Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 11 Ultra - Лични впечатления и коментари
#26

Още по-лошо тогава за онлайн търговеца, след като не е запознат с какво разполага като устройство и се принуждава да мълчи.


(2021-06-04, 11:19:12)batala написа:  По модела написан на кутията ще се познае какъв е.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
Аксесоари
#27

В ебей има и глобална версия от германия - доставка до 15 юни но цената: 1 374,00 евро

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай
#28

Същите цени явно, но в евро, след обръщането им към лева, цената е като у нас. :-)

Иначе това например ли се визира като модификация:
MZB087QEU

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#29

(2021-06-04, 11:35:45)Monipeev написа:  Същите цени явно, но в евро, след обръщането им към лева, цената е като у нас. :-)

Иначе това например ли се визира като модификация:
MZB087QEU

Това трябва да е ид номера при сертификацията на устройството. Моделите на 11 ултра са Xiaomi Mi 11 Ultra (China) (M2102K1C) и Xiaomi Mi 11 Ultra (Global) (M2102K1G)

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • Monipeev
Цитирай
#30

(2021-06-04, 11:14:13)Monipeev написа:  Именно, като дори не е сигурно и не се знае дали е глобална или китайска версия.
Глобалната засега се предлага само в конфигурация 12GB/256GB.

 
Цитирай
#31

Да, за тази конфигурация съм запознат, но определено преобладава предлагането на китайските версии със същите параметри.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#32

В Технополис е 2699лв...
Цитирай
#33

(2021-06-04, 12:39:15)Monipeev написа:  Да, за тази конфигурация съм запознат, но определено преобладава предлагането на китайските версии със същите параметри.

Мони, а какъв е проблема с китайската версия? Понеже един приятел миналата година, като излезна Ми 10 Ултра (който е само китайска версия) си го взе и не е имал никакви проблеми с телефона, а септември ще стане година, откакто го има. Разбира се ползва го с Шауми ЕУ РОМ-а.
Цитирай
#34

@nowhere
Именно необходимостта от отключване и инсталиране на друг ром, което пак не знам как би се отразило на адекватна работа на Гугъл сервисите и съответно последващо например плащане през устройството, приложения за онлайн банкиране и т.н.
Отделно уж честоти към мрежи, но пък попадам на информация,  че всяка модификация Mi 11 Ultra е с абсолютно еднакъв хардуер, модеми и т.н. и не би трябвало да има значение къде и в коя държава се използва телефона,  разликата била само в софтуера.
Смисъл твърде много неизвестни (х),  които ме възпират да премина към китайска версия, а и цената й не е по-ниска,  дори напротив,  на няколко места е по-висока от тази на глобалния вариант.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 2 потребители изказват благодарност на Monipeev за това мнение:
  • nowhere, tynata2
Цитирай
#35

Ясно да, разбирам съображенията ти, но правилно си чел, че разликата е в софтуера. Даже на Ми 10 Ултра понеже няма глобален модел имаш избор само между китайски и ЕУ, докато при 11-ката поне има и глобалка. А иначе от ТрейдингШенжен ще ти излезне много изгодно и ти идва директно по Спийди до вратата. Wink
Цитирай
#36

Аз ползвам вече 3-та седмица телефона с китайският ром и нямам никакви проблеми засега. Всичко което ползвам работи както си трябва. С китайският съм защото по някаква причина компа не открива телефона когато е във фастбут меню. 
Телефона е закупен от wandamobile.
Цитирай
#37

(2021-06-05, 10:10:58)Monipeev написа:  Отделно уж честоти към мрежи, но пък попадам на информация,  че всяка модификация Mi 11 Ultra е с абсолютно еднакъв хардуер, модеми и т.н. и не би трябвало да има значение къде и в коя държава се използва телефона,  разликата била само в софтуера.
Разликата между глобалната и китайската е доста голяма в полза мна глобалния. Реално китайския е с ue capability от времето на Mi8 с минимална поддържка на 5g.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • Monipeev
Цитирай
#38

(2021-06-05, 15:39:07)batala написа:  Разликата между глобалната и китайската е доста голяма в полза мна глобалния. Реално китайския е с ue capability от времето на Mi8 с минимална поддържка на 5g.
Мога да потвърдя че  в почти цяла София 5G е на ниво. За страната още не мога да кажа.
Цитирай
#39

В крайна сметка взех глобална версия , което автоматично означава, че не би трябвало да има от какво да се притеснявам.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 3 потребители изказват благодарност на Monipeev за това мнение:
  • Bavarche, Be6i4, tynata2
Цитирай
#40

(2021-06-05, 16:55:08)Monipeev написа:  В крайна сметка взех глобална версия , което автоматично означава, че не би трябвало да има от какво да се притеснявам.

Дай информация - каква цена и от къде? 
От тук не е лоша офертата: https://tradingshenzhen.com/en/mi-11-mi-...of-android

927евро китайска версия и чакаш да ти инсталират версията която искаш

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай
#41

Не знам къде да пиша за проблем с тоя телефон.Телефона е страхотен - очарован съм.Замръзва от време на време на някои приложения но до колкото разбрах китайците работят по проблема.
На мен проблема ми е с безжичните слушалки Леново LP2.
И двете са свързани с блутута като едно устройство а не по отделно - така беше и на Хуавея и не е имало проблем.
И двете де кънектват една към друга но работи само дясната.Като изключа дясната,лявата започва веднага да свири.
Не мога да ги подкарам да свирят двете заедно.

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай
#42

@pepopepo
Оказваш се абсолютно прав за проблема.
Току що прикачих моите слушалки и ефекта е същия.
Ще излизам сега, но когато се прибера ще опитам друга зависимост при свързване на слушалките с телефона и ще търся резултат.
Разбира се ще трябва да им се пише на съпорта, но се надявам да не сме само ние с този казус.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#43

Дано да намерите решение на проблема си, че опрете ли до съпорта на Xiaomi...

Иначе положението не звучи добре, Xiaomi се извиняваха за MIUI 12 и се кълняха, че с 12,5 нещата ще са по-различни. Ама, както се казва в английските вицове: "Китайци, сър!"

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#44

Преди малко се прибрах и отново се заех със слушалките.
Интересно, но след като се свържат с телефона, виждах две устройства с еднакви наименования.
"Откачих" ги от телефона и отново направих процедурата по свързване с телефона, с тази разлика, че сега ги пуснах едновременно, показа ми се едно устройство, което прикачих с телефона и в крайна сметка заработиха съвсем нормално, независимо от изключването им и включването на която и да било след това от тях.
Явно самото първоначално свързване е ключа към адекватната работа след това, да са като две слушалки в група.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#45

Тия упражнения ги минах.Независимо коя слушалка сдвоявам или двете едновременно си свири само едната.При изключване на тази която свири моментално тръгва другата.Проблема е че май ги разпознава като слушалка за разговори а не като слушалки за слушане на музика.Моите не ги разпознава пооделно като две устройства а само като едно.За свързването като две устройства го има и в нета как се свързват.Търсих и в нета за проблема и тогава писах тук.
В меню звук и вибрация/звукови ефекти (най-отдолу)/Функции на бутоните(най-отдолу) - като го натисна и ми изписва няма намерени слушалки и при това в момент на слушане на музика.Оттам си вадя извода,че ги разпознава като слушалка за разговори а не като две слушалки за музика.

Луда работа.Боднах му оргиналните Хуавейски слушалки с жица и Type C  от стария ми телефон -  там свири само дясната.Рових по настройките и не тръгнаха двете.

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай
#46

С кой Андроид и MIUI сте?
Аз съм с Андроид: 11RKQ1.201112.002 и MIUI Global 12.0.2.0(RKAMIXM)

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай
#47

Андроид 11, Miui Global 12.5.3

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#48

А моя Miui не иска да се ъпейтва до 12.5.3 няколко пъти го проверявам и си стои на тоя че бил най-нов.И си мисля че проблема със слушалките идва от там че съм с по-стара версия.В новата версия са оправили доста проблеми.

Сега му дадъх да изтегли последна версия да видим коя ще изтегли.Само че изтегля същата версия и го спрях.

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай
#49

Би трябвало да изтегли последната актуална за телефона, която е в момента, поради липса на налична нова актуализация за съответното устройство.

П.п. Точната версия на софтуера при мен е:
12.5.3.0 RKAEUXM

Вероятно за него е пусната по-рано актуализацията до 12.5.3.0, като преди това бях с 12.0.1 по спомен.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#50

Ето тук можете да видите коя е последната официална версия за телефоните Ви.

Mi 11 Ultra 12/512 
[-] 2 потребители изказват благодарност на Niakoi за това мнение:
  • KenLii, Monipeev
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)