Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Препоръка за малък телефон.
#1

Здрасти, сега ползвам Mi9 SE след 2 години все още не мога да го използвам с една ръка. Загледах се за 12 Mini, даже го пробвах, но пак не успях да го използвам с една ръка без да се протегна за горния ляв ъгъл.

Трябва ми нещо малко и да е по добро от това което ползвам вмомента.
Цитирай
Аксесоари
#2

Няма да намериш, щом и 12 мини ти е малък, ти съвсем бебешка ръка имаш бре човек, аз с лекота пиша на 12 проSmile държа го като играчка и си го въртя в ръката.

И в този ред на мисли едно уточнение:

Не си взимай 12 мини имаме го в семейството и батерията е доста слабичка- мислим да го сменяме с друг Айфон.
Цитирай
#3

имаше един малък асус, но му забравих името.
Общо взето малките телефони се броят на пръсти и или са скъпи, или нещо не им достига хардуерно.
Има малък пиксел, имаше едно неголямо сони, асусът на когото забравих името, но май е с 888 снапдрагон и айфоните.
+ Galaxy 10e, Който вече не е много нов.
Реално повечето телефони имат режим за работа с една ръка, който не е лошо да разучиш, защото цял телефон заради размера ще е много по-сложно
Цитирай
#4

@suffer да не е този https://www.gsmarena.com/asus_zenfone_8-10893.php.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#5

Явно е до навик,аз съм ползвал Sony Z1 Compact,и пак не можах да свикна само с една ръка да работя с него,а дланите не са ми малки Smile
Цитирай
#6

(2021-06-25, 19:13:49)hazART написа:  @suffer да не е този https://www.gsmarena.com/asus_zenfone_8-10893.php.

Не е изключено. 148мм на фона на сегашните 165 е повече от малко Wink
Цитирай
#7

Ръката не ми е малка, като я сложа до телефона, средния пръст ми е много над телефона.

Просто като съм го хванал с дясната ръка, не мога да се протегна до горе в ляво без да наклона телефона за да стигна.
Стигам му до средата на екрана.

One hand mode не може да се ползва на Xiaomi ако си със жестове, трябва да сменя на екранни бутони...

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#8

Щом 12 мини със свойте 131мм височина ти е голям- забравиSmile
Днес няма да намериш, трябва да се върнеш 10г назадSmile
Този Асус е 5.9инчов екран, 12 минито е 5.4инча:p
Цитирай
#9

(2021-06-26, 13:00:19)BGDropche написа:  One hand mode не може да се ползва на Xiaomi ако си със жестове, трябва да сменя на екранни бутони...

Купи си самсунг.. One hand mode-а смея да твърдя че е от най-добрите на пазара и работи с жестове и даже е супер удобно, независмо с коя ръка го държиш.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#10

(2021-06-26, 13:00:19)BGDropche написа:  Ръката не ми е малка, като я сложа до телефона, средния пръст ми е много над телефона.

Просто като съм го хванал с дясната ръка, не мога да се протегна до горе в ляво без да наклона телефона за да стигна.
Стигам му до средата на екрана.

One hand mode не може да се ползва на Xiaomi ако си със жестове, трябва да сменя на екранни бутони...

пускаш quickball и там си го настройваш за шорткът. Има и други полезни неща, които можеш да си настроиш на останалите 4 опции, с които да си улесниш живота.
Хората с iPhone го ползват постоянно
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#11

Pixel 4a.
Цитирай
#12

Quickball - а ме изнервя, защото взима място на екрана, май ще е 12 Mini в близките месеци или 13 Mini

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#13

Pixel 4a или s10e и аз съм пред тази дилема.
Цитирай
#14

Само да знаеш, че Айфон 12 мини е слаб телефон, откъм материали според мен е спестено макар, че на хартия не изглежда така.
Батерията му пада бързо, зареждаме го по три пъти на ден, освен това си грее доволно и намаля яркоста на екрана на минимум и не може да се изстуди половин час.
Купихме го точно заради компактноста и ще го разкарвам скоро и ще го заменя за 12 про макс които просто е съвсем друг телефон и няма нищо общо с малкият, огромен е, но поне е телефон, а не играчка.

Аз мисля, че днес не толкова не искат да направят компактен смартфон, колкото не могат, процесорите са толкова мощни, че тази топлина трябва да се разсее из корпуса, освен това няма къде да се набута 4-5к батерия, айфон 12 мини има 2227mh батерия и се усеща- според мен е най-слабият айфон от цялата поредица през годините.

Имам макс няма нищо общо с него.

Като плюс бих казал, че има хубава камера и е доста бърз, екрана макар и на хартия да е добре, в действителност е спестено и там.
И мен ме разочарова, иначе е супер малък, мен ми се губи в ръката, не мога да напиша нищо на него- мъка.
Аз бих се насочил към 12 про- много много по-добре, можеш да прегледаш и 11 про - 5.8инчов екран.

Мини-то в магазина ще го усетиш студен бърз и много приятен, но почнеш ли да го човъркаш след като си го купил и почнеш разговори, чат, сърфиране, яко си грее- не знам...ние го махаме, не сме доволни.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#15

Този телефон е за теб Mony Mist
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#16

Или пък това - значително по-евтино е: https://a.aliexpress.com/_mPia61X
Цитирай
#17

Здравейте,да сте попадали на малки хубваи телефони от към днескашна дата ?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#18

(2021-08-02, 10:57:51)Compare написа:  Здравейте,да сте попадали на малки хубваи  телефони от към днескашна дата ?

iPhone 12 mini Tongue

Ако търсиш непременно Android - такъв трудно би намерил под 6''.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 1 потребител изказва благодарност на centur за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#19

Pixel 4,5. Като 4 е по силен от към процесор и камери. Asus Zenfone 8 и pixel 4a са леко по компромисен избор, но стават. Iphone 12 mini има отвратителен дисплей. Цветовете са жълтеещи и измити. Изтърпях го точно 3 дни.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#20

Току що забелязах galaxy z flip 3 във форума и май ще е да е тоя телефон Smile
Излиза тоя месец на пазара!уж Smile
Добре че не избързахме с galaxy z flip

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#21

Е Flip е добър , даже много добър избор, но... не става да го отваряш с една ръка А затворен не прави нищо. Мен това ме отказа. Ако в новия измислят някъв чалъм, вече ще е ок.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#22

iPhone SE 2020
[-] 1 потребител изказва благодарност на imthedevil за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#23

(2021-08-03, 19:08:01)Bavarche написа:  Е Flip е добър , даже много добър избор, но... не става да го отваряш с една ръка  А затворен не прави нищо. Мен това ме отказа. Ако в новия измислят някъв чалъм, вече ще е ок.

Не знам,мен ме притеснява цената само !
Надявам се че при z flip 3 няма да е така,както си написал !
Като не едни 1500еврака ще се спестят Big Grin

(2021-08-03, 21:10:42)imthedevil написа:  iPhone SE 2020

Не, iPhone до сега сме нямали, и ...!

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#24

Изясни си, какво искаш, защото има разлика между сгъваем телефон и iPhone SE с големи рамки. И да излезе новия Z Flip 3 трябва да изчакаш ревюта, защото първоначално ще е много скъп, а да си от първите, няма смисъл, освен ако винаги си мечтал за такъв телефон, а и не се знае, колко е подобрен.
Като сте нямали iPhone, не пречи да пробвате и ако не ви хареса, да го продадете, продава се лесно. iPhone 12 е много добро решение.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#25

Да на Z Flip 3 ще се изчакат ревюта и ще го видя на живо в някой голяма верига !
Определено ще се разгледа обстойно!За iPhone няма място Smile
Ами още се лутаме, един път мнооого пари за телефон не ни се дават ,друг път ще си взема някой по евтин телефон щото буквално за 2г все едно минава танк през него, и еи такива малки недоразумения.
До месец и нещо ще се излеее мнооого вода ,докато излезе Z Flip 3.Така че ...

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)