Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Poco F3 - Лични впечатления и коментари

(2021-12-07, 15:21:43)SnooPDoG написа:  Здравейте колеги, от месец съм с телефона и като цяло съм много доволен, но някой от вас справял ли са е с проблема с известията на месинджъра или телеграма, направо ми къса нервите вече, получавам известията, че ми е писъл някой с голямо закаснение, някой път въобще не ги получавам докато не отворя приложението...гугълнах за въпросния пробле, явно е масов, някой пишат, че спират икономията на батерията за даденото приложение, но пак няма промяна. Идей ?
Благодаря ви.

Точно така, спри икономията на батерията.
Пусни и опцията за автоматично стартиране.
От настройките за нотификации, пусни известията на заключен екран.
И вече трябва да получаваш нотификации.
За всеки случай (не е задължително, но като застраховка) - от скорошните приложения задръж на Месинджър/телеграм и цъкни катинарчето. И после си ги дръж в скорошните приложения без да ги махаш.
Катинарчето е един вид заключване в рам паметта, така че само в екстремни ситуации в които хептен не му достига рам, тогава затваря съответното приложение.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
Аксесоари

(2021-12-07, 15:21:43)SnooPDoG написа:  Здравейте колеги, от месец съм с телефона и като цяло съм много доволен, но някой от вас справял ли са е с проблема с известията на месинджъра или телеграма, направо ми къса нервите вече, получавам известията, че ми е писъл някой с голямо закаснение, някой път въобще не ги получавам докато не отворя приложението...гугълнах за въпросния пробле, явно е масов, някой пишат, че спират икономията на батерията за даденото приложение, но пак няма промяна. Идей ?
Благодаря ви.

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1696093
Цитирай

(2021-12-07, 15:39:05)vlado05 написа:  https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1696093

Мерси, ще пробвам, само тези "интелигентни ситуации" не намирам. И в търсачката не се намират.
Цитирай

Как е здравето на батерията при вас.
Вчера изтощих докрай и сложих на зарядно през флашка - волтметър, амперметър и т.н.
До края на заряда отчете 3300mAh.
Батерията е 4520mAh.
Телефона е на 6 месеца, ползване интензивно, зареждане всеки ден.
Правя 6 часа екран + 1 час разговори.
Екрана е на максимална яркост и 120 херца.
Цитирай

Ако е спряна точно на 100% а не докато спре зарада определено ще е по-малко капацитета, който се вижда. Моята е 4200, като нов беше 4350 или нещо такова. Направи ми впечатление, че доста бързо падна до това ниво, но пък се стабилизира сега и доста време не е мръднала надолу.
Цитирай

Само това показва на xiaomi.eu (android 12)


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Май всичко над 90% е excellent, безсмислена е тази статистика. Най-хубавото в случая е че телефона е достатъчно евтин за да се прежали като замине батерията...сега като се замисля на моята са паднали първите проценти точно лятото когато заради температура кътваше заряда по 2-3пъти на едно зареждане.
Цитирай

Ъпдейт по темата с датчика за близост - след проба на предложенията от нета се оказа, че нищо не работи. Днес по време на важен разговор ми се пуска мутинг-а на 3 пъти и превключи още 3 пъти между спикър и блутут, на косъм беше иначе перфектния телефон да срещне рязко пода.
Не мога да повярвам що за малоумие е да спестят от нормален хардуер датчик, сега както имах някакви мераци да сменя s21 с 11 или 12ultra директно зачерквам марката заради това нещо....
Цитирай

Относно датчика за близост......и аз имам проблем.Използвам малко екзотичен телефон на шаоми......qin pro2.Следя темата от извество време,мен също ме изнервя максимално работата му.От няколко дни съм намерил решение с приложението gravity screen pro.Препоръчвам го

Да добавя......има отключена версия на приложението в нета.Препоръчвам про версията....като че ли работи по добре.Мисля си ,че по този начин телефоните ни отново ще станат използваеми.Препоръчвам и смяна на диалера с True Phone Dialer & Contacts & Call Recorder.Страхотно приложени......дал съм му опцията при разговор за разшири по целия екран.По този начин възможността за нефолно натискане на икони от телефона се минимизира

Има и друго коствено решение според мен.....чрез така наречините приложения за автоматизация.....примерно се задават макроси.....таскери .....и т.н......тоест примерно при активен разговор се активира заключване на екрана,при край на разговора.....отключване.Добри отзиви прочетох за приложението Tasker но нещо не ми е ясно как работи.Има и други като макро дроид примерно но за съжаления точно тези опций не работят адекватно......сигурно телефона трябва да има руут....не знам.Нека някой по знаещ до обясни ако може.
Това е от мен,дано съм помогнал тъй като проблема е голям и дразнещ.
Цитирай

Здравейте, заради проблема с датчика за близост съм си сложил приложението "smart call screen lock". За няколко месеца ползване  мога да кажа, че мен лично ме устройва - не е идеалното решение, но е много по-добре с него. Приложението заключва екрана след набиране на абонат, а при отговаряне на повикване след приемане на обаждането. Ако се наложи отключване на екрана преди да е завършил разговора, дисплея може да се отключи с две почуквания или дълго натискане на дисплея. За приложението не е нужен руут. Поздрави!
[-] 1 потребител изказва благодарност на stoyanov.bs за това мнение:
  • redsys
Цитирай

Здравейте,
предстои ми закупуване на телефон, като досега съм ползвам XIAOMI MI A1, сега се двоумя между Xiaomi Poco F3 8/256, и Xiaomi Mi 11 Lite 5G 6/128.
Как стои въпроса със този сензор за близост? Разлика в двата модела? По принцип снимам неотговорно с камерата/всекидневно, визитки, чережи, писано на ръка и използвам CAM SCANNER,/ За хубави снимки - DSLR Nikon Smile.
Винаги ползвам с калъф тип тефтерче./така съм свикнал/
Моля за съвет относно избора на телефон. 120Hz, не ме блазнят, но виж процесора и рама...

Xiaomi Mi A1 , Galaxy S IV I9515, Lolipop 5.1.1(CyanogenMod CM12.1) -Mtel, Galaxy Ace2 [4.4.2-KitKat] CM 11, Рено Меган II Grandtour -2006/1.6v V16/Fobos
Цитирай

(2021-12-15, 13:49:42)aurona написа:  Здравейте,
предстои ми закупуване на телефон, като досега съм ползвам XIAOMI MI A1, сега се двоумя между Xiaomi Poco F3 8/256, и Xiaomi Mi 11 Lite 5G 6/128.
Как стои въпроса със този сензор за близост? Разлика в двата модела? По принцип снимам неотговорно с камерата/всекидневно, визитки, чережи, писано на ръка и използвам CAM SCANNER,/ За хубави снимки - DSLR Nikon Smile.
Винаги ползвам с калъф тип тефтерче./така съм свикнал/
Моля за съвет относно избора на телефон. 120Hz, не ме блазнят, но виж процесора и рама...

Ако избора е само между тези 2 модела, F3 e правилния избор.
Ми 11 лайт има прекалено малка батерия, всички се оплакват от нея.
Относно сензора за близост, аз лично с Ф3 нямам проблеми. Но пък съм и с Xiaomi.eu РОМ и май е една идея по добре от колкото стоковия РОМ.
Други хора пък постоянно имат проблеми. Не знам дали проблема не е в тяхното устройство или не го държат както трябва. Реално няма такъв сензор и се използва ултразвук, който се пуска през слушалката и телефона "слуша" с горния микрофон дали е закрита самата слушалка. За целта, трябва да се закрие до колкото може с ухото за да сработи.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
[-] 1 потребител изказва благодарност на bgbore_96 за това мнение:
  • aurona
Цитирай

Това приложение не е налично в плея нали? Звучи ми разумно да се изпробва. А True Phone Dialer го ползвам от 2 години, в случая с покото се отваря по-бързо от стоковото, което е много зависимо от кеша, ако не триеш кеша редовно се отваря супер бавно.
Цитирай

(2021-12-15, 14:06:33)bgbore_96 написа:  ............................. Но пък съм и с Xiaomi.eu РОМ и май е една идея по добре от колкото стоковия РОМ.
Други хора пък постоянно имат проблеми. Не знам дали проблема не е в тяхното устройство или не го държат както трябва. ............................

Как се слага Xiaomi.eu РОМ? Префлашване? Боотлоадер? или така дойде? 
Ми а1, Ми а2(Моя и на Жена ми)  имат ли сензор за близост? или е на същия принцип?

Xiaomi Mi A1 , Galaxy S IV I9515, Lolipop 5.1.1(CyanogenMod CM12.1) -Mtel, Galaxy Ace2 [4.4.2-KitKat] CM 11, Рено Меган II Grandtour -2006/1.6v V16/Fobos
Цитирай

(2021-12-15, 14:21:33)aurona написа:  Как се слага Xiaomi.eu РОМ? Префлашване? Боотлоадер? или така дойде? 
Ми а1, Ми а2(Моя и на Жена ми)  имат ли сензор за близост? или е на същия принцип?

Да, отключване на буутлоадер и флашване на новия ром. Xiaomi.eu е къстъм ром, реално е взет софтуера на китайската версия на телефона (Редми К40), махнати са китайските работи и реклами и някакви други подобрения, и добавен Гугъл.
Ми А1,2 имат реален сензор. Това със софтуерния сензор е от скоро при новите телефони на Шаоми.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

(2021-12-15, 14:14:43)100 написа:  Това приложение не е налично в плея нали? Звучи ми разумно да се изпробва...
За проба, може да си свалиш приложението оттук - Тап

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • gen.taco
Цитирай

(2021-12-15, 09:09:08)stoyanov.bs написа:  Здравейте, заради проблема с датчика за близост съм си сложил приложението "smart call screen lock". За няколко месеца ползване  мога да кажа, че мен лично ме устройва - не е идеалното решение, но е много по-добре с него. Приложението заключва екрана след набиране на абонат, а при отговаряне на повикване след приемане на обаждането. Ако се наложи отключване на екрана преди да е завършил разговора, дисплея може да се отключи с две почуквания или дълго натискане на дисплея. За приложението не е нужен руут. Поздрави!

А как го подкарвате този апп? При мен не действа.

Poco F3
Цитирай

Приложението трябва да е с администраторски достъп. В/ж в Настройки - Защита и местоположение - Разширени.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • trifon81
Цитирай

Поради каква причина не работи календара, по точно бях вкарал събитие за известяване, което не се случи.
Цитирай

Честита Коледа! Някой знапознат ли е това "чудо" e-SIM дали е хардуерен елемент или има шанс да дойде тази функция с ъпдейт?

Poco F3
Цитирай

Да хардуер е, което отговаря и на другия въпрос.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vlado05 за това мнение:
  • trifon81
Цитирай

Някой активирал ли е успешно Volte на Поко Ф3. С две карти съм на Виваком и Теленор.
Цитирай

(2022-01-07, 18:10:59)drakkar написа:  Някой активирал ли е успешно Volte на Поко Ф3. С две карти съм на Виваком и Теленор.
Колега, ето първия резултат в google за Vivacom, Poco F3 и Volte : https://www.vivacom.bg/bg/xiaomi-4g-voice-nastrojki
Четеш и пробваш. Предполагам ще се справиш и с Telenor.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай

Пробвал съм и не става
Цитирай

А отговаря ли версията на тази от описанието? За кой регион е - EEA (EU), Global (MI) и т.н.? От кой магазин е купуван телефона?

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)