Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Измама с СМС Абонамент
#76

А Вие реално пращали ли сте такива съобщения, или само оператора така твърди? Интересно ми е как нещо, което ако не си изпращал реално, оператора го отчита кото пратено.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
Аксесоари
#77

Не са писани волево и изпращани СМС. Изскачат гръмки съобщения за печалби, че профила е блокиран,че телефона трябва да се почисти, че някоя как те чака, че печелиш 2лв, че имаш пратка в пощата и други вероятно. Такива съм виждала на някои от телефоните. Последването на този линк води автоматично до начисляване на СМС със стойност 5лв без ДДС. Отворих историята през компютъра на единия телефон и виждам в този час на пратения СМС един последван линк и страницата представлява едно съобщение, че Ивелина ме чака да й изпратя съобщение и т.н. В дъното на страницата има "Условия", който иска да се информира. Така изглеждат нещата през компютъра, но през телефона в същност за части от секундата при натискане на линка се прехвърлят няколко страници и завършва с изпращане на СМС, който не фигурира в историята на изпратените СМС от телефона.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#78

За изскачащите реклами си въведи частен DNS-настройки-още връзки DNS.adguard.com
Пак от настройки,напиши в търсачката-специален достъп-търси-достъп до СМС с добавена стойност,отваряш и докосваш приложението и избираш-да се пита.Не е зле да се помисли за платена антивирусна,ако тези съвети не помогнат,използвам bittdifendet платен,блокира изскачащи страници,има уеб защита.

Huawei P30
Цитирай
#79

Промени си кои сайтове могат да ти пращат уведомления от хром, иначе няма да спрат да ти излизат. Най вероятно си дал разрешение на 1-2 сайта за изпращане на уведомления.
Цитирай
#80

От настройки на chrome( 3те точки вдясно на екрана,настройки,известия,спрете известията от сайтове,може да помогне).Не от приложения,а по-долу -сайтове,така няма да има такъв спам(разрешаване известия от сайтове се води)
Цитирай
#81

До колкото разбрах,сте инсталирали това приложение Cokun
Пълна измама,в браузъра,преди ми се е случвало да отворя страница и да ми излезе предупреждение че телефона (еди какъв си модел) е заразен и трябва да се инсталира дадено приложение,за почистване,затваря се страницата и се изчиства от историята,ако ще се дават пари за подобно приложение,избери си доказана антивирусна програма,с уеб защита.

Huawei P30
Цитирай
#82

Явно гугълци въобще не ги интересува какви са приложенията качвани в магазина им, нали си взимат 30те%. То тогава защо са така наречените "други места" за инсталиране на приложения?Четох преди около седмица, че били премахнали 100 000 приложения с вируси, явно за да замажат положението с подобни крадливи приложения в световен мащаб.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#83

Защо просто не си забраните пренасочванията?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#84

Сега вече предприехме мерки, след сметка за над 60лв на единия от номерата. Това е група от 20 служебни номера и по 5лв на месец за един номер минава в графа "допустими". Не се разглежда в детайли разпечатката, защото пращат СМС до клиенти, паркират в Синя зона и т.н.
Въпроса е дали някой има актуален опит с обжалването на тези "услуги" ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)