Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Изтрити контакти
#1

Здравейте
До скоро ползвах приложение за бекъп на контактите, но след един ресет на телефона, разбрах че приложението е спряно от поддръжка и останах без контакти. От известно време обаче ми прави впечатление, че в разни приложения като watsup, telegram и т.н. ми излизат разни контакти от миналото. Има ли вариант контактите ми да са се запазили някъде и да мога да ги възстановя?
Цитирай
Аксесоари
#2

На много места ти ги има контактите, но не е ясно дали ще можеш да ги възстановиш
Със сигурност и в базата на Viber ги има
А някакъв стар бекъп в гугъл дали не е останал?
Цитирай
#3

(2021-04-14, 11:21:43)solo5 написа:  На много места ти ги има контактите, но не е ясно дали ще можеш да ги възстановиш
Със сигурност и в базата на Viber ги има
А някакъв стар бекъп в гугъл дали не е останал?

В Гугъл нямам, а във вайбър ми излизат само текущите.
Цитирай
#4

Темата трябваше да се пусне в раздела Решаване на проблеми  https://forum.androidbg.com/forumdisplay.php?fid=149 за да е в полза и на други!
Ако може да се премести ще е хубаво.

Инсталирай си на гугъл приложението  https://play.google.com/store/apps/detai...n_US&gl=US или на сайта https://contacts.google.com/
Но трябва на телефона в настройки-акаунти-Google да включиш синхронизирането,като цъкниш на Google.Трябва също от приложението за разговори (телефон) да отвориш на контакти-горе 3 точки-настройки-придпочетания за показване,там са всичките-viber-google-и др.
Цитирай
#5

фейсбук месинджър качва контактите в облака ако си му разрешил

Galaxy Nexus -> Sony Z1 Compact -> Meizu M1 Note->One Plus X -> Xiaomi mi6->Samsung a70->S21FE 
Цитирай
#6

Аз си ги пиша на тетрадка, да , старомодно е , ама като ти изчезнат 200 номера и се опариш, почваш да се връщаш към старите изпитани методи. Съветът ми е колкото и да ви изглежда смешно , по-важните номера си ги пишете на лист хартия.
Цитирай
#7

@greensmoke7777 И аз го правя това за важните номера,в едно тефтерче с паролите за регистрации,още от времето на телефоните с копчета.Братовчед ми отишъл на ренгенова снимка,там не му казали да си махне телефона,а и той не е знаел че ще има проблеми след това,после като отворел телефона и всичко било изтрито,нямал нито един контакт.За това отделно си ги архивирам в гугъл,и с някое приложение и си ги пазя на лаптопа.
Цитирай
#8

Не разбирам защо някои би ползвал 3rd party приложения за запазване на контакти, при положение,че google си има google contacts и перфектна синхронизация и не става въпрос само за контакти, ами и calendar и google keep и тн.

Това с тетрадката изобщо не искам да го коментирам дето го написа колегата по горе. трагедия, да не сме в 19 век..

И какво сега ще ми кажете, ми ако се изтрият от google? ако падне google? Ми сваляйте си архива на контактите 1 път месечно щом имате желание в vcard файл е.. имортва се във всичко не само в телефони и става за 2 секунди..

А вие се мъчите да пишете в тетрадка първо, второ ако се изтрият контактите и ако имате в добрия случай 200 контакта ще ги въведете за 3-4 часа. а ако са 800, а 2000 ? Що за глупост, да пишеш в тетрадка при положение,че е толкова лесно.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#9

(2021-04-14, 12:55:00)Legend написа:  Това с тетрадката изобщо не искам да го коментирам дето го написа колегата по горе. трагедия, да не сме в 19 век..

Не се заяждам, но много силно и искрено се надявам хората, които мислят като теб да са изключително малко в света.
Всички архиви и книги по планетата се дигитализират с убийствена скорост.
Не за по-голямото удобство, в светите сървъри ще започне пренаписването на историята, след като книгите и написаното на хартия ще стане ненужно за новите поколения, които разсъждават точно като теб, гушнали смартфона в ръце, доверяващи се безрезервно на технологията, и всички щастливо ще заживеят в Цифровата Крепост. 
Напът са и хартиените пари да изчезнат. С носталгия ще си спомняме как едно време сме броели пари или са обирали банки, а сега като всичко ти е цифрово, хакерът просто сяда на лаптопа си, хаква те, докато си пие кафето, отмъква ти за секунди цялата цифрова заплата и спестявания, а ти се чудиш защо Google синхронизацията не се е включила да те предупреди. И повече никога не можеш да скриеш като "от 19-ти век" парите си някъде, защото всичко ще е цифрово. Дано скоро не идват тия времена.
Цитирай
#10

Това нямаше нищо общо с темата за синх. на контактите, но благодаря за разяснението за цифровизацията.
Защо ползваш смартфон е моя въпрос към теб?
Купи си нокиа 3310 и си свиркай.
Никой не те кара да ползваш смартфон, а и като слушам как говориш излиза,че го позлваш на сила, ама няма смисъл да го правиш.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#11

Как ще няма общо-на човека му са изчезнали контактите и не може да ги възстанови?
Мислиш ,че всички са грамотни като теб и мен ли?
Масово хората и идея си нямат от синхронизации и тем подобни.
Цитирай
#12

Тогава пак ще питам, защо си купуват неща които не могат, не знаят и не искат да се научат да използват?
Никои не ги кара на сила..
Живеем в един свят в които информацията я има в изобилие, не е трудно да седнеш и да прочетеш нали?

Човек се учи И от грешките си де, та сега ще се научи какво е синхронизация, защо я има, къде се прави и къде не се прави

Или пък няма да се научи и ще пише в тетрадка Smile и като изчезнат пак контактите няма да му отнеме 3 секунди и 2 клика да ги върне, а 3-4-5 часа и доста кликания.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#13

Разбрах те, но аз не бих се доверил изцяло на технологията.
Поне докато още имам някакъв шанс, преди целият свят да стане окончателно и изцяло цифров.
Ти пък не мислиш така, ами ок.
Ако беше синхронизирал, нямаше да има проблем, но и ако беше си ги написал някъде, нямаше да има.
Прав си, но и аз съм прав.
Жив и здрав.
Цитирай
#14

От 2005 си прехвърлям контактите, като последният ми спомен за набиране на контакти и то на компютър през Nokia PC Suite беше на Nokia 6630 след това вече не съм се замислял да ги набирам. Още през 2005 имах над 700 контакта...
Цитирай
#15

Лошото е че някой не си архивират и снимките и като стане белята,я счупен дисплей,развален или намокрен телефон,и после става трудно да се възстановят,ако изобщо стане.
Цитирай
#16

Google Photos Rolleyes

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#17

Дали ще ползвате гугълски услуги или не - все тая. Важно е да синхронизирате данните си с някакъв облак. Аз първо съхранявах всичко на харда, да ама той изгоря и много снимки отидоха ...После започнах да записвам всичко на дискове, ама от много употреба и от дълга неупотреба - пак се сговниха нещата. Сега на 2 облака синхронизирам всичко, имам ги Х2.

към автора: ако някога си ползвал други устройства, независимо дали телефони, таблети... Провери всякакви акаунти, каквито си създавал, разгледай ги - може да имаш нещо някъде, пък да не знаеш! От чат акаунтите можеш да възстановиш номерата!

по повод заформилия се спор хартия или не Smile  се сетих за един виц от "едно време"

Качва се една баба в трамвая, дупчи си билет. След малко дупчи още един. Видял я един милиционер и я попитал:
-бабо, ти защо дупчиш втори билет, нали продупчи един
-ако изгубя първия, да имам друг
-ми то по тази логика може да изгубиш и втория
-нищо чадо, аз имам карта

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#18

Никога на облаци не държа данни. Не ми се спори пак, това е мое решение. Имам 4 копия-две на чисто нови външни хард дискове , едно на флашка (най-несигурното) и едно на SSD (не е толкова сигурно като хард диск , но е много по-бързо).
Цитирай
#19

По-сигурно от хартията нема! Аз примерно, по-важните пароли за разните услуги (Гугъл, ФБ и тънъ) си ги държа на лисчета, залепени отстрани на монитора (изключително удобно е), вместо да се надявам скапания Хром (или кой да е друг браузър) да ги помни. Веднъж да се скапе и съм увиснал...
Цитирай
#20

(2021-04-14, 13:15:51)greensmoke7777 написа:  Не се заяждам, но много силно и искрено се надявам хората, които мислят като теб да са изключително малко в света.
Всички архиви и книги по планетата се дигитализират с убийствена скорост.
Не за по-голямото удобство, в светите сървъри ще започне пренаписването на историята, след като книгите и написаното на хартия ще стане ненужно за новите поколения, които разсъждават точно като теб, гушнали смартфона в ръце, доверяващи се безрезервно на технологията, и всички щастливо ще заживеят в Цифровата Крепост. 
Напът са и хартиените пари да изчезнат. С носталгия ще си спомняме как едно време сме броели пари или са обирали банки, а сега като всичко ти е цифрово, хакерът просто сяда на лаптопа си, хаква те, докато си пие кафето, отмъква ти за секунди цялата цифрова заплата и спестявания, а ти се чудиш защо Google синхронизацията не се е включила да те предупреди. И повече никога не можеш да скриеш като "от 19-ти век" парите си някъде, защото всичко ще е цифрово. Дано скоро не идват тия времена.
Съгласен съм с всичко казано, но …
Винаги има едно „НО”!
Питащия вече си е загубил контактите, каквото и да направи (от препоръчаното) - ще е за бъдеще.
Лично аз - нямам такива проблеми. Контакти (над 2000), пароли (поне 300) и още една камара неща, ги имам на няколко места. Внезапна смяна на телефон, компютър или друго, ме забавя с няколко минути.
Но не всички са като мен.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#21

Четейки мненията на някои потребители, за момент се обърках, че съм попаднал в БГМама, а не в тек ориентитан форум.
Добре, че има хора, които разбират технологиите и ги ползват по предназначение.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#22

(2021-04-14, 16:01:16)DoryanY написа:  Лошото е че някой не си архивират и снимките и като стане белята,я счупен дисплей,развален или намокрен телефон,и после става трудно да се възстановят,ако изобщо стане.

Най-удобно ми е снимките да са ми на SD картата на телефона
Макар, че в телефона никога нямам кой знае колко ценни снимки, които да не мога да прежаля
От време на време разтоварвам снимките на външен хард

(2021-04-14, 21:27:30)imthedevil написа:  Аз примерно, по-важните пароли за разните услуги (Гугъл, ФБ и тънъ) си ги държа на лисчета, залепени отстрани на монитора (изключително удобно е)

Не си се замислял сигурно, че крадци могат да ти откраднат компютъра и монитора барабар с листчетата с по-важните ти пароли. Това е същото като листче с паролата залепено на дебитната карта
Цитирай
#23

(2021-04-15, 10:01:32)solo5 написа:  Не си се замислял сигурно, че крадци могат да ти откраднат компютъра и монитора барабар с листчетата с по-важните ти пароли. Това е същото като листче с паролата залепено на дебитната карта
Нулев шанс това да се случи - офиса е в комплекс с охрана. И то със доста скъпи жилища, та охраната не си поплюва и не е само за парламата там. 

Иначе, когато изнасям лаптопа, лисчетата си ги прибирам в портфейла.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)