Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Лаг в dialer-a
#1

Колеги имате ли лаг в дайлъра ,тръгвам да набирам и чак след 5 секунди ми се появява менюто ,че съм набрал.....Как не се си оправиха софтуера толкова време ,с андроид 10 съм .
Цитирай
Аксесоари
#2

Виж си арр-овете в аутостарт и дали не е намаляла свободната РАМ. Чистене на приложенията от таск мениджъра и рестарт.
Друго не се сещам на първо време. Вероятно се е затлачил от нещо, което работи постоянно на заден план
Цитирай
#3

Пробвах още в началото така ,имаше ефект ,но постепенно пак се появява този лаг . Лек лаг имам и в анимациите и когато затварям някое по-тежко приложение . Ще чакам андроид 11 и ще връщам едни фабрични..
Цитирай
#4

по принцип можеш да намалиш или спреш анимациите, но понякога има ефект върху работата на някои приложения.

Лесния начин е от настройките за достъпност да се спрат всичките анимации.
Трудния (не е толкова труден) е да си отключиш developer options и от там да ги намалиш на скорост 0.5 например. Може и да ги спреш. Трябва да се тества.

1. се отива в Настройки - My device - All specs - и се натиска (tap-ва) 7 пъти върху miui version. Ще изпише, че вече си разработчик.
2. отива се в настройки - Additional settings - Developer options - и.. се скролва до раздел Drawing където има три реда с Animation scale:
- windows animation scale
- transition animation scale
- animator duration scale
опитай първо с настройка .5х и на трите и тествай.
Можеш да опиташ и с Animation Off.
При всички положения на 0.5 скорост ще усещаш че всичко се отваря по-бързо
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • martoo, ronnie72
Цитирай
#5

Това не е лаг, а честотата на опресняване се превключва на 60Hz при стартиране на dialer-а. Във 4pda.ru четох, че се оправя чрез изчистване на данните на приложението "Батерия и производителност" (com.miui.powerkeeper) + рестарт. Не съм го пробвал, но съм почти сигурен, че работи, защото, след като веднъж правих hard reset (по други причини), dialer-ът за около седмица работеше на 144Hz, след това отново мина на 60Hz. Според мен, MIUI си води някаква статистика на производителността на UI на приложенията и след известно време решава, че някои от тях няма смисъл да работят на по-висока честота на опресняване. Така, че, хард ресет няма смисъл да правите. По-добре опитайте другия вариант с изчистването на данните на "Батерия и производителност" - при него изчезват само настройките за икономия на батерия на приложенията, които са в меню "Батерия - Икономия по приложения".

Редакция: съжалявам колеги, очевидно не съм прочел внимателно за какво става дума. Проблемът с 60Hz refresh rate в дайлъра е различен и се оправя по описания начин.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vmd70 за това мнение:
  • martoo
Цитирай
#6

Пробва ли да изчистиш кеш и данни на самия дайлър?
Цитирай
#7

(2021-02-24, 09:13:09)suffer написа:  по принцип можеш да намалиш или спреш анимациите, но понякога има ефект върху работата на някои приложения.

Лесния начин е от настройките за достъпност да се спрат всичките анимации.
Трудния (не е толкова труден) е да си отключиш developer options и от там да ги намалиш на скорост 0.5 например. Може и да ги спреш. Трябва да се тества.

1. се отива в Настройки - My device - All specs - и се натиска (tap-ва) 7 пъти върху miui version. Ще изпише, че вече си разработчик.
2. отива се в настройки - Additional settings - Developer options - и.. се скролва до раздел Drawing където има три реда с Animation scale:
- windows animation scale
- transition animation scale
- animator duration scale
опитай първо с настройка .5х и на трите и тествай.
Можеш да опиташ и с Animation Off.
При всички положения на 0.5 скорост ще усещаш че всичко се отваря по-бързо

Благодаря колега за помощта . Пробвах и този вариант два дни са ми вече на 0.5x анимациите ,но си остава един скапан досаден лаг като затворя по голямо приложение има забавяне и чак тогава ме връща на хоум скрийна.  
Пробвах с чистене на кеш поне 20 пъти вече на всичко и промяна няма . От седмица се опитвам да разбера от къде идва този лаг ,пробвах почти всичко без hard reset .  Преди години на едно Mi8 си спомням ,че му сменях разни ромове ,но сега не ми се занимава с такива неща . Благодаря на всички включили се в темата Smile .
Цитирай
#8

(2021-02-24, 11:08:30)martoo написа:  Благодаря колега за помощта . Пробвах и този вариант два дни са ми вече на 0.5x анимациите ,но си остава един скапан досаден лаг като затворя по голямо приложение има забавяне и чак тогава ме връща на хоум скрийна.  
Пробвах с чистене на кеш поне 20 пъти вече на всичко и промяна няма . От седмица се опитвам да разбера от къде идва този лаг ,пробвах почти всичко без hard reset .  Преди години на едно Mi8 си спомням ,че му сменях разни ромове ,но сега не ми се занимава с такива неща . Благодаря на всички включили се в темата Smile .
Сигурно си пробвал и с преинстал или enable/disable?

Дай му всички пермишъни - това вече е изстрел на сляпо Smile

Опитай и да сложиш друг дайълър и да го направиш по подразбиране, а след това да върнеш обратно стария. 

Едит - сега се сещам да провериш дали не го оптимизира откъм батерия андроида. При мен не е оптимизиран и не позволява да бъде.

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T
Цитирай
#9

С друг дайълър не съм пробвал . От толкова чистене на кеш и други неща ,вече не ми показва и пропуснати обаждания ........Нито в лентата горе ,нито и на самата иконка за зелената слушалка. А в известия всичко е активирано и изглежда както трябва...ще ме побърка това MIUI .
Цитирай
#10

Нямам никакви подобни проблеми с dialer a при MIUI. Светкавична реакция на Mi 9 и на Redmi 7a, Volte, набират мигновенно, дори се дразня че става за мили/милисекунди някакви , че понякога когато сгреша някой номер и докато натисна червения бутон оня вече му звъни телефона. И после ме пита що ми звъниш ?

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#11

Това ако е гугълския dialer той си е зле по принцип. На ЕУ няма такова нещо като лаг, в което и да е приложение. Поне при мен..

Sent from my Xiaomi Mi 10T Pro using Tapatalk
Цитирай
#12

Да гугълския е,скъса ми нервите . Никой ли друг няма проблем с известията и този скапан dialer?
Цитирай
#13

С дайлъра проблеми нямах
С известията - променлив успех ... тука има, тука няма
В крайна сметка жена ми не издържа
Известията и сензора за близост натежаха и го върнах
Цитирай
#14

(2021-02-24, 20:43:16)martoo написа:  Да гугълския е,скъса ми нервите . Никой ли друг няма проблем с известията и този скапан dialer?
На mi9 съм с Google dialer. Светкавица е, по бръз от светлината. На Redmi 7A съм с MIUI dialer a. Телефончето не е толкова мощно колкото деветката но мигновенно набира. Проблеми с известия никакви.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#15

А това с известията е още по-голям проблем.... Постоянно трябва да гледам дали някой ме е търсил . И това ли няма оправяне ?
Цитирай
#16

Човек, не мога да повярвам че имаш такива проблеми, имал съм няколко Xiaomi та и всичките беха без грешка в нито едно приложение. С какъв телефон си ? Аз на твое място направо преинсталирам от трите точки, си свалям целия rom и си преинсталирам за минути и въобще няма да се занимавам. Ако и тогава се ебава го изхвърлям на боклука или продавам в Olx за кой колкото даде, ще обясня проблема какъв е и за бог да прости...

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#17

(2021-02-24, 21:30:20)росен2 написа:  Човек, не мога да повярвам че имаш такива проблеми, имал съм няколко Xiaomi та и всичките беха без грешка в нито едно приложение. С какъв телефон си ? Аз на твое място направо преинсталирам от трите точки, си свалям целия rom и си преинсталирам за минути и въобще няма да се занимавам. Ако и тогава се ебава го изхвърлям на боклука или продавам в Olx за кой колкото даде, ще обясня проблема какъв е и за бог да прости...

Колега разбрахме ,че ти нямаш никакви проблеми от години ! Ако исках да го продавам ,нямаше да се занимавам една седмица с простотии...... Телефонът е 10Т ,щом пиша в този раздел трябва да е ясно .
Цитирай
#18

Еми да беше го преинсталирал за 10 минути и нямаше да се мъчиш цяла седмица. Лека вечер и успех в експериментите.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#19

Връщане на фабрични и инсталиране на последния ром правех до сега . Лагът изчезна ,но продължавам да нямам известия за пропуснато повикване.....От всякъде другаде известия си идват на секундата .
Цитирай
#20

Известията за пропуснати повиквания зависят от оператора, ако е на изкл.нтелефон или ако говориш по другата карта.
Цитирай
#21

Имам само една карта в телефона . Звъня от другият ми телефон на този (Mi10T) и като го погледна въобще не ми показва ,че някой ме е търсил .За да видя трябва да влезна в dialer-а . Нищо общо няма с изключване на телефона и други карти .
Цитирай
#22

Ние с П30 имахме подобен проблем с известия на пропуснати повиквания,можеш да погледнеш пост #1 031  https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1611036  и да пробваш,има и по лесен достъп,пишеш в търсачката на настройки-оптимизиране на батерията и излиза.
С този дайлер нямаше проблем с известията,и е по-добър от заводския https://play.google.com/store/apps/detai...l=bg&gl=US
Цитирай
#23

(2021-02-24, 20:43:16)martoo написа:  Да гугълския е,скъса ми нервите . Никой ли друг няма проблем с известията и този скапан dialer?

Пробвай с True Phone Dialer & Contacts & Call Recorder, но ако намериш Pro версията още по-добре (няма реклами).
Нямам ядове с нея, но ако и там имаш същия проблем, явно ще е хардуерен проблем. Но по логика би трябвало и с други приложения да се получава лага.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#24

За P30 помня проблема даже съм следял темата . Сега ще пробвам с друг dialer . Има нещо объркано....дори и след hard reset не се оправя и инсталиране на нов ром.....
Цитирай
#25

(2021-02-25, 09:51:51)martoo написа:  За P30 помня проблема даже съм следял темата . Сега ще пробвам с друг dialer . Има нещо объркано....дори и след hard reset не се оправя и инсталиране на нов ром.....
Ето ти Про/Премиум версията: "https://apk4all.com/android/apps/true-phone-dialer-contacts-pro/".

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)