Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Моля за съвет !
#1

Здравейте,
Имам нужда от помощ.
Откъде във България може да се закупи - Nvidia Shield Tv Pro 4/16gb 2019 ?
Но искам да е нов, не разпечатан ...

И вторият ми въпрос е - очаква ли се нов модел скоро?
Цитирай
Аксесоари
#2

Провери в OLX, има оферти.

 
Цитирай
#3

Не разбирам защо трябва да е от България?
Има го в амазон-а в Германия..
https://www.amazon.de/-/en/945-12897-250...217&sr=8-1

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#4

В OLX или цената е с 50% завишена или са разопаковани.
Най-вероятно ще е през Амазон .
Мислех, че ще чакам много, но явно съм грешил...

Благодаря Ви за помоща ?

А да попитам още нещо.
Дали сред Вас има някой който използва този тв бокс?
Насочих се към него защото в момента използвам ematic android tv, който работи супер, но гледането на торентите онлайн (50-100 ГБ.) Е проблем. А не винаги ми се иска да ги свалям.
Малко не му достига мощност. Иначе за стандартното използване е ТОП !

Също използвам Beelink GT King pro wi-fi 6 (последната версия)... Той се справя с всичко много бързо, но му куцат някой неща. Например - AFRd-то му не е като това на  гугъл. Няма ъпскелинг и работата му не толкова стабилна. Налага се да го рестартирам на 3-4 дни (може и аз да го натоварвам повечко, незнам)...
Иначе звукът му е убийствен. Гледането на филм на домашно кино е неописуемо удоволствие.

На мен ми е нужна трета приставка така или иначе, та затова съм се насочил към NVIDIA.
На хартия има всички лицензии за звука като beelinga, но има и Гугъл лиценз, който пък и дава най-доброто AFR и много добър ъпскеилинг.
Това на хартия, а на яве дали е така???
Цитирай
#5

(2021-06-19, 08:33:13)N.N. написа:  Откъде във България може да се закупи - Nvidia Shield Tv Pro 4/16gb 2019 ?
Но искам да е нов, не разпечатан ...

И вторият ми въпрос е - очаква ли се нов модел скоро?

Официално не се продава в България, т.е. само на олх и други от сорта. Nvidia нямат модел 4/16... Имат Shield TV 2019 (2/8) и Shield TV 2019 Pro (3/16).
Колкото до новият модел - ако се следва реда на излизане на досегашните боксове (2015, 2017, 2019), то тази година би трябвало да има нов Shield TV... Но предвид ситуацията в полупроводниковата индустрия, като цяло и видеокартите в частност, то едва ли ще видим нов модел тази година... Shield не е приоритетен продукт за Nvidia и мисля, че ще насочат силите си в други области...

(2021-06-19, 10:11:03)N.N. написа:  В OLX или цената е с 50% завишена или са разопаковани.
Най-вероятно ще е през Амазон .
Мислех, че ще чакам много, но явно съм грешил...

А да попитам още нещо.
Дали сред Вас има някой който използва този тв бокс?
....
Това на хартия, а на яве дали е така???
Има...
....

С лицензите за звук не е точно така - например няма лиценз за DTS (т.е. не може да обработва апаратно (hw) DTS звук), но може да обработва DTS програмно (sw) и също да го пропуска към аудиосистема (pass-trough) и тя да обработва звука....

Иначе - да, каквото е написано ма хартия - присъства (няма как иначе).
Цитирай
#6

(2021-06-19, 15:00:06)kamenvo написа:  Официално не се продава в България, т.е. само на олх и други от сорта. Nvidia нямат модел 4/16... Имат Shield TV 2019 (2/8) и Shield TV 2019 Pro (3/16).
Колкото до новият модел - ако се следва реда на излизане на досегашните боксове (2015, 2017, 2019), то тази година би трябвало да има нов Shield TV... Но предвид ситуацията в полупроводниковата индустрия, като цяло и видеокартите в частност, то едва ли ще видим нов модел тази година... Shield не е приоритетен продукт за Nvidia и мисля, че ще насочат силите си в други области...

Има...
....

С лицензите за звук не е точно така - например няма лиценз за  DTS (т.е. не може да обработва апаратно (hw) DTS звук), но може да обработва DTS програмно (sw) и също да го пропуска към аудиосистема (pass-trough) и тя да обработва звука....

Иначе - да, каквото е написано ма хартия - присъства (няма как иначе).
Благодаря за отделеното време ! 
Да това с оперативната памет е така, грешка при писането . 
И поправката за звука е вярна, но в моят случай и това е достатъчно. Аудиосистемата ще си свърши работата . 

Долкото разбирам Вие използвате тази представка ?
Последен въпрос - вярно ли е твърдението, че е най-доброто, което може да се купи на даденият момент ?
Цитирай
#7

(2021-06-20, 06:52:29)N.N. написа:  Последен въпрос - вярно ли е твърдението, че е най-доброто, което може да се купи на даденият момент ?
През последните 6 години - да, вярно е. Не знам защо, но никой не се постара да прави конкуренция на шилда... От което губим ние, потребителите, но това е друга тема.
Аз съм с шилд 2017 и не вижфам с какво мога да го сменя в момента.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • N.N.
Цитирай
#8

https://www.mediamarkt.de/de/product/_nv...10401.html това не е ли подобрена версия на модела от 2017?

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#9

(2021-06-20, 13:17:54)nanobanano написа:  https://www.mediamarkt.de/de/product/_nv...10401.html това не е ли подобрена версия на модела от 2017?
Това е 2019 Pro... Ползват същата кутия, като на 2017 - да.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • N.N.
Цитирай
#10

Здравейте,
Аз пак да попитам нещо.

Цял ден се опитвам да накарам една клавиатура(natec turbot) да пише на фонетичен български и не става.
Аз ли бъркам, тя ли - ПОМОЩ?
Имам инсталиран Gbord и на виртуалната клавиатура всичко е ок, но физическата...проблем.

Пс: Позиционират я като клавиатура за андроид тв. Но и на приставката с андроит тв и на тази с чистият андроид едно и също.
Най- вероятно аз съм кйопавият, та за това питам де Smile
Цитирай
#11

На какъв бокс?
Цитирай
#12

Ами не, не е проблемът в клавиатурата !
Текущо я включих на айпада и там си работи супер.
Там също съм с гугълската клавиатура и всичко си работи нормално.
Значи аз греша някъде, но къде ???

Пс:много е удобно. Почти като магическата ан айпада, а немога да я настроя - моля помагайте !!!
Сега пиша от нея …

(2021-06-20, 18:25:25)kamenvo написа:  На какъв бокс?

Пробвах я на двата, които имам - beeline GT king pro и на emetic android tv…

И на двата едно и също . На айпада вълшебство  Undecided

https://desktop.mk/Keyboard-Natec-Turbot...ESC&page=2

Ето това е ….
Цитирай
#13

В настройките на бокса отиди на Език и клавиатура, там на Физическа клавиатура. Трябва да се покаже твоята клавиатура. Виж дали са зададени езиците английски и български фонетичен. Ако не са - задай ги. Между тях се сменя с интервал+Ctrl.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • N.N.
Цитирай
#14

(2021-06-20, 18:44:30)kamenvo написа:  В настройките на бокса отиди на Език и клавиатура, там на Физическа клавиатура. Трябва да се покаже твоята клавиатура. Виж дали са зададени езиците английски и български фонетичен. Ако не са - задай ги. Между тях се сменя с интервал+Ctrl.

Цял ден това правя като променям хиляди настройки, но български фонетичен не ми излиза на физическата клавиатура . Страното е, че на виртуалната ми излизат и фонетичен и  БДС …
Излизат ми всички езици, но само с квадратчета в които да ги включа. Между другото и при руският е така . И там го няма като фонетичен, а на айпада със същата клавиатура ми излизат точно така. Явно нещо трябва да се до настрой но не го откривам .

Хммм, много страно …
Закачих я и на Самсунг ноут десет плюс и там не иска да работи нормално.
Езиците ми ги изписва като Български - андроид и всички така . Много странно …
Цитирай
#15

Утре ще погледна как е при мен, че сега не съм вкъщи...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)