Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Poco F3 - Лични впечатления и коментари
#26

Не искам да разводнявам темата за Poco F3 повече. Приемам, че съм калпав ползвател на марката, който не знае как се държи телефон.

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 lite 
Цитирай
Аксесоари
#27

Със сегашните два съм имал общо 6 телефона от марката - на нито един не съм имал проблем с датчика за близост.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 2 потребители изказват благодарност на valkov2 за това мнение:
  • gazara74, milenvn
Цитирай
#28

Писах горе, че не съм имал проблем, но нека имаме предвид, че Xiaomi са сбирщайн и в един модел телефон може да сложат части от 3-4 производители. Отделно, че има няколко версии на MIUI. Далеч не на последно място, наскоро се извиниха на потребителите за MIUI 12, с което поставиха рекорд по некадърност и бъгове.

Думата ми е, че е напълно възможно при един потребител да няма проблем, а при друг проблемът да е съвсем реален. И понеже са евтина марка, дори и да има установен проблем, не очаквам да го признаят и да отремонтират телефоните си.

Китайците са си такива, леко слъгващи търговци.

Всички тия номера, обаче, ще им пречат, ако искат да влизат в премиум сегмента.

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#29

Сбирщайн са основно Redmi и част от Poco серията. Xiaomi имат един собствен завод и в него правят само Mi серията. Всичко друго е OEM т.е. сглобяват им ги по поръчка в други заводи.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#30

Имал съм 4 телефона на марката. Имал съм този проблем със сензора, но винаги се оказваше бъг. Когато много ме изнервяше връщах фабрични настройки и "фабричния дефект" изчезваше. Случвало ми се е два пъти досега за 5 години.
[-] 3 потребители изказват благодарност на redsys за това мнение:
  • milenvn, ronnie72, suffer
Цитирай
#31

В момента съм с Redmi Note 10 Pro и при мен проблема съществува. Даже да ми е залепен за ухото се включва и почвам да натискам какви ли не бутони. По другите форуми също има мнения от потребители с други модели (от предни години), при които проблема е наличен.
Цитирай
#32

(2021-04-20, 09:03:34)nedko1999 написа:  В момента съм с Redmi Note 10 Pro и при мен проблема съществува. Даже да ми е залепен за ухото се включва и почвам да натискам какви ли не бутони. По другите форуми също има мнения от потребители с други модели (от предни години), при които проблема е наличен.
При мен се получава същото на Mi10TPro. Дори да го държа според "предписанията" във форума, си прави каквото си иска по време на разговор, което ме напряга и ме дразни.

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 lite 
Цитирай
#33

Не са предписания. Просто съветвам да търсите проблема и в себе си. Особено ако идвате от по-старо устройство.
Локализирайте сензора, стартирайте разговор и вижда в какво положени угасва.
Това е все едно да си купиш фотоапарат, да не му видиш настройките и да твърдиш, че не снима.

Така и така никой не чете инструкциите - поне направете тест да видите дали работи коректно като си доближавате ръката или нещо друго. Също се вижте и в огледалото. Никой не отрича за проблеми от производителя
Цитирай
#34

Ще е хубаво да се пише за конкретният телефон а не за проблемите на цялата марка. има ли някой който го ползва да опишете впечатлението от него?
[-] 3 потребители изказват благодарност на iccom за това мнение:
  • gazara74, milenvn, suffer
Цитирай
#35

Фен съм на марката, но това не означава, че ще им спестя критики щом оплескат нещо. Доста от моделите на Xiaomi имат този проблем. Не съм съгласен, че използват този тип сензор, защото технологията се развива, ползват го за да спестят още някой цент. Не винаги е удобно да си изпънат като струна по време на разговор. Най-ми харесва в хоризонтално положение да проведа дълъг разговор, но с тези телефони сензора няма да гаси дисплея.
В много форуми се коментира този проблем с различни модели на марката, но не разбирам защо се отрича тук.
Предлагат решение в тубата, но не вярвам да има положителен ефект. Който иска да пробва. Казват, че с EU работи по-коректно.
https://m.youtube.com/watch?v=tV84GH08mHs

1916 
[-] 3 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • alexbg67, esil2, whitehart
Цитирай
#36

Не се отрича. Точно защото се стараем да сме обективни се опитваме да погледнем на проблема от всичките му страни.
А ако сензорът е точно определен модел може би преди покупката на телефон може да опитате в магазина да сложите някаква AIDА или CPU-Z и да избягвате този модел(марка)
Цитирай
#37

(2021-04-20, 08:08:07)valkov2 написа:  Сбирщайн са основно Redmi и част от Poco серията. Xiaomi имат един собствен завод и в него правят само Mi серията. Всичко друго е OEM т.е. сглобяват им ги по поръчка в други заводи.
Въпросът е дали ползват чаркове от различни доставчици за сензорите за близост, в случая. Иначе и в космическа фабрика да ги правят , ако чистят складовете на де що намерят доставчик, все тая.

Сигурен съм, че и за Mi серията ще се намерят подобни примери. Китаецът си е китаец, трудно бяга от манталитета си.

Но да не разводняваме темата. Ясно е, че който е тръгнал да купува Xiaomi, гони цена.

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#38

(2021-04-21, 05:31:39)kayovas написа:  Ясно е, че който е тръгнал да купува Xiaomi, гони цена.

Ами при толкова боклуци на пазара, днес само това си остана- търсене на добра цена.
Дори и да платиш 2000лв за Самсунг пак няма да снима добре, поне дай 500лв да знаеш що си ги дал.

(2021-04-20, 09:32:11)kostastam написа:  При мен се получава същото на Mi10TPro. Дори да го държа според  "предписанията" във форума, си прави каквото си иска по време на разговор, което ме напряга и ме дразни.

Работя в сферата на колите и понякога идват клиенти които не са доволни от марката кола която карат и само ми се оплакват и искат помощ, обеснявам къде е проблема и как да се реши, но те не са съгласни с мен и твърдят, че проблем има.
И им казвам: тогава си купи си друга марка и готово.

Та и тук ти го казвам, не си доволен от Mi10tpro, продаваш и си купуваш друг модел и си свиркаш.

Добро утро на всички колеги, приятен и спокоен четврътък  Smile
[-] 3 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • gazara74, rdk, suffer
Цитирай
#39

(2021-04-22, 04:52:47)Victormihov написа:  Ами при толкова боклуци на пазара, днес само това си остана- търсене на добра цена.
Дори и да платиш 2000лв за Самсунг пак няма да снима добре, поне дай 500лв да знаеш що си ги дал.


Работя в сферата на колите и понякога идват клиенти които не са доволни от марката кола която карат и само ми се оплакват и искат помощ, обеснявам къде е проблема и как да се реши, но те не са съгласни с мен и твърдят, че проблем има.
И им казвам: тогава си купи си друга марка и готово.

Та и тук ти го казвам, не си доволен от Mi10tpro, продаваш и си купуваш друг модел и си свиркаш. Smile

Последно: всички са маскари или като не си доволен има и други? Smile

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#40

Какво значи маскари?
Като не те кефи едно нещо и не можеш да се справиш с него, го махай.
То затова е измислена продажбата втора ръка, фирми бол все ще намериш което да ти е кеф.
Аз лично нямам нерви и пари за губене, нещо не ми ли доставя удоволстивие го шитвам.
Те хората си сменят жените и мъжете на 2 месеца, вие един телефон ли търпите?
Цитирай
#41

Има ли запис на разговорите ?
Камерата много ли е зле ?
Цитирай
#42

Здравейте,
от един месец вече използвам POCO F3. Поръчах си го от амазон в началото на април на доста прилична цена - 300 евро.
Телефона за тези пари си е направо супер. Камерата му е добра според мен(стария ми беше mi 6). Работи бързо, не ми е забивал засега. В началото имаше проблем с батерията, за един ден падаше и то ползване само за фейсбук, малко ютуб и без да играя игри. След ъпдейт до MIUI 12.0.5.0. батерията се оправи сега държи доста добре.
Сензора за близост, понякога не изключва екрана като говоря, но ми прави впечатление че това се случва когато подпирам телефона с рамо или много го наклонявам. Не ми е такъв проблем.
Както се казва " за тез пари толкова"
Телефона е супер!
[-] 1 потребител изказва благодарност на tuntov_jr за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#43

От днес има нов ъпдейт MIUI 12.5

M4 AQUA-
Цитирай
#44

Ползвам Поко Ф3 8/256 от месец .
Много дразни следния бъг. При набиране на номер , екрана изгасва без да съм допрял телефона до ухото .
Последствие доближавам телефона до ухото и раздалечавам и екрана си угасва и светва . Но първоначално гасне при набиране .
Има фабрично залепено фолио , което не съм махнал . Възможно ли е то да бърка сензора . И не го прави всеки път .
С последния ъпдейт не се оправи .
Цитирай
#45

С Poco f2 pro съм и потвърждавам за проблема със сензора за близост. Това ме "вади от обувките" постоянно. Със всеки втори като говоря ми задава въпроса "Какво натискаш по дисплея" и като погледна натискам всевъзможни цифри и символи. Стигнах дотам, че като отговоря умишлено гася дисплея и почвам да говоря и наблюдавам с периферното зрение как дисплея светва колкото и да го държа прилепнал към ухото. Майка ми е с NOTE 7 и там е същата работа.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#46

Извинявам се, ама на цената на флагман на друга марка никога Xiaomi . Двуомях се между Mi 11 и Iphone 12. Взех 12 мини и о чудо всичко работи както трябва. Не се налага да се чувства човек тъп, че не знае как се държи телефон, щото китайците правят невероятни телефони и ние дебилите не знаем как се държат.
Цитирай
#47

(2021-06-11, 06:57:51)simeonov_74 написа:  С Poco f2 pro съм и потвърждавам за проблема със сензора за близост. Това ме "вади от обувките" постоянно. Със всеки втори като говоря ми задава въпроса "Какво натискаш по дисплея" и като погледна натискам всевъзможни цифри и символи. Стигнах дотам, че като отговоря умишлено гася дисплея и почвам да говоря и наблюдавам с периферното зрение как дисплея светва колкото и да го държа прилепнал към ухото. Майка ми е с NOTE 7 и там е същата работа.

Махнал ли си фабричното фолио върху екрана , възможно е то да прави проблама ?
Цитирай
#48

(2021-06-11, 09:28:47)milenorcev написа:  Извинявам се, ама на цената на флагман на друга марка никога Xiaomi . Двуомях  се между Mi 11 и Iphone 12. Взех 12 мини и о чудо всичко работи както трябва. Не се налага да се чувства човек тъп, че не знае как се държи телефон, щото китайците правят невероятни телефони и ние дебилите не знаем как се държат.

Айфона е твоя апарат, няма нужда да ни мислиш нас с Xiaomi телефоните.

Във връзка с прословутия сензор за близост. Ползвам Поко ф2 про от година и честно казано не изпитвам затруднения с телефона.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
[-] 1 потребител изказва благодарност на hamilcar за това мнение:
  • Severna
Цитирай
#49

(2021-06-11, 09:37:56)drakkar написа:  Махнал ли си фабричното фолио върху екрана , възможно е то да прави проблама ?
Махнал съм го. Бях със стъкло сега съм с гел и като започнат да ми викат отсреща "Ало, ало" вече зная че съм натиснал заглушаването с ухото.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#50

(2021-06-11, 09:28:47)milenorcev написа:  Извинявам се, ама на цената на флагман на друга марка никога Xiaomi . Двуомях  се между Mi 11 и Iphone 12. Взех 12 мини и о чудо всичко работи както трябва. Не се налага да се чувства човек тъп, че не знае как се държи телефон, щото китайците правят невероятни телефони и ние дебилите не знаем как се държат.

Първи огризките въведоха модата с "дебилите", които не знаят как да си държат телефона. Явно не само приматите са с краткосрочна памет. Ако не се сетиш за кой модел от Ифоните става въпрос, кажи. С най голямо удоволствие ще ти припомня.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 4ere6a за това мнение:
  • hamilcar
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)