Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 11 Lite 4G/5G - Лични впечатления и коментари

(2021-10-11, 20:47:47)Vakata77 написа:  Здравейте,
Преподписвам с А1, та реших да сменя P30 лайт на Хуавей. Поръчах по видео връзка с магазина(в карантина съм) да ми доставят Mii 11 lite 5g. Но много се за четох с тези дисплеи и съм в шах в момента. Дали направо да го връщам (чудя се за Моторола Едж 20)или да го гледам първо. Моля за мнение толкова ли са лоши нещата с тая Тианма и в края на краищата ще си струва ли близо 200 лв. за Моторолата отгоре.
Да допълня помолих апарата, който ще ми пратят да бъде произведен между м. 03 и м. 05 тази година
Аз съм с Poco X3 Pro. Бях се филмирал с тези дисплеи, защото моят е Tianma, но вече почти месец нямам никакви ядове, да не говорим, че самият дисплей си е ОК. Единственият минус е, че е малко по-тъмен, но то и по спецификации си го дават 450 нита, та не е като да не съм го очаквал. Може би проблемите са били с някоя партида на Тианма.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
Аксесоари

Телефона дойде, кажете ми само като отива тази справка, че нещо не се ориентирам. Не съм бил досега с Шаоми
Цитирай

Не съм сигурен, че разбираме въпроса.
Цитирай

Извинявам се, правя справка за прословутият дисплей. И нещо не намира файла-намирам директори но до там.

С две думи -точно като когато вече виждах,че дисплея не е както трябва и намерих митичната справка.излезе ,че е от хубавите ,,???-не Тианма а другият. Извод-чети форуми,но не прекалявай,????
Цитирай

(2021-10-12, 13:44:45)Vakata77 написа:  Извинявам се, правя справка за прословутият дисплей. И нещо не намира файла-намирам директори но до там.

С две думи -точно като когато вече виждах,че дисплея не е както трябва и намерих митичната справка.излезе ,че е от хубавите Big Grin не Тианма а другият. Извод-чети форуми,но не прекалявай Rolleyes Tongue
Цитирай

Някой притежател на Mi 11 lite 5G може ли да сподели да се държи дисплеят по време на разговори?

В сайта на гсмарена пише, че е с виртуален сензор за близост, а някъде мернах, че е с ултразвуков даже. В официалния глобален сайт пише просто "proximity sensor".

В момента по изключение карам временно с а51, който е с виртуален такъв и разговорите са пълен кошмар - свети и гасне когато си поиска, изключвам дисплея по време на разговор със страничния бутон и той светва пак след 2 секунди. Абсолютен deal breaker е подобно нещо.
Цитирай

Виртуален е, няма никакви забележки телефонът на жена ми - говори много по него и дисплеят си гасне винаги - вече е на 6 месеца.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

(2021-10-21, 12:30:22)nzim написа:  Някой притежател на Mi 11 lite 5G може ли да сподели да се държи дисплеят по време на разговори?

В сайта на гсмарена пише, че е с виртуален сензор за близост, а някъде мернах, че е с ултразвуков даже. В официалния глобален сайт пише просто "proximity sensor".

В момента по изключение карам временно с а51, който е с виртуален такъв и разговорите са пълен кошмар - свети и гасне когато си поиска, изключвам дисплея по време на разговор със страничния бутон и той светва пак след 2 секунди. Абсолютен deal breaker е подобно нещо.

Никакви проблеми. Работи,както си трябва при мен.
Цитирай

Mi 11 Lite 5G - на 5 дена, никакви проблеми. Не вярвах, че ще толкова добро това телефонче. Малко ми е странен тоя MIUI, но свиквам. Ама защо няма отделна тема за модела, ами е в други модели? Моля админите да направят.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай

Това е темата за модела, а ако питаш за отделен раздел трябва да има 10 собственици, поне 5 теми и да се пише редовно в тях.

 
Цитирай

Колеги да питам нещо-как да активирам новите мейли да ми излизат в лентата на получени неща?
Цитирай

(2021-10-24, 15:03:50)Vakata77 написа:  Колеги да питам нещо-как да активирам новите мейли да ми излизат в лентата на получени неща?

И аз това проучвам, но още го разцъквам. Има начин като активираш приложението да е включено /активно/ постоянно от настройките. Не знам колко ресурси ще ползва обаче.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай

(2021-10-24, 15:03:50)Vakata77 написа:  Колеги да питам нещо-как да активирам новите мейли да ми излизат в лентата на получени неща?

 Настройки - известия , после разреши  ,,Автостартиране"  и в икономия на батерия дай ,,без ограничения"
Това се отнася и за други приложения - facebook, messenger, viber, olx, telegram ....


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Благодаря,ще пробвам.
Цитирай

Още един Mi 11 Lite 5G на хоризонта. Smile

Вече месец съм с този телефон и за момента съм много доволен. Версията е 8/128 GB Mint Green.

SE Neo V [Rooted] --> SG S4 [LineageOS19 Android 12] --> SG S7 Black Onyx --> Xiaomi Mi11 Lite 5G Mint Green
[-] 1 потребител изказва благодарност на SE Neo V за това мнение:
  • iuly_vn
Цитирай

(2021-10-24, 16:34:45)izibizi написа:   Настройки - известия , после разреши  ,,Автостартиране"  и в икономия на батерия дай ,,без ограничения"
Това се отнася и за други приложения - facebook, messenger, viber, olx, telegram ....

Здравей колега, за приложението на gmail това не може да се направи. При мен изобщо не излиза в списъка на приложенията подлежащи за промяна на опциите. При  mail клиента на гоогле забелязвам забавяне в нотификейшъните, излизат едва когато събудиш телефона.
Има ли информация дали включването на тези настройки се отразява и как при консумацията на енергия ?
Аз съм с Mi 11Lite 5G и 12.5.5.0(RKIEUXM)

Xiaomi Redmi Note 5 | 4/64 | Black | MIUI Global Stable 10.3.1.0 (PEIMIXM)
Lenovo Vibe P1m
Цитирай

(2021-10-25, 11:40:04)slavi_777 написа:  Здравей колега, за приложението на gmail това не може да се направи. При мен изобщо не излиза в списъка на приложенията подлежащи за промяна на опциите. При  mail клиента на гоогле забелязвам забавяне в нотификейшъните, излизат едва когато събудиш телефона.
Има ли информация дали включването на тези настройки се отразява и как при консумацията на енергия ?
Аз съм с Mi 11Lite 5G и 12.5.5.0(RKIEUXM)

В настройки - известия всичко ли е разрешено
Цитирай

При мен всичко е разрешено,но пак няма ефект
Цитирай

(2021-10-25, 11:40:04)slavi_777 написа:  Здравей колега, за приложението на gmail това не може да се направи. При мен изобщо не излиза в списъка на приложенията подлежащи за промяна на опциите. При  mail клиента на гоогле забелязвам забавяне в нотификейшъните, излизат едва когато събудиш телефона.
Има ли информация дали включването на тези настройки се отразява и как при консумацията на енергия ?
Аз съм с Mi 11Lite 5G и 12.5.5.0(RKIEUXM)

(2021-10-25, 12:55:31)izibizi написа:  В настройки - известия всичко ли е разрешено

(2021-10-25, 14:29:50)Vakata77 написа:  При мен всичко е разрешено,но пак няма ефект

И при мен е същото с Gmail. Не се отбелязват съобщенията. При вайбър  и месенджера на фейса - също. Много смотани и объркани настройки са в тая последната версия на MIUI. Трети ден ги ровя и почвам да се нервя.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай

(2021-10-25, 12:55:31)izibizi написа:  В настройки - известия всичко ли е разрешено
В настройки абсолютно всичко е разрешено.
Месинджър не ползвам, при вайбър нямам проблеми, винаги ме известява.Последното което реших да пробвам и мисля, че има ефект е в Таск мениджъра да заключа Gmail приложението и май има ефект. Ще го наблюдавам следващите дни и ще кажа какъв е ефекта.

Xiaomi Redmi Note 5 | 4/64 | Black | MIUI Global Stable 10.3.1.0 (PEIMIXM)
Lenovo Vibe P1m
Цитирай

Много благодаря. Заключих Гмейла и проблема се реши.За съжаление обаче виждам,че едни мейли получавам ,а други не...
Цитирай

(2021-10-26, 14:47:13)slavi_777 написа:  В настройки абсолютно всичко е разрешено.
Месинджър не ползвам, при вайбър нямам проблеми, винаги ме известява.Последното което реших да пробвам и мисля, че има ефект е в Таск мениджъра да заключа Gmail приложението и май има ефект. Ще го наблюдавам следващите дни и ще кажа какъв е ефекта.

(2021-10-26, 16:12:27)Vakata77 написа:  Много благодаря. Заключих Гмейла и проблема се реши.За съжаление обаче виждам,че едни мейли получавам ,а други не...

Решена е загадката. Включително и за Gmail-а. Доста ровене из менютата за последното. Както писа по горе колегата. разрешаваш всичко и за ресурс от батерията на приложението, избираш най-горната опция. Сега имам нотификации от Gmail. Viber, SMS, Messenger, Facebook. За Gmail менюто е доста скрито. Ще се поровя пак. че не го запомних. Версията MIUI e 12.5.5.0(RKIEUXM)

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай

Ще бъда задължен на колегата ,ако намери менюто на Гмейла.От два дни се ровя...
Цитирай

Начина настойката да е налична за Gmail е този https://www.youtube.com/watch?v=xnOF3EF5Vqk.
Другото което днес открих е в опциите на конкретната поща има "Inbox notifications" (мисля че е налична само за акаунти в Гоогле) в нея "Notify for every message", която по подразбиране не е включена.
Така че има няколко неща, които могат да се пробват преди да се включи опцията без рестрикции за батерията.
Аз все още не съм сигурен как това би повлияло на консумацията на енергия.

Xiaomi Redmi Note 5 | 4/64 | Black | MIUI Global Stable 10.3.1.0 (PEIMIXM)
Lenovo Vibe P1m
Цитирай

(2021-10-27, 10:21:43)Vakata77 написа:  Ще бъда задължен на колегата ,ако намери менюто на Гмейла.От два дни се ровя...

(2021-10-27, 11:47:23)slavi_777 написа:  Начина настойката да е налична за Gmail е този https://www.youtube.com/watch?v=xnOF3EF5Vqk.
Другото което днес открих е в опциите на конкретната поща има "Inbox notifications" (мисля че е налична само за акаунти в Гоогле) в нея "Notify for every message", която по подразбиране не е включена.
Така че има няколко неща, които могат да се пробват преди да се включи опцията без рестрикции за батерията.
Аз все още не съм сигурен как това би повлияло на консумацията на енергия.
В посочения клип явно е за по-старата версия на MIUI от 12.5.5.0(RKIEUXM). Ето какво трябва да направите за Gmail-а, а и също и за всички приложения за които искате известяванията да работят в новата версия на MIUI 12.5.5.0(RKIEUXM)!
1. Настройки/Батерия и произв./ Най горе в дясно натискате символа за настройки/Скрулвате най-долу на "Икономия по приложения". За да видите и Gmail-а там, то избирате от трите точки,, пак най горе в дясно - "Покажи системните приложения". Търсите Gmail.  При мен бе най-долу, но после се появява по средата. Избирате го и там е опцията за батерията - Без ограничения. Избирате я! Това правите и със всички приложения, за които искате да имате нотификация!
2. Отваряте си G mail пощата от иконката. Избирате най горе в ляво трите тирета за подменютата. Отивате на "Настройки". После на "Общи настройки". Разрешавате всичко което искате. Връщате стъпка назад и избирате профила на вашата поща - Известия/Всички. В "Известия за входяща поща" -чеквате и двете.

После ако всичко е наред, можете /само за проба/ да се върнете на батерия и за проба да зададете препоръчителна настройка и да тествате пак. Аз това последното не съм го пробвал и съм оставил настройката на батерията за приложенията на макс, но и нямам повишено изразходване на батерия. Държи се нормално и известията ми си работят перфектно. Най накрая можете и да си изберете мелодия, за всяко поотделно. Успех!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)