Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Измама с СМС Абонамент
#26

(2021-05-02, 14:22:21)Константинов написа:  pepy1, по какъв начин операторите ги толелират?

tolostoi, ad-blocker. Smile Да не говорим, че не се сещам за легитимен сайт, с описаното от теб поведение, но приемаме, че съществува.

Solo го е обяснил добре

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
Аксесоари
#27

(2021-05-02, 16:42:40)tolostoi написа:  Особено Хром, по-точно гугъл искат никъде да няма адблокъри, даже мисля за андроид версията им няма, за компютър ги изритаха от маркета отдавна, но има начин да се инсталира. Дори да има, проблема е, че повечето пъти се ползва вграден браузър или енджин на някой браузър, вграден във фейсбук, я от вайбър, я от друг месинджър, я от гугъл търсачката която е уйджет, или друг новинарски уйджет или ... нещо подобно. За това има 'глобални' блокъри, които ти прекарват целия трафик през техен сървър (впн подобни) или ти сменят днс сървъра, с някакъв, който не дава достъп до 'лошите' страници или ... забрана на 'лошите' сайтове локално от телефона, ама тия изискват руут. Впн подобните не бих ги ползвал. Да си дам съгласието доброволно на някой, на когото не плащам, да ми слуша целия трафик ... не мерси, отделно, че реже и от скоростта. Това с днс-а е най-безобидно, но покрай 'лошите' адреси си заминават и такива, които ползваш. Нормално е, нали покрай сухото, гори и мокрото.
Колега, Хрома има вградени опции за редиректи и реклами, справя се прилично. Не е като AdAway, който преди ползвах като имах рутнато устройство, но върши работа. Ако искаш, разбира се има и трети приложения, които вършат подобна работа.
Цитирай
#28

(2021-05-02, 14:52:54)whitehart написа:  Майка ми беше с телефон с копчета, няма как да е активирала каквото и да е. Просто гадовете като видят, че пенсионер е отишъл за преподписване, без той да разбере му набутват със ситния шрифт всички тия мошенгии и той докато се усети да ги деактивира, е направил десетина лева сметка. Незаконно ли е? Не. Тъпо, селско и неморално ли е да лъжеш възрастни хора с по 300 лв пенсия? Да.

Изпратено от моят LM-G900 с помощта на Tapatalk

Моят дядо също беше с Нокиа 100, но беше успял по някакъв начин да се абонира за тези простотии. Така че това изобщо не е показателно.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#29

Редовен номер на А1.Никой не се абонира.А1-Мтел ти ги натрисат и ако се усетиш, отиваш в офис за ги спреш. Единствения оператор който те кара да плащаш за нещо което не искаш.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#30

И виваком са със същите номера
А колкото до адблокерите, да те вършат работа, но тук измамниците ги заобикалят защото е с SMS
В Myki например няма среда за интернет браузване и апове, но пак ни бяха натресли абонамент
Пускат ти SMS и ако не върнеш че не желаеш абонамент си абониран
Нищо че на Myki даже не можеш да получиш SMS
Цитирай
#31

Интересно как за 10+ години със смартфон и 15+ като цяло, ползвайки услугите и на трите оператора, дори за около 2-3 години паралелно и трите, нито един път не ме абонираха за нещо, което не искам или не ми надписаха сметка или не ми продадоха нещо, което не ми е нужно.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#32

Не викай "мецо" да не се обади! И аз мислех като теб, но ми се случи. Бил съм и на 3-те оператора, и на 3-те ми се е случвало. То по твоята  логика, щом не съм прекарал короната,  да кажа че не съществува ли?

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#33

Явно си недосегаем.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#34

Колега това че си минал между капките не означава, че измамите ги няма. Не си попаднал на правилния човек. Ако някой иска да ти навреди в интернет пространството и има знанията, повярвай ми, ще го направи.
Цитирай
#35

При A1 понеже скоро зареждах ваучер на роднина, който е на вие с техниката...
Докато изчиствах входящата кутия (беше препълнена и нямаше как да получи новите SMS-и, а събира цели 100 входящи) ми направи впечатление, че един SMS (или не знам как да го нарека) дойде под формата на "ОК" ... "Отказ", а съдържанието беше видимо само на екрана за момента нещо от типа на: "Получавай новини за любимия футболен отбор", но добре, че натиснах Отказ, че кой знае за какво щеше да се абонира по този начин.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#36

Подводни камъни е имало, има и ще продължава да има. Личен избор е дали да влезете във водата и как ще ходите в нея. Smile

iPhone 14 Pro
Цитирай
#37

(2021-05-03, 16:34:24)centur написа:  При A1 понеже скоро зареждах ваучер на роднина, който е на вие с техниката...
Докато изчиствах входящата кутия (беше препълнена и нямаше как да получи новите SMS-и, а събира цели 100 входящи) ми направи впечатление, че един SMS (или не знам как да го нарека) дойде под формата на "ОК" ... "Отказ", а съдържанието беше видимо само на екрана за момента нещо от типа на: "Получавай новини за любимия футболен отбор", но добре, че натиснах Отказ, че кой знае за какво щеше да се абонира по този начин.
Това са push съобщения от менюто на сим картата. Едно време като бях на глобул редовно ми излизаха. Там наистина излиза ОК или отказ, и ако се натисне ок се абонираш.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#38

(2021-05-03, 16:49:09)Константинов написа:  Подводни камъни е имало, има и ще продължава да има. Личен избор е дали да влезете във водата и как ще ходите в нея. Smile

Точно това оправдание използват и изнасилвачите - жената сама си го искала. Ама аз ти гарантирам, че никоя жена не иска да бъде изнасилена. Също и никой абонат не иска да плаща, за нещо, което не му трябва. А ако нещата бяха толкова елементарни, изобщо нямаше да съществуват думите лъжа, измама и други подобни. Приеми, че до момента си имал късмет и по-умелите хакери не са попаднали на теб. Едва ли си най-умният и предвидлив човек на света, ама и да си, това не значи, че останалите са виновни за това, че не са като теб.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#39

Още по темата с измамите със СМС

13-годишно момче е получило от мобилен оператор 127 СМС-а с нецензурно сексуално съдържание само за час и пет минути срещу "скромната" сума от 256 лв. За това разказва бащата на детето в жалба до Националната асоциация за защита на потребителите (НАЗП), предава "Монитор".
"На 13.12.2020 около 23.30 вечерта детето ми е атакувано с СМС-и от номер 144344, които са с нецензурно сексуално съдържание. В първия СМС имало съобщение, че са безплатни и могат да се спрат с изпращане на кратко съобщение с текст "STOP". След като детето ми изпраща СМС със "STOP", до 1 часа сутринта на 14.12.2020 номерът му постоянно получавал от 144344 СМС-и с посоченото съдържание, които детето ми е изтривало. Общо е получило за 1 час и пет минути 127 (?!?) СМС-а от въпросните мошеници", пише бащата на невръстното момче и допълва, че след това телефонът е бил блокиран поради "значително надвишен кредитен лимит".

Тогава става известна още една нелоялна практика - мобилният оператор не е спазил уговорката в договора за кредитен лимит от 100 лв., не е изпратил предупредителни съобщения и е допуснал начисляването на сумата от 256 лв., като чак след това е блокирал изходящия трафик.
Източник https://dnes.dir.bg/obshtestvo/dete-polu...u-256-leva
Цитирай
#40

Затва ваучерчето най-добре. Пълна независимост.
Туриш му 10 лв и караш спокойно месеца.
Цитирай
#41

Ваучерът е решение, но за съжаление това може да се случи и на възрастен, не само на дете. Общо взето регулаторът си бърка в носа. Според мен трябва по-сериозен контрол, защото телекомите си правят каквото си искат безнаказано. За думата репутация не са и чували
Цитирай
#42

Не плащаш тази сума и ги съдиш до дупка. Тия дни ментел пак досаждаха на майка ми с тъпите си номерца - не знам си ква услуга, ама ако не дойдете в офис да я прекратите, струва не знам си кво. Тя им се обади, навря ги в на кучето ауспуха и ги заплаши с адвоката си. Да видиш как бързо я прекратиха.

Изпратено от моят LG VELVET с помощта на Tapatalk
Цитирай
#43

За възрастните също е опасно, да. Могат и там да им го нахакат 3 ката. Като цяло преди години бяха меганагли операторите, сега малко по малко сякаш влизат в час, ама пак си има една нотка наглост и чувство за недосегаемост. Още години трябва да минат да се оправят, ако изобщо се оправят. Ето защо аз се отказах от тях преди 10 години. Ваучер зареждам от дъжд на вятър, говоря и пиша по wifi с Viber и хич не ми дреме.
Цитирай
#44

Прочетох статията в dir.bg.
Далече съм от мисълта да адвокатствам на когото и да било още повече на някой мобилен оператор, но само на мен ли ми се стори абсурдно това, което е написано?
Наричат 13-годишен тийнейджър невръстно дете?! Което било изтрило нецензурните sms-и?!
И започвам да си мисля, седи си късно вечерта (те все пак невръстните деца нали си седят до късно нищо, че още са невръстни) и получава нецензурен sms. Понеже на 13 години си няма и ни най-малка представа за какво иде реч в тоя sms решава безплатно да се откаже от получаването на такива sms-и. И те като започнат да идват, ама да идват по много и без никаква причина и то горкото трие ли трие. Защото на сутринта с изтрити sms-и, нали ще докаже по-добре своята невинност пред тати отколкто ако баща му лично се увери в съдържанието. Все пак то ги е изтрило защото са били нецензурни, а не защото не иска баща му да разбере какви ги е писал на нецензурната кака от другата страна.
И таткото тръби наляво и надясно как видиш ли всички били виновни, тва комисии, тва оператори, системи...
Само неговия невръстен 13-годишен хлапак е чист като момина сълза.
И така мислейки си стигам до извода, че или аз нещо съм bug-нат или вярващите на това писание са с доооста промит мозък. Ама сигурно аз съм bug-нат, няма как. То статията си изглежда по-достоверна дори и от онази реклама с мармота, дето увива шоколада.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#45

Добре е и да се прочетат и коментарите под статията.
Ето един на потърпевш.

2021-05-31 17:36:00
Бачо Киро (нерегистриран)
реплика
+29 -2

И аз имам такъв вид измама SMS с услуга за добавена стойност (УДС) . След като изпратих данните за измамата до КРС (Комисия за регулиране на съобщенията), до КЗП (комисия за защита на потребителите и до полицията), които бяха очевадни, Юриста на КРС ми писач че съм се оплаквал от непоискана услуга за която са ми взели пари, вместо да даде ясно и категорично мнение , полицията мълчи а от КЗП ми писаха че по изключение ми опрощават 12 (2 пъти по 6) лв, което си е чиста подигравка и че А1 имали договор с някой си' което мен не ме засяга защото аз имам договор само с А1.
1. Нарушен е закона според който търговското съобщение  трябва да е ясно формулирано , кой го изпраща и цената на услугата, а когато е абонамент
изрично трябва да е указано. Освен това съобщението е написано на ЛАТИНИЦА.
2. Аз получавам въпросният SMS от числото 145145 а уж съм изпратил SMS (според фактурата ) до номер О145145, който аз няма как да знам. Ясно е че всичко това го прави машината (сървъра на А1) и с това А1 се оправдават. Само че аз случайно знам че машините правят това за което са програмирани. Как машината знае колко пари да начисли и как сама генерира обратен SMS импулс (не вярвам тя да генерира текст) това трябва да бъде изяснено  от експертите на КРС. Освен това в телефона се пазят изпратените от мен SMSи а такива в моя телефон няма.
3. Аз докосвам съобщението а то ми пише на същата секунда "Vasheto plashtane 6 лв  s DOS e potwyrdeno.....). Аз им отговарям "Не е плащано. Вие сте телефонни измамници.", а те ми вземат още 6 лв.  Техният SMS е " Pochisti .... ot  spam i reklami ", което по същество е един дебел и тлъст СПАМ и след като ми вземат още 6лв за същата "услуга" би трябвало да почистят и дебелият и тлъст СПАМ.  Извод такава услуга няма и не съществува, а това съобщение (SMS) е АБОНАМЕНТ!!!  (нарушен е закона на КРС)
3. Имайки предвид т. 1 и т.2, става ясно че абсолютният измамник е мобилният оператор А1. За точно такъв вид измама А1 е осъден от Пловдивския съд и е платил обезщетение от 1500 лв. Да не говорим за договора им с крайният клиент, където надълго и широко са  описани какво дължи крайният клиент ако се откаже от абонамента си и нито дума за това кога мобилният оператор е виновен. Освен това те глобяват 2 лв ако закъснееш с плащането на абонамента. Това го няма в договора. А1 си го измислят , с което си ПРЕВИШАВАТ правата.
4. Има и още очевадни нарушения, но крайният извод който се налага от само себе си е: Президентът е прав и мисля че не е необходимо да го цитирам'
пп. SMS ( Short message service) e въведено за обмяна ма знание и опит между крайните потребители и подателят не знае дали е получено и още по-малко дали е четено. Това определение изключва всякакви парични злоупотреби. Единствено в България съществува
уродливото SMS с УДС.
Цитирай
#46

100% оператора мами с такива СМС -и, и ги праща защото това му е 50% печалба от сумата. Те са напълно наясно какво се случва, но разчитат че малцина биха си потърсили правата. Аз съм имаш скандали и с А1 и с вивата за премахването им. При преподписеането на всеки нов договор(поне на вивата) има отметки да получаваш ли или не от 3-ти страни,  с взаимоотношения с оператора. Винаги слагам  отметка на НЕ. Естествено получавам и копие от договора. Дали е дете, много възрастен човек или който и да получава нежелани СМС -и, това е имама отвсякъде.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#47

Ако аз бях собственик на телекомуникационен оператор бих прекратил договорите на оператора ми с такъв тип измамници, защото репутацията е много по-ценна от няколкото милиона кои би спечелил самият оператор. Но това съм, а в операторите работят амбициозни мениджъри, които вместо да убедят началството в силата на добрата търговска репутация си пазят топлите местенца и го играят еничари. За едното потупване по рамото и майка си продават
Цитирай
#48

В България, лоялноста не се отбелязва, но “слагачеството” много! Не само при операторите е така за съжаление

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#49

(2021-06-04, 10:04:26)pepy1 написа:  В България, лоялноста не се отбелязва, но “слагачеството” много! Не само при операторите е така за съжаление
От няколкото коментара след моя пост с този съм най-съгласен, за съжаление е така в нашата държава.


Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#50

Vie uspeshno se abonirahte za uslugata BRAINTRAINER BrainTrainer kam Mountmediasolutions na stoinost 6.01 lv. Blagodarim Vi.

Това дойде като смс след инсталиране на приложение за pdf сканиране рекламирано във фейсбук. Как да го спра и как да се спрат такива измами.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)