Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Нова пералня
#1

Здревейте,след 15 години ползване ми се развали старата пералня Електролукс,ремонтът не си заслужава и ще трябва нова.Позачетох мнения,също така техника каза че новите няма значение каква марка са,а да са с по-голяма гаранция(че за България няма голяма разлика марката),знам и че скоро след гаранцията много се развалят днешните перални.При бюджет 500-600 лв.съм се спрял на тези(гледах във всички техновериги):
https://zora.bg/product/nm11-845-ws-a-eu
https://www.technopolis.bg/bg/Peralni/Pe...S/p/688940
https://www.technopolis.bg/bg/Peralni/Pe...S/p/680126
Държа да има 5 години гаранция и гледам да е икономичен клас.За съжаление Електролукс нямат 5 години гаранция,а АЕГ почват от 750лв(имам сушилня,която е над пералнята и ако са една от двете марки ги свързвам с кит АЕГ,а сега трябва да дам още 100 лв за нов универсален при друга марка пералня).
Аристон ми е фаворит(а и се води намалена),но трябва днес да го взема,изтича промоцията(за сервиза им нямам добро мнение в София).Канди ми се струва по,,куча'' марка,за Haier не намирам почти мнения,а има 6 години гаранция.Има и Беко ,но са по-неикономични.Хубаво е и казанът да се отваря примерно за смяна на лагери,четох че повечето нови нямат такава опция.Ако някой има мнение ще съм му благодарен,най вече за Аристона ми е спешно,че към обяд може да мина да го купувам,че нямам друга възможност днес или се отказвам от него.
Цитирай
Аксесоари
#2

С този въпрос трябва да се обърнеш към бг-мамма. Smile

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#3

В момента чета там Big Grin
Цитирай
#4

В Полисите мисля, че за всичко можеш да доплатиш за удължена до 5 г гаранция.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#5

Разучих че има уловки,не е като гаранцията от производител,примерно доплащаш 50лв за още 3години,ако ремонта надвиши 50процента от стойноста на продукта ти връщат тези 50лв и не го ремонтират,пише го в условията
Цитирай
#6

Да обобщим:
- Hotpoint-Ariston NM11 845 WS A EU , 1400 об./мин., 8.00 kg - 5 години пълна гаранция с 10 години гаранция на мотора (инверторен) след регистрация в срок от 30 дни;
- CANDY CSS44 128TWMCE-S 8.0 kg, 1200 об/min, инверторен, 5 години гаранция след регистрация с 11 за мотора
- HAIER HW70-B12636 N-S 7.0 kg, 1200 об/min, 6 години гаранция с инверторен директ драйв с 12 години гаранция.

В този ценови клас от значение е единствено гаранцията. От позицията на бивш ползвател, без колебание бих елиминирал Ariston - почти 3 месеца се мотах с такава по сервизите, след като буквално се разпадна на съставните си части.

Остават 2 модела - 8 кг срещу 7 кг (това хич не е без значение!) при инвертори, но единият е с директно задвижване, което би било определящо, ако ставаше дума за пералня от по-висок клас (цена).

Мнение: глас за Candy (нищо й няма на марката, поне не е по-куча от останалите), но за себе си от трите не бих взел никоя поради ниския им клас.
Цитирай
#7

За този бюджет не очаквай качество! Всичко в този клас/бюджет е като кола втора ръка. Става дума за сегашните. Иначе ползвам Канди, на повече от 10 г е и си е пушка. Дай 1100-300 и вземи Миеле. Няма да сгрешиш, и ще ти се изплати.200% Когато взех такъв електроуред, жената бръмча за цената. Но сега е адски доволна

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#8

Понеже 550+100 за кит универсален за връзка със сушилня Електролукс качва бюджета на 650,може да огледам АЕГ за около 700лв(имам си кит АЕГ),засега почват от 750(има 2 по-евтини,но са изчерпални онлайн,сигурно са мостри)
Цитирай
#9

(2021-05-20, 08:56:32)pepy1 написа:  ... Дай 1100-300 и вземи Миеле. Няма да сгрешиш, и ще ти се изплати.200% ...

Миеле си е Миеле и си струва отвсякъде.

(2021-05-20, 10:02:16)osil написа:  ... може да огледам АЕГ за около 700лв...
 АЕГ е по-добра идея, но (по памет) това е всъщност Електролукс, разликите са външни, козметични. Преди да взема последната (засега) Бош (препоръчвам в този клас, ако е горен - Миеле), ползвах Електролукс (АЕГ), на която й изгоря програматорът буквално 3-4 дни след като изтече гаранцията. За ремонта ми поискаха пари за половин нова, че и отгоре с добавката за труда, при това без никаква гаранция, та я продадох за части.
Цитирай
#10

Аз бих заложил на Бош. По-добре дай повечко пари, все пак това е пералня, която се сменя минимум на 5г. и е така да кажем, един от основните електроуреди.

Все пак, ако можеш да вдигнеш малко бюджета, до АЕГ, както си го и замислил, смятам че АЕГ е правилният избор.
Цитирай
#11

По принцип LG имат извънземни перални!
Тази например е с тъч скрийн, wi-fi, пере с пара , има филтър за пълно пречистване на водата , с която пере, убива отделно 99% от бактериите , безшумна, почти без усещане на вибрации, изключително нисък разход, а чрез специални технологии вади дрехите напълно сухи, меки и без да са намачкани.

[Изображение: LG-Electronics-63128671-F8-K5-XN3-02-181...2017-M.jpg]

[Изображение: LG-Electronics-63128013-FH6-G1-BCH2-N-fe...1019-M.jpg]

[Изображение: LG-Electronics-63128827-FH6-G1-BCH2-N-Sm...2018-M.jpg]
Само че струва горе-долу 10 пъти колкото бюджета ти от 500 лв. За тези пари AEG е добре, Бош. Аристон мисля също стават.
Цитирай
#12

Само дето Бош за под 1100-1200лв няма, иначе са железниА това на LG не става, поради простата причина, че пералнята си е пералня, а сушилнята си е сушилня, това 2 в 1 не важи.
Цитирай
#13

https://www.tehnomix.bg/peralnya-aeg-l6-...ds-dynamic.                       Това е най-евтино АЕГ.Предимството е че спестявам 100лв за свързващ кит към сушилнята Електролукс(имам го).Затова други марки ако избера съм с още -100лв.Аег-тата са с 5 год гаранция
Цитирай
#14

Не съм съгласен, 2 в 1 е непрактично. Когато се развали едното, не може да се ползва и другото - факт! Тук гроздето няма място.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#15

Ние ползваме пералня gorenje,работи вече 20 години без ремонт,не знам дали вече ги правят толкова надеждни,самсунг също са добри.
Цитирай
#16

Здравейте, ето едно предложение и от мен WHIRLPOOL FFD 9448 BCV EE. Има я в техно....с 6г. гаранция, 9кг, 1400об., шесто чувство (притегля прането и посочва количество на прах и вода), фреш кеър (въртене на барабана и дрехите с цел да не задържат миризми) и новата мода сред пералните за обработка на дрехите с пара с цел да се унищожат всички вируси и микроби.
Масова с представител и много сервизи. Точно за 700лв.
Ако ли не - бг мама или сетком (бг татко хаха). Успех с избора, но по добре висок клас масова марка отколкото нисък клас премиум марка - в повечето случаи чарколяка е еднакъв, различни са дисплей, бутони и дизайн на панелите. Кофти е че разликата между тях е 200-300лв. само заради името. Поздрави.

Върл фен на Моторола "МОТО Г" и чистия "Андроид"
Цитирай
#17

(2021-05-20, 21:26:10)DoryanY написа:  Ние ползваме пералня gorenje,работи вече 20 години без ремонт,не знам дали вече ги правят толкова надеждни,самсунг също са добри.

Ние си взехме gorenje преди 2 години, за същите пари като тези, които автора е изброил. Без инверторен мотор. Тогава бях подведен от дългата гаранция (5 години) и намалена цена, алтернативите с инверторни мотори бяха по-скъпи и с по-малко гаранция. Пералнята се оказа много калава - много е шумна, по-шумна от старата ни Candy, която изкара 12 години. Особено при центрофугиране или пране на по-висока температура, напарво бях в шок как нова пералня може да е толкова шумна.
Аз имам добри впечатления от беко в този ценови клас, бях с предубеждения към тази марка, но вече имам много познати които си взеха различни уреди от марката и нямат никакви проблеми.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#18

(2021-05-20, 19:36:40)nowhere написа:  Само дето Бош за под 1100-1200лв няма...
Не е съвсем като да няма:
https://www.technopolis.bg/bg//Domakinsk...nd%3ABOSCH
https://www.technomarket.bg/produkti/per...ne;b=BOSCH
https://zora.bg/category/peralni?vendors...ane=predno
Цитирай
#19

Ами аз май реших,ще взема АЕГ- то:предимства-5год.гаранция,съвместим със сушилнята Електролукс,икономичен(нов клас C),8кг,мисля че си е достатъчно голяма пераля,стандартен размер,промоция(иначе е над 800лв),добри отзиви в Пазарувай от ползватели.От Аристон сервиза нямам и добри впечатления(а и не само аз).
https://www.tehnomix.bg/peralnya-aeg-l6-fbi48s
Ще ходим да я видим.Иначе благодаря на всички за мненията

....Бош нямат 5 г.гаранция,а и трябва кит за свързване със сушилня,което е допълнителен разход отгоре
Цитирай
#20

(2021-05-21, 07:34:51)L1892 написа:  Не е съвсем като да няма:
https://www.technopolis.bg/bg//Domakinsk...nd%3ABOSCH
https://www.technomarket.bg/produkti/per...ne;b=BOSCH
https://zora.bg/category/peralni?vendors...ane=predno
Интересно, не знаех, че имат и по-евтини модели. Предполагам, че ще са хубави. Аз от високия клас съм изключително доволен и следващите пералня и сушилня пак ще са Бош. Или може ЛГ за пробата

@osil Няма да сбъркаш с АЕГ-то, взимай го него направо. И Бош ги пускат доста често с 5г. гаранция, но явно в момента не го предлагат. Както и да е, аз също бих взел АЕГ-то на твое място, още повече с предимствата, които изброи.
Цитирай
#21

Купихме си LG комби пералня плюс сушилня преди 10г. продадохме я за 180€ Smile че само се запушваше филтъра с маски и даваше самата пералня някаква грешка хх .Не знаехме че не е счупена, иначе нямаше и да я продадем, нямаше никакви забележки и след 10г.
Взехме ново LG +5, комби пералня плюс сушилня ,като старата но по голяма и така установихме че старата пералня не може да пере маски както и новата, а се слагали в една специална торбичка и тогава се перяло .Така и на кратко за какво тръгнах и да напиша 2-та реда, да обобщя ако ми разрешите без много гюрултия ,комби пералните който са със сушилня не струват пред отделните машини от личен опит . В смисъл, години наред сушихме фирмени якета, панталони, дънки ,парцали .. в отделна сушилня на Miele както и се перяха с пералня на Miele разликата е огромна пред комби,не защото е Miele ами имат съвсем по друг начин са конструирани, който не е наясно да бъде така добър и да се посъветва в някой магазин за разликите.На кратко повечето комби машини нямат отделен филтър за водата така и за праха който се отделя при/след/повреме на сушене.В къщи се пере на 2-3 програми за хубаво или за лошо не сме ползвали APP-a на LG-то Като пералня е МЕГА добра като сушилня има какво да се желае APP-a също бих казал има какво да се желае,не че го ползваме де но..
Въпреки всичките недостатъци и това АМА ТЯ .... има какво да се желае, при добра финансова възможност пак бих взел LG.С годините се изплаща.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#22

(2021-05-21, 08:41:49)nowhere написа:  Интересно, не знаех, че имат и по-евтини модели. Предполагам, че ще са хубави...

... И Бош ги пускат доста често с 5г. гаранция, но явно в момента не го предлагат...

Ами нашата Бош е за около 850 лв., серия 4 (от 8) и с 10 години гаранция за мотора и 5 години за останалите чаркове, 8 кг и 1400 оборота, регулират се по желание и според програмата, разбира се. Това определено е най-добрата, която сме имали досега.

На тъщата купих ЛГ на промоция за подобна сума и също е ОК по всички показатели.
Цитирай
#23

(2021-05-20, 08:56:32)pepy1 написа:  Дай 1100-300 и вземи Миеле. Няма да сгрешиш, и ще ти се изплати.200% Когато взех такъв електроуред, жената бръмча за цената. Но сега е адски доволна

(2021-05-20, 14:37:54)L1892 написа:  Миеле си е Миеле и си струва отвсякъде.

Преди точно 3г. купувах пералня и сушилня (отделни машини не една).
Всички като вас ме убеждаваха как Миеле си е Миеле и не знам си какво.
Включително майка ми която има и сушилня и пералня Миеле и то сравнително нови, да кажем на не повече от 5г.
В крайна сметка аз реших да НЕ си купувам Миеле, а взех AEG,
честно и откровено ви казвам,че разлика НЯМА, майка ми също го видя и потвърди.
Тъй че тия форумни глупости, и не само тук, а във всеки форум,че миеле си е миеле айде моля ви се не.
Не казвам,че AEG е нещо свръх добро, най вероятно има още много марки които перат и сушат като миеле, но просто 'миеле си е миеле' е някъв мит и легенда.

Едит: прахосмукачката робот на Miele не става чеп за зеле, та да 'Миеле си е миеле', същата стока (в случая на прахосмукачката,че и по зле), но за много повече пари. Мерси.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#24

(2021-05-21, 14:26:25)Legend написа:  ...Тъй че тия форумни глупости, и не само тук, а във всеки форум,че миеле си е миеле айде моля ви се не...
Всяка покупка е въпрос на личен избор. И на лична отговорност.
Цитирай
#25

Преди два месеца купих Bosch пералня на промоция за 1000 лв , пере добре тихо и съм доволен .Беше с 5г гаранция и 10г на мотора.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)