Анкета: Достатъчни ли са 4GB RAM за смартфоните през 2021 г. - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да
41.51%
44
41.51%
Не
47.17%
50
47.17%
Не мога да преценя
6.60%
7
6.60%
Друго
4.72%
5
4.72%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Достатъчни ли са 4GB RAM за смартфоните през 2021 г.
#76

При условие че смартфоните нисък към среден клас с цена около 400-500лв.вече разполагат с 6GB RAM и 128GB вътрешна памет,няма смисъл да се купува с 4GB.Само ниския клас е до 4 GB,там компромисите са много.

Huawei P30
Цитирай
Аксесоари
#77

(2022-10-25, 14:54:26)_nib_ написа:  
Да фанем бас...
Че броя чалгари свалили ,,васко жабата" са повече от хората които имат ,,Притури се планината"...
Хем аз лично нямам нито една от двете песни.

Васко Жабава е супер и аз съм я свалил, Притури се планината е много тромава няма мятане на корем затова не съм свалил. Big Grin
Иначе по темата: 
За неглезени хора и 4гб са си напълно достатъчни.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#78

На мен са ми достатъчни. Никога не пускам повече от 3 приложения едновременно, така че 4 ГБ РАМ са ми напълно достатъчни. И дори и с тези 3 приложения, РАМ паметта никога не се качва над 2.5 ГБ заета.

Без Боза от 14 Юли 2022 г.
Цитирай
#79

В момента 2 GB RAM е минимумът за работа с Android 13. Към настоящия момент, имаме нужда от поне 4 GB RAM, за да стартираме основни приложения през 2023 г, като наличието на повече RAM не гарантира идеално изживяване при ползване на едно смарт устройство.

Източник

 
Цитирай
#80

,,...хората искат да има...Станко..."
Я съм съ орЯнтирал към ино хонорче...90...
12/512...Дават че дръжи отворени чятерийсе приложения...повече от девЯт няма а отварям...
Обещавам.
Цитирай
#81

За Iphone може и да са достатъчни,но за андроид вече са минимум-малко.

Huawei P30
Цитирай
#82

Пре достатъчно са за масовият потребител. За някой по запален по тежки итри и подобни неща може и да не му стигат, но за масовият потребител са пре достатъчно. Поне аз така мисля.
Цитирай
#83

(2023-08-30, 22:29:56)batvanio написа:  Пре достатъчно са за масовият потребител. За някой по запален по тежки итри и подобни неща може и да не му стигат, но за масовият потребител са пре достатъчно. Поне аз така мисля.

Че са малко... едно на ръка.
Но, че Андроида е "лаком" - това е друго.
Без значение колко RAM има апарата - 1, 2, 3, 4, 6 GB - винаги над половината е заета.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#84

Очаква се, че обработката на ИИ в устройствата ще бъде една от основните характеристики на флагманските смартфони през 2024 г. Само високопроизводителните процесори обаче няма да са достатъчни за това. И като резултат генерирането на изображения с помощта на изкуствен интелект на дадено устройство изисква смартфонът с Android вече да има поне 12 GB RAM.

Източник

 
Цитирай
#85

Вие четете ли въобще? Анкетата е за 2021 година, а не са 2022, 2023 или 2024 година. За 2021 това си беше предоволно. Не андройд е толкова лаком, а приложения като фейсбук, вайбърл и подобни който поглъщат нереално много ресурси и то не само памет. Аз съм с 3GB и андройд 6 и никога не съм имал и до сега недостиг на памет.
[-] 1 потребител изказва благодарност на batvanio за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#86

(2023-11-21, 20:52:09)batvanio написа:  ....Анкетата е за 2021 година, а не са 2022, 2023 или 2024 година...
Нищо й няма на анкетата. Изисквания за RAM и към настоящата година не са се променили чак толкова много: От колко RAM се нуждае смартфон с Android през 2023?

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#87

Изданието MyDrivers реши да провери на практика дали 8GB RAM наистина е реликва от миналото и как резултатите от нея на практика се различават от тези с по-голямо количество RAM.

Източник

 
Цитирай
#88

(2023-12-20, 12:22:04)NoMaD написа:  Изданието MyDrivers реши да провери на практика дали 8GB RAM наистина е реликва от миналото и как резултатите от нея на практика се различават от тези с по-голямо количество RAM.

Източник

Dumbom Buga Buga

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)