Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy A52/A52 5G - Лични впечатления и коментари

Благодаря ви ще ровя и ще мъча дано не е дефектна бройка.
Цитирай
Аксесоари

Ето днес цял ден мързел пред телефона на село Smile
Само на мобилни данни 4G без никакъв WiFi.
И както се вижда 2 сим карти.
Май не е зле Wink

   
[-] 1 потребител изказва благодарност на XAn4ETO за това мнение:
  • Brwstoqnov/
Цитирай

Изчезна ми иконката за уведомление, при в ключване на слушалки в 3,5 жака. Идеи, от къде да я включа?
Цитирай

Опитай с рестарт на устройството си.

 
Цитирай

Прави ли ви впечатление, че въпреки 120те херца, особено при браузване с хром, на някои сайтове насича картината?
Интересното е че като сменя на 60 херца няма насичане. Та не знам дали това е от липса на оптимизация на браузъра хром или е до оптимизация на Самсунг.
Тествах и едно S20 FE 5G и то е така. А той е доста по-мощен телефон. Същият лаг го има и в YouTube като пускам някой клип. Като кликна на клипа и самият изкачащ прозорец отдолу нагоре понякога насича като за 30 херца. Понякога е перфектно мазно. При S20 FE 5G пак е така.

С на Самсунг браузъра няма такъв лаг.
Цитирай

Здравейте, някой ползва ли вече A 52s 5g . Мисля да си взимам . Освен по добрият процесор спрямо ,А 52 5g ,има ли някакви други разлики, някъде прочетох че a52s в комплекта идва с 25 ватово зарядно, докато май предишният беше с 15 ватово в комплекта ако не се лъжа.Заслужава ли си покупката на a52s 5g?
Цитирай

(2021-09-15, 05:44:21)NOLANg написа:  Здравейте, някой ползва ли вече A 52s 5g . Мисля да си взимам . Освен по добрият процесор спрямо ,А 52 5g ,има ли някакви други разлики, някъде прочетох че a52s в комплекта идва с 25 ватово зарядно, докато май предишният беше с 15 ватово в комплекта ако не се лъжа.Заслужава ли си покупката на a52s 5g?

Краткият отговор е - да, заслужава си. Виж в туба и а вече много тестове и сравнения. Страхотен телефон е.
Цитирай

Здравейте, някой може ли да каже А52S дали има сензор за близост, че на различни места пише различно, и дали при набиране има забавяне от някоя секунда. В момента съм с А72 и това доста ме дразни.

 Samsung Galaxy S24 Ultra 1TB Titanium Black
Цитирай

^Има сензор за близост, както и А72 има (и аз съм с него). Сензорът обаче е активен за да работи само при обаждане, за да изключи дисплея, когато си го доближиш до ухото. При защитата от неволно отключване (в джоб/чанта например) този сензор не играе роля. Там схемата е друга - тъча на екрана засича колко и какви точки са натиснати на него + светлинния сензор. При А72, А52, както и при куп други Galaxy-та защитата от неволно отключване обаче е дефектна и реално не може да работи. (пример - при А50 го оправиха на втората година от излизането на модела с ъпдейт)

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай

При А72 е много неадекватно гасенето и после светването на дисплея по време на разговор... Тромаво и понякога не светва дисплея. Иначе забавяне при самото набиране не съм забелязал да има.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

Предлага ми се възможността да закупя A52s 5G, който доколкото разбрах е доста скорошен и нов модел, за 400лв в брой чисто нов. Колебая се и за Poco F3, който е близо 300лв по-скъп. Как мислите?

Samsung S24 Ultra 512GB Titanium Gray

Samsung A52S 128GB Awesome Black
Цитирай

(2021-09-19, 13:30:26)panew написа:  Предлага ми се възможността да закупя A52s 5G, който доколкото разбрах е доста скорошен и нов модел, за 400лв в брой чисто нов. Колебая се и за Poco F3, който е близо 300лв по-скъп. Как мислите?
Мисля, че си объркал раздела:  Кой телефон/таблет да избера?

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy...5/1571953/

При мен проблема с ъпдейта продължава Smile
очевидно има ъпдейт за Август който е пуснат за България. (build date 13th August тоест .. поне 30 дена вече минаха от датата когато горе-долу са го пуснали)

Service provider software version ми е
SAOMC_SM-A526B_OXM_BGL_RR_0008
BGL/BGL,BGL/EUX/BGL

Някой който да е с A52 5G и да е получил август ъпдейта със същия service provider или друг ? (не знам за бг дали може да има друга стойност)

Samsung A52s 5G
Цитирай

(2021-09-20, 09:50:38)zubi написа:  https://www.sammobile.com/samsung/galaxy...5/1571953/

При мен проблема с ъпдейта продължава Smile
очевидно има ъпдейт за Август който е пуснат за България. (build date 13th August тоест .. поне 30 дена вече минаха от датата когато горе-долу са го пуснали)

Service provider software version ми е
SAOMC_SM-A526B_OXM_BGL_RR_0008
BGL/BGL,BGL/EUX/BGL

Някой който да е с A52 5G и да е получил август ъпдейта със същия service provider или друг ? (не знам за бг дали може да има друга стойност)

Звъннете на националния телефон на Самсунг. Любезни са и доста бързи в отговорите.

   

Това е моята версия на телефон закупен от Емаг.
Вече съм с версията за септември.
Цитирай

За 5g модела даже в септемврийския ъпдейт дойде и RamPlus функцията(виртуалната памет) Както в а52s
Цитирай

Здравейте група. Днес си взех А52s за служебен и искам да Ви попитам,видях,че няма протектор или фолио. Някой знае ли,дали се отразява на и без това бавния пръстов отпечатък(спрямо моя S20) освен,че е включена опцията за чувствителност или там както се казваше. Та мисълта ми е ,слагате ли протектори или фолиа и ако да,споделете мнение кое е по добре в моя случай. Другото което е ,не ми се вярва НО някъде не помня къде беше,попаднах на статия,че УЖ от Самсунг можело да пуснат ъпдейт за пръстовия отпечатък,не вярвам да е истина но ако някой е запознат моля да сподели. Благодаря Ви за отделеното време.

Samsung Galaxy S23 . Android 13
Цитирай

Имам S20 FE който е със същия сензор за пръстов и каквото и да сложиш няма проблем. Въпросът е дали самсунг са го направили ок като цяло. Да, малко бавен е оптичния в сравнение с физически или ултрасоник но не е нещо особено. Поне аз съм със стъклен протектор и нямам проблем с това. Просто трябва малко повече време да държиш пръста.
Цитирай

(2021-09-22, 20:47:47)degman написа:  Имам S20 FE който е със същия сензор за пръстов и каквото и да сложиш няма проблем. Въпросът е дали самсунг са го направили ок като цяло. Да, малко бавен е оптичния в сравнение с физически или ултрасоник но не е нещо особено. Поне аз съм със стъклен протектор и нямам проблем с това. Просто трябва малко повече време да държиш пръста.

Да аз го оправих вече,има настройки и става малко по бърз. Малко повече да държиш пръста визираш след поставянето на стъклен протектор или като цяло?

Странно,изтривам приложение и текста долу Деинсталирахте еди си какво стои по 1 минута? На някой случвало ли се е това и ако да как да го махна? Аз изтривам 3 ,4 неща и то още стои текста на първото 0.о

Samsung Galaxy S23 . Android 13
Цитирай

Като си имал флагман и минеш на бюджетен модел виждаш много неща който не си им обръщал внимание преди и те дразнят. И аз направих такъв "преход" от флагман на бюджетен модел, и мен ме дразнят много неща които преди съм ги смятал за нормални. В случая със забавянето е от процесора, толкова си може.

 Samsung Galaxy S24 Ultra 1TB Titanium Black
Цитирай

Процесора не може да маха текста отдолу 0.о това сериозно ли е ..... това ми вади нервите на ента степен... Затварям приложение или го изтривам и ми стои 2 3 минути ,че съм деинсталирал приложението.....

Не мога нещо да добавя скрийншот... но това е абсурдно ........ на някой случвало ли се е ?

https://dox.abv.bg/download?id=cdaac42190

Ето така стои по 2,3 минути каквото и да изтрия........

Samsung Galaxy S23 . Android 13
Цитирай

Нямам подобен проблем. Аз съм с 5G версията.
Цитирай

Аз съм с A72 и никога съм нямал проблем с това съобщение. Преинсталирай си телефона, нещо е омазано.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

Да, снощи го ресетнах и за сега няма никакви проблеми.Направих решката като го купя да не го ресетна и явно в това е бил проблема.
Относно фолиото,мисля,че ще хваща една идея по добре пръстовия от стъкления протектор . Има ли хора с фолио за да споделят мнение?

Samsung Galaxy S23 . Android 13
Цитирай

(2021-09-22, 21:09:40)KrissKrastev написа:  Да аз го оправих вече,има настройки и става малко по бърз. Малко повече да държиш пръста визираш след поставянето на стъклен протектор или като цяло?

Странно,изтривам приложение и текста долу Деинсталирахте еди си какво стои по 1 минута? На някой случвало ли се е това и ако да как да го махна? Аз изтривам 3 ,4 неща и то още стои текста на първото 0.о

По принцип говорех че трябва да се държи малко повече. Дали с оригиналното фолио което беше лепнато перфектно, но не ми хареса и сложих стъклен протектор все си държиш повече. И без пак ще е така.
Цитирай

(2021-09-23, 10:48:04)degman написа:  По принцип говорех че трябва да се държи малко повече. Дали с оригиналното фолио което беше лепнато перфектно, но не ми хареса и сложих стъклен протектор все си държиш повече. И без пак ще е така.

Колега имал си фолио фабрично ли ? Аз нямам нищо.....

Samsung Galaxy S23 . Android 13
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)