Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 11 Ultra - Лични впечатления и коментари

Таман го купих. Направи ми впечатление че под протектора на екрана имаше дребни боклучета. И 2те бройки бяха така. Приех го, но досега съм купувал всякви топ телефони и не е имало такова нещо. Просто създава впечатление за лека немърливост. Това ми е първото Xiaomi и подхождам малко с недоверие. И още с първия поглед се оказа че имам основания за това. При вас имали го това с прашинките?

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
Аксесоари

При мен ако не погледне човек по заоблените краища за наличие на протектор, няма и да разбере, че има такъв. Залепен е чудесно.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2021-07-29, 09:53:24)Bavarche написа:  Таман го купих. Направи ми впечатление че под протектора на екрана имаше дребни боклучета. И 2те бройки бяха така. Приех го, но досега съм купувал всякви топ телефони и не е имало такова нещо. Просто създава впечатление за лека немърливост. Това ми е първото Xiaomi и подхождам  малко с недоверие. И още с първия поглед се оказа че имам основания за това. При вас имали го това с прашинките?
Най вероятно е бил отворен и показван преди това. В Технополис често правят така и оттам ти идват прашинките.
Цитирай

С показване прашинки под протектора не могат да влязат.
[-] 2 потребители изказват благодарност на BisVal за това мнение:
  • Bavarche, gazibarev
Цитирай

(2021-07-29, 12:57:31)BisVal написа:  С показване прашинки под протектора не могат да влязат.

Всичко може.Щом ти казвам значи имам нещо напредвид.Радвай се на телефона просто.
Цитирай

(2021-07-29, 13:13:06)ickata25 написа:  Всичко може.Щом ти казвам значи имам нещо напредвид.Радвай се на телефона просто.

Тъй де, аз не го мисля това. Телефона е тотален звяр и няколко прашинки няма да го съборят. Само за пояснение - става дума за прашинки залепени под фабричния (надявам се) скрийн протектор. Все пак пред мен разпечатаха кутията.
Сега ще го вадя на семейна разходка - камера тест. И да видим ергономията, че бая лопатка е. Последните ми бяха Пиксел 4 и S21.
Мдааа, телефона явно не беше съвсем девствен. Иглата за СИМ е ползвана/вадена. Но и аз вече го ползвам, така че не е проблем. Просто човек почва все по лесно да губи доверие към търговците.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 2 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • alexbg67, tynata2
Цитирай

Връщали са го в 14 дневния срок, нямаш основания за притеснение, щом са го приели обраното, имаш си е гаранция.

Само ми е чудно как са запечатали кутията отново.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 2 потребители изказват благодарност на BGDropche за това мнение:
  • Bavarche, tynata2
Цитирай

(2021-07-29, 17:13:42)Bavarche написа:  Тъй де, аз не го мисля това. Телефона е тотален звяр и няколко прашинки няма да го съборят. Само за пояснение - става дума за прашинки залепени под фабричния (надявам се) скрийн протектор. Все пак пред мен разпечатаха кутията.
Сега ще го вадя на семейна разходка - камера тест. И да видим ергономията, че бая лопатка е. Последните ми бяха Пиксел 4 и S21.
Мдааа, телефона явно не беше съвсем девствен. Иглата за СИМ е ползвана/вадена. Но и аз вече го ползвам, така че не е проблем. Просто човек почва все по лесно да губи доверие към търговците.

Да аз му викам моя тухленик :D .Софтуерно има доста неща да му оправят.Но телефона си е ТОП
[-] 1 потребител изказва благодарност на ickata25 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай

От скоро съм с mi 11 ultra, глобална версия - 12.5.6. Въпроса ми е следния:
Когато поставя дисплея на 120hz, би следвало да пада автоматично на 60hz, когато не го докосваш, но при мен си остава постоянно на 120 каквото и да правя. Има ли някакви настройки или метод с който това да се коригира, нещо като динамично опресняване?!
Цитирай

(2021-07-29, 17:51:25)BGDropche написа:  Връщали са го в 14 дневния срок, нямаш основания за притеснение, щом са го приели обраното, имаш си е гаранция.

Само ми е чудно как са запечатали кутията отново.

Е такива бройки в останалата Европа ги пускат с 20 до 30 % намаление. Отворена, мострена, върната стока. Но нашия пазар е по специфичен и да се благодарим, че все пак можем да го купим по официални канали. В Германия го няма още , в Англия изобщо няма да се продава , подчертавам - официално.
А кутията беше с целофан, ама нямаше лепенки тип бандерол. Колко му е, има разни машини за вакуумиране и опаковане.
Но случая се изясни, а телефона си остава най зареденото оръжие на пазара към момента. На този етап съм удивен колко много опции има за анализ и донастройки на...буквално каквото се сетиш.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай

(2021-07-29, 19:39:56)Enki написа:  От скоро съм с mi 11 ultra, глобална версия - 12.5.6. Въпроса ми е следния:
Когато поставя дисплея на 120hz, би следвало да пада автоматично на 60hz, когато не го докосваш, но при мен си остава постоянно на 120 каквото и да правя. Има ли някакви настройки или метод с който това да се коригира, нещо като динамично опресняване?!

За Глобал още няма 12.5.6 вероятно си с V12.5.6.0.RKAEUXM .Глобал ром е V12.5.4.0.RKAMIXM. Буквите имат разлика - европа разликата е EU, a Глобал разликата е MI.

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай

А как да настроя времето за изчакване на екрана, когато няма активност. Така нареченият Таймаут преди да се самоизгаси и изключи. Трябва да е 30 сек, 1 мин, 2 мин и така нататък. Търсих с всякакви ключови думи ама нъцки.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай

Always on Display and Locks screen.
Там е разковничето.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай

(2021-07-30, 15:05:24)Monipeev написа:  Always on Display and Locks screen.
Там е разковничето.

Ей, къде са го навряли! Тва сам щях да го открия... някога ;-)

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай

(2021-07-29, 12:50:20)ickata25 написа:  Най вероятно е бил отворен и показван преди това. В Технополис често правят така и оттам ти идват прашинките.

Да дадеш 2600 за разпечатка с махан протектор, поне да бяхне искали отстъпка.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • gazibarev
Цитирай

Директно го връщам. Без изобщо да коментирам това. Все едно е сглабян в някой гараж. Излагация ако това е заводско допуснато.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazibarev за това мнение:
  • airbus
Цитирай

В технополис можеш само да замениш нещо на същата цена или по скъпо

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

В кой техен магазин го има изложен? Преди да го взема от Китай, все пак да видя като габарит. Предполагам е нещо като s21 ultra. Някой пазарувал ли от Shenzen? След чат, разбрирам, че не продават запечатани бройки. Дори с китайски ром е с отворена кутия.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Във Варна го има и в двата Технополис-а. Сравнен с SG Ultra този е много по фин като усещане и доста по някак футуристичен с този панел с телевизор отзад и керамичен корпус. Няма друго такова чудо на пазара. ЛИЧНО мнение.
От Китай идват отворени, защото им се инсталира допълнително РОМ по желание на клиента.

Днес играх любимата ми Assuluto racing. Играта дали е тежка или неоптимизирана, но затруднява доста флагмани. Този я въртеше на макс, но загря силно за няма и 10 мин. Загряването не е непременно лошо нещо. Когато натовариш телефона и е хладен, значи топлината остава вътре, което е лошо за самия него. Когато ти сгрее ръката, значи вади топлината навън, което е хубаво, разтоварва се. А няма чип, който да не отделя топлина при натоварване, въпроса е какво става с нея после.

Минутки след покупката , момента в който излезеш от магазина и пъхнеш телефона в джоба, той е вече ползван и не е по лош от този в шкафа в магазина. Кой му е махнал слюдата или целофаните - аз, продавача или който и да е, не ми е важно. Въпроса е в гаранцията - да е истинска, на мое име и издадена пред мен.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • airbus
Цитирай

И с оригинален китайски ром е отворена кутията.
След чат: We do not sell selaed boxes. 
Вероятно там ги  окомплектоват на някакъв кораб или друго.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Моя си дойде не отворен с вакуум фолио отгоре.

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай

Утре ще им пиша дали не могат да ми пратят телефона на части за по-ниска цена.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 2 потребители изказват благодарност на airbus за това мнение:
  • Bavarche, gazibarev
Цитирай

(2021-07-31, 19:12:00)airbus написа:  Утре ще им пиша дали не могат да ми пратят телефона на части за по-ниска цена.

Може би ще се справиш по добре с алемблинга отколкото старши сглобчига Йан Хъ на кораба дето ги сглабят. Поне ще знаеш че ако има пърхут под слюдата той ще е твой.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 2 потребители изказват благодарност на gazibarev за това мнение:
  • airbus, Bavarche
Цитирай

Доста изненади: Big Grin

No, we test, if you want a box with foil around it, we can send you the foil extra, than you can throw it away

На Global rom не работи ли NFC?

Yes, unlocking, installing, OTA updates. Xiaomi.eu would be the best, only if you don't need NFC Payment, than Global would do it also.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Ууууужас

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)