Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi 11 Ultra - Лични впечатления и коментари

Аз съм с Глобал ром и нямам проблем с плащането с телефона и приложението на банката

Изпратено от моят M2102K1G с помощта на Tapatalk

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай
Аксесоари

   
Е тва сега Global , Eu... или какъв ми е всъщност РОМа?

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай

RKAEUXM - Eвропейски ром, RKAMIXM - Глобален ром. Ти си с Европейски. Гледат се буквите в скобите на Версия на MIUI.

POCO F5 12/256 GB





[-] 1 потребител изказва благодарност на ronnie72 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай

(2021-08-01, 12:39:39)ronnie72 написа:  RKAEUXM - Eвропейски ром, RKAMIXM - Глобален ром. Ти си с Европейски. Гледат се буквите в скобите на Версия на MIUI.

Може ли да се сложи RKAMIXM - Глобален ром без да се откл. буутл. Ще има ли разлика от RKAMIXM - Глобален ром. Прави ми впечатление че при Глобалния ром правят почече промени и т.н. Също ще се запази ли гаранцията на телефона?
Цитирай

Без да се отключи, не може да се смени рома. Когато включваш телефона, горе в средата на екрана появява ли се едно отворено катинарче? Ако го има, значи ти е отключен бутлоадера. Доколкото знам, на версия различна от китайска, не може да се заключи, но това беше в началото, когато купих моят. Тогава се продаваха само с китайска версия на софта и ако искаш друга, отключване, флашване и си в джаза. Сега може да са различни нещата - не знам!

Mi 11 Ultra 12/512 
Цитирай

А има ли начин да се "свива" екрана с едно движение? Дет му викат Екран за една ръка. Аз не открих, когато се управлява с жестове. Май имаше вариант само при управление с 3 бутона.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай

(2021-08-02, 07:31:12)Bavarche написа:  А има ли начин да се "свива" екрана с едно движение? Дет му викат Екран за една ръка. Аз не открих, когато се управлява с жестове. Май имаше вариант само при управление с 3 бутона.
Пробвай да плъзнеш с пръст от бутон "Начало" наляво или надясно. И в настройки може да нагласиш екрана да е с размери 4.5", 4.0" и 3.5".

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай

Може и без да има навигационните бутони, но с две движения, ако активираш Quick Ball от настройките и направиш бързи бутонни на това, което искаш, а именно работа с една ръка.
После само докосваш зоната и следващото докосване ще е смаляване на екрана.



(2021-08-02, 07:31:12)Bavarche написа:  А има ли начин да се "свива" екрана с едно движение? Дет му викат Екран за една ръка. Аз не открих, когато се управлява с жестове. Май имаше вариант само при управление с 3 бутона.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай

(2021-08-02, 11:22:48)Monipeev написа:  Може и без да  има навигационните бутони, но с две движения, ако активираш Quick Ball от настройките и направиш бързи бутонни на това, което искаш, а именно работа с една ръка.
После само докосваш зоната и следващото докосване ще е смаляване на екрана.

Това май е опция за твоя модел, при мен нещо не го намирам.
А исках да го пробва, изглежда удобно за ползване.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
[-] 1 потребител изказва благодарност на skysoft за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай

Още от Mi Мix 2 го има налично и е доста удобно.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай

Уаауу, това Топче Асистент се оказа много много хитра и удобна екстра. Подобни имат и другите марки, но тук е някак по изчистено, интуитивно, и работи бързо и лесно. Не е претрупано с функции.

А не е ли време вече да ни направят раздел, ако не за Ултра , то поне глобално за Mi 11.

На моят RKAEUXM при включване не се появява катинарче.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай

(2021-08-02, 15:41:54)skysoft написа:  Това май е опция за твоя модел, при мен нещо не го намирам.
А исках да го пробва, изглежда удобно за ползване.

Ако нямаш топче асистент пробвай като влезеш в настройки в търсачката само ТЪЧ.Трябва да ти излезе от търсенето "тъч асистент".Това е абсолютно същото.При мен ги има и двете и са една и съща функция.

При мен нещо не става малкия екран защото упрявлявам телефона с жестове и не става движението от средния бутон няляво или надясно.Отваря ми се гугъл асистента.

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepopepo за това мнение:
  • skysoft
Цитирай

(2021-07-31, 20:18:52)gazibarev написа:  Може би ще се справиш по добре с алемблинга отколкото старши сглобчига Йан Хъ на кораба дето ги сглабят. Поне ще знаеш че ако има пърхут под слюдата той ще е твой.


Интересен отговор от Шензен. Вероятно не се отнася точно за този модел и марка.

Тhere are many devices with defects. you would be suprised how many devices we send back.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

(2021-08-03, 06:22:32)pepopepo написа:  Ако нямаш топче асистент пробвай като влезеш в настройки в търсачката само ТЪЧ.Трябва да ти излезе от търсенето "тъч асистент".Това е абсолютно същото.При мен ги има и двете и са една и съща функция.

При мен нещо не става малкия екран защото упрявлявам телефона с жестове и не става движението от средния бутон няляво или надясно.Отваря ми се гугъл асистента.
Благодаря, намерих го.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай

Xiaomi отложиха обявяването на MIUI 13 за края на годината:

MIUI 13 ще дебютира в края на годината, тъй като интерфейсът се нуждае от допълнителна работа

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
[-] 2 потребители изказват благодарност на pepopepo за това мнение:
  • airbus, divna
Цитирай

Още се чудя за Ми11утрата, или да изчакам Ми микс 4. Знаете ли някакви предварителни параметри ?

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Ми към края на годината излиза и Ми12 с MIUI 13 така че когато и който да купиш винаги си назад,защото след купения излиза по-нов модел.

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
[-] 2 потребители изказват благодарност на pepopepo за това мнение:
  • Bavarche, martoo
Цитирай

Здравейте, решил съм да мина на 11 Ultra. Мисля да го взема от тук tradingshenzhen.com. Последно коя от двете спецификации да избера - Xiaomi.eu или Global Mi? Благодаря!
Цитирай

При тест с 3DMark на дългия стрес тест телефона 2 пъти отказа да го завърши. Прегрява и излиза от теста. Дали щото е лято и е жега, но такъв феномен не бях виждал. Със сигурност ще има подобрения в термалният мениджмънт от Ксиаоми или от Снапдрагон - все ми е тая. И все пак , аз бягам от Самсунг заради подобни куцотии с техните Ексинус, пък новия Снап май май....Дано скоро пуснат някъв ъпдейт щото не е хубаво така.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай

Xiaomi уж бяха подобрили охлаждащата си система, но явно не са.
Ми 11 май беше с liquid cooling пак тяхно си, ама и той си грее.
Абе с тия мощности на новите процесори май си иска вЕтер.
Цитирай

Всичките процесори са оверклокнати котлони в тези формати.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай

Ами процесорите са толкова мощни вече, че нещата ще бъдат така и занапред. Просто няма как толкова мощни чипсети да се охлаждат в такава кутийка.. ликуид, микуид, все тая...
[-] 2 потребители изказват благодарност на nowhere за това мнение:
  • airbus, Bavarche
Цитирай

Като чета и S21 Ultra със снапа грее, почвам да се плаша вече за бъдещия ми телефон...

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

(2021-08-16, 14:11:12)BGDropche написа:  Като чета и S21 Ultra със снапа грее, почвам да се плаша вече за бъдещия ми телефон...

Няма да е по различно. Бях гледал клип с бенчмарк между 1+ 9, С21 Ултра, Айфона и Оппо. Опо-то беше с 2-3 градуса най топъл от всички. С21 Ултра със снап и той крашва на стрес теста, а Ексиноса продължи. Просто защото е малко по слаб, но пък не даваше отклонения като 888.
Надали някога ще успееш да го натовариш в ежедневна употреба чак толкова за да ти създава ядове.
Това, че крашват в някви тъпи тестове не значи нищо - виж че тук никой не се оплаква.
Цитирай

Не бих искал да продължаваме с намесването на други модели и марки, които нямат общо с модела от темата, но като за последно, Xperia Z2, Xperia XZ, Xiaomi Mi Mix2, сега и Mi 11 ultra също грее при продължителна употреба, главно навън при тези високи температури и в ръка. Греят, но в ежедневието не ми пречи при нормална употреба и няма такова натоварване, което да води до блокиране.
Явно както и цените, така и хардуера и изискванията му за охлаждане са вече твърде високи и вероятно много от хората потребители не могат да приемат греенето и не им се струва нормално, а всъщност това показва, че има топлообмен, необходим за охлаждането на съответното устройство и е по-добре, отколкото да се задържа и остава вътре в "правоъгълната кутийка". :-)

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 2 потребители изказват благодарност на Monipeev за това мнение:
  • Bavarche, valentyno
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)