single tap на терминала. А и не винаги иска палец май...

Изпратено от моят ELS-NX9 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)